[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hát trianon után senki sem kiabált az igazságos békéért meg hogy állítsuk meg az agresszorokat akkor miről is beszélnek európában szerintem ismét osszuk ketté németországot akkor milyen visítás lenne meg szerintem franciaországot és angliát is fel kell osztani az új franciák és új angolok meg a régiek között. A nagy béke és szeretet jegyében!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Csak egy világtól elzárt remete gondolhatja, hogy egy hosszútávú szerződés a piaci áraktól független. :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Nem mondtam azt, hogy meg kellene halni, csak azt vázoltam, hogy milyen lehetőség lenne a lógni kívánó jómadarak kézben tartására egy honvédő háború esetén, amit mondjuk nem a jelen elitek vagyonának védelme érdekében vívnánk, hanem a családjaink és utódaink érdekében. Mondjuk, hogy legyen föld, amin magyarként ők is létezhetnek!
Azért sokszor megszálltak minket és mégis létezünk, virulunk!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Érdekes ez a beszélgetés, ahány ember annyi motiváció, vagy éppen érv arra hogy miért ne vagy miért igen. Mind a két álláspontban van olyan amivel egyet értek és amivel nem.
Szerintem végső soron nagyon kevesen vannak akiknek a haza az első, akik ezt mondják általában csak az első komolyabb nehézségig gondolják így, nekem a család az első, az ő biztonságuk, és lehetőleg anyagi jólétük. Aztán jön csak a hazám szolgálata, ha igényt tart rá szükség esetén.
Viszont a modern ember már csak szeret ideológiákat, politikai eszméket követni, én például árkon bokron túl lennék ha úgy alakulna hogy a nyugati szövetségeseinkért keletre akarnak hajtani minket, de önként jelentkeznék ha a szomszédaink ellen kellene menni.
És itt jön a másik több ezer éves találmány, a korbács, vagy modern megfelelője a gödörbelövés mellet, amikor van az a pénz....... róma kezdeti időszakában mi motiválta a római katonát? leginkább az hogy "rómainak lenni" de ez felemésztette ezt a réteget akik a költségeit is állták a háborúnak és vérüket is adták hozzá, persze a nyereség is az övék volt.
Aztán jött a reform, és létrejött a pénzért, rangért, egyszóval előmenetelért harcoló katona, akinek megérte kockáztatni az életét a lehetséges elérhető vagyon reményében. Már akkor sem lehetett mindenkiből kereskedő, és kézműves , vagy jogász.
Szerintem ez modern környezetben is működhetne, és nem csak a zsoldról beszélek, hanem a motivációról az ellenség földjének elfoglalásából járó haszonról, a mostani ukrajnai háborúban nekem rengeteg ötletem lenne, ott van a rengeteg termőföld, nyugati cégek, ukrán állami vagy oligarcha tulajdonban, üzemek, erőművek.
A modern tömeghadsereg esetében ott van a korbács, de a motiváció fenntartásához ott kell lenni a jutalomnak is, a hazaszeretet eszméje, a vallás, egyéb dolgok hamar kimerülnek, és mindenki esetében egyedi, de a vagyon és hatalom utáni vágy az szinte mindenkiben ott van.
Így van. Az oszmán seregben is az a katona aki feltűzte a klófarkas zászlót elsőnek az ostromlott vár tornyára, az lett az adott vár basája. Tülekedtek is rendesen a derék akandzsik meg janicsárok. Putyin helyében, minden háborúban részes orosz katonának 20 ha földet adnék. Főleg a tolvaj oligarchák és nyugatiak által megszerzett földekből. Meg 5 nackót 10 évre a földek művelésére, mint munkaszolgálatos hadifoglyot.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 651
113
Nem mert pacifikálva lettek a kádárkorszakban. A hadsereget pedig lejáratták a kritikán aluli sorköteles szolgálattal, ami minden volt csak nem katonai szolgálat. Ezzel egy időben a nemzeti eszmét és hazaszeretetet is nevetség tárgyává tették a szocializmus utolsó 20 évében! Ebből kellene talpra állni. Én csak abban reménykedem, hogy a magyarban (ha van egy szikrányi magyar vér valakiben) mindig van valami olyan megmagyarázhatatlan metafizikai síkon rejlő erő, ami vészhelyzetben különös tettekre indítja őt. Ilyen volt amikor 2013-as árvízkor, az addig mindig széthúzó magyarok, civilként is sec perc összefogtak és saját erejüket latba vetve, megakadályozták a gátak átszakadását. Addig amíg a cseheket, németeket és osztrákokat vitte a víz, nálunk nem volt számottevő gátszakadás. Aki bírta, hordta és rakta a zsákokat, aki nem az főzött, fánkot és süteményt sütött. Nagyon felemelő volt látni, ahogy a magyar emberek egységbe zártak. Talán ez a bennünk rejlő erő (amitől nem mellékesen az atlantisták is fosnak) lesz ami megment minket.

