[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113
Az én agymenésem a cserékre:
Most, hogy itt van Pressman és nagyon szervezkedik a bírókkal, így szerintem aki egy kicsit is támadható, azt kivonják, háttérbe rakják.

Palkovics-nál gond lehetett még:
-napenergia már olyan sok, hogy gondot fog okozni
-Paks2 késése

Maróth-nál gond lehetett még:
-drónokkal késésben vagyunk

Vitézy is lemondott: Amennyire unszimpatikus volt az elején, olyan jól dolgozott az elmúlt években.

Azt akartam kinyögni, hogy lehet, hogy céltáblának felraknak új arcokat, de remélem a háttérben ugyanúgy érvényesülni fog a reálpolitika és a szakmaiság.
És remélem, hogy nem arról van szó, hogy bezsarolták Orbánt, hogy vegye le a jó embereket.

Az amúgy tetszik, hogy Orbán versenyezteti a minisztereket.

A videó 2. felében van erről szó, de az egész jó:

Vélemény?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Én pesszimista vagyok ezzel kapcsolatban, Benkő szakember volt, Maróth nagyon jól kitanulta a szakmát - ügyesen/jól/elhivatottan csinálta amit kellett neki - s jött helyettük egy volt kormányőr, milliárdos ex Brit Magyar nagykövet, kormányszóvivő feleséggel, ezer szállal becsatornázva a NER-hez.

Mindenképpen minőségi váltás, lefelé. Szerintem annak örüljünk, ami már itt van(bren2, H-145M, Nasams, Leok etc...) de a jövőt tekintve én sok jóra nem számítok.
Minden médián keresztüli szimpátiája ellenére, azért Maróth sem szimulátoron és a képzeletben tanulta ki azt, amit most mint pozitívumként ruháznak rá; emellett családi jogon is, majd maga jogán is nagyon erősen NER hátterű, oda erősen becsatornázott ember. Ebben szerintem olyan nagy eltérés a két ember között nincs. Csak még SZBR-nek van egy társadalmilag nehezen emészthető megjelenése, stílusa, kommunikációja és a családi kapcsolata (feleség, testvére is nagykövet ill. helyettes államtitkár) is jobban előtérben van, addig Maróth jól felismerte a média és kommunikáció jelentőségét és az igényeket és azt jól is használja. Hogy egyik vagy másik természetből fakadó, vagy mennyire tanult és mennyire felvett, az ebből a szempontból nem érdekes.

De összességében én inkább semleges türelemmel várom a fejlesztések, reformok további irányát és, hogy Maróthnak miként alakul a további pályafutása. (Bár azt hiszem, hogy Maróthot sem érdekli az én 'futásom. :D )
Lehet, meg szórakoztató, de nem biztos, hogy célravezető hivatalos szövegkörnyezetekből, meg ellenzéki álhírgyárakból 1-2 nap alatt teljes scenáriókat biztosra véve kemény véleményeket, érzelmeket kovácsolni.

