[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Csak részben ugyan ezt! :cool: Benne volt az "osi" és a "fold", amiben viszont lényegesen eltért, az az, hogy "orosz". :p

https://mandiner.hu/cikk/20230223_putyin_karpatalja_osi_orosz_fold
Kit érdekel.
Viszont a középkori oláhok legalább még pontosan tudták, hogy pl. Erdély magyar föld (Țara Ungurească), ugyanis ők menekültek, emigráltak be később, csak a XIX. századtól mosták ki az agyukat történelem hamisított zagyvaságokkal.

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Letopisețul_Cantacuzinesc
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Gyerekeket vert a rendőrség VS, konkrét építési területen tombolt a komcsi csürhe.

Rendőrségi felvételek. 1:10-től ahogy az ártatlan gyerekek egy egyértelműen építési területen próbálnak randalírozni, de még ahhoz is gyíkok. A drónfelvételen látszik a tömeg. 3-4 belpesti, alapítványi libsiszekta pár kivezényelt osztálya.

 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 649
113
Értem, hogy miért vagy ilyen frusztrált!
Látod, hogy mi van akkor, amikor már nem nettó haszonélvezői vagyunk az EU tagságnak. És azt is, hogy ha továbbra is a nem létező tőkés réteget, hanem helyette a hűbérurakat tolják egyre előrébb, a fogyatkozó középréteg hulláin keresztül, akkor ez a végállomás is egyben!
Mondjuk ha kihúznátok Orbán ülepéből a fejeteket, akkor látnátok, hogy amennyi EU milliárd vándorolt egyenesen a főni rablóbandájának a kezeibe, abból már be kellett volna érni a sógorokat, mind fejlettségben, mind életszínvonalban, ahogy ezt korábban a Fidesz lánglelkű ifjai megjósolták!
Ehhez képest nem a sógorokhoz közeledünk, hanem az EU-tól, NATO-tól, V4-től távolodunk, szinte minden szempontból!
Persze a legkönnyebb minden szart az EU-ra kenni, ahogy a maffiakormány csinálja, ahelyett, hogy rendet tennének a saját budijukon!
Csak annyi a titok, hogy kell csepegtetni egy keveset a többségnek is!



Az.megvan, hogy a legjobb években sem érte el az összes EU-s pénz a gdp 4%-át?
Ebből kajakra utolértük volna a labancokat.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Látom nem vagy ideológiailag elég képzett! A "felcsúti Napóleon" a fegyverletételt és az országuk jelentős részének átadását csak az ukránoknak ajánlgatja, mert szereti más f.szával verni a csalánt.
Mert mivel kellene foglalkoznia?
Azt hiszem mi ennél xarabb ajánlatot kaptunk az igazságos Nyugattól 1920-ban. Ha már mi is finanszírozzuk Ukrajna háborúját, mert Uniós és amerikai pénzek nélkül nemcsak az ukrán haderő, hanem a teljes ukrán allamigazgatás, nyugdíjak kifizetése összeomlana, had legyen már önálló véleményünk. A magyar gazdaságnak jót tenne egy azonnali fegyverszünet. Mi lenne a magyar miniszterelnök feladata, ha nem ezt szorgalmazni?
Az ukránok érdekét képviselje Ukrajna, bár erre most nem érnek rá, annyira lógnak az amcsi csöcsön.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Sajnos attól tartok semmi jelentősége nem lesz, hogy magyar. Soros CEU-s, a szlovák euró atyja. Egy Bajnai féle báb lesz a legnagyobb eséllyel, akit a nemzetközi pénzügyi körök támogatnak. A szlovák politikai elit önállóságának megszűnését mutatja a kinevezése.
De mondjuk azt hogy pesszimista vagyok, had lepődjek meg!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Mi lenne a magyar miniszterelnök feladata, ha nem ezt szorgalmazni?
Az ukránok érdekét képviselje Ukrajna, bár erre most nem érnek rá, annyira lógnak az amcsi csöcsön.
Off

Ja.

Bár ezek a volt KISZesek mint Vityesz vagy Fletó előszeretettel szopkodják Putyin faszát.:rolleyes:
A csúnya kgb-s. Miket tudhat.:p
had legyen már önálló véleményünk.
Kiknek a vèlemènye ez?

Ez a társadalom egy rèszènek vèlemènye.;)

Mert mivel kellene foglalkoznia?
Pl az ott èlő magyarokkal. o_O

Nekem van ott ismerősöm.

Aki elmondta szar a háború.
De ezzel a politikával Vityesz kb örökre elásta ott a magyarságot.

Lassan nem tudják mi lenne a jobb.

Ha folytatódna a háború.
Vagy ha vègetèrne.
Mert az a terület úgyis ukrán kèzben marad.
Ès ha vègetèr a háború az ukránok dühe, szèpen lecsap majd rájuk. Amit most a háború elvisz valamennyire, bár már így is èrződik.
Ès az ellen meg senki nem fogja őket megvèdeni.o_O

Sem az únió. Sem Vityesz.

A magyar gazdaságnak jót tenne egy azonnali fegyverszünet.

Ma átmentünk szlovákba.
580Ft volt a 250g-os vaj.
180Fta krusovice 0,5l.o_O
Stb.

Mindenhol nincs ekkora háborús infláció.:confused:
On
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Off

Ja.

Bár ezek a volt KISZesek mint Vityesz vagy Fletó előszeretettel szopkodják Putyin faszát.:rolleyes:
A csúnya kgb-s. Miket tudhat.:p
Orbán melyik lépését tartod xarnak az orosz-ukránban?

Az ukránok kérésére le kellene állnunk az orosz gáz vagy olajbehozatallal ( ez utóbbi Ukrajnán keresztül jön, amiért szépen fizetünk tranzitdíjat nekik.)
Esetleg Pakshoz ne vegyünk több orosz fűtőelemet? Jelzem Paks 1 csak orosz fűtőelemmel megy, míg Paks 2, amerikaival és talán franciaval is használható lesz.
Mert ezeken kívül gyakorlatilag megszűnt a jelentős gazdasági kapcsolat.

A honvédség fegyvereit küldhetnénk még esetleg oda, vagy az ukránok fegyveres képzését végezhetnénk.

Kiknek a vèlemènye ez?

Ez a társadalom egy rèszènek vèlemènye.;)
Magyarország véleményét a nemzetközi porondon a magyar kormány képviseli. A te logikad szerint, egy országnak sincs véleménye semmiről, mert természetesen minden kormány csak az emberek vagy őket támogató érdekkörök csak 1 részének véleményét képviseli.
Pl az ott èlő magyarokkal. o_O

Nekem van ott ismerősöm.

Aki elmondta szar a háború.
De ezzel a politikával Vityesz kb örökre elásta ott a magyarságot.

Lassan nem tudják mi lenne a jobb.
Sztem megdögleni Donbaszért a legrosszabb opció.
Ha folytatódna a háború.
Vagy ha vègetèrne.
Mert az a terület úgyis ukrán kèzben marad.
Ès ha vègetèr a háború az ukránok dühe, szèpen lecsap majd rájuk. Amit most a háború elvisz valamennyire, bár már így is èrződik.
Ès az ellen meg senki nem fogja őket megvèdeni.o_O

Sem az únió. Sem Vityesz.
Sztem Ukrajnának a háború után a legkisebb problémája a Kárpátalján maradt magyarok lesznek. Az ukránok már a háború előtt is felgyújtották a kárpátaljai magyar párt központját.. De mindig lehet xarabb, ez tény. Ceaușescu példája azt mutatja, hogy ha vki magyarellenes politikát akár folytatni, akkor mindegy ha kiállunk magunkért vagy seggnyalók vagyunk (az akkori magyar kormány az volt) , attól még a román politika ugyanúgy magyarellenes marad, amíg az érdeke azt diktálja.
Ha majd végetér a háború, kiderül kimarad Ukrajnában kormányon, akkor eldől lehet-e velük szót érteni.
Ma átmentünk szlovákba.
580Ft volt a 250g-os vaj.
180Fta krusovice 0,5l.o_O
Stb.

Mindenhol nincs ekkora háborús infláció.:confused:
On
Tény, Európa rekorder a magyar infla, főleg az élelmiszer.
Viszont a magyar fizetésből a háború előtt jobban kijöttél itthon, mint Szlovákiában a szlovakból.
Én nem követem a szlovák árakat, de azt tudom, hogy rengeteg szlovák jár át magyar plázákba vásárolni.
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Tisztesség = FIDESSS?
Önzés =fiatalság?

Szerintem fordítva ülsz a lovon!
Szerintem nem. Azt pedig leírtam, hogy a fideszben nem mindenki tisztességes. Ahogy, ha Calcuttai Teréz Anya nevében alapítanának egy pártot, abban is lenne gazember. Igen, a mai jórészt fiatalság a 15- 30 életkor között önző ...fenntartom. Az isteneid valóságshowtengere, bulvármételye, médiafegyverei és a hazai kollaboránsok megtették a hatásukat. Sosemvolt eleganciát, modor, gazdagságot mímelve, eröltetett fenszi stílusukkal, ájfonjukkal üldözik a (ál)közösségi média fogságában az elismerést, vélt valós csodálatot, talmi.anyagiasságot. De talán az ő uralmuk nem fog 40 évig tartani.....lehet 40 év múlva az embertől is megszabadul a bolygó ha így folytatjuk.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 249
37 118
113

A Fidesz valóságában még a három igen is három nem​

 
  • Vicces
Reactions: zeal

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
"Magyarország magasabb kulturális fokon áll." - Méltatás Szerbiából

Érdemes elolvasni, teljesen egyetértek vele!


"Alapvetően beteg dolognak tartom, hogy az emberek nemzeti alapon háborúznak és irtják egymást.
Óriási ostobaság, hogy az egyik nemzet elkövet valamilyen bűnt a másikkal szemben, a másik pedig olyan embereket öl meg, akik nem tettek semmit az adott közösség ellen. "


10/10,minden szava arany.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Gyerekeket vert a rendőrség VS, konkrét építési területen tombolt a komcsi csürhe.

Rendőrségi felvételek. 1:10-től ahogy az ártatlan gyerekek egy egyértelműen építési területen próbálnak randalírozni, de még ahhoz is gyíkok. A drónfelvételen látszik a tömeg. 3-4 belpesti, alapítványi libsiszekta pár kivezényelt osztálya.

Építési területen? Akkor Varga Judit is hordj legközelebb sisakot a többiekkel együtt, vicces vagy.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Elnézést, de mi az a rablóalkotmány, ezt kifejtenéd?
A gazdasághoz láthatóan nem objektíven és szakmaian viszonyulsz, de ezt, ismerve elveidet elfogadjuk. Valószínűleg lehetett volna a pénzt másképp használni, a vidéki és városi orvosi rendelők, iskolák, kórházak, játszóterek, több tízezernyi lakásfejújítás, több tízezernyi állami apparátusban, egészségügyben dolgozó bérrendezése, a covid közvetlen és közvetett hatásainak kezelése, a háború okozta gazdasági helyzet kezelése, a humanitárius akciók levezénylése és még annyi minden más helyett. Nem vagyok elkötelezett fideszes, de néminemű vezetői tapasztalattal azt kell mondjam, kategóriákkal jobban menedzselik az országot, mint elődeik. Egy országról van szó, nem egy ingyombingyom szoci cégröl. Adni is kell tudni, visszatartani is kell tudni, és megfelelni a váratlannak, fellészülni a kiszámíthatatlanra. Nem tudom képes-e egy fideszgyülölő látni mindezt, látni, hogy milyen képességű emberek vezetik a nyugat jó részét....milyen szintű cenzúra, nyomás van például a németeknél....nem mernek szólni, pellengérre állítják, tönkreteszik aki el mer térni.....nem szakmaiság, hanem ideológia alapú a vezetők kiválasztása. Ez 10-15 éven belül erősen meglátszódik majd a társadalmon, a gazdaságon, az életszínvonalon.
Persze, lehetne jobb, ami van, de már ne haragudj, én éltem Ferkó alatt....úgyhogy ez a tapasztalat és a nyugati irányvonal garantálja a szar vezetést, ha kezükbe kerül majd a hatalom. Ja...valószínűleg oda fog kerülni, a fiatalság 18-30 éves
korosztályban elveszett, ez a legnagyobb bűn, amit hagytunk mi magyarok.....a hazafiság elveszett, leszarják, csak az önzés kultúrája van, elfogadás álcája mögé bujtatott, el nem fogadó, álintelligens, lesajnáló félemberek tömege, akikből elveszett az alázat, a tisztesség, a nemzet tisztelete... egy fél generáció pedig el fogja majd dönteni, ha a magunkfajta boomerek kihalnak.
Lopás....hmm...fidesz....hát, igen, minden szentnek maga felé fordul a keze, volt, van, lesz korrupció.....a lényeg viszont az összkép. Szerintem, az, hogy egy lojális kör kapja a munkákat, és elvégzi, nem a világ vége, mindenhol ezt teszik, a dicső nyugaton is, már megbocsáss... ám mindig lesz jópár lombkoronasétányos gazember....ennek ellenére az összkép a lényeg. A lényeg, hogy Ferkóhoz és Bajnai hipertisztességesenmegkárosítóésöngyilkosságbahajtó nagymesterhez képest ez egy jobban működő és erősebb ország.
Állami aparatusban dolgozók bérrendezése? Talán a kormánytagok bérének atlagberhez kotesere gondolsz?
Mert gyanús hogy nem a tanárokra, építési és földhivatali ügyintézőkre és szociális munkásokra...
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Állami aparatusban dolgozók bérrendezése? Talán a kormánytagok bérének atlagberhez kotesere gondolsz?
Mert gyanús hogy nem a tanárokra, építési és földhivatali ügyintézőkre és szociális munkásokra...
Nyilván ez csak sorban megy egy olyan országban, ahol milliós nagyságú állami apparátus van. De rendezik, a lehetőségekhez képest folyamatában, én azt látom. Ez demagóg.és együgyű szöveg a vezetői bérek felhozása de megértem. Neked ez a véleményed, vagy akár feladatod. Sose fogod megváltoztatni, akkot se ha radikálisan többet fogsz keresni. Hiszen a gyűlölet parazsa izzik, s adagolják hozzá az oxigént rendesen, te pedig n.zátod el a csapot. Ha nem félteném a gyermekem jövőjét, szívesen venném, hogy próbáld ki milyen a Ferkó és szakmai stábja alatt élni.....és idomulni a mainstream bukásra ítélt irányvonalához....
 
Status
Not open for further replies.