Más.
Az, ahogyan OV. cseszteti a Finneket és Svédeket (velük együtt az egész nyugati bagázst) NATO csatlakozás ügyében, az engem nagyon elgondolkodtat.
Mit tudhat, hogy meg meri ezt tenni? Mennyivel nagyobb veszély lehet az amit az "igen" esetén kapnánk, mint az amivel nyugat minket zsarol?
Valami nagyon komoly dolog lehet a háttérben, ha ennyire rá mer feszülni erre a témára is - az ukrán háború kapcsán mutatott semlegesség mellett.




Mit tudhat?
Kibaszott egyszerű,ahogy már sokszor írtam,nyugat európai országok 10,20 éven belül lakhatatlanok lesznek a fehér ember számára, most usánka begyújtotta a rakétákat a szankciókkal, ugye olyan nincs, hogy kiváltsuk az Orosz energiát, nyersanyagokat,nemhogy olcsóbb nem lesz,hanem jóval drágább, azt jelenti ezetünkben a diverzifikáció,hogy emi eddig Oroszországból jött,az ezután is onnan jön,csak usánka fogja kontollálni az árat,a mennyiséget,mindent is,és aki nem iszlamizál,vagy abberálja a gyerekeit elég gyorsan, hatékonyan,annak lófasz lesz,nem energia, meg nyersanyag.
Ennyi a helyzet.
Ahogy vége az ukrán balhénak,meg a divezrifikációnak,kb Európának is.
Bónuszként majd kiképzi,felfegy erzi usánka a szakállasokat az európai civilek ellen,és.mi ennek a szövetségi rendszernek vagyunk elkötelezett hívei.
Hát na...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Mit tudhat?
Kibaszott egyszerű,ahogy már sokszor írtam,nyugat európai országok 10,20 éven belül lakhatatlanok lesznek a fehér ember számára, most usánka begyújtotta a rakétákat a szankciókkal, ugye olyan nincs, hogy kiváltsuk az Orosz energiát, nyersanyagokat,nemhogy olcsóbb nem lesz,hanem jóval drágább, azt jelenti ezetünkben a diverzifikáció,hogy emi eddig Oroszországból jött,az ezután is onnan jön,csak usánka fogja kontollálni az árat,a mennyiséget,mindent is,és aki nem iszlamizál,vagy abberálja a gyerekeit elég gyorsan, hatékonyan,annak lófasz lesz,nem energia, meg nyersanyag.
Ennyi a helyzet.
Ahogy vége az ukrán balhénak,meg a divezrifikációnak,kb Európának is.
Bónuszként majd kiképzi,felfegy erzi usánka a szakállasokat az európai civilek ellen,és.mi ennek a szövetségi rendszernek vagyunk elkötelezett hívei.
Hát na...
Szomorú de ez a valóság!
Az "elitünk" hát olyan amilyen. A Horthy érában még ajtónálló sem lehetett volna. Őszintén, melyik gróf fogott volna kezet bár melyikükkel is? Abban az időben valamennyiük őse, cseléd - jó esetben, nagypolgár - volt.
Egyébként az egész WEF-es szervezésből addig kellene kiszállnunk, amíg nem késő. Igaz a feltételek még nem adottak. Talán, ha az orosz végre elérne Záhonyig.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 651
113
Szomorú de ez a valóság!
Az "elitünk" hát olyan amilyen. A Horthy érában még ajtónálló sem lehetett volna. Őszintén, melyik gróf fogott volna kezet bár melyikükkel is? Abban az időben valamennyiük őse, cseléd - jó esetben, nagypolgár - volt.
Egyébként az egész WEF-es szervezésből addig kellene kiszállnunk, amíg nem késő. Igaz a feltételek még nem adottak. Talán, ha az orosz végre elérne Záhonyig.



