[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Viszont nem reális. Kulonbozo okok miatt (belpol, Kína, stb ...) az oroszok megkototték a saját kezuket azzal, hogy a háborút kulonleges hadmuveletté nyilvánították. Így viszont az ido ellenuk dolgozik, mivel az ukránok szabadon tudnak mobilizálni, a behívottakat kiképezni és a kulfoldi fegyvereknek hála fel is szerelni, az oroszok ezt csak titokban tehetik és lassan kifogynak mindenbol. Már az is sokatmondó, hogy míg az elején kb 150 ezer katonával rohanták le Ukrajnát, most a tartalékok bevetése ellenére csak 90-100 ezer katonájuk van a frontokon és ez a szám folyamatosan csokkeni fog. Legkésobb e hónap végére befejezodik a ukrán tartalékos felkészulése és kb 300 ezren érkeznek a frontra, mikozben sok orosz katonának júniusba lejár a szerzodése és egy részuk biztosan nem fogja meghoszabítani (már idáig is sokan felmondtak).

Már akár 1 millióról is beszéltek az ukránok, de azt is hozzátették annyira nincs is szükség, hogy ennyi embert hívjanak be a hadseregbe. Nem tudom mekkorák az orosz aktív erők még, amiket bevethetnek tartalékosok mozgósítása nélkül. Ami viszont tény, akkorák az anyagveszteségeik, hogy az orosz hadiipar nem tudja pótolni. Raktározott tartalék nehézfegyverzetük pedig, mind régebbi típus, amelyek mai harcértéke alatta van a kívánt követelményeknek. Kiderül majd mire mennek, de hosszú távon nem nekik áll a zászló. Nekünk okosnak kell lenni nagyon most. Az már látszik, az orosz barátság hazánk részéről ejtve lett. Maradt a gáz és olaj üzlet még és szerintem ennyi. Az ukránokkal kell majd valami módon rendezni a viszonyunkat, aztán talán nem fenyeget bennünket háborús vész. A többiből meg kimászunk valahogy.
 
  • Tetszik
Reactions: omae

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Az oroszok addig fogják darálni az ukránokat,amíg akarják. Semmilyen harcedzett ukrán hadsereg nem lesz,egy csonttá lerabolt és tönkrement országban. Logikailag sem áll össze,mert se az USA,se az EU nem fog egy gazdaságilag életképtelen országot a nulláról újra felépíteni. Fogalmuk sincs,hogy az orosz meddig szórakozik,és mennyit hagy meg az ukránoknak a területekből.
Amennyiben ezt az "Izrael 2.0" dolgot komolyan gondolja az USA (és most nagyon úgy tűnik), akkor engem az érdekelne, hogy a mi országunknak vajon melyik szerep jut majd.
Jordánia? Szíria?
Esetleg egy jó Libanon?

Jordániával mondjuk kiegyeznék :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Már akár 1 millióról is beszéltek az ukránok, de azt is hozzátették annyira nincs is szükség, hogy ennyi embert hívjanak be a hadseregbe. Nem tudom mekkorák az orosz aktív erők még, amiket bevethetnek tartalékosok mozgósítása nélkül. Ami viszont tény, akkorák az anyagveszteségeik, hogy az orosz hadiipar nem tudja pótolni. Raktározott tartalék nehézfegyverzetük pedig, mind régebbi típus, amelyek mai harcértéke alatta van a kívánt követelményeknek. Kiderül majd mire mennek, de hosszú távon nem nekik áll a zászló. Nekünk okosnak kell lenni nagyon most. Az már látszik, az orosz barátság hazánk részéről ejtve lett. Maradt a gáz és olaj üzlet még és szerintem ennyi. Az ukránokkal kell majd valami módon rendezni a viszonyunkat, aztán talán nem fenyeget bennünket háborús vész. A többiből meg kimászunk valahogy.

Mindenféle sírás rívás, hogy most aztán vége mindennek, ha szakítunk az oroszokkal, egyre nyilvánvalóbb hogy csak kommunikációs vonal volt, mert a gazdaság állapota valahogy nem ezt igazolja. Olaj ügyben szerintem már pénzre megyünk a vétónkkal, mert meg tudjuk oldani, a gáz az tényleg jó kérdés, hogy azzal mi lesz, ha az orosz gáz lehetőség bezárul.

280497337_325434089759803_4974893773947762129_n.jpg
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Mindenféle sírás rívás, hogy most aztán vége mindennek, ha szakítunk az oroszokkal, egyre nyilvánvalóbb hogy csak kommunikációs vonal volt, mert a gazdaság állapota valahogy nem ezt igazolja. Olaj ügyben szerintem már pénzre megyünk a vétónkkal, mert meg tudjuk oldani, a gáz az tényleg jó kérdés, hogy azzal mi lesz, ha az orosz gáz lehetőség bezárul.

280497337_325434089759803_4974893773947762129_n.jpg
Az első negyedév 2/3-ánál kezdődött a háború te felvilágosult elme!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Amennyiben ezt az "Izrael 2.0" dolgot komolyan gondolja az USA (és most nagyon úgy tűnik), akkor engem az érdekelne, hogy a mi országunknak vajon melyik szerep jut majd.
Jordánia? Szíria?
Esetleg egy jó Libanon?

Jordániával mondjuk kiegyeznék :)

Talán nem. De egy háborúból katonailag kétféleképpen kerül ki az ország. Győztes megerősödve, vesztes legyengülve. Amennyiben az ukránok ezt legalább döntetlenre hozzák, akkor náluk az már siker lesz. A nyugati támogatások okán azzal számolni kell, hogy Ukrajna bármilyen gazdasági állapota ellenére is, az ukrán haderő erős lesz. Viszont nem lesz NATO tag, ami kicsit megnyugtathat minket. A többi passz.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Talán nem. De egy háborúból katonailag kétféleképpen kerül ki az ország. Győztes megerősödve, vesztes legyengülve. Amennyiben az ukránok ezt legalább döntetlenre hozzák, akkor náluk az már siker lesz. A nyugati támogatások okán azzal számolni kell, hogy Ukrajna bármilyen gazdasági állapota ellenére is, az ukrán haderő erős lesz. Viszont nem lesz NATO tag, ami kicsit megnyugtathat minket. A többi passz.
Az USA szándéka nekem teljesen egyértelmű: nemzetalkotás és országcsinálás, hogy legyen a lengyeleken kívül egy még fanatizálhatóbb vazallusuk itt, Európában.
Ahogy a tökkelütött britek által vonalzóval megrajzolt közel-keleti "rendezés" után a cionisták sikeresen kiharcolták maguknak a saját országot, és ezt meglátva az USA rövid időn belül elkezdte őket fegyverrel kitömni, ugyanezt a folyamatot látom most megvalósulni, csak a turbóukránok nemzeti tudatára alapozva. Illetve a nem kis számú, USÁban élő ukrán diaszpóra sugallatára.

40 milliárd dollár az nem aprópénz... És abba még bele se számolták a belföldi gazdaságukra mért hatásokat, amiket a szankciókkal okoztak - maguknak.

Ukrajna a szar a palacsintában. Csak most ezt nem a Közel-Keletre szállítja a kajafutár, hanem Európa szélére :(
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Talán nem. De egy háborúból katonailag kétféleképpen kerül ki az ország. Győztes megerősödve, vesztes legyengülve. Amennyiben az ukránok ezt legalább döntetlenre hozzák, akkor náluk az már siker lesz. A nyugati támogatások okán azzal számolni kell, hogy Ukrajna bármilyen gazdasági állapota ellenére is, az ukrán haderő erős lesz. Viszont nem lesz NATO tag, ami kicsit megnyugtathat minket. A többi passz.
Azért vetették fel a lengyelek az egyesülést ukrajnával, hogy szavazás nélkül behozhassák őket a NATO-ba.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Hat, az alapjan amit itt sokan kinti beszamolok alapjan allitanak(!), a haboru utan nagy valoszinuseggel nem marad Karpataljan magyar. Elmenekulnek a haboru veszelye elol, akik meg nem, azokat majd eluzik a "felhivatalos csapatok" a hatosagok "jovahagyasaval" esetleg aktiv kozremukodesevel. "Ugyis kell a hely a valodi ukranoknak" akiket K-rol telepitenek majd at. Hogy ez a jog szerint etnikai tisztogatas azt senki(!) nem fogja szamonkerni rajtuk,ha MO majd felhozza, akkor meg megkapjuk az ujabb "oroszberenc/arulo" belyeget... :(
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Értem, akkor most jön a feketeleves ? Talán így ?...

Az infláció miatt muszáj emelniük, különben a nyersanyaghiányon túl újra előtérbe kerül a munkaerőhiány.
Amúgy most jön a feketeleves, igen. 10%+ infláció, teljesen kiszámíthatatlan nyersanyagellátási problémák, durván megemelkedő energiaárak (utóbbit szerintem kizárólag b2b szinten látjuk majd, a fidesz nem fogja a rezsidémont visszaereszteni a lakosságra).
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 093
113
Amennyiben ezt az "Izrael 2.0" dolgot komolyan gondolja az USA (és most nagyon úgy tűnik), akkor engem az érdekelne, hogy a mi országunknak vajon melyik szerep jut majd.
Jordánia? Szíria?
Esetleg egy jó Libanon?

Jordániával mondjuk kiegyeznék :)
Szerintem csak zuhany hiradó kategória.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 313
16 093
113
Viszont nem reális. Kulonbozo okok miatt (belpol, Kína, stb ...) az oroszok megkototték a saját kezuket azzal, hogy a háborút kulonleges hadmuveletté nyilvánították. Így viszont az ido ellenuk dolgozik, mivel az ukránok szabadon tudnak mobilizálni, a behívottakat kiképezni és a kulfoldi fegyvereknek hála fel is szerelni, az oroszok ezt csak titokban tehetik és lassan kifogynak mindenbol. Már az is sokatmondó, hogy míg az elején kb 150 ezer katonával rohanták le Ukrajnát, most a tartalékok bevetése ellenére csak 90-100 ezer katonájuk van a frontokon és ez a szám folyamatosan csokkeni fog. Legkésobb e hónap végére befejezodik a ukrán tartalékos felkészulése és kb 300 ezren érkeznek a frontra, mikozben sok orosz katonának júniusba lejár a szerzodése és egy részuk biztosan nem fogja meghoszabítani (már idáig is sokan felmondtak).
Te milyen mozit nézel? Nincs realitás alapja. A finanszírozás lesz az egyik ok,amiért ez a lehetetlen kategória.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Szinte biztos, hogy lestrapát BW gépeket kapnak. Reálisan komoly karbantartás és ipari háttér nélkül kb fél évet fognak ezek működni - ennyi idő alatt meg elfog dőlni ez a háború vagy legalábbis befagy valamilyen erővonalak mentén.
Tök fölösleges gyári új cucc az ukránoknak. Inkább majd a BW vesz újabbakat magának, bár most rá vannak kattanva a kerekes lövegekre, szóval lehet hogy inkább azt vesznek. (Pl. RCH 155)
A németek amúgy is korrektebbek közé tartoznak és az iparnak nagy a befolyása kormányra. Armin bácsi majd felhívja Olafot ha esetleg ilyen felmerülne. :p

Amúgy Macaroni már nem ilyen: a 12 CAESAR löveget konkrétan egy marokkói megrendelésből nyúlták le és adták az ukránoknak!
A sajátjukból nem adnak a flanciák!
A rakétáik jók, de amúgy nem bánom hogy nem velük dolgozunk alapvetően. A száraz földi Aster 30-ast azért elfogadnám rakéta elhárítónak, de vélhetően inkább izraelit veszünk - már ha veszünk.

Igen. De én egy szóval nem is mondtam, hogy nekik szükségük lenne rá. Csupán azt, hogy már 1 hónapja felmerült bennem és várom, hogy mikor fogják ezt az érvet előhúzni Kijevben.

A németek világ életükben ideológiai alapon gondolták a fegyverbizniszeiket. Pro és kontra is - mind a kettőre van példa. Ugye előbbibe a nagy kedvezményes vagy akár ingyenes modern cuccok adása is belefér akár. Meg persze a mostani ukrán dolgaik is.

Amiben lehet reménykedni, hogy talán kevésbé ellenségük a saját pénzüknek (mondjuk simán mondhatnák, hogy kapnátok csak 3 év múlva, bár ez is vaskos szerződésszegés lenne) és van még azért más is amit adhatnak az ukránnak, ha már ennyire háborúpártiak lettek újra ...

