[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 279
37 215
113

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Mekkora inkompetens kabaré ez az egész csehszlovák cirkusz, hihetetlen.
Mit fogok röhögni, ha a magyarok meg simán üzembe állnak majd, köszönhetően a kanadai RM tapasztalatának...
Magyarországon soha nincs probléma. Mindig minden jó. Legalábbis kifele ezt fogják kommunikálni. Közben meg a magyar állam által milliárdokért vásárolt szoftvereknél akkor szoktam meglepődni, amikor a bevezetéskor jól működik.

Például a NAV által ingyen adott számlázó programot használom azóta, hogy kiadták 2018 -ban. Először 1 órát küzdöttem vele mire az első számlát ki tudtam állítani, pedig 25 éve szoftverekkel foglalkozok, és több számlázó programot is írtam. Az volt a legnagyobb gond, hogy nem voltak hibaüzenetek, csak annyit írt ki, hogy a mentés nem sikerült. Azóta rendbe tették, most egész használható, csak éppen ez évekbe telt.
 
  • Hűha
Reactions: perceptron

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Magyarországon soha nincs probléma. Mindig minden jó. Legalábbis kifele ezt fogják kommunikálni. Közben meg a magyar állam által milliárdokért vásárolt szoftvereknél akkor szoktam meglepődni, amikor a bevezetéskor jól működik.

Például a NAV által ingyen adott számlázó programot használom azóta, hogy kiadták 2018 -ban. Először 1 órát küzdöttem vele mire az első számlát ki tudtam állítani, pedig 25 éve szoftverekkel foglalkozok, és több számlázó programot is írtam. Az volt a legnagyobb gond, hogy nem voltak hibaüzenetek, csak annyit írt ki, hogy a mentés nem sikerült. Azóta rendbe tették, most egész használható, csak éppen ez évekbe telt.
Komolyan, kezdem belátni, hogy lehet abban valami, amit a jobbszél állít, hogy ellenzéki-liberalis szavazókban van valamiféle ösztönös magyargyűlőlet, ami előbb-utóbb, így vagy úgy, de mindig kiütközik..
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 593
113
Komolyan, kezdem belátni, hogy lehet abban valami, amit a jobbszél állít, hogy ellenzéki-liberalis szavazókban van valamiféle ösztönös magyargyűlőlet, ami előbb-utóbb, így vagy úgy, de mindig kiütközik..
Pedig eléggé tárgyilagos volt. Az állami szféra számàra szoftverek általában a használhatatlanság szintjét súroljàk és vezetővàltásonként cserélik a céget aki.a szoftverért felelős rosszab esetben a szoftvert magàt...
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Komolyan, kezdem belátni, hogy lehet abban valami, amit a jobbszél állít, hogy ellenzéki-liberalis szavazókban van valamiféle ösztönös magyargyűlőlet, ami előbb-utóbb, így vagy úgy, de mindig kiütközik..
Leírom a saját tapasztalatomat, és ez szerinted magyargyűlölet, mert nem illik a világképedbe.

Láthatóan nem ismered a magyar viszonyokat. Nálunk soha semmiről nem ismerik be, hogy valami nem működik. Mindig minden szép és jó. És azt hiszed, hogy csak máshol van bénázás, mert ott nyilvánosságra kerül.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Pedig eléggé tárgyilagos volt. Az állami szféra számàra szoftverek általában a használhatatlanság szintjét súroljàk és vezetővàltásonként cserélik a céget aki.a szoftverért felelős rosszab esetben a szoftvert magàt...
És ennek mi koze a cseh inkompetenciarol szolo temahoz...?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Leírom a saját tapasztalatomat, és ez szerinted magyargyűlölet, mert nem illik a világképedbe.

Nem azért, hanem mert koze nincs a cseh inkompetenciahoz meg korrupciohoz.
Te rangattad ide, mert nem bírod elfojtani a késztetést. Amikor meg szova teszem, akkor még te vadolsz engem...


Láthatóan nem ismered a magyar viszonyokat.
Amit eddig el akartam intézni, azt meglepően gyorsan elintéztem. Gyorsabban, mint külföldön bármit, bármikor. Ez amúgy feltűnő változás mondjuk 2008 korulhoz kepest, amikor minden is,onyat körülményesen ment mindenhol.

Nálunk soha semmiről nem ismerik be, hogy valami nem működik. Mindig minden szép és jó. És azt hiszed, hogy csak máshol van bénázás, mert ott nyilvánosságra kerül.
Es ennek mi koze a cseh beszerzesekhez? Semmi. Mindössze nem bírod ki, hogy ne orbakolj egyet itt is magyar témában...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Giskard

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
Nem azért, hanem mert koze nincs a cseh inkompetenciahoz meg korrupciohoz.
Te rangattad ide, mert nem bírod elfojtani a késztetést. Amikor meg szova teszem, akkor még te vadolsz engem...

Es ennek mi koze a cseh beszerzesekhez? Semmi. Mindössze nem bírod ki, hogy ne orbakolj egyet itt is magyar témában...
Az hogy nem tudsz a problémáról, az nem jelenti azt, hogy nincs is.
Te azt hiszed hogy csak a csehek bénáznak. Én meg látom, hogy sokkal egyszerűbb feladatokat is milyen inkompetensen old meg a magyar állam.

Érdekes, hogy az USA problémáihoz milyen kritikusan viszonyulsz, közben meg a Magyar államról elhiszed hogy jobban működik. Hát nem.

Amit eddig el akartam intézni, azt meglepően gyorsan elintéztem. Gyorsabban, mint külföldön bármit, bármikor. Ez amúgy feltűnő változás mondjuk 2008 korulhoz kepest, amikor minden is,onyat körülményesen ment mindenhol.
Vannak dolgok, amik teljesen jól működnek. Mások meg katasztrofálisan gagyin vannak megoldva. Mindkettővel rendszeresen találkozok.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pedig eléggé tárgyilagos volt. Az állami szféra számàra szoftverek általában a használhatatlanság szintjét súroljàk és vezetővàltásonként cserélik a céget aki.a szoftverért felelős rosszab esetben a szoftvert magàt...
Háát az utóbbi időben azért ez nagyon nincs így.
Legalább is a nagyközönség felé kiadott cuccokra.
Igen elsőre ha nem is volt tökéletes, azért a fejlesztésekkel rendbe tudják rakni.
Hja meg nagyon sokat számít az, hogy az adott célközönség mennyire rugalmas.
Az EESZT -vel is voltak problémák az elején. Aztán ma már nagyon szeretik az orvosok.
De az egész bírósági ügyvitel is át lett pakolva elektronikus alapokra.
De szerintem az Ügyfélkaput is elég f@szán összelapátolták. Mindezt úgy, hogy ezek magas biztomsági szintű rendszerek, ráadásul közkézre adva.
Nem vagyok benne a fejlesztésekbe, de szerintem inkább az szokott a fő probléma lenni, hogy a bürokrácia a fejlesztésre ad a legkevesebb időt.
Ami pedig a NAV-os rendszert illeti: én magam is szívtam egy irgalmatlan nagyot de elsősorban amiatt mert alapból megbíztam a rendszerben.
Ezzel együtg védeném is a NAV-os rendszert:
A free számlázó program csak egy töredéke a NAV elektronikus rendszerének. Ott a kunszt ott van, hogy nem csak a saját rendszert kellett élesíteni, de az összes többi számlázó program hozzákapcsolását is le kellett támogatni, ráadásul ott is komoly határidőkkel.
Hja meg emögé is kellett egy komoly backendet mögérakni. Szintén kritikus adatbiztonsággal.
Azt is tudom, hogy gyakran a hardver mögérakása is igen komoly kihívás. Kezdve azzal, hogy egy erre alkalmas beszállítót találj. Ráadásul az Enterprise szektor az irgalmatlan lehúzások mekkája.
Mondok egy példát. Múltkor egy szerverbe 4x-es árat kaptam arra, hogy ugyan azzal a tudással de konkrét típussal (egy bizonyos Samsung) szereljenek SSD-t. Ha nem ragaszkodtál a konkrét típushoz, akkor negyed árat kellett az SSD-ért fizetni.
És az is előfordulhat, hogy ugyan azt az Samsung SSD-t fogod végül megkapni a negyed áras verzióban is... :)
Mindezt a HP adta elő, de ilyen húzások más, a szegmensben dolgozó gyártónál is előfordul.
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Az értintettek próbáltak volna róla beszélni, de senki nem volt hajlandó meghallgatni őket a döntéshozók
közül...
:D ja, az "érintettek" konkrét javaslatai: azt tanítunk amit akarunk, akkor vagyunk bent amikor akarunk, kevesebb tananyagot, 6x bért minderre. Ja, és ha nincs kedvünk mindehez, tüncikézhetünk munkaidőben. Ne haragudj, de ez komolytalan. Próbálj meg te ilyen követeléssel bemenni a munáltatódhoz... jobb esetben kiröhög. De kérlek olvasd el a törvényt, hogy mi benne a vállalhatatlan.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Amúgy az egész oktatás kérdéséhez csak annyit, hogy amíg én ennek a drága közoktatásnak a részese voltam, mindig arról ment a szöveg, hogy mi miért mennyire - általában mindig - szar, hogy ez nem műxik és amúgy holnapra biztosan összeomlik. Anno még drága Magyar Bálintka szöveges értékeléses időszakában kezdtem, ahol szegény gyereknek nem lehetett jegyet adni, mert jajj sérti az érzékenységét. Majd átcsapódtam a Hoffmann Rózsika-féle 50 óra közmunka, elnézést közösségi szolgálat időszakába, és végül épp a térkép nélküli első töriérettséginél hagyhattam el a rendszert.