Az Oroszok nem sietnek,hová sisessenek?
Nekik áll a zászló,az ukrán hadsereg megy hozzájuk a daràlóba,ahogy fogynak az ukránok, annál kevésbe kell sietniük.
Egyszerű az Orosz stratégia,várnak még fél,talán 1 évet,hogy az eu le tudja e dobni a brit igát,és tudnak e újra üzletelni, usánka nélkül, ha nem, akkor mi beszoptuk,az Oroszok megvonják a vállukat,megállnak záhonynál,és röhögve nézik,ahogy a sok idióta európai országot széjjeltossza usánka, eladják a cuccaikat usánkának,aki eladja akinek akarja,és ennyi volt.
Mi vergődhetünk még pár évet a két oldal között, de ha/amikor megbuknak a narancsosok,és beindul itt is az iszlamizáció,lmbtq,blm,stb akkor már nem is fog annyira szar dolognak tűnni egy abs nélküli lada.
Persze ha az eu lerázza usánka halálos ölelését időben,akkor jók vagyunk.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Ha hegyekben állna technika itthon akkor is tömött sorokban vágtázna kifelé a nép hegyeshalomnál....
Én ezt már levezettem magamban, hogy valszeg úgy fogok kimúlni, hogy a magyar társadalom a füle botját nem mozgatja a kérdésben hanyatt homlok átszalad a határon, aki meg marad az nem lesz elég ahhoz, hogy bármiféle különbséget jelentsen a dologban.

Őszintén szólva a tizedét nem nézem ki...

Gyáva népnek nincs hazája, tartja a régi mondás.
Tehát akkor gyáva nép lenne a magyar?
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 510
93 737
113
Itt a teljes lista
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ja aki nem ért egyet a fideszel az egyből hazaáruló. Csak tudnám ki volt sorkatonai szolgálat alatt a yugó balhé idején lent a déli határon. Ki volt a tiszai árvízkor a gátakon két hétig .... és még folytathatnánk. Bocsi a személyes megjegyzésért de akkor szeretném megérdeklődni hogy te mit tettél a hazaért? Legalább évente 2* voltál e véradáson? vagy mínusz 5-10 fokban éjszaka segíteted e az ukrán menekülteket? Ha rendet raktál a magadban úgy hazaárulólodhatsz bárkit is.
Bocs,hogy csak most válaszolok.

Az állításomból nem következik az első mondatot,csak a te fejedben. Akinek nem inge,ne vegye magára a hazaárulót...te magadra vetted...valami okból kifolyólag. Márpedig aki brüsszelben jelentgeti fel a saját hazáját,-az ellenzék ezt teszi- az hazaáruló.

Nem fogok az irl életemről nyilatkozni,de legyen elég annyi,hogy 15 novembere óta, a Európát eláruló,baloldali brüsszeli nyomorultak politikájának köszönhetően van tenni való bőven.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
És mi lesz velük idegenben, nullàzott feltételekkel?
Egy hipotetikus győzelem elvont előnye, szembeállítva a családom megélhetésének biztos kockázatával. Senki nem biztosít/kárpótol ezért. Nincs már 8 gyerek egy családban, hogy az ifjoncok egy részét a csecsemőhalandóság, másikat a birodalom vigye el, de így is sokasodjunk összességében.

