[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 873
27 450
113
FYI az egesz ujkori, modern cukrasztudomany becsi eredetu: idekint a legdragabb iskolakban kulon tanitjak a tortenelmet a Viennese, pontosabban a franciaktol atveve Viennoiserie pastry eredetet - pl Culinary Institute of America, a #1 Amerikaban, van cukraszatot tanito tanar ismerosom, tole tudom -, lasd croissant, avagy az itt danish neven ismert lekvaros stb peksutiket es hasonlokat; ezek mind-mind osztrak szulemenyek, ugyanis a Monarchiabol, leginkabb Becsbol kirajzo cukraszok-pekek krealtak oket Europa-szerte. Peldaul Parizsban az 1800-as evek elejen a becsi Die Presse alapitojakent is hiresse valt Zang nevu osztrak uriember nyitotta az elso ilyen uzletet, igy szuletett a croissant (gondolom, a torokok becsi ill budapesti kiuzesehez kacsolt eredetmitoszat mar mindenki jol ismeri.)
Khm. Linzer. Úgy mint Linz.

Egyébként igen. Túrógombóc, Marillenknödel, császármorzsa ésatöbbi, ésatöbbi...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Wilson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 330
113
Valójában az " osztrák" konyhában az édes teszták jó része cseh ( Böhmen) származású, azèrt is hivják őket " böhmische Mehlspeisen"-nek. ( Majdnem mind ismert a magyar konyhában is).
Nem szabad elfelejteni, hogy a monarchia idejen a szakàcsnők nagy resze cseh volt, igy honosodott meg a cseh konyha különösen Bécsben.
 
K

kamm

Guest
Khm. Linzer. Úgy mint Linz.
Azt ugy tudom, eredetileg a Linzer torta kapta a nevet, a linzer (aprosuti) kesobb jott, mar annak a mintajara.

Amugy a strudel szerintem joval regebbi, talan a kozepkor vegerol valo, a magyar teruleten megtelepult torok baklavabol szarmazik, azaz inkabb a mienk, mint az osztrakoke. :D
Egyébként igen. Túrógombóc, Marillenknödel, császármorzsa ésatöbbi, ésatöbbi...
Ebbol sok jott am magyar, torok, szlav stb befolyasbol, csak ugye Becs volt a gazdagsag kozpontja, ott volt arra piac, igy fedezet, hogy kiserletezgessenek meg marketingeljek rendesen az ujdonsagokat.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
K

kamm

Guest
Valójában az " osztrák" konyhában az édes teszták jó része cseh ( Böhmen) származású, azèrt is hivják őket " böhmische Mehlspeisen"-nek. ( Majdnem mind ismert a magyar konyhában is).
Nem szabad elfelejteni, hogy a monarchia idejen a szakàcsnők nagy resze cseh volt, igy honosodott meg a cseh konyha különösen Bécsben.
A Viennese az egy kulon cukrasz-peksuti kategoria, a cseheknek nem volt hozza kozuk, az echte osztrak, masreszt nem szakacsok csinaltak, hanem specialty pekek, azaz cukraszok.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 120
31 101
113
Most akkor itt már annyira nagy a nyomor hogy megéri a vendégmunkásnak ide jönni, és nem tovább nyugatra?
Tudom, tudom itt csak megmelegszik és megy tovább, de várjatok akkor hogy nyomja le a magyar fizut? Nem lehet hogy mivel hiányzik másfél millió gyerek és fiatal felnőtt majd ezek a VENDÉG MUNKÁS, nem élősdi termeli ki a nyugdíjasoknak a betevőt? Lévén a nincsből nem tud az állam adni, jobban mondva tud, hitelből.
Szóval annyira szar a helyzet az országban hogy több százezer vendégmunkás kellene a gazdaság számára. A magyar meg egyéb keleti vendégmunkások is lenyomják a németek bérét? Vagy jaaa,hogy olyan melókat végeznek amit a német nem, na akkor ne akarjunk már a szalag mellé biorobotnak magyarokat állítani ha lehet nekik jobb munkájuk is.
Azt meg hogy a szalag mellet hogy tudsz német meg holland fizetést adni már elmondtam, tudjátok gyarmatosított és gyarmatosító kapcsolatáról beszélek.
Igen.Azert kell a vendégmunkás,mert a jobb magyar melost egy nyugatra.Es igen, ezzel közben lenttatzjak a melós bérét.Es igen,az ukimelos addig marad,míg tovabb nem is menni.Es igen,a keletiek meg a német melós beret nyomja le.
És ebben mégis mi a jó a Nemzetnek?A magyar elmegy, és nem is próbálják visszatartani.Inkabb hozzanak migancsot.A tobbi csak propi.
Különben a covidig egy masszív EU konjunktura volt,amiből a magyar melos részesült messze a legkevésbé.Mert minden viszonylagos.Igen,volt javulás,de közben a viszonylagos joletunk lecsúszott a EU szint legaljara.Es a legnagyobb baj,hogy a vajda nem csak ezt lopta el,hanem az oktatás és egyebektol elvett forrásokkal a jovot is.Nemzetgyilkos kormány ez a vajda kormány.Hazaarulo hazug gazemberek
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 908
113
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 120
31 101
113
Sved statisztikat olvastad? Kulonben nejem unokatestvere Malmoben lakik, nem kamionoskent ket napra, hanem sok-sok eve. En Angliaban, anyai nagyneni Hollandiaban lakott mig elt 1946-tol, ma mar csak a gyerekei laknak ott. Szoval hidd el van masnak is tapasztalata nyugatrol, nem csak neked.
És mondtam én olyat,hogy nincs?Mondtam én olyat,hogy nyugaton nincs probléma?Ja,nem mondtam.Ezt az agitpropos belemahyarazast a másik szövegébe is be lehetne már fejezni.Ez csak sima trollkodás így,nem építő vita.Ja, és én is éltem nyugaton.Laktam ott, és rokonaim jelenleg is laknak.
Még valami.Aki nem imádja vakon ezt a tolvaj bandat,az nem feltétlen gyurcsányista.Hofival szólva.Nem,nem akarjuk őket vissza.De titeket se....
MZP előválasztási győzelme pont ezt jelzi,hogy sokan vannak így.
 