Személytől, politikai rendszertől függetlenül mindegyik ilyen új rEfOrMot utáltuk mint a szart, mert persze az én évjáratom volt amúgy az, akikre valahogy mindig a kísérleti nyúl szerep jutott. Nem volt 3 olyan évünk egyhuzamban, mikor ne hoztak volna be megint valami újításnak nevezett fost. Miközben meg ment ugyanaz a politikai szöveg, mint a mostani törvény kapcsán, hogy kész, vége, világvége, elhülyül a gyerek, nem lesz oktatás insert sample text here.

Komolyan mondom, élvezettel hagytam ott ezt az egész kócerájt 17-ben, mert ez is olyan, hogy bárki bármit csinál, az valakiknek biztosan szar lesz és hebebe na most aztán biztosan összeomlik oszt villanyleó. És ránézve a témára megint ugyanazok az évtizedes körök ismétlődnek, csak más színezetben. Fasznak van ehhez kedve.

Plusz tényleg ti itt a HTKA-n sokkalta több és hasznosabb tudást, infót, extrákat adtatok át nekem, mint amire a rendszer képes volt 13 év alatt, ismét színezettől függetlenül. Csak hát az meg már nagyon egyéni szorgalom kérdése, hogy ezeket a lehetőségeket ki mennyire használja ki.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 123
113
Olekszij Leszarom lett a mai napra kisorsolt ukrán megmondóember.
Továris Leszarom meg is mondta a tutit, miszerint mikorra Ukrajna legyőzi Oroszországot, Orbán már nem lesz miniszterelnök.
Ez a prófécia gondolom olyan túl sok embert nem lep meg, hiszen a legvalószínűbb, hogy ez az esemény a belátható jövőben nem fog megtörténni.
No, de mit fog kapni ezért a pesszimista nyilatkozatért Leszarom titkár (úr?)?

https://www.vadhajtasok.hu/2023/07/...ik-mint-azok-akik-1930-ban-hitlert-tamogattak
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Amúgy az egész oktatás kérdéséhez csak annyit, hogy amíg én ennek a drága közoktatásnak a részese voltam, mindig arról ment a szöveg, hogy mi miért mennyire - általában mindig - szar, hogy ez nem műxik és amúgy holnapra biztosan összeomlik.
Nem akartam az egészet idézni.

Szóval a legjobb, hogy a Zorbán a nyelvoktatást is tönkretette, már az sem jó, és nem lehet már iskolában megtanulni egy idegennyelvet, ha nem tanul hozzá a gyerek.

Tényleg? Mikor lehetett heti 3x45 perc alatt nyelvet megtanulni, hozzátanulás nélkül? És mikor volt bezzeg jó? Amikor a szüleink generációjának tanították az oroszt? Amikor a némettanárom 3 leckével járt előttem, oroszból átképezve?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
:D ja, az "érintettek" konkrét javaslatai: azt tanítunk amit akarunk, akkor vagyunk bent amikor akarunk, kevesebb tananyagot, 6x bért minderre. Ja, és ha nincs kedvünk mindehez, tüncikézhetünk munkaidőben. Ne haragudj, de ez komolytalan. Próbálj meg te ilyen követeléssel bemenni a munáltatódhoz... jