[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 034
113
az amit írtam. "Franciák" agresszívan asszimilálták a kis szeparatista szomszédokat amíg létre nem jött a francia nemzet. Nem is lett bajuk. Mi hagytuk hogy a románok, szerbek a saját ortodox papjaik által vezetve és az általunk fenntartott iskolákban megőrizzék különbségeiket(nyelv,vallás,szokások), és a kisebb adó alatt szaporodjanak mint a nyúl, hála annak is hogy leginkább a magyar hadakozott és hullott a csatatéren.

Aztán ezek az identitásukat megőrzött migráns ivadékok szempillantás alatt ellenünk fordultak újból és újból. Meghálálták vendégszeretetünket,toleranciánkat és hogy fedelet adtunk ősik feje fölé amikor azok nincstelenül elmenekültek otthonról a saját nemeseik és a török elől.(mondjuk voltak betelepítettek is bőven szval nem az összes menekült migri ivadék....vót gazdasági migráns is hála az osztráknak és töröknek, na meg a magyar nemességnek is kisebb részben)
Ok, értem már mit akarsz mondani!
De ettől még rohadtúl nem volt liberális elitünk Trianon előtt!
Vagy a szó jelentesevel nem vagy tisztában, vagy direkt alkalmazod a mostani divat szerint mindenre ami szar!
Persze, a velünk a periférián elő kisebbségeknek valamivel nagyobb volt a szabadságfoka mint a Franciáknál, de ez még nem volt liberalizmus valamint a vezetőink se voltak azok!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 065
10 949
113
Ha őket kérdezed egykébként mi akkor amúgy törökök vagyunk akik korán elszakadtak tőlük és megtértek keresztény hitre.
Ez részletkérdés..hát nézzél délre,aztán nézzél keletre. Számít valamit a testvériség?

Ez is szláv,az is szláv..
Mégis gyűlölik egymást, pedig annyi a különbség a két ember között,hogy az egyik az alsó-szlávot beszéli, a másik meg a felső szlávot, még értik is egymást baszki, átordibálnak egymásnak a lövészárkokból... Őrült elmebetegség, kibaszott káosz,értelmetlen,felesleges vérrontás ami körölöttünk tombol..

Semmit nem számít, hogy ki mi csoda, magyar, szerb, román, ufó vagy piréz... Csak az számít, hogy jó ember-e, vagy rossz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 677
14 689
113

Sajnos Brüsszelben rájöttek arra, hogy a magyar kormány csak szájban kemény, igazándiból csak egy nagy hangon ugató kiskuya ami mögöttt nincs tényleges erő, akit simán fognak, így mostantól nem egyszerűen tojnak a magyar kormányra, de még élvezik is, hogy a ***ba sz*hatnak.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 054
12 015
113
Reagálnék néhány "alapallitásodra" nem annyira vita célbol, inkább a dolog más perspektivába helyezése végett .

A múlt nagyon szép dolog, a történelmet ismerni kell, de nem szabad túlmisztifkiálni, mint ütőkártya lobogtatni. Mert vannak nálunk régebben kialakult civilizált népek akik fejlett kultúrával bírták amikor a Magyarok még csak tegez alatt puhitották a húst.
Nyereg alatt...
Egyébként a nyerget mi ismertettük meg a művelt nyugattal...
Meg minden egyéb lószerszámot ;)
Az első vízöblítéses WC Európában pedig a visegrádi várban volt...
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 065
10 949
113
akkor kezdjük azzal hogy álljanak a tükör elé és ismerjék el bűneiket...tanítsák iskoláikba hogy hogyan árulták el a szomszédot, hogyan írtottak ki megyéket, komplett kisebbségeket...etc Majd utána lehet velük egy határon belül biztonságba élni.
Ezzel egyetértek,hogy mindenkinek elkell ismernie amit elkövetett és van rá mód ki kell javítania.

Gondolok itt például a benes dekrétumokra....amíg az nincs visszavonva, nincs mire bizalmat építeni a szlovákkal.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Erről beszélek!
Szerintem jó az irány!
Bármi is jön a nyugati médiából, nagyon rég nem volt ilyen jó reputációja Magyarországnak és ez a kormány filozófiájának köszönhető!

Ha így folytatjuk, a társnépek önként akarnak majd visszajönni a Korona alá.
Azért meglátszik hogy hazánkban bezártak a sárgaházak.
Ha őket kérdezed egykébként mi akkor amúgy törökök vagyunk akik korán elszakadtak tőlük és megtértek keresztény hitre.
Beszéltem törökkel aki meg volt győződve róla hogy mi nosztalgiával tekintünk vissza a közös múltra mert testvérek vagyunk. Amikor közöltem vele hogy kizsigerelték az országot és ennek a mai napig nyögjük az árát akkor meg jött a kínos csend.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 999
7 144
113
Azért meglátszik hogy hazánkban bezártak a sárgaházak.

Beszéltem törökkel aki meg volt győződve róla hogy mi nosztalgiával tekintünk vissza a közös múltra mert testvérek vagyunk. Amikor közöltem vele hogy kizsigerelték az országot és ennek a mai napig nyögjük az árát akkor meg jött a kínos csend.
Rákócziék meg fel voltak háborodva hogy a kedves keresztény osztrák mennyivel jobban zsigerelte ki az országot a törökhöz képest....annyira hogy állítólag még egy szabadságharcot is vívtak miatta.
Úgyhogy nem tudom melyiket nyögjük jobban, de én a kurva osztrákra voksolok.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 449
16 799
113
Rákócziék meg fel voltak háborodva hogy a kedves keresztény osztrák mennyivel jobban zsigerelte ki az országot a törökhöz képest....annyira hogy állítólag még egy szabadságharcot is vívtak miatta.
Úgyhogy nem tudom melyiket nyögjük jobban, de én a kurva osztrákra voksolok.
Bécsben nem volt rabszolgapiac,és nem vittek el senkit janicsárnak.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Rákócziék meg fel voltak háborodva hogy a kedves keresztény osztrák mennyivel jobban zsigerelte ki az országot a törökhöz képest....annyira hogy állítólag még egy szabadságharcot is vívtak miatta.
Úgyhogy nem tudom melyiket nyögjük jobban, de én a kurva osztrákra voksolok.
Ha nincs török az osztrák sem nyer teret. Az ország rohadása mohácsnál kezdődött.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 523
113
Beszéltem törökkel aki meg volt győződve róla hogy mi nosztalgiával tekintünk vissza a közös múltra mert testvérek vagyunk. Amikor közöltem vele hogy kizsigerelték az országot és ennek a mai napig nyögjük az árát akkor meg jött a kínos csend.
Hát igen, a másik meg amikor azt mondják, hogy ők amúgy lényegében "békefenntartani" voltak itt mert hát a magyar urak itten trónviszálykodtak az osztrákokkal karöltve :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Még mindig kevésnek tartom önmagában csak az erőt bálványozni... Magyarország történelme során szinte mindig olyan ellenféllel harcolt,ami hatalmasabb és erősebb volt. Ezek a birodalmak már sehol sincsenek... de Magyarország még mindig létezik és hát szerintem nem az erő tartott meg, amikor kiirtották és elhurcolták az ország közepét, nagyon könnyen lehetnénk ma a német nyelvterület legkeletibb szeglete vagy egy, a sok szláv nép közül,mégsem így lett.
Hogy ne léteznének?
Legalább annyi köze van a mai Törökországnak az Oszmán birodalomhoz, mint Magyarországnak a M.Kir-hoz.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 323
113
Frank birodalom.
Mongol birodalom.
Oszmán birodalom.
Habsburg birodalom.
Szovjetunió.

Hol vannak most ?

Sehol se.

Ez lesz a sorsa az angolszász birodalomnak is.
Mondom még egyszer, a M.Kir. is csak ugyan annyira létezik, mint a fentiek.
Franciao, Mongólia, Töröko, Oroszo. Nem kevésbé az örökösei, mint Magyarország.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Annyira gyönyörű, hogy pont azt a Romániát hozod fel, amiről pont a minap tettek ide be egy EU-s grafikont, hogy kimagaslóan magas a nyomorban élők száma. Mellesleg nem Románia az amelyik évek óta itthon komoly pénzeket fektet az itt élő román kisebbség fejlesztésébe, hanem pont fordítva.

Biztos elő lehet varázsolni statisztikát ahol rosszabb helyzetben vannak. Meg lehet magyarázni.
De 20éve az ország egy nyomortanya volt. A ránott húsos vicc teljesen reális volt. Erre 2023ra GDP/PPPben elénk kerültek. Egész szürreális a fejlődésük hozzánk képest.
Tény.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 049
113
Frank birodalom.
Mongol birodalom.
Oszmán birodalom.
Habsburg birodalom.
Szovjetunió.

Hol vannak most ?

Sehol se.

Ez lesz a sorsa az angolszász birodalomnak is.

Ha az elmúlt 12(+) évben alakult volna 4-6 magyar idős-/Ön-védelmi NGO amelyik évi 2-3-400 millát kap a MOL, OTP, Hirtenberger, NER- ZRt.-ktől és minden hétvégén váltva tartanak a Jászságban nyugdíjas-védelmi/-támogató összejöveteleket 3 hétközbeni véletlenszerű járőr látogatás mellett, akkor azt mondanám, hogy jó kezdetnek!

Hol találok ilyet "nyomokban"??? :(

Szoktam @Pogány ilyesmi --sajnos szinte mindig nyugdíjas-halált tartalmazó-- híreit "értékelni" és idézni, ami teszt volt, hogy eszébe jut-e bárkinek, hogy adományozzon "esetleg" erre célra!
Mondjam a "rejtett-teszt" eredményét, kitalálod a társadalom-szégyene eredményt!!! :mad: :mad: :mad:

Mindez úgy, hogy a HTKA-fórumozók a társadalom (jó értelembe vett) krémje, és ennek ellenére fel-sem-merült SEMMI, azaz NULLA önálló kezdeményezés, nem csak ezen a területen, SEMMIBEN!

Ezúton is "gratulálok" Orbán Viktornak ehhez a kiemelkedő politikai teljesítményhez!

Ezt az eredményt Gyurcsány Ferenc a 2006-os terrorral sem tudta elérni!!!



Valójában nem is akarja --emiatt a háttérből egybitesen --Kell a Hatalom, teljesíts!!!-- vezérelhető/motiválható politikai vezetés miatt-- az Európai Unió megbuktatni Orbán Viktor, hisz a (látszat-)szabadságharc ellenére mindent megtesz!
Hatalom-függő! Ha valaki tud olvasni Schiffer András riportjai alatt a sorok között/testbeszédből, ... sok kiábrándító dolgot meg fog erről a területről érteni...


Mindez a 'Jó Ügyért" tett b@szogatás volt!!!
.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 506
46 470
113
Egész szürreális a fejlődésük hozzánk képest.
Erről tudod, hogy mi jut az eszembe?
18286441_4906691c91f2c077783430280b74d746_wm.jpg
 
Status
Not open for further replies.