W

Wilson

Guest

Másfél éve tart már a felmondási tilalom a honvédségnél, hiába távoznának sokan, nem lehet....​


A volt vezérkari főnök szerint a honvédségnél tavaly április óta érvényes felmondási tilalom miatt érdemes lenne az Alkotmánybírósághoz fordulni. A fegyveres erők tagjait a választások előtt, várhatóan februárban kiosztott fegyverpénzzel próbálják kárpótolni.

Egyre több katonát frusztrál, hogy hiába hagyná ott a sereget, nem teheti ezt meg a veszélyhelyzet miatt. A röghöz kötés már több mint másfél éve, tavaly április 6. óta tart, amikor egy kormányrendeletben elrendelték a felmondási tilalmat a honvédségi állomány számára. Ezt két hónappal később, a veszélyhelyzet akkori megszüntetése ellenére törvényben is megerősítették, a korlátozást ugyanis kiterjesztették az akkor kihirdetett egészségügyi válsághelyzet idejére is.

„Indokolt a veszélyhelyzeti tapasztalatok alapján olyan szabályok bevezetése, amely a különleges jogrend kihirdetésére tekintettel az állomány jogait (pl. lemondás tekintetében) generálisan korlátozza. A Magyar Honvédség állományának ezekben a helyzetekben rendelkezésre kell állniuk” – érvelt akkor a kormány a törvényjavaslatában. A tilalom nemcsak a hivatásos katonákra, hanem a szerződéses állomány tagjaira is vonatkozik, akikkel jellemzően két-három éves szerződést köt a honvédség. De hiába jár le időközben a szerződésük, nekik is maradniuk kell.
„Az erőszakkal való rendszerben tartás több száz család életét teszi tönkre. Vannak élethelyzetek, mikor a katonai szolgálatot már egyáltalán nem tudja vállalni az ember” – írta egy elkeseredett olvasónk, aki elmondása szerint bármit megtenne, hogy le tudjon szerelni, de hiába.

A katonák azt is nehezményezik, hogy a hasonló korlátozás alá eső egészségügyi és rendvédelmi dolgozók esetében idén június 15-től eltörölték a felmondási tilalmat, náluk viszont nem. Igaz, november 18. óta újfent életbe lépett a rendőröknél és az egészségügyi dolgozóknál is a korlátozás. A rendőröknél azonban vannak kiskapuk a távozásra. Például ha valaki belép egy pártba, akkor el kell hagynia a testületet. Ezzel a lehetőséggel idén 23 rendőr élt a Belügyminisztérium tájékoztatása szerint.

dszzs20210317018-masolat.jpg

SZIGETVÁRY ZSOLT / MTIA Magyar Honvédség Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár vegyvédelmi felszerelést viselő katonái fertőtlenítéshez készülődnek az Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskolában 2021. március 17-én.

