[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 312
8 004
113
Amíg ti állandóan az állambácsitól várjátok a népesedés változást, addig kibaszot nagy bajban vagyunk. Nem tudom feltűnt e nektek, de érdekes módon nem a "gazdag" társadalmakban egészséges az a kor-fa, valamiért épp a szegénységgel van összefüggésbe. "Majd ha minden feltétel adott lesz" bukáshoz vezet. A hülyék paradicsoma biztos megvan mindenkinek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 173
119 634
113
Én egy kicsit másképpen látom. A gyerek volt osztálya a helyi általános iskolában 13 fővel van már csak a másik osztály 12. tudod és nem csinálnak egy osztályt a kettőből mert akkor egy csomó tanárt el kellene küldeni!! és ez így van mindenhol az országban kevés a gyerek viszont van egy csomó teljesen felesleges tanár ja hogy ezek többsége bőcsész és olyan dolgokat tanítanak ja kérem! Amiből hiány van az a természettudományos tanárok, de ezeknek a fizetése (külön kategóriájuk van kutató tanárok magyarul egyetemet végzett tanárok plussz valami) nagyon baráti!! Tehát van is probléma meg nincs is. Azt se felejtsük el, hogy nem nagyon akarják a tanárok hogy a munkájukat minősítsék nagyon óbégatnak ez ellen. Hol van ilyen munkahely még egy ahol nem lehet mérni a teljesítményt? Nagyon összetett a probléma!
Az egészségügy az nagyon problémás mindenhol a világban az megoldhatatlan hogy mindenkinek legyen kurvajó ellátása nem megy ez van.
Hát itt mivel nincs tanár összevonták az osztályokat általánosban (és még így is kurva sok óra elmarad) , a gimiben meg nem indult egy csomó emelt szintú fakultáció mert nincs szaktanár és minden nap marad el óra.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 446
93
vagy téged mint herét amit társadalom úgyse tud másra használni. :D ;)
Neked mi bajod van tulajdonképpen? Berobbantod a népesedési off témát, elkezdesz ismeretlenül vádaskodni, hogy itt senki nem akar gyereket vállalni, de majd te jól megmutatod, és mindenki menjen a frontra vagy az elfekvőbe, aki nem vállal gyereket. Hadd adjak egy jótanácsot: ez egy olyan téma, ami miatt nagyon nem érdemes senkit kérdőre vonni, mert soha nem tudhatod, hogy az illető nem akar gyereket, vagy élete drámája, hogy nem lehet neki. Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, de meglepően sok meddő pár van az ismeretségi körömben. És nem, egyik sem tehet róla. Szóval kicsit gondolkodj, mielőtt hülyeségekkel vádaskodsz.
 
  • Tetszik
Reactions: tiz and Robur

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Neked mi bajod van tulajdonképpen? Berobbantod a népesedési off témát, elkezdesz ismeretlenül vádaskodni, hogy itt senki nem akar gyereket vállalni, de majd te jól megmutatod, és mindenki menjen a frontra vagy az elfekvőbe, aki nem vállal gyereket. Hadd adjak egy jótanácsot: ez egy olyan téma, ami miatt nagyon nem érdemes senkit kérdőre vonni, mert soha nem tudhatod, hogy az illető nem akar gyereket, vagy élete drámája, hogy nem lehet neki. Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, de meglepően sok meddő pár van az ismeretségi körömben. És nem, egyik sem tehet róla. Szóval kicsit gondolkodj, mielőtt hülyeségekkel vádaskodsz.
Neked mi bajod van tulajdonképpen? Berobbantod a népesedési off témát, elkezdesz ismeretlenül vádaskodni, hogy itt senki nem akar gyereket vállalni, de majd te jól megmutatod, és mindenki menjen a frontra vagy az elfekvőbe, aki nem vállal gyereket. Hadd adjak egy jótanácsot: ez egy olyan téma, ami miatt nagyon nem érdemes senkit kérdőre vonni, mert soha nem tudhatod, hogy az illető nem akar gyereket, vagy élete drámája, hogy nem lehet neki. Én szerencsés vagyok ilyen szempontból, de meglepően sok meddő pár van az ismeretségi körömben. És nem, egyik sem tehet róla. Szóval kicsit gondolkodj, mielőtt hülyeségekkel vádaskodsz.
fitom kollága hülye hozzászólására csak hülyeséggel lehet válaszolni legalább olvass vissza!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Az egész megyében eléggé általános helyzet. Az ország nyugati felében azért más a tészta.
nem tudom miért olyan nálatok a helyzet itt hevesben nem olyan rossz a helyzet. Azért pl a legjobb 100 gimi közt elég sok dunántúli is van! Ott nem hiszem hogy akkora lenne a probléma! Amúgy pl egy okos nőnek most egy kutató tanári pozíció nagyon nagyon fasza lehet ha pl családban gondolkozik. Reméljük pár éven belül ezt sokan fel fogják ismerni. Gyerek mellett nem rossz a tanári szakma. Amúgy most focizok tanárokkal ők is így vélekednek nem lenne ez rossz foglalkozás, de egy két dolgot és nem csak a fizetést jó lenne átalakítani. pl a tanárok tekintélyét! Az én időmben a tanárnak mindig igaza volt pl és a szülők nem is ugattak ennyit!
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Amíg ti állandóan az állambácsitól várjátok a népesedés változást, addig kibaszot nagy bajban vagyunk. Nem tudom feltűnt e nektek, de érdekes módon nem a "gazdag" társadalmakban egészséges az a kor-fa, valamiért épp a szegénységgel van összefüggésbe. "Majd ha minden feltétel adott lesz" bukáshoz vezet. A hülyék paradicsoma biztos megvan mindenkinek.
Persze hogy állambácsitól várják jó buli az! Anya otthon van 10-12 évet a gyerekekkel ami beleszámít a nyugdíjjába, kívülről fújja a tv műsor újságot,amíg apa bújkál valami kamu állásban és ész nélkül kapják az államtól a támogatásokat! Röhögnek a markukban!
Fel kéne ébredni a demográfiai problémák kezelésével elkéstek rohadtúl 30 évvel! Most nem arra kell költeni a lóvét hanem lőszerre...!Na ennyike!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 147
113
Hát itt mivel nincs tanár összevonták az osztályokat általánosban (és még így is kurva sok óra elmarad) , a gimiben meg nem indult egy csomó emelt szintú fakultáció mert nincs szaktanár és minden nap marad el óra.
Kerdes abban a magtartott 45 percben mennyit tanit a tanar es hogyan? Tenylegesen leadja-e a 45 percre valot orankent vagy nem? Az is kerdes "el tudja e adni magat" a gyerekeknel?
Vagyis ugye mindenki emlekszik olyan tanarra akinel odafigyeltunk mert jo eloado volt, de volt akinel elaludtunk es fingunk se volt rola mit beszel.
Mult heten voltam szuloin, panaszkodik a tanar hogy matekbol gyorsan kell haladni, hagyunk el reszeket, liter szamitas... also tagozat, alapok... Nincs idő, foglalkozzunk mi otthon a gyerekekkel, mutatja is hogyan szamoljunk... Egy ket percre ra azert panaszkodik mert ő ket hetig szeretett volna tuntizni tanitas nelkul, de az a szemet tankerulet akkor nem fizetett volna ennyi munkabert se...
Be is szoltam hogy hala isten, mert meg akkor hogy lemaradtak volna a gyerekek...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Persze hogy állambácsitól várják jó buli az! Anya otthon van 10-12 évet a gyerekekkel ami beleszámít a nyugdíjjába, kívülről fújja a tv műsor újságot,amíg apa bújkál valami kamu állásban és ész nélkül kapják az államtól a támogatásokat! Röhögnek a markukban!
Fel kéne ébredni a demográfiai problémák kezelésével elkéstek rohadtúl 30 évvel! Most nem arra kell költeni a lóvét hanem lőszerre...!Na ennyike!
Nem tudom mennyi gyereked van, így ez alapján lehet egy sincs. Egy pici gyerek gondozása meg a háztartás vezetése komoly meló. Én cseréltem az asszonnyal covid idején mert sajnos kórházba került.. akkor a legkisebb volt 1 éves a nagyobb meg három. Hát seggemet kitörölni kb nem volt időm egész nap… alig vártam, hogy este lefeküdjenek és én is lepihenhessek. Minden tiszteletem a nőké, hogy ezt 5-6 évis tudják csinálni, én nem hiszem, hogy képes lennék rá. Persze lehet ezt úgy is mint Angliában, hogy 3 hónaposan bekúrják a gyereket a bölcsibe.
Mindenestre amit írsz az nem állja meg a helyét tapasztalataim szerint. Ha te tényleg törődsz a gyerekkel nem fújod a tv újságot…
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 375
46 171
113
Ezzel megerősítetted azt, amit írtam, hogy az MFB az államtól kapja a pénzt az állam által kitalált fejlesztési programok támogatására. Nem azt írtam, hogy ezek a felsorolt pénzek mentek konkréten a Vodafone-ra.
De pont azt sugalmaztad, mivel a vita arról szólt, hogy az állam fminek veszi meg a Vodafone-t.
A tőke és a fejlesztési programok között nincs feltétlen direkt kapcsolat.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby