[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Akkor áruld már el nekem, hogy miért száll meg minket a USA (NATO)? :rolleyes:
Mert az ukránok ellen úgy sem segítenének az fix. De tételezzük fel, hogy ők nem támadnak meg.
Akkor mi a szarnak jönnek? :eek:
Mert más nincs aki megtámadjon....
Miért gondolod? Az Azovosok is rendezhetnek tisztogatást bosszúhadjáratot kis-Ukrajnában egy ukrán kapituláció után.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Gyakorlatilag kicsi leírható térségi megyékért nem fog senki atommal lövöldözni. Legfeljebb bevetik a teljes elszigetelő szankciót. Total semmi export és import.
Max ha egy nagyobb "USA" "NATO" támaszpontot ér taktikai töltet.
Az atommal lövöldözésnek nem hinném, hogy katonai célja van. A japánoknál is a tömegpusztítás volt a cél, és hogy a terrorral térdre kényszerítsék őket, nem az, hogy katonákat öljenek meg.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Mond már meg nekem ha nem lennénk Nato tagok mi akadályozná meg a ruszkikat hogy ide is betörjenek?
Elbeszélünk egymás mellett.
Tudod én, hogy látom? Véget ért a szocializmus és az utasítások onnantól kezdve nem Moszkvából jöttek hanem Washingtonból, ennyi történt. Sosem voltunk szabadok, csak a látszat volt meg. S egyébként anno ezt Kádár is elmondta az IMF delegációjának. Nézd meg, mi lett az EU-ból? Én valahol megértem az időseket, akik visszasírják a szocit és nem azért, mert szerelmesek voltak Kádárba meg az oroszokba, hanem azt érezték, hogy hagyják őket nyugodtan élni.
Én csak ennyit látok ebben az egészben, ki ebből a rendszerből, aztán úgy is jön a másik mert független ország ma már nincs.
Kategorikusan persze igazad van, hisz átlépik az államhatárt, de lehet én olvastam túl sok háborús beszámolót, semmi romantikát nem látok benne és értelme sincs beléjük állni. Ha menni akarnak, menjenek.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 875
113
Szerintem egy kicsit nézz keletre hogy lásd milyen egy megszállás.:rolleyes:
És azért jönnek az amik mert van egy olyan feltételezés hogy a dolgok eldurvulnak vagy hogy a ruszkik nem állnak meg a határnál.:eek:
Mert képzeld a ruszkik megtámadhatnak....

1. Magyarország, Románia, Szlovákia és Lengyelország NATO tag, vagyis ha ukrajna megszűnik létezni, akkor hiába leszünk határosak az oroszokkal, atomvédernyő alatt leszünk. Minket megrohanni sokkal kockázatosabb, mint az ukránokat volt.
2. Mi a szarért jönnének ide a ruszkik?
3. Évtizedek lesznek mire a megszállt ukrán területett stabilizálják. Szerinted az instabil megszállt régióval a hátukban megindulnak nyugatabbra?
4. Azzal, hogy megszáll minket az USA az miben segít nekünk?
5. Azzal védjük meg a szuverenitásunkat a ruszkikkal szemben, hogy elveszítjük az USA-val szemben? o_O
6. Nem gondolod , hogy az USA megszállás atomcélpontott csinál belőlünk?
7. Nem gondolod, hogy az ideszánt USA erő a Magyar Honvédség ellen elegendő, de a ruszkik ellen kevés? Nem gyanus ez egy picit? :rolleyes:
+1. Mi van ha megtámadnak az oroszok pl? Melyik a jobb?
Szétlövetni az országot, vagy hagyni, hogy menjenek nyugatabbra ha akarnak....

