[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Bocs,de én nem hazaárulózok,hányadékozok,kommunistázok és hazudozok össze.Nemtetszik,hogy néven nevezem a dolgot?Letojom.Agitprop népbutitó hazugság,az csak hazudozás,semmi más.
Negan, mi most 1918-1919 kérdéskörét taglaltuk. Nem tudom, hogy itt miért sért, és miért tartod agitropnak és hazudozásnak (!), ha más véleményen vagyunk, mint te. Nekem még kicsit fura, hogy miért zavarnak történelmi kontextusban a "kommunista" és "hazaáruló" szavak, mikor te belpol témákban full indokolatlanul tudsz bármit "vajdázni" vagy "fidesz agitropozni".
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 058
33 073
113
Negan, mi most 1918-1919 kérdéskörét taglaltuk. Nem tudom, hogy itt miért sért, és miért tartod agitropnak és hazudozásnak (!), ha más véleményen vagyunk, mint te. Nekem még kicsit fura, hogy miért zavarnak történelmi kontextusban a "kommunista" és "hazaáruló" szavak, mikor te belpol témákban full indokolatlanul tudsz bármit "vajdázni" vagy "fidesz agitropozni".
Bocs,én most ezt a jelenkorra értettem
De a jelenkor visszahat a múlt feldolgozására.Károlyi nem volt kommunista,az Kun Béla volt.Az agitprop torzitó hatására meg nagyon szemléletes példa a Nem,Nem,Soha!.A közhiedelemmel szemben ezt Károlyi mondta,és nem Horthy-az az opportunista gazember végig csak űlt,és hallgadta a fű növését,amig a franciák be nem rakták a hatalomba.
Jelenkorban meg a vajda,az egy vajda,nem felelős miniszterelnök.Különben nem én találtam ki rá ezt a nagyon is találó megnevezést,@dudi -tol plagizáltam.Az agitprop,meg egyszerűen agitprop.Nevezhetem fikusz hazudozásnak is,ha úgy jobban tetszik-tökéletesen igaz is rá.
A másik probléma a fikusz szemlélet.MZP azért tudta megnyerni az elővállasztást,mert az ország népességének többségét kitevő nem vajdahivők nagyobbrésze NEM a szocikat akarja vissza,hanem változást.Rendszerváltás kéne már végre nekünk,nem csak egy újabb gengszterváltás.Valójában a parlamenti ellenzék is része a NER rendszernek,a rendszer tartja őket életben.MSZP már rég eltünt volnas a NER nélkül.
Csakhogy számotokra igenis a népbutitó agitprop hatására,mindenki komcsi meg hazaáruló,ki nem ennek a gazember országkirabló vajdának a seggnyalója.Pedig nem egy cigánysomoza a szuverén,hanem Magyarország.A Haza NEM Orbán Viktor,hanem Magyarország.Orbán Voktor egy banánköztársaságot csinált a Hazábol.Ez olyan bűn,ami a szememben megbocsájthatatlan.
De ez nem jelenti azt,hogy Fletót és bandáját kivánnám vissza.Rendszerváltást kivánok.Államszervezeti váltást.Vagy másképpen mondva,kivánatosnak tartom e IV. köztársaságnak hivott vajdaság bukását,de nem tartom kivánatosnak a III.köztársaság restaurációját.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 930
123 444
113
Vagy csak ezt hallod meg belőle.Lásd fentebb
Végigolvasom a posztjaid és senkit sem rakok ignore-ra sem.
Szimplán nálad már teljesen hitbéli kérdés minden. Ha valaki megcáfol, faktuális adatokkal akár vagy bármi mással 3-4 hozzászólásban kb utána magadat győzködöd, hogy az miért is propi (még akkor is ha az adatok az EU-tól, nemzetközi hitelminősítől egyebektől vannak) .
Neked minden is szar elvből meg a patásördök tehet mindenről ami szar. Ami meg esetleg jobban sikerül annak semmi köze sem lehet hazai döntésnek itthon elindított folyamatnak vagy stratégiának.

Ezt te vallási szintre emelted.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 058
33 073
113
Végigolvasom a posztjaid és senkit sem rakok ignore-ra sem.
Szimplán nálad már teljesen hitbéli kérdés minden. Ha valaki megcáfol, faktuális adatokkal akár vagy bármi mással 3-4 hozzászólásban kb utána magadat győzködöd, hogy az miért is propi (még akkor is ha az adatok az EU-tól, nemzetközi hitelminősítől egyebektől vannak) .
Neked minden is szar elvből meg a patásördök tehet mindenről ami szar. Ami meg esetleg jobban sikerül annak semmi köze sem lehet hazai döntésnek itthon elindított folyamatnak vagy stratégiának.

Ezt te vallási szintre emelted.
Nem.Csak ami szar,az szar.És ha átkötik nemzetiszin masnival,akkor is szar marad.
Szar az egészség ügy?Az.Háziorvosom 80 éves,de a 20 éve változatlan rendelőintézetben nincs orvos 50 év alatt.Asszony Marcali lány,ott a korházat kibelezték,és mindent bevittek Kaposvárra.Marcali járás lakóit meg nem vigasztalja,hogy Kaposváron centrumkorházat csináltak,tőlük 100 km-re.Stb
Hogy van fejlődés?Igen van.De az nem a kormányzat miatt,hanem a 2010 évek nemzetközi konjunktúrája miatt volt.És a többi KE-i ország ezt a konjunktúrát sokkal jobban kihasználta.
Orbán egy valamiben világelső,és az az agitprop-nagyon durva,mindent lehengerlő propagandareklám.És ezzel mindent elferdit,és el is fed.Pl
Ügye folytonos visszatérő vád,hogy 2004ben a szocik leépitették a sereget.És ez igaz is.De...Ok és okozat.98ban Orbán leállitotta a hadseregkorszerűsitési programot.2002ben egy üres kasszát,leamortizált eszközállományt ésegy nagyon rossz Gripen szerződést hagyott maga után.Ami forrás volt,azt elvitte a Gripen.Nemhogy korszerűsitésre,fentartásra se volt pénz.Plusz egy permanensen kiélezett politikai helyzet,ami kedvezett a különben egyáltalán nem népszerű sorkötelezettség megszüntetésének.No,akkor most ez szoci bűn?Igen-de nem kizárólag.Legalább annyira fikusz bűn is,mint szoci.Ja,hogy ez már "patásördögözés"?Nem,csak a valóság.
Különben meg 50 év múlva szerintem Orbánt a történelemkönyvekben Somoza mellet fogják emliteni,mint a banánköztársasági zsebdiktátorok európai példáját.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Nem.Csak ami szar,az szar.És ha átkötik nemzetiszin masnival,akkor is szar marad.
Szar az egészség ügy?Az.Háziorvosom 80 éves,de a 20 éve változatlan rendelőintézetben nincs orvos 50 év alatt.Asszony Marcali lány,ott a korházat kibelezték,és mindent bevittek Kaposvárra.Marcali járás lakóit meg nem vigasztalja,hogy Kaposváron centrumkorházat csináltak,tőlük 100 km-re.Stb
Hogy van fejlődés?Igen van.De az nem a kormányzat miatt,hanem a 2010 évek nemzetközi konjunktúrája miatt volt.És a többi KE-i ország ezt a konjunktúrát sokkal jobban kihasználta.
Orbán egy valamiben világelső,és az az agitprop-nagyon durva,mindent lehengerlő propagandareklám.És ezzel mindent elferdit,és el is fed.Pl
Ügye folytonos visszatérő vád,hogy 2004ben a szocik leépitették a sereget.És ez igaz is.De...Ok és okozat.98ban Orbán leállitotta a hadseregkorszerűsitési programot.2002ben egy üres kasszát,leamortizált eszközállományt ésegy nagyon rossz Gripen szerződést hagyott maga után.Ami forrás volt,azt elvitte a Gripen.Nemhogy korszerűsitésre,fentartásra se volt pénz.Plusz egy permanensen kiélezett politikai helyzet,ami kedvezett a különben egyáltalán nem népszerű sorkötelezettség megszüntetésének.No,akkor most ez szoci bűn?Igen-de nem kizárólag.Legalább annyira fikusz bűn is,mint szoci.Ja,hogy ez már "patásördögözés"?Nem,csak a valóság.
Különben meg 50 év múlva szerintem Orbánt a történelemkönyvekben Somoza mellet fogják emliteni,mint a banánköztársasági zsebdiktátorok európai példáját.
Stílusos a nickneved, Negan.
A The Walking Dead gonosza, aki úgy akarja a túlélôket megmenteni, hogy közben írtja ôket….
Kb ilyen vagy! Úgy vallod magad liberàlisnak hogy nem vagy az, úgy vagy jobbos, hogy balos vagy!
Úgy vagy objektív, hogy szubjektív vagy!

Baromira olvasott vagy, ami becsülendô, de hogy ne lennél elfogult és mindenbôl ne a világnézeted hoznád ki eredményül, az nem játszik…
Legismertebb példája a Kfir volt…
Nem lovagolni akarok rajta, csak a legismertebb….

Ha mindenki szembejön, gondolkozz el, hogy jó irànyban vagy e!?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 058
33 073
113
Stílusos a nickneved, Negan.
A The Walking Dead gonosza, aki úgy akarja a túlélôket megmenteni, hogy közben írtja ôket….
Kb ilyen vagy! Úgy vallod magad liberàlisnak hogy nem vagy az, úgy vagy jobbos, hogy balos vagy!
Úgy vagy objektív, hogy szubjektív vagy!

Baromira olvasott vagy, ami becsülendô, de hogy ne lennél elfogult és mindenbôl ne a világnézeted hoznád ki eredményül, az nem játszik…
Legismertebb példája a Kfir volt…
Nem lovagolni akarok rajta, csak a legismertebb….

Ha mindenki szembejön, gondolkozz el, hogy jó irànyban vagy e!?
Ügye,hogy találó a Negan?
Kfir különben tényleg nagyon jó példa,több szempontbol is.Mert egy adott időpillanatban egy bizonyos helyzetben vetettem fel,ami akkor volt időszerű-most a használt,de modernizált Gripen C az aktuálisan időszerű vállasztás.Azonkivűl én azt támogatógépnek gondoltam az F35 mellé.És ami a legfontosabb,hogy valójában SENKI nem nézett utána,mit is tartalmazott a Kfir block 601 ajánlat.
És volt már ilyen,hogy szembe mentem az árral-most meg már mindenki ugyanazt mondja,mit akkor én.Mihu restaurációkor is csak ez volt.
Ami viszont nagyon fals dolog,engem baloldalinak nevezni.Abszorut nem vagyok az.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 713
17 033
113
Jelenleg joghátrányban vannak (pl. házasság), így valamilyen formában meg kell nyilvánuljanak.
Az tény hogy sokszor túl van tolva. (pl. filmekben kötelező meleg-karakter, stb.)

Egy normális egyensúlyt kell megtalálni.


Amcsi diliket a Fidesz is szívesen importálja - csak más célból.
(Tucker Carlson, Trump, Bannon és egyéb futóbolondok promotálása)
Joghátrány mert nem házasodhatnak? Haladóéknál mióta kívánatos az az intézmény? Semmivel sem biztosít nagyobb előnyt, mint a bejegyzett élettársi kapcsolat. Egyébként a házasság a hét kiszolgáltatható szentség egyike (keresztség, papi hivatás, stb). Semmi másért nem akarják a langyik, mint a kereszténységet tovább erodálni.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Igen és nem.A teljes hadműveleti frontszakaszon szovjet fölény volt.De a 6. hds kitörési frontszakaszán már nem.Paulus ki is akart törni,mert pontosan attol tartott,ami bekövetkezett.Az elégtelen utánpótlás miatt a csapatai gyorsan elvesztették az erejüket.
Hát ezt írtad:

.Csak egy példa.Sztálingrádnál Paulus hadserege erősebb volt,mint az őt bekeritő szovjet erők.

Ez konkrétan nem igaz.

Kitörni természetesen ki tudott volna.

Ezt nem vitatja senki. Az már egy másik kérdés hogy milyen áron. Vajon a a bekerítő szovjet erők meddig tudták volna előrenyomulni?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 058
33 073
113
Hát ezt írtad:

.Csak egy példa.Sztálingrádnál Paulus hadserege erősebb volt,mint az őt bekeritő szovjet erők.

Ez konkrétan nem igaz.

Kitörni természetesen ki tudott volna.

Ezt nem vitatja senki. Az már egy másik kérdés hogy milyen áron. Vajon a a bekerítő szovjet erők meddig tudták volna előrenyomulni?
Ha Pulus szarik Hitlerre és kitör,nem veszti el a hadserege az erejét.A szovjetek a teljes hadműveleti szakaszon létszámfölényben voltak,de a kitörés szempontjábol csak az a tér számit,ahonnan időben a kitöréi pontra tudják vonni a csapatokat.
A területet meg igyis-úgyis elvesztették.De megmaradt volna ahds,mivel visszafiglalhadták voln esetleg.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Ha Pulus szarik Hitlerre és kitör,nem veszti el a hadserege az erejét.A szovjetek a teljes hadműveleti szakaszon létszámfölényben voltak,de a kitörés szempontjábol csak az a tér számit,ahonnan időben a kitöréi pontra tudják vonni a csapatokat.
A területet meg igyis-úgyis elvesztették.De megmaradt volna ahds,mivel visszafiglalhadták voln esetleg.
Hát hogy mennyire tudták volna visszavonulni az nagy kérdés. Különösen úgy hogy két román hadsereg biztosította a szárnyakat...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Nem.Csak ami szar,az szar.És ha átkötik nemzetiszin masnival,akkor is szar marad.
Szar az egészség ügy?Az.Háziorvosom 80 éves,de a 20 éve változatlan rendelőintézetben nincs orvos 50 év alatt.Asszony Marcali lány,ott a korházat kibelezték,és mindent bevittek Kaposvárra.Marcali járás lakóit meg nem vigasztalja,hogy Kaposváron centrumkorházat csináltak,tőlük 100 km-re.Stb
Hogy van fejlődés?Igen van.De az nem a kormányzat miatt,hanem a 2010 évek nemzetközi konjunktúrája miatt volt.És a többi KE-i ország ezt a konjunktúrát sokkal jobban kihasználta.
Orbán egy valamiben világelső,és az az agitprop-nagyon durva,mindent lehengerlő propagandareklám.És ezzel mindent elferdit,és el is fed.Pl
Ügye folytonos visszatérő vád,hogy 2004ben a szocik leépitették a sereget.És ez igaz is.De...Ok és okozat.98ban Orbán leállitotta a hadseregkorszerűsitési programot.2002ben egy üres kasszát,leamortizált eszközállományt ésegy nagyon rossz Gripen szerződést hagyott maga után.Ami forrás volt,azt elvitte a Gripen.Nemhogy korszerűsitésre,fentartásra se volt pénz.Plusz egy permanensen kiélezett politikai helyzet,ami kedvezett a különben egyáltalán nem népszerű sorkötelezettség megszüntetésének.No,akkor most ez szoci bűn?Igen-de nem kizárólag.Legalább annyira fikusz bűn is,mint szoci.Ja,hogy ez már "patásördögözés"?Nem,csak a valóság.
Különben meg 50 év múlva szerintem Orbánt a történelemkönyvekben Somoza mellet fogják emliteni,mint a banánköztársasági zsebdiktátorok európai példáját.
Honnan vetted azt, hogy a Fidesz 2002-ben üres kasszát hagyott hátra? Mert rohadtul nem így volt. Hozzáteszem, hogy a HM szinte teljes egészében MSZP hívőkből állt, de 2010-re sikerült a rengeteg dilettáns húzásukkal minimum(!) egálba hozni a helyzetet. Az MSZP kormányok alatt elképesztő mértéket öltött a HM kizsigerelése, Juhász Feri és Dr Szekeres miniszter Urak valamint Vadai Ágika áldásos tevékenysége már szinte a Linderi magasságokat karcolta. Sajnos többször volt szerencsém hozzájuk, Juhász még so-so elment, nem sok vizet zavart, de Szekeres (akit egyébként korábbról személyesen is ismerek mivel a nagynénémék szomszédja volt) kimondottan botrányos volt, ahogyan Vadai is. Ez utóbbiak arcán kb az undort lehetett látni minden alkalommal és az alakulathoz érkezve egyedül a svédasztal érdekelte őket és semmi más. Alattuk mindenféle beszerzés lebonyolítása a lehetetlent súrolta és elképesztő összegekért hozták a beszállítóikat. Számokban kifejezve : az MB G270CDI 70Millió volt (Kárpát utcában listaáron 15M-tól) , a legócskább 20USD-s Leatherman multifunkciós fogó : 70 ezer Forint... Utóbbiról megjegyezném, hogy Hende Minisztersége alatt hogy-hogy nem, de 15 ezerért kaptunk Victorinoxot, ami ezeknek a fogóknak a Rolls Royce-a és üzletben 30 ezer Forint körül árulták, de a forgalmazó közvetlenül a Mi alakulatunknak 15-ért odaadta (az ilyen kisebb beszerzéseket ugyanis Hende rendelete alapján közvetlen alakulati hatáskörben is meg lehetett már oldani)
Visszatérve a Szekeresre : én ott voltam személyesen 2008 januárban az elhíresült Gripen átadón... Amit a TV-ben leadtak az nulla volt. A faszit ketten cipelték oda a mikrofonhoz és aztán vitték el onnan. Én nem is értem, hogyan tehették meg Miniszternek, ugyanis már a 90-es évek végén (amikor napi szinten találkoztam és beszéltem vele) olyan szinten volt alkoholista, hogy én egyszer sem láttam színjózan állapotban, miközben folyamatosan autóval járt. Szerintem nem túlzok, ha azt mondom hogy 4-5 kocsit elfogyasztott az ember másfél-2 év alatt. T5-ös (majd T-5R, 850R) Volvot hajtott és ha hozzá került, akkor 1 hónapon belül meg volt törve...
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Jelenleg joghátrányban vannak (pl. házasság), így valamilyen formában meg kell nyilvánuljanak.
Az tény hogy sokszor túl van tolva. (pl. filmekben kötelező meleg-karakter, stb.)