Ráadásul nem elég a felmondási tilalom, a katonáknál a veszélyhelyzet idején a szolgálatteljesítési kötelezettség idejét is megnövelték, amely így most már elérheti a 60 órát is, miközben az általános szolgálati rendben heti 40 órát kellett szolgálatban lenniük. Az éves túlszolgálat (amikor például berendelik őket a szabadnapjukon) 300 órás plafonját eltörölték, azt 400 órában állapították meg, de még azt is átléphetik, ha a helyzet megkívánja, mivel ez csak keretszám.

A volt vezérkari főnök megérti, hogy feszültséget okozhat a hosszú ideje tartó kilépési tilalom.

„Nagy az állomány leterheltsége, amit jól jelez, hogy 2010-ben tíz feladatot sorolt fel a honvédelmi törvény, ez most 18-ra bővült, miközben alig lett több a létszám.

Nem jut idő magánéletre, magas elvárásoknak kell megfelelni, és ha valaki kifog egy kellemetlen parancsnokot, azt nyilván zavarja, hogy nem mehet sehová
– sorolta a 24.hu-nak Szenes Zoltán egyetemi tanár, aki 2003 és 2005 között irányította a Magyar Honvédséget.

Három éve Benkő Tibor miniszteri meghallgatásán arról beszélt, hogy évente 10-20 százalék között mozog a fluktuáció. 2019-ben 19 ezer körül volt a hivatásos és szerződéses állomány száma a zárszámadási törvény adatai alapján, így évi 2 és 4 ezer közé volt tehető a távozók száma a korábbi években.

dvast20210929027-masolat.jpg
VASVÁRI TAMÁS / MTIBenkő Tibor honvédelmi miniszter beszédet mond a Magyar Honvédség Breakthrough 2021 elnevezésű dinamikus bemutatóját végrehajtó állománynak a Hajmáskér mellett található Központi Gyakorló- és Lőtéren 2021. szeptember 29-én.
Mivel a veszélyhelyzet, így a távozási tilalom várhatóan 2022 júniusáig tartani fog, Szenes Zoltán szerint érdemes lenne az Alkotmánybírósághoz fordulnia valamelyik érintettnek, hogy kiderüljön, meddig korlátozhatóak az egyén jogai valamely közösségi cél érdekében.

A fegyveres erők tagjait a választások előtt, várhatóan februárban kiosztott fegyverpénzzel próbálják kárpótolni, ami az ígéretek szerint hat havi illetményüknek megfelelő összeg lehet. A részletek kidolgozása még hátra van, de a 24.hu információi szerint annak elfogadásával vállalniuk kell, hogy legalább három évig nem hagyják el a honvédséget.

Kerestük a Honvédelmi Minisztériumot, hogy indokoltnak tartják-e több mint másfél éven keresztül megtiltani a távozás lehetőségét a katonáknak, de cikkünk megjelenéséig nem reagáltak.

A katonáknak a járványhelyzet idején a kijárási korlátozások betartatásában kellett segédkezniük (jelenleg nincsenek ilyen korlátozások), ezenkívül az egészségügyi intézményeknél látnak el szolgálatot, hogy ott segítsék a koronavírus elleni védekezést. A kórházakhoz jelenleg 700 katonát rendeltek ki.

Ismét tiltólistán a rendőrök is​

Bár júniusban feloldották a lelépési tilalmat, november 18. óta ismét tilos felmondani a rendőröknek. „Nem örül az állomány” – fogalmazott diplomatikusan Pongó Géza, a Független Rendőrszakszervezet főtitkára a 24.hu-nak. Szerinte korlátozó intézkedésekkel nem éri meg röghöz kötni az egyenruhásokat, mert akit nem engednek elmenni, annak a munkájába nem lesz sok köszönet. „Sok rendőr volt, aki tavaly elment volna dupla fizetésért gyári munkásnak, viszont a tilalom miatt nem tehette. Mire megszüntették a tilalmat, nem volt meg az állás, négy hónap alatt pedig nem mindenki talált újat, így sokan nem tudták kihasználni a lehetőséget a váltásra” – mondta az érdekvédő, aki szerint az oltási kötelezettség bevezetése lehet a következő kiskapu a távozásra. „Az oltatlanokat fizetés nélküli szabadságra küldik a jövő hónaptól, így aki még nem oltotta be magát és menni akar, az így talán el tudja ezt intézni” – tette hozzá.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113
.
Kövér kiszivárgott tavalyi AH beli beszédéről mi a véleményetek?
Ennyire megossztott lenne a service, vagy csak fel lettek törve?
Egyik sem jó ómen?
Remélem belső szivárogtatás volt. Az könnyebben védhető, illetve vmlyen szinten természetes.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 881
91 445
113

Másfél éve tart már a felmondási tilalom a honvédségnél, hiába távoznának sokan, nem lehet....​


A volt vezérkari főnök szerint a honvédségnél tavaly április óta érvényes felmondási tilalom miatt érdemes lenne az Alkotmánybírósághoz fordulni. A fegyveres erők tagjait a választások előtt, várhatóan februárban kiosztott fegyverpénzzel próbálják kárpótolni.

Egyre több katonát frusztrál, hogy hiába hagyná ott a sereget, nem teheti ezt meg a veszélyhelyzet miatt. A röghöz kötés már több mint másfél éve, tavaly április 6. óta tart, amikor egy kormányrendeletben elrendelték a felmondási tilalmat a honvédségi állomány számára. Ezt két hónappal később, a veszélyhelyzet akkori megszüntetése ellenére törvényben is megerősítették, a korlátozást ugyanis kiterjesztették az akkor kihirdetett egészségügyi válsághelyzet idejére is.

„Indokolt a veszélyhelyzeti tapasztalatok alapján olyan szabályok bevezetése, amely a különleges jogrend kihirdetésére tekintettel az állomány jogait (pl. lemondás tekintetében) generálisan korlátozza. A Magyar Honvédség állományának ezekben a helyzetekben rendelkezésre kell állniuk” – érvelt akkor a kormány a törvényjavaslatában. A tilalom nemcsak a hivatásos katonákra, hanem a szerződéses állomány tagjaira is vonatkozik, akikkel jellemzően két-három éves szerződést köt a honvédség. De hiába jár le időközben a szerződésük, nekik is maradniuk kell.
„Az erőszakkal való rendszerben tartás több száz család életét teszi tönkre. Vannak élethelyzetek, mikor a katonai szolgálatot már egyáltalán nem tudja vállalni az ember” – írta egy elkeseredett olvasónk, aki elmondása szerint bármit megtenne, hogy le tudjon szerelni, de hiába.

A katonák azt is nehezményezik, hogy a hasonló korlátozás alá eső egészségügyi és rendvédelmi dolgozók esetében idén június 15-től eltörölték a felmondási tilalmat, náluk viszont nem. Igaz, november 18. óta újfent életbe lépett a rendőröknél és az egészségügyi dolgozóknál is a korlátozás. A rendőröknél azonban vannak kiskapuk a távozásra. Például ha valaki belép egy pártba, akkor el kell hagynia a testületet. Ezzel a lehetőséggel idén 23 rendőr élt a Belügyminisztérium tájékoztatása szerint.

dszzs20210317018-masolat.jpg

SZIGETVÁRY ZSOLT / MTIA Magyar Honvédség Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár vegyvédelmi felszerelést viselő katonái fertőtlenítéshez készülődnek az Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskolában 2021. március 17-én.

Ráadásul nem elég a felmondási tilalom, a katonáknál a veszélyhelyzet idején a szolgálatteljesítési kötelezettség idejét is megnövelték, amely így most már elérheti a 60 órát is, miközben az általános szolgálati rendben heti 40 órát kellett szolgálatban lenniük. Az éves túlszolgálat (amikor például berendelik őket a szabadnapjukon) 300 órás plafonját eltörölték, azt 400 órában állapították meg, de még azt is átléphetik, ha a helyzet megkívánja, mivel ez csak keretszám.

A volt vezérkari főnök megérti, hogy feszültséget okozhat a hosszú ideje tartó kilépési tilalom.

„Nagy az állomány leterheltsége, amit jól jelez, hogy 2010-ben tíz feladatot sorolt fel a honvédelmi törvény, ez most 18-ra bővült, miközben alig lett több a létszám.


