[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 104
14 186
113
Fogcsikorgatva de részben egyet kell értenem PavolR-rel. Mi itt nem lehetünk el nem kötelezettek. Ha Svájcot basztatják, szerinted nekünk mekkora az esélyünk? Félnek tőlönk. Nyakas, konok nép vagyunk.
Ha mi most megindítanánk a kilépési eljárást akkor antigonosznak jó eséllyel igaza lenne: "Nekem olyannak tunik ez aminek a kimenetele egy Nato bevonulas lesz kormanyvaltassal, ahogy 68-ban Csehszlovakiaban a Vsz altal."
Két dolog:

1,
Olyan ez, mint az ókorban a Déloszi Szövetség, belépsz (mert muszáj), de ki már nem léphetsz. Tudom a franciák, de más geopolitikai környezet, más súlycsoportú ország.

2, A börtönben is azért törik meg az ellenszegülő rabokat az őrök, hogy példát statuáljanak. Na ezért nem léphetünk ki. (És tuti hogy szankciózgatnának minket.

Ezt jól látod!

Én azt LMzném hozzá, hogy ugyanezért ér(het) a másik oldalnak Nagyon-nagyon sokat AZ a "valaki" --ország-- aki megmutatja a példát, akitől "Meztelen a Király!"

..."csak" a III. Világ-Háborút tudnánk kicsit akadályozni, utána hátha más még-egy kicsi, "PöLö" India is mondogat nemet az USA-nak egy kicsit, Brazília is úgy tűnik legyintett egyet-kettőt, a szaúdiak konkrétan alágyújtottak a petro-dollárnak!!!

Idő,idő, idő: időt kell nyerni! Ha ezt meg tesszük Kínának, mindent is lehet kérni akkor, amikor --egy egyre biztosabb összeomlás képében-- itt lesz az ideje, tőle távol.

Merészet gondolva: jobb nekünk egy orosz elfogadással kínai megbízottnak Európában, mint az Usa-báb németek alárendeltjeként!!!
Nagyon is jó a kínai beruházás-hullám!
Ha, ha, ha --végre-- jól csinálnánk, és nem ugranánk első szóra besz@rva, vigyázzba, akkor kis várakozás után a "nagy" német ipartól jönnének e csendes könyörgések a magyar munkaerőért, a beépített orosz energiáért, kínai akkuért!

Nemzeti napközisünk tanulhatna "kicsit" ebből a határozottságból, érdekképviseletből Erdogán-tól!!!

"Csendesen" megjegyzem: A Viktor --és Magyarország-- politikai túlélését jelentő IMF átverős trükköt is a törököktől vettük át !!! :oops:

Saját gyerekeink, unokáink lázadnának fel ha nem jutnának hozzá a legujabb Iphone-hoz, elektromos kütyühöz. :( )

5-10 év múlva az iPhone kínai lesz, vagy lesz nekik jobb.

Vajon miért akarta --szinte mindenáron-- a Google a Tik-Tok-ot???
:oops:
:oops:

... és vajon miért nem kapta meg Kínától?
:oops:
:oops:


Gyanúsan technológiai szempontból sem az iPhone a jövő! ...a jelen!


Mindez, természetesen: szerintem!

.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: fip7 and Robur

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 285
8 148
113
Nem biztos, egy nemzeti konzultációt megérne,
amikor ezt felhozta egy tanár középiskolában és megkérdezett minket hogy mi lelkes nebulók pártolnánk e vagy nem, és miért, a válasz egyöntetű nem volt, a miért meg családi tapasztalatok a mesés néphadseregről. Elég mély nyomot hagyott az emberekben.
Személyesen is kétlem hogy majd most jól fogják csinálni, amikor a kormány rendeleti erővel tartja zárva a leszerelés kapuit és még így is emberhiány van.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 104
14 186
113
amikor ezt felhozta egy tanár középiskolában és megkérdezett minket hogy mi lelkes nebulók pártolnánk e vagy nem, és miért, a válasz egyöntetű nem volt, a miért meg családi tapasztalatok a mesés néphadseregről. Elég mély nyomot hagyott az emberekben.
Személyesen is kétlem hogy majd most jól fogják csinálni, amikor a kormány rendeleti erővel tartja zárva a leszerelés kapuit és még így is emberhiány van.

Talán ha a haderőt nem "szükséges/szükségtelenen rossz"-nak tartanák és aként is kezelnék, hanem lehetőségként, akkor a társadalom sem 100-150 média-milliárddal sulykolt teherként kezelné.