És ez visszafelé is működik nálam. Nem engedném be az USA-t!
Ha ide akarnak jönni szálljanak meg rendesen ahogyan egy nagyhatalomhoz illik!
Bombázzák le azt 4 db tankunkat, lőjjék szét a kecskeméti repteret és szálljanak meg minket rendesen. Úgy számolom 1 nap alatt végeznének vele.
De akkor legalább tudnánk merre hány méter, és, hogy mi zajlik valójában!
E helyet a szardarab magyar politikusok önként feladják egy olyan ország szuverenítását, amely az elmúlt 1000 évben csak azért harcolt, hogy szuverén (önálló) lehessen. Egyszerűen irritál :mad:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A gazdaságot meg pár évre valószínűleg szétkúrta. Ezért haragszok a legjobban, mert elbasz pár évet az életünkből.
Speciel azt Orbán baszta el, amikor teljes mellszélességgel a szankciók mellé állt és azóta se nyugszik, mert most már a fegyverszállítást is megengedi, csak ne nálunk lépje át az ukrán határt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
1. Magyarország, Románia, Szlovákia és Lengyelország NATO tag, vagyis ha ukrajna megszűnik létezni, akkor hiába leszünk határosak az oroszokkal, atomvédernyő alatt leszünk. Minket megrohanni sokkal kockázatosabb, mint az ukránokat volt.
2. Mi a szarért jönnének ide a ruszkik?
3. Évtizedek lesznek mire a megszállt ukrán területett stabilizálják. Szerinted az instabil megszállt régióval a hátukban megindulnak nyugatabbra?
4. Azzal, hogy megszáll minket az USA az miben segít nekünk?
5. Azzal védjük meg a szuverenitásunkat a ruszkikkal szemben, hogy elveszítjük az USA-val szemben? o_O
6. Nem gondolod , hogy az USA megszállás atomcélpontott csinál belőlünk?
7. Nem gondolod, hogy az ideszánt USA erő a Magyar Honvédség ellen elegendő, de a ruszkik ellen kevés? Nem gyanus ez egy picit? :rolleyes:
+1. Mi van ha megtámadnak az oroszok pl? Melyik a jobb?
Szétlövetni az országot, vagy hagyni, hogy menjenek nyugatabbra ha akarnak....

És ez visszafelé is működik nálam. Nem engedném be az USA-t!
Ha ide akarnak jönni szálljanak meg rendesen ahogyan egy nagyhatalomhoz illik!
Bombázzák le azt 4 db tankunkat, lőjjék szét a kecskeméti repteret és szálljanak meg minket rendesen. Úgy számolom 1 nap alatt végeznének vele.
De akkor legalább tudnánk merre hány méter, és, hogy mi zajlik valójában!
E helyet a szardarab magyar politikusok önként feladják egy olyan ország szuverenítását, amely az elmúlt 1000 évben csak azért harcolt, hogy szuverén (önálló) lehessen. Egyszerűen irritál :mad:
Szerencsére nem te hozod meg erről a döntést. Az amcsik katonák azt biztosítják hogy ténylegesen a Nato oltalma alatt vagyunk. Nem lehet minket megtámadni egy világháború nélkül, te magad is ezt írtad. Akkor meg mi a bajod?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Speciel azt Orbán baszta el, amikor teljes mellszélességgel a szankciók mellé állt és azóta se nyugszik, mert most már a fegyverszállítást is megengedi, csak ne nálunk lépje át az ukrán határt.
Nem, kényszerből belement. El is mondta, szerinte nem jó út, de fontosabb az egység. Politikailag nem volt választása, gazdaságilag meg mind1 volt. Ha mi nem lépünk bele, úgyis begyűrűzik hozzánk a xar és még az összes kelet-europai államtól is elszigeteltük volna magukat. Orbán teljesen jó döntést hozott
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Elbeszélünk egymás mellett.
Tudod én, hogy látom? Véget ért a szocializmus és az utasítások onnantól kezdve nem Moszkvából jöttek hanem Washingtonból, ennyi történt. Sosem voltunk szabadok, csak a látszat volt meg. S egyébként anno ezt Kádár is elmondta az IMF delegációjának. Nézd meg, mi lett az EU-ból? Én valahol megértem az időseket, akik visszasírják a szocit és nem azért, mert szerelmesek voltak Kádárba meg az oroszokba, hanem azt érezték, hogy hagyják őket nyugodtan élni.
Én csak ennyit látok ebben az egészben, ki ebből a rendszerből, aztán úgy is jön a másik mert független ország ma már nincs.
Kategorikusan persze igazad van, hisz átlépik az államhatárt, de lehet én olvastam túl sok háborús beszámolót, semmi romantikát nem látok benne és értelme sincs beléjük állni. Ha menni akarnak, menjenek.
De azt értsétek már meg hogy ezek nem mennek hanem jönnek. Ugyanúgy kizsigerelnének minket mint a szovjetek tették 56 előtt. A ruszkik kisajátítanák az országot és mocsok mód elnyomnának, sokkal jobban mint ahogy most el vagy nyomva. Például nyugodtan írhatsz hülyeségeket a netre. A ruszkiknál ezért 15 évet kapsz. Azért más a leányzó fekvése nem?
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Igen, eddig is lehetett tudni, hogy ott mások a viszonyok. De a német hétköznapokból nem következik, hogy nálunk is feltétlen ez fog megvalósulni majd egyszer a jövőben.
Ez csak attól függ, hogy ki van éppen kormányon. Azért érdemes megnézni, hogy hány ellenzéki politikus látogat el a Pride-ra és vállal közösséget velük, pl Dobrev Klára a képek szerint. https://pestisracok.hu/az-ellenzek-a-pride-on-tagadja-hogy-barmifele-lmbtq-propagandarol-lenne-szo/

Tulképp a lényeget a Pesti Srácok már leírták, ennél jobban össze sem lehet foglalni:
Az LMBTQ-agenda gyenge pontja, hogy szinte minden konkrét pontja egy undorító szexuális, szadista horror. Én kérek elnézést a felsorolásért. Teljesen szabad szexuális tárgyválasztás, a beleegyezési korhatár lehető legbrutálisabb leszállítása (12 év vagy kevesebb), gyermekek nemi hormonnal történő kezelése a normális testi és nemi érési folyamataik leállítása érdekében, a mellek, a pénisz, a vagina, a szeméremajkak sebészi úton történő levágása, kivágása, a méh eltávolítása vagy a herék levágása, minden létező szexuális aberráció normálisnak minősítése és családképző identitásként történő meghatározása. Totális és brutális heteroszexualitás- és normalitás-ellenesség. És mindezek szabad propagálása 0 és 18 éves kor között, az állam teljes hatalmának felhasználásával. Már a magyar liberális sajtó is azt pedzegeti, hogy a gyerekek nem a szüleik „tulajdonai”, tehát az államnak kell biztosítani mindenben a teljes szabadságukat, vagyis az LMBTQ-államnak kell felnevelnie őket, a szülői tevékenység teljes ellenőrzése és teljes korlátozása mellett. Van olyan ország, ahol a gyermekkorú személy nemváltoztatási szándékáról, identitás problémáiról az iskolának, az orvosnak nem is kell tájékoztatni a szülőt. A dolog lényege az, hogy ha az identitásfejlődés során a gyermeknek vagy fiatalkorúnak bármilyen kérdése, kétsége támad a heteroszexualitásával, a normalitásával kapcsolatban, akkor az LMBTQ-propaganda és a szélsőséges aktivisták tömege a törvény ereje által rázúdulhasson és semmiféle esélye ne maradjon heteroszexuálisnak maradni. Meg sem kísérelték cáfolni ezt a doktrínát korábbiakban sem. Ezért beszélnek a szeretetről, meg az elfogadásról állandóan, mert az ellenzéki politikusok is pontosan tudják, hogy az igazi álláspontjuk és céljuk józan ésszel és ép moralitással vállalhatatlan.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
De azt értsétek már meg hogy ezek nem mennek hanem jönnek. Ugyanúgy kizsigerelnének minket mint a szovjetek tették 56 előtt. A ruszkik kisajátítanák az országot és mocsok mód elnyomnának, sokkal jobban mint ahogy most el vagy nyomva. Például nyugodtan írhatsz hülyeségeket a netre. A ruszkiknál ezért 15 évet kapsz. Azért más a leányzó fekvése nem?
Szerintem ezt ember nincs aki igazolni tudná, hogy mi lesz. Egyébként meg, minek szállnának meg, ha olyanok ülnek fent akik nekik megfelelnek? De ezt se lehet tudni, szóval kár azt mondani, hogy hú az nagyon rossz lesz, egyikőnk se lát előre. S azt sem szabad elfelejteni, hogy a világból annyit látsz, amennyit engednek, hogy láss, már nem létezik objektív tájékoztatás.
 
Status
Not open for further replies.