Érdekes ez a beszélgetés, ahány ember annyi motiváció, vagy éppen érv arra hogy miért ne vagy miért igen. Mind a két álláspontban van olyan amivel egyet értek és amivel nem.
Szerintem végső soron nagyon kevesen vannak akiknek a haza az első, akik ezt mondják általában csak az első komolyabb nehézségig gondolják így, nekem a család az első, az ő biztonságuk, és lehetőleg anyagi jólétük. Aztán jön csak a hazám szolgálata, ha igényt tart rá szükség esetén.
Viszont a modern ember már csak szeret ideológiákat, politikai eszméket követni, én például árkon bokron túl lennék ha úgy alakulna hogy a nyugati szövetségeseinkért keletre akarnak hajtani minket, de önként jelentkeznék ha a szomszédaink ellen kellene menni.
És itt jön a másik több ezer éves találmány, a korbács, vagy modern megfelelője a gödörbelövés mellet, amikor van az a pénz....... róma kezdeti időszakában mi motiválta a római katonát? leginkább az hogy "rómainak lenni" de ez felemésztette ezt a réteget akik a költségeit is állták a háborúnak és vérüket is adták hozzá, persze a nyereség is az övék volt.
Aztán jött a reform, és létrejött a pénzért, rangért, egyszóval előmenetelért harcoló katona, akinek megérte kockáztatni az életét a lehetséges elérhető vagyon reményében. Már akkor sem lehetett mindenkiből kereskedő, és kézműves , vagy jogász.
Szerintem ez modern környezetben is működhetne, és nem csak a zsoldról beszélek, hanem a motivációról az ellenség földjének elfoglalásából járó haszonról, a mostani ukrajnai háborúban nekem rengeteg ötletem lenne, ott van a rengeteg termőföld, nyugati cégek, ukrán állami vagy oligarcha tulajdonban, üzemek, erőművek.
A modern tömeghadsereg esetében ott van a korbács, de a motiváció fenntartásához ott kell lenni a jutalomnak is, a hazaszeretet eszméje, a vallás, egyéb dolgok hamar kimerülnek, és mindenki esetében egyedi, de a vagyon és hatalom utáni vágy az szinte mindenkiben ott van.
na így már több értelme lenne a dolognak. (Az USA amúgy állítólag sok dél-amerikai zöldkártya igéretével alkalmazott a háborúiban az elmúlt időszakban, PMC-ként)
Az Oroszok nem sietnek,hová sisessenek?
Nekik áll a zászló,az ukrán hadsereg megy hozzájuk a daràlóba,ahogy fogynak az ukránok, annál kevésbe kell sietniük.
Egyszerű az Orosz stratégia,várnak még fél,talán 1 évet,hogy az eu le tudja e dobni a brit igát,és tudnak e újra üzletelni, usánka nélkül, ha nem, akkor mi beszoptuk,az Oroszok megvonják a vállukat,megállnak záhonynál,és röhögve nézik,ahogy a sok idióta európai országot széjjeltossza usánka, eladják a cuccaikat usánkának,aki eladja akinek akarja,és ennyi volt.
Mi vergődhetünk még pár évet a két oldal között, de ha/amikor megbuknak a narancsosok,és beindul itt is az iszlamizáció,lmbtq,blm,stb akkor már nem is fog annyira szar dolognak tűnni egy abs nélküli lada.
Persze ha az eu lerázza usánka halálos ölelését időben,akkor jók vagyunk.
Tegyük hozzá, hogy az ABS nem akkora varázslat, hogy ha van rá erőforrás, akkor kb. egy válsztási ciklusnyi idő alatt ne lehetne kifejleszteni az oroszoknak is. Nem tudás tűnt el, hanem a késztermék beszállítójuk. (Azaz lesz ABS is abban a Ladában addigra!)

Gyáva népnek nincs hazája, tartja a régi mondás.
Tehát akkor gyáva nép lenne a magyar?
hát még halott népnek!
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 651
113
Gyáva népnek nincs hazája, tartja a régi mondás.
Tehát akkor gyáva nép lenne a magyar?



Egy része igen,egy része,ill rassza az ellensége is,ettől még lennénk annyian,arányainkban,mint a szomszédos országok sorozottjai,önkéntesei,nogyobb gond,hogy felszerelés nincs,nem 100 000,hanem negyed ennyi emberre sem,se logisztika,sem tüzérség, sem semmi,2 roham után max szuronnyal támadnánk.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Folyamatos esés van gázárakban, mivel mára az európai piacon túlkínálat lett. Kapitalizmusban a kereslet, kínálat, határozza meg az árakat. A gáz ára tovább fog esni, mivel mindenki betankolt, mára már biztosítva van a tél Európában gáz szempontjából. Az amerikai LNG megnyomta a készleteket, bőség lett novemberre gázból. A nyugat technológiai, anyagi ereje egy ilyen helyzetet pár hónap alatt meg tud oldani.
A gáz ára, ha a számaid euróban vannak, pénteken volt 63,59 euro, vasárnapra 55 euro. Szakember nem vagyok ebben a témában, de ha jól értelmezem az általad leírt számokat, akkor a februárinál alacsonyabb a gáz világpiaci ára ?

Tele vannak az EU tározók nincs már hova tölteni a gázt azért mennek le az árak. De sajnos a betöltött mennyiség olyan februárig elég, szóval ha kesz egy kemény tél nagy baj lesz. Egyébként ez fel információ… ha erre a hónapra kéred a szállítást akkor csökkent az ár. Ha mondjuk Decemberi szállítást kérsz a következő hónapok határidős tőzsdei gázárai megint emelkedő pályát jeleznek a holland tőzsdén.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113


 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 250
37 121
113
A NATO több mint 300 000 katonára terjeszti ki gyorsreagálású haderejét
Az NRF összesen négy további harccsoportot küldött Bulgáriába, Magyarországra, Romániába és Szlovákiába, összesen nyolcat Európa-szerte. Minden zászlóalj 800-4,000 katonai személyzetből áll, támogató tankokkal, gyalogsági harci járművekkel, tüzérséggel és helikopterekkel.
Akkor számomra egyértelmű, hogy ebben a Magyarországon állomásozo harccsoportban magyar állomány is van, véleményem szerint az ukrán háború eszkalálódni fog, így pedig hiába ugat a zorbán kormány a semlegességről, egyből hadviselő felek leszünk az oroszok ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Ha hegyekben állna technika itthon akkor is tömött sorokban vágtázna kifelé a nép hegyeshalomnál....
Én ezt már levezettem magamban, hogy valszeg úgy fogok kimúlni, hogy a magyar társadalom a füle botját nem mozgatja a kérdésben hanyatt homlok átszalad a határon, aki meg marad az nem lesz elég ahhoz, hogy bármiféle különbséget jelentsen a dologban.
Ezen azert gondolkodtam, hogy mi ennek az alapja...mert igaze ha az ukrajnai szitut nezzuk, ott az allam, a politikus-, oligarcha- stb. allapotok miatt sokkal silanyabb allapotban volt az egesz orszag, tarsadalom(?megosztottsag stb.). Megis, mikor megtamadtak oket azota is ilyen olyan modon, tamogatassal tartjak magukat. A kulso tamogatas mittsem erne, ha nem allnanak be moge emberek.

Szoval mig MO-n az a "gond",hogy keves a fizetes, ki epiti fel eztazt allami penzbol, amott nem is volt sokszor kifizetve fizetes... de valahogy megis fegyvert ragadtak...

Nekem ugy tunik, ez a keleti peldabol adodoan +-8 ev kemeny mediamunka es kommunikacio eredmenye. Ugy tunik ennyi ido alatt lehetseges kondicionalni egy adott lakossagot. De ez csak spekulacio.

Szoval azoknak uzenem, akik egybol lepnenek,"mernemhalokmegorbane'" nezzek meg milyen allapotokbol (kvazi failed state) indultak az ukranok es hogy viszonyultak a "haza vedelmehez".... ennyi
 
Status
Not open for further replies.