Nem kellene minden lehetőséget az esetleg előkerülő tehetségektől, riválisoktól, a hatalomért rettegve elfojtani.

Ezt az uralkodó tendenciát látom a haderő-fejlesztésnél, a már csírájában rettegve visszafogott csúcsvezetői képzésnél --amire száz-milliárdokat kapott 10+ éve Matolcsy !!!--, + a --főleg német-- beosztott képzéssé leépített felsőoktatásban.

.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 846
39 380
113

Orbán Viktor: Ebből a háborúból ki kell maradni!​


Soros pedig 1993-ban arról beszélt, hogy az oroszokat le kell győzni valahogy, viszont mivel a Nyugat rosszul viseli, ha meghalnak a katonáik külföldön, ezért a közép-európaiakat kell rávenni a háborúra.

Nagy szerencse, hogy az angolszász politika nem tette magáévá ezt a gondolkodást
Éppen ez történik most, az ukrikat nekiuszították az oroszoknak és ott döglenek meg ezerszám és ha elfogynak a kaprok, küldik az idióta polákokat, meg a többi bukeresti kilencet akik vannak olyan őrültek, hogy bemennek abba a pokolba.

Hozzátette, a legnagyobb veszteség ebben a háborúban, hogy egyik oldalon sem világos a hadicél.

Az oroszok világosan megfogalmazták a céljaikat: demilitarizáció, denácifikáció ukrajnában és Oroszország biztonságának szavatolása.
Az ukránok eredeti célja a szakadár területek és a Krím visszaszerzése volt ami most már Oroszország elpusztításává és feldarabolásává vált a natóval a seggükben.

A miniszterelnök rámutatott, hogy fegyverkezés terén a Nyugat és a NATO nagyon jelentős előnyben van az oroszokkal szemben.

A nato kifogyóban van lőszerekből, főleg tüzérségi lőszerekből és nincs gyártási kapacitása, hogy egyhamar pótolja a hiányzó mennyiséget, amit beküldtek az ukriknak, ellenben az oroszok jelentős tartalékokat halmoztak fel és a gyártási kapacitásokat sem építették le, folyamatosan gyártják a lőszereket. Az oroszok a harci eszközök gyártása szempontjából is előnyben vannak 3 műszakban nyomatják a tankokat a rakétákat, tüzérségi eszközöket, páncélozott járműveket.
A natonak újra kell indítani a gyártókapacitásokat ami hónapokba, évekbe telik.
A légierő lehet hogy erősebb, de számításba kell venni az orosz légelhárítási képességeket ami ellensúlyozza a nyugati légifölényt

Miért beszél félre, nem értem, de ameddíg kimaradunk nem is érdekel.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Erdemes volna tenyleg megnezni ezeket, mert ha rendszer ellenes szervezkedest folytatnak, es ezert keresik a kapcsolatokat az ukranokkal es tamogatjak oket, az ultragaz ha nem derul ki idoben. Valami pedig kavarog szerintem, csehek, Usa kormanyzati emberek, magyarorszagi ellenzek, ukranok... Nagyon tuske vagyunk a korom alatt, es fix hogy ezek mozgolodnak. Nekem olyannak tunik ez aminek a kimenetele egy Nato bevonulas lesz kormanyvaltassal, ahogy 68-ban Csehszlovakiaban a Vsz altal.