(Tartalékos palotaőr százados. De egyébként neki is van mind tanulmányi, mind gazdasági múltja - a diplomataisága mellett. )
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Tekintve, hogy lényegében nullàról szàmít a vàltàs ami egy hàlózatba integràlt haderöt kell eredményezzen, nem lett volna meglepô az egy 'tematika' alatti megvalósítàs.
De ha minden maradna, akkor nem lenne esélyed modernizált t-72-re.
Most tudnál a zavarosban halászni az ötleteiddel. Nem tanulsz "tőlük"? :D
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
269
821
93
A tisztogatás folytatódik: a beszerzésekért felelős helyettes államtitkárt is kirúgták. Forrás.
dr. Fekete Szilviáról van szó. A CV-je alapján igen fiatal. Életkora ('88-as születésű) eleve gyanússá teszi. Vélhetően nem a szakmai tapasztalata miatt került oda, hanem egyéb adottságai miatt, bár fotót nem találtam róla... (talán Maróth csaja volt?)
Szerintem nem kár érte, de az biztos, hogy nem csak Maróthról (aki viszont nagy veszteség szerintem) szól ez a történet.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 709
2 258
113
A tisztogatás folytatódik: a beszerzésekért felelős helyettes államtitkárt is kirúgták. Forrás.
dr. Fekete Szilviáról van szó. A CV-je alapján igen fiatal. Életkora ('88-as születésű) eleve gyanússá teszi. Vélhetően nem a szakmai tapasztalata miatt került oda, hanem egyéb adottságai miatt, bár fotót nem találtam róla... (talán Maróth csaja volt?)
Szerintem nem kár érte, de az biztos, hogy nem csak Maróthról (aki viszont nagy veszteség szerintem) szól ez a történet.
Nos szerintem ezt a történetet el kellene engedni , már a múlt.Mindenkinek jobb így.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
A tisztogatás folytatódik: a beszerzésekért felelős helyettes államtitkárt is kirúgták. Forrás.
dr. Fekete Szilviáról van szó. A CV-je alapján igen fiatal. Életkora ('88-as születésű) eleve gyanússá teszi. Vélhetően nem a szakmai tapasztalata miatt került oda, hanem egyéb adottságai miatt, bár fotót nem találtam róla... (talán Maróth csaja volt?)
Szerintem nem kár érte, de az biztos, hogy nem csak Maróthról (aki viszont nagy veszteség szerintem) szól ez a történet.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
A tisztogatás folytatódik: a beszerzésekért felelős helyettes államtitkárt is kirúgták. Forrás.
dr. Fekete Szilviáról van szó. A CV-je alapján igen fiatal. Életkora ('88-as születésű) eleve gyanússá teszi. Vélhetően nem a szakmai tapasztalata miatt került oda, hanem egyéb adottságai miatt, bár fotót nem találtam róla... (talán Maróth csaja volt?)
Szerintem nem kár érte, de az biztos, hogy nem csak Maróthról (aki viszont nagy veszteség szerintem) szól ez a történet.
Jogász. Szerintem sem kár érte :)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
A tisztogatás folytatódik: a beszerzésekért felelős helyettes államtitkárt is kirúgták. Forrás.
dr. Fekete Szilviáról van szó. A CV-je alapján igen fiatal. Életkora ('88-as születésű) eleve gyanússá teszi. Vélhetően nem a szakmai tapasztalata miatt került oda, hanem egyéb adottságai miatt, bár fotót nem találtam róla... (talán Maróth csaja volt?)
Szerintem nem kár érte, de az biztos, hogy nem csak Maróthról (aki viszont nagy veszteség szerintem) szól ez a történet.
 
  • Tetszik
Reactions: kw3v865

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 714
15 498
113
Most megint úgy látszik, hogy a tucatnyi új jogszabály ellenére sem kapjuk meg a pénzt. És ha év végéig nem hagyják jóvá, akkor ugrott az egész...
Nem baj, legalább a mintademokrácia Ukrajnának lesz miből adni...

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
"Palkovics le, Vitézy out, Maróth out. Eddig."

Három koponya ki, vagy le. Helyettük Rogánok meg dzsentryk. Mindezt ilyen nemzetközi környezetben. Katasztrófa.
Szerintem Vitézy azért mondott le mert a területe átkerült Lázárhoz.
Korábban Tarlós is megszabadult Vitézytől, minden háttere ellenére. Ő olyasmit mondott, hogy jó szakember, de nem lehet együtt dolgozni vele.
Személyi ellentét.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 872
113
Most megint úgy látszik, hogy a tucatnyi új jogszabály ellenére sem kapjuk meg a pénzt. És ha év végéig nem hagyják jóvá, akkor ugrott az egész...
Nem baj, legalább a mintademokrácia Ukrajnának lesz miből adni...

Nyugalom. FOS média tök mindegy mit ír. Találgat. Ez nem így megy. Nyugi. Nem fog csúszni.