Ugyanakkor a németek már dobták a hitelességüket. NS2 szerződésszegés (itt sok német cég/bank is beszívta), külföldi cégek illetve infrastruktúra államosítása, muszka lóvé "lopikálása" ésatöbbi ésatöbbi

Meglehetősen hajlékony azért a gerincük úgyhogy én azért nem tenném a kezemet tűzbe semmilyen téren értük ...

Én is úgy gondolom, hogy a németek hitelvesztése szavakkal nehezen körülírható. Ahogy írod is, önmagában az is megkérdőjelez egy kisebb állam komolyan vehetőségét, ha minden hónapban mást mond. De ők nem kis állam. Az orosz gáztározók fizetés nélküli lefoglalásánál meg konkrétan az forgott az agyamban, hogy ezt közel bármelyik másik államnál technikai államcsődként értékelné a piac. És vajon lesz-e olyan hatás, hogy a hitelminősítők nem fogják leértékelni az országot, továbbra is prémium ultra kategóriában tartják, de a hitelek kamatai meg elkezdenek a semmiből felfelé szaladni? (Fordítva megtörtént ez már velünk is, mikor a minősítők nem emeltek kategóriát, mégis évről évre csökkent a kamatunk a múltban.)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 998
13 301
113
Te milyen mozit nézel? Nincs realitás alapja. A finanszírozás lesz az egyik ok,amiért ez a lehetetlen kategória.
A finanszírozással mi a probléma? A haború elott Ukrajnának csak kb anyi volt a GDP-je mint Mo-nak. Ahoz képest, menyi pénz volt elsulyesztve Afganisztanban a semmiért éz szinte semmiség az oroszok kivéreztetésének, sot esetleges kiutésének cserébe.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Arra gondolsz,hogy a blankoltakat ide hoznák át a Szentföldről?
Nem, arra gondolok, hogy Izrael mintájára létrehoznak egy új nemzetállamot, csak hogy nehogy véletlenül is stabilizálódjon a környék. Itt igazából az első fázison már túl is vannak: a nemzetállam már létezik egy ideje, csak hát a sajátjaik lopkodták szét az elmúlt 30 évben, ellentétben Izraellel. Most felgyorsítanák a folyamatot azzal, hogy megteremtik a "nagy háborút", ami majd később még jobban összekovácsolhatná az ukránokat (Wilsonok is ezt mondják, ugye :) ) - az izraeli állam életében is meghatározó volt az 1947-49-es háború, meg nyilván az összes többi nagy háborújuk utána.
És ezzel párhuzamosan tömik őket fegyverrel, kiképzéssel, katonával. Szerintem nemsokára gazdaságilag is megpróbálják majd szorosabbra húzni a szálakat, erre volt is már példa.

Nekem úgy tűnik, az USA egy új hídfőállást akar Európában, a lengyeleken kívül kell nekik egy B-terv is. A britek használhatatlanok katonailag és hát nincsenek a kontinensen.

És én csak arra vagyok kíváncsi, hogy a forgatókönyvükben mi hol szereplünk.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
A finanszírozással mi a probléma? A haború elott Ukrajnának csak kb anyi volt a GDP-je mint Mo-nak. Ahoz képest, menyi pénz volt elsulyesztve Afganisztanban a semmiért éz szinte semmiség az oroszok kivéreztetésének, sot esetleges kiutésének cserébe.
Honnan/miből lesz pénzük bármire az ukránoknak? Külföldről?
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
494
2 553
93
Értem, akkor most jön a feketeleves ? Talán így ?...

Magyar propaganda lvl 1000
Ezek nem tipikus esetek a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége szerint. Ők úgy számolnak, a vállalatok többségénél már nem lesz béremelés idén.

De örülök, hogy szerinted minden rendben...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Mindenféle sírás rívás, hogy most aztán vége mindennek, ha szakítunk az oroszokkal, egyre nyilvánvalóbb hogy csak kommunikációs vonal volt, mert a gazdaság állapota valahogy nem ezt igazolja. Olaj ügyben szerintem már pénzre megyünk a vétónkkal, mert meg tudjuk oldani, a gáz az tényleg jó kérdés, hogy azzal mi lesz, ha az orosz gáz lehetőség bezárul.

280497337_325434089759803_4974893773947762129_n.jpg
Nem volt reálbérenelkedés miatt van. o_O

De sztem ez a csúcs...
 
  • Vicces
Reactions: kelepisti