Hát szép lesz ez a bevonulás. A NATO legnagyobb dicsőségére. Remélem ugyanazt fogja hozni nekik is, mint a VSz-nek a cseh bevonulás.
Igaz ez nekünk már kevés vigasz lesz, ugyanis akkor már erővel rá fognak kényszeríteni, hogy beleálljunk az oroszba. Tény azonban, hogy amolyan IIv. vh.-us belga, holland megszállt státuszban leszünk, amiből egyértelműen látszik a kényszer erőszaka, így nem lehet eladni sem Kínának sem Oo.-nak, hogy a magyar önként ment neki keletnek. Ez pedig annyiban jó, hogy ha nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy az atlantisták tervezik, akkor ezen kényszerítő körülményt remélhetőleg figyelembe veszik a keleti nagyok a béke "tárgyalások" során. A Nyugatnak a legjobb az lenne, ha békésen vagyis legfeljebb, valami csakis "belső" indíttatású narancsos, a magyar nép "által" véghezvitt kormányváltás okán, azaz, semmi külső kényszerítő beavatkozás nélkül, fordulnánk 180°-ot.
Ehhez kellene nekik (nyugati szarkeverőknek) valami nagy csoportokat érintő sérelem (nem a pedagógusok, mert ők már nem tényezők, ejtették is őket).
Mondjuk egy gazdasági csőd, török típusú természeti katasztrófa, kormányválság. És ami a legfontosabb, hogy legyen egy olyan politikai erő, aki képes ezt a helyzetet kihasználva (egy kis külső segítséggel) leváltani a kormányt.
Na pont az utóbbiból van hiány. Emiatt kénytelen az USA félretenni a leplezett (NGO-kon keresztül érkező) beavatkozás politikáját és - idő hiányában - most már nyílt színű beavatkozásba kezdeni.
Szerintem - még ha diplomáciai háttércsatornákon keresztül nem is fenyegették meg Mo.-ot (de megfenyegették és fenyegetik folyamatosan, a pengeváltások erre utalnak /mi hangnem lehet a színfalak mögött, ha már nyíltan is kutya-picsázza egymást a két ország/)- a kormány tisztában van azzal, hogy milyen kihívás előtt áll. Vagyis, hogy még az is benne van a pakliban, hogy Mo.-ot az USA vagy valamelyik általa felbiztatott ország lerohanja (pl. románok - volt már ilyen amikor az ANTANT felbérelte őket a komcsik kiűzésére Bp.-ről) és a kormányt elűzi és helyére tesz egy senki által meg nem választott bagázst (jelzem és kikérem a nevükben is, hogy NEM lennének Hazaárulók!).
Csak hát ez sok kérdést felvet. És a kapott válaszok nem mindegyik lesz a NATO ínyére való! Főleg, ha nem jön össze a nagy ukrán életmentő kaland.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 555
8 373
113

Orbán Viktor: Ebből a háborúból ki kell maradni!​


Soros pedig 1993-ban arról beszélt, hogy az oroszokat le kell győzni valahogy, viszont mivel a Nyugat rosszul viseli, ha meghalnak a katonáik külföldön, ezért a közép-európaiakat kell rávenni a háborúra.


Éppen ez történik most, az ukrikat nekiuszították az oroszoknak és ott döglenek meg ezerszám és ha elfogynak a kaprok, küldik az idióta polákokat, meg a többi bukeresti kilencet akik vannak olyan őrültek, hogy bemennek abba a pokolba.

Hozzátette, a legnagyobb veszteség ebben a háborúban, hogy egyik oldalon sem világos a hadicél.

Az oroszok világosan megfogalmazták a céljaikat: demilitarizáció, denácifikáció ukrajnában és Oroszország biztonságának szavatolása.
Az ukránok eredeti célja a szakadár területek és a Krím visszaszerzése volt ami most már Oroszország elpusztításává és feldarabolásává vált a natóval a seggükben.

A miniszterelnök rámutatott, hogy fegyverkezés terén a Nyugat és a NATO nagyon jelentős előnyben van az oroszokkal szemben.

A nato kifogyóban van lőszerekből, főleg tüzérségi lőszerekből és nincs gyártási kapacitása, hogy egyhamar pótolja a hiányzó mennyiséget, amit beküldtek az ukriknak, ellenben az oroszok jelentős tartalékokat halmoztak fel és a gyártási kapacitásokat sem építették le, folyamatosan gyártják a lőszereket. Az oroszok a harci eszközök gyártása szempontjából is előnyben vannak 3 műszakban nyomatják a tankokat a rakétákat, tüzérségi eszközöket, páncélozott járműveket.
A natonak újra kell indítani a gyártókapacitásokat ami hónapokba, évekbe telik.
A légierő lehet hogy erősebb, de számításba kell venni az orosz légelhárítási képességeket ami ellensúlyozza a nyugati légifölényt

Miért beszél félre, nem értem, de ameddíg kimaradunk nem is érdekel.
Pontosítok
Az orosz hadípari teljesítmény a "korrupció' és egyéb tényezők miatt még mindig nem elég hatékony. Tegyük hozzá azt is hogy jóval nagyobb lett a kapacitás mára mint a háború előtt. Jelentős mértékben rászorulhatak az észak koreai-irán-kínai segítségre. Észak Korea lőszerek Irán drón illetve rakéták, kína a chip és egyéb vezérlők a legutóbbi nélkül nem vagy csak nagyon lassan és körülményesen tudnának pl cirkáló rakétát gyártani.
További tényezők a belső feszültségek pl Wagner, a volt szakadár államok katonai vezetői és egyéb magas rendfokozatú tábornokok közt és a vezetés közt. A Putyini vezetés nem jó néven veszi a kritikákat illetve a tapasztalatok alapjáni ellentmondást,véleményt. Még mindig fontosabb a vezér felé való hűség...... Sorolhatnánk még
Megj: Kérném a megfelelő topikba átrakni a hozzászólást. Köszönöm!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 555
8 373
113
Hát szép lesz ez a bevonulás. A NATO legnagyobb dicsőségére. Remélem ugyanazt fogja hozni nekik is, mint a VSz-nek a cseh bevonulás.
Igaz ez nekünk már kevés vigasz lesz, ugyanis akkor már erővel rá fognak kényszeríteni, hogy beleálljunk az oroszba. Tény azonban, hogy amolyan IIv. vh.-us belga, holland megszállt státuszban leszünk, amiből egyértelműen látszik a kényszer erőszaka, így nem lehet eladni sem Kínának sem Oo.-nak, hogy a magyar önként ment neki keletnek. Ez pedig annyiban jó, hogy ha nem úgy sülnek el a dolgok, ahogy az atlantisták tervezik, akkor ezen kényszerítő körülményt remélhetőleg figyelembe veszik a keleti nagyok a béke "tárgyalások" során. A Nyugatnak a legjobb az lenne, ha békésen vagyis legfeljebb, valami csakis "belső" indíttatású narancsos, a magyar nép "által" véghezvitt kormányváltás okán, azaz, semmi külső kényszerítő beavatkozás nélkül, fordulnánk 180°-ot.
Ehhez kellene nekik (nyugati szarkeverőknek) valami nagy csoportokat érintő sérelem (nem a pedagógusok, mert ők már nem tényezők, ejtették is őket).
Mondjuk egy gazdasági csőd, török típusú természeti katasztrófa, kormányválság. És ami a legfontosabb, hogy legyen egy olyan politikai erő, aki képes ezt a helyzetet kihasználva (egy kis külső segítséggel) leváltani a kormányt.
Na pont az utóbbiból van hiány. Emiatt kénytelen az USA félretenni a leplezett (NGO-kon keresztül érkező) beavatkozás politikáját és - idő hiányában - most már nyílt színű beavatkozásba kezdeni.
Szerintem - még ha diplomáciai háttércsatornákon keresztül nem is fenyegették meg Mo.-ot (de megfenyegették és fenyegetik folyamatosan, a pengeváltások erre utalnak /mi hangnem lehet a színfalak mögött, ha már nyíltan is kutya-picsázza egymást a két ország/)- a kormány tisztában van azzal, hogy milyen kihívás előtt áll. Vagyis, hogy még az is benne van a pakliban, hogy Mo.-ot az USA vagy valamelyik általa felbiztatott ország lerohanja (pl. románok - volt már ilyen amikor az ANTANT felbérelte őket a komcsik kiűzésére Bp.-ről) és a kormányt elűzi és helyére tesz egy senki által meg nem választott bagázst (jelzem és kikérem a nevükben is, hogy NEM lennének Hazaárulók!).
Csak hát ez sok kérdést felvet. És a kapott válaszok nem mindegyik lesz a NATO ínyére való! Főleg, ha nem jön össze a nagy ukrán életmentő kaland.
Aki már közel 60 éve művészi szintre emelte a beavatkozás illetve a rombadöntés báb kormány taktikáját azzal alig tudsz valamit kezdeni.
 
  • Szomorú
Reactions: kétkedő

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Az szép pillanat lesz, amikor majd itt akarnak rendet tenni. Kíváncsian várom, vajon a honvédség melyik oldalra áll majd.
Szerinted véletlen, hogy a tisztikar NATO csecsén nevelkedett részét kicseszték a napokban a HM-ből (sivalkodtak is rendesen az atlantisták)?
Lehet, hogy nem akar Orbán úgy járni, mint annak idején Horthy a kiugráskor:oops:?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 846
39 380
113
Pontosítok
Az orosz hadípari teljesítmény a "korrupció' és egyéb tényezők miatt még mindig nem elég hatékony. Tegyük hozzá azt is hogy jóval nagyobb lett a kapacitás mára mint a háború előtt. Jelentős mértékben rászorulhatak az észak koreai-irán-kínai segítségre. Észak Korea lőszerek Irán drón illetve rakéták, kína a chip és egyéb vezérlők a legutóbbi nélkül nem vagy csak nagyon lassan és körülményesen tudnának pl cirkáló rakétát gyártani.
További tényezők a belső feszültségek pl Wagner, a volt szakadár államok katonai vezetői és egyéb magas rendfokozatú tábornokok közt és a vezetés közt. A Putyini vezetés nem jó néven veszi a kritikákat illetve a tapasztalatok alapjáni ellentmondást,véleményt. Még mindig fontosabb a vezér felé való hűség...... Sorolhatnánk még
Megj: Kérném a megfelelő topikba átrakni a hozzászólást. Köszönöm!
Az észak koreai lőszerszállítás szerintem nem igaz, arra nincsenek rászorulva, hatalmas tartalékokat örököltek a Szovjetúnió készleteiből és gyártási kapacitásaik is megvannak, az iráni drónok alkalmazása nagyon okos húzás volt részükről, barterbe megoldják a fizetést SU 35-ökkel.
Az oroszoknak is van chipgyártásuk már most,
Az orosz mikroelektronikai ipar újjászületése
nem a legfejlettebb technológia de a cirkálórakétáikhoz bőven jó, ja meg loptak az ukriktól rengeteg mosógépet. Ami hiány esetleg lehet náluk azt meg Kína leszállítja nekik.
Ez a Wagneres buli érdekes volt, de láthatóan a Prigozsin megkapta a végén amit akart.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 795
47 067
113
Szerinted véletlen, hogy a tisztikar NATO csecsén nevelkedett részét kicseszték a napokban a HM-ből (sivalkodtak is rendesen az atlantisták)?
Lehet, hogy nem akar Orbán úgy járni, mint annak idején Horthy a kiugráskor:oops:?
Hagyjad már a hülyeséget!
Mikor felejtetitek már el ezt a marhaságot? Akik jöttek még NATO mentalitásúbb emberek.
Az a röhelyes, hogy már mindkét hazai oldal sajtója nagyon szépen körbejárta a kérdéskört, és a legelvakultabb atlantista orgánumok is rájöttek hogy nem "natótlanításról" van szó.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Nyilván nem fog bekövetkezni, de amennyiben mégis megtörténne, sajnos elsöpörnének minket. De azt nem tudom melyik oldalra állnának. Szerintem az érzület vegyes lenne, és nem tudom hogy a regnáló, tehát az éppen kilépő kormány mellé állna, vagy az új NATO kormány mellé, mondván, hogy meg kell kímélni az országot és a népet, egy 2 nap alatt elvesztett háborútól... :(
Természetesen ennek a valószinüsége hogy megtörténik, kb mínusz nulla egész nulla semennyi.

Figyú, az idő fogy a nyugatnak, ugyanis nem egy ilyen elhúzódó háborúra számítottak.
Az alap elképzelésük az volt, hogy egy éven belül:
1. bedől Oo. gazdasága és belső elégedetlenség tőr ki, elkergetik Putyint vagy
2. látva Putyin, hogy Vietnám 2 lett Ukrajnából, abbahagyja a különlegesezést és elfogadja nyugat akaratát,
majd ez után az atlantsiták (most már biztonságba tudva a seggüket) nekifoghatnak a Kína terv kivitelezésének.
De hát nem ez történt.
A maci él és virul és egyáltalán nem mutatja a kimúlás jeleit. Miközben, nagyon fogy a nyugat ideje (Kína meg egyre erősödik).
Szóval az időfaktor az amibe kicsiny hazánk belekavart, itt kell valamit tenni a nyugatnak. Szeretné a háborút megnyerni, akár úgy, hogy közvetlenül beavatkozik Ukrajnába. Csak ezt addig nem léphet meg (és telik az idő), amíg a NATO egyik tagja kijelenti áperté, hogy ő nem vesz részt ebben a háborúban. Sokkal nagyobb a tét (globálsi elsőbbség megőrzése), minthogy az USA szemérmeskedne egy ilyen kicsi ország lerohanása (vagy mások által való lerohantatása) kapcsán. Ha az idő múlásának elkerülése okán hagyná, hogy mi kimaradjunk a háborúból, sok más országban is felébreszti a feleselési kedvet (mert valljuk be, kinek van kedve megpusztulni a nagy orosz pusztában Amerika kedvéért?).
Ismerve a nyugatot, én semmi jóra nem számítok tőlük egy olyan esetre, amikor már elfogynak az eszközeik a kormány békés "demokratikus" leváltására.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
4 054
113
Talán ha a haderőt nem "szükséges/szükségtelenen rossz"-nak tartanák és aként is kezelnék, hanem lehetőségként, akkor a társadalom sem 100-150 média-milliárddal sulykolt teherként kezelné.

Nem kellene minden lehetőséget az esetleg előkerülő tehetségektől, riválisoktól, a hatalomért rettegve elfojtani.

Ezt az uralkodó tendenciát látom a haderő-fejlesztésnél, a már csírájában rettegve visszafogott csúcsvezetői képzésnél --amire száz-milliárdokat kapott 10+ éve Matolcsy !!!--, + a --főleg német-- beosztott képzéssé leépített felsőoktatásban.

.
Azért lássuk be, hogy élenjársz itt a fórumon a magyar haderő ekézésében.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
345
2 022
93
Egy ilyen vizionált "megszállást" az amerikai erőn kívül, ki lenne képes végrehajtani?
Melyik európai hatalom kompromittálná magát egy ilyen akcióban?
Hogy fogadtatná el saját hazájában egy másik EU-s tag, békés állapotban lévő országának megszállását?
Hányszorosára kéne növelni az úgymond hadgyakorlatra érkező csapatok létszámát, feltűnés nélkül?
Hogy magyaráznák meg az első halottat?
Meglátásom szerint nincs esély megszállásra.
Csak a belső rombolásra, amihez adnak külső támogatást, de ez már folyamatban van.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 627
14 851
113
Ne már, uraim, miért lenne bármimiféle megszállás? :oops:
Elvileg meg lehetne mindent oldani az adott alkotmányos és torvényi kereteken belul is néhány jól elhelyezkedet ember segitségével úgy, hogy nem lenne egyértelmu, vajon tortént e kulso beavatkozás, vagy sem. :cool:
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Egy ilyen vizionált "megszállást" az amerikai erőn kívül, ki lenne képes végrehajtani?
Melyik európai hatalom kompromittálná magát egy ilyen akcióban?
Röviden: Románia.
Hogy fogadtatná el saját hazájában egy másik EU-s tag, békés állapotban lévő országának megszállását?
Simán, utálnak és félnek minket a lopott szajré (Erdély) miatt mint a szart.
Egyébként az iskolákban is azt tanítják, hogy románia a Tiszáig tart.
Jutifaliként megkapnák a Tiszáig tartó magyar területeket (már van is neve a magyar városoknak (pl. Debretinu, Szegedin).
Meglátásom szerint nincs esély megszállásra.
Fő az optimizmus.
Csak a belső rombolásra, amihez adnak külső támogatást, de ez már folyamatban van.
Azzal már nem érnek el eredményt, 12 éve ezen munkálkodnak és semmi.
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
345
2 022
93
Röviden: Románia.

Simán, utálnak és félnek minket a lopott szajré (Erdély) miatt mint a szart.
Egyébként az iskolákban is azt tanítják, hogy románia a Tiszáig tart.
Jutifaliként megkapnák a Tiszáig tartó magyar területeket (már van is neve a magyar városoknak (pl. Debretinu, Szegedin).

Fő az optimizmus.

Azzal már nem érnek el eredményt, 12 éve ezen munkálkodnak és semmi.
Érzelmileg igazad van, de meglátásom szerint a moldáv helyzet árnyékában nics szabad erejük erre a célra, és érzelmileg a magyar lakosság egyáltalán nem fogadna el román bevonulást, mint ad absurdum egy amerikai- belga bevonulást (teoretikusan).
Politikai ellentétek dacára, nincs indok egy EU-tag, NATO szövetséges katonai megszállására, akinek a területén sem gazdasági, sem politikai krízis nincs. A politikai krízis létrehozására mint írtam szándék van, de mint jól írtad eredmény nincs.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 240
60 351
113
Ha mi most megindítanánk a kilépési eljárást akkor antigonosznak jó eséllyel igaza lenne: "Nekem olyannak tunik ez aminek a kimenetele egy Nato bevonulas lesz kormanyvaltassal, ahogy 68-ban Csehszlovakiaban a Vsz altal."

Nem kell nekünk kilépni. Lógnak még egy csomó pénzzel. De addig is minden eszközzel gáncsolnunk kellene őket.
Majd ha szerencsésebben áll a világhelyzet, akkor kell kiugrani. A lényeg, hogy készen álljunk rá.

A déloszi szövetséggel meg full igazad van.