– sorolta a 24.hu-nak Szenes Zoltán egyetemi tanár, aki 2003 és 2005 között irányította a Magyar Honvédséget.

Három éve Benkő Tibor miniszteri meghallgatásán arról beszélt, hogy évente 10-20 százalék között mozog a fluktuáció. 2019-ben 19 ezer körül volt a hivatásos és szerződéses állomány száma a zárszámadási törvény adatai alapján, így évi 2 és 4 ezer közé volt tehető a távozók száma a korábbi években.

dvast20210929027-masolat.jpg
VASVÁRI TAMÁS / MTIBenkő Tibor honvédelmi miniszter beszédet mond a Magyar Honvédség Breakthrough 2021 elnevezésű dinamikus bemutatóját végrehajtó állománynak a Hajmáskér mellett található Központi Gyakorló- és Lőtéren 2021. szeptember 29-én.
Mivel a veszélyhelyzet, így a távozási tilalom várhatóan 2022 júniusáig tartani fog, Szenes Zoltán szerint érdemes lenne az Alkotmánybírósághoz fordulnia valamelyik érintettnek, hogy kiderüljön, meddig korlátozhatóak az egyén jogai valamely közösségi cél érdekében.

A fegyveres erők tagjait a választások előtt, várhatóan februárban kiosztott fegyverpénzzel próbálják kárpótolni, ami az ígéretek szerint hat havi illetményüknek megfelelő összeg lehet. A részletek kidolgozása még hátra van, de a 24.hu információi szerint annak elfogadásával vállalniuk kell, hogy legalább három évig nem hagyják el a honvédséget.

Kerestük a Honvédelmi Minisztériumot, hogy indokoltnak tartják-e több mint másfél éven keresztül megtiltani a távozás lehetőségét a katonáknak, de cikkünk megjelenéséig nem reagáltak.

A katonáknak a járványhelyzet idején a kijárási korlátozások betartatásában kellett segédkezniük (jelenleg nincsenek ilyen korlátozások), ezenkívül az egészségügyi intézményeknél látnak el szolgálatot, hogy ott segítsék a koronavírus elleni védekezést. A kórházakhoz jelenleg 700 katonát rendeltek ki.

Ismét tiltólistán a rendőrök is​

Bár júniusban feloldották a lelépési tilalmat, november 18. óta ismét tilos felmondani a rendőröknek. „Nem örül az állomány” – fogalmazott diplomatikusan Pongó Géza, a Független Rendőrszakszervezet főtitkára a 24.hu-nak. Szerinte korlátozó intézkedésekkel nem éri meg röghöz kötni az egyenruhásokat, mert akit nem engednek elmenni, annak a munkájába nem lesz sok köszönet. „Sok rendőr volt, aki tavaly elment volna dupla fizetésért gyári munkásnak, viszont a tilalom miatt nem tehette. Mire megszüntették a tilalmat, nem volt meg az állás, négy hónap alatt pedig nem mindenki talált újat, így sokan nem tudták kihasználni a lehetőséget a váltásra” – mondta az érdekvédő, aki szerint az oltási kötelezettség bevezetése lehet a következő kiskapu a távozásra. „Az oltatlanokat fizetés nélküli szabadságra küldik a jövő hónaptól, így aki még nem oltotta be magát és menni akar, az így talán el tudja ezt intézni” – tette hozzá.

A 6 havi pluszpénzhez nem kell plusz 3 év. Ha megvolt 3 év szolgálati idő megkapod. Ha nem, pl csak másfél, akkor viszont plusz másfél évet vállalnod kell. Ez sztem korrekt. Egyébként elég életszerűtlen, hogy a 6 havi pluszpénz előtt felmondj. Főleg annak tükrében, hogy nov. 18ig mki szabadon felmondhatott és számítani lehetett télen újra a vészhelyzetre, felmondási tilalomra.

1 dolog lepett meg a cikkben. A katonáknál ezt nyáron nem oldották fel???
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 305
120 178
113
Kinek nem inge,ne vegye magára.De van,kinek ez már nem inge,hanem a bőre
Te is tudod, hogy nem vagyok nagy barátja annak ahogy itt páran megnyilvánulnak, de abban sokszor együtt tudok érteni, hogy egy igazi valóságtól kissé eltávolodott idealista vagy. És közben tényleg úgy érzem, hogy egy echte másik bolygón kamionozol éppen.
 
Status
Not open for further replies.