Egy normális egyensúlyt kell megtalálni.


Amcsi diliket a Fidesz is szívesen importálja - csak más célból.
(Tucker Carlson, Trump, Bannon és egyéb futóbolondok promotálása)
Miért lennének joghátrányban? Miért gondolod, hogy a normális többségnek kell igazodnia egy deviáns "kisebbség" igényeihez? Ne haragudj, de ezen dolgok erőltetése nem más mint a normális társadalom elleni támadás , más szóval bomlasztás. Hol lenne ennek a vége? Ha ezen követelésnek engedünk, akkor majd az jön, hogy ha valami idióta Napóleonnak vagy Hitlernek képzeli magát akkor azzá műtik? Vagy csillámfaszpóninak? Miért akarnak egyesek a természettel és a természet törvényeivel szembemenni?
Nekem semmi kifogásom az ellen ha vannak férfiak aki a seggbekukizást élvezik vagy ha nők ollózgatják egymást de attól az még nem lesz normális dolog. Ugyanis az ilyen devianciák természet és életellenesek. Nem kell őket büntetni vagy irtani, ezt maga a természet megoldja, mivel ezen degenerációk természetes szaporodásra képtelenek, így maguktól megszűnnek...
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Ha Pulus szarik Hitlerre és kitör,nem veszti el a hadserege az erejét.A szovjetek a teljes hadműveleti szakaszon létszámfölényben voltak,de a kitörés szempontjábol csak az a tér számit,ahonnan időben a kitöréi pontra tudják vonni a csapatokat.
A területet meg igyis-úgyis elvesztették.De megmaradt volna ahds,mivel visszafiglalhadták voln esetleg.
Ha kitör, elesik a teljes Kaukázusi hadsereg, aminek a visszavonulását fedezték.
A katona parancsot hajt végre. Ígéretük volt egy légi hídra, ami így sem itt, sem El Alameinnél nem tudott elég lenni…
Hoth páncélosai pedig a felmentésükre indultak….
A kitörésnek is ekkor lett volna esélye…, ami egyértelműen egy elszalasztott lehetősèg volt, de nagyon leegyszerűsítetted…
Igazad van, de azért nem egészen úgy….
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 058
33 073
113
Ha kitör, elesik a teljes Kaukázusi hadsereg, aminek a visszavonulását fedezték.
A katona parancsot hajt végre. Ígéretük volt egy légi hídra, ami így sem itt, sem El Alameinnél nem tudott elég lenni…
Hoth páncélosai pedig a felmentésükre indultak….
A kitörésnek is ekkor lett volna esélye…, ami egyértelműen egy elszalasztott lehetősèg volt, de nagyon leegyszerűsítetted…
Igazad van, de azért nem egészen úgy….
Az egész sztálingrádi csata egy ökörség volt.Tök feleslegesen belementek egy városharcba,feladva legfőbb előnyüket,a jobb manőverezést.A semmiért.A Volgát máshol is elzárhadták volna,megkerülve a várost.
Sztálingrádbol nem fedeztek semmit.Max lekötöttek orosz csapatokat-de olyan áron,mit nem engedhettek meg maguknak.Ráadásul a városon kivül az ekkor még meglévő hadműveleti manőverező fölényükkel sokkal jobban tudják volna fedezni a frontot.
 
Status
Not open for further replies.