Példa:
Ha télen hideg lesz, fázni fogunk. Már aki nem Bora Borán él.

Vagyis, Ukrajna fontos, de azonnal lehet jelezni, hogy nem járulunk hozzá, hogy előbb legyen róla szó, mint rólunk, és akkor kénytelenek előrevenni. Ez nem Fuckrajna. Az EU túl van szabályozva, pont ezért fognak időben dönteni, mert addig leáll minden. Ukrajna nem EUs ország.
 

fmedve

Member
2018. augusztus 4.
29
97
13

Reuters: Még idén feloldhatják magyar EU-s pénzek zárolását​

 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Ez nem egészen igaz, a kézifegyver-gyártásunk valószínűleg semennyire se létezne a csehek nélkül (és amennyire most létezik, az se ad okot túl nagy büszkeségre).

Nem akarok újra bele menni abba, hogy miért van elbaszva a Z terv, de például egy olyan hadseregnek építettünk ki licenc gyártást amely kb. 5000 aktív harcoló katonával rendelkezik. És ezzel párhuzamosan ki lett fejlesztve egy másik fegyvercsalád.
Milliárdokból, csak tudnám mi a szarnak!
Most komolyan! Ekkora törpe haderő esetén csak be kellet volna csöngetni pl. a Belga FN-hez és venni 10,000 SCAR-t. 1 év alatt leszállították volna kb. tized annyi pénzért, mint amibe ez az egész bohóckodás került.
Ilyen törpe minoritásra, mint a mi haderőnk, nem lehet fönntartani egy gépkarabély gyárat.
És ez a lőszer gyártást leszámítva minden másra is igaz!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Nem akarok újra bele menni abba, hogy miért van elbaszva a Z terv, de például egy olyan hadseregnek építettünk ki licenc gyártást amely kb. 5000 aktív harcoló katonával rendelkezik. És ezzel párhuzamosan ki lett fejlesztve egy másik fegyvercsalád.
Milliárdokból, csak tudnám mi a szarnak!
Most komolyan! Ekkora törpe haderő esetén csak be kellet volna csöngetni pl. a Belga FN-hez és venni 10,000 SCAR-t. 1 év alatt leszállították volna kb. tized annyi pénzért, mint amibe ez az egész bohóckodás került.
Ilyen törpe minoritásra, mint a mi haderőnk, nem lehet fönntartani egy gépkarabély gyárat.
És ez a lőszer gyártást leszámítva minden másra is igaz!
Ebben van igazság, de a fegyvertervező-gyártó kompetencia szerintem stratégiailag fontos (jön vele egy csomó egyéb, ami honvédelmiipar szempontból kell). Illetve ne abból induljunk ki, hogy mindig 5000 lesz az aktív harcoló állomány, én legalábbis egy nagyságrenddel feljebb tenném a lécet.

Az a baj, hogy kb a nulláról indulunk és innen nézve minden eszköz esetében az a legegyszerűbb, ha megvesszük a piacról, készen.
De ha hosszú távra tervezünk, akkor ez nem jó megközelítés - szerintem.

A finnek is rendelkeznek saját fegyveriparral (csak a kézifegyvereket nézve a SAKO biztos, a Valmetről most nem tudom, hogy állnak), és remélem ők se akarják kukázni ezt.
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand and Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Az a baj, hogy kb a nulláról indulunk és innen nézve minden eszköz esetében az a legegyszerűbb, ha megvesszük a piacról, készen.

Így van. Mindennek van egy optimális üzemmérete. A magyar haderő, mint megrendelő pedig egy elég kicsi piac.

De ha hosszú távra tervezünk, akkor ez nem jó megközelítés - szerintem.

Olyan hosszú távra terveztünk, hogy sok pénz elköltése után alig látszik valami, és háború idején itt állunk eszközök nélkül.
De nem akarok ezzel itt tovább offolni.
Annyi csak az topikba illő infó, hogy a V4 együttműködés a Z tervvel kapcsolatban is kudarc.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
 
Status
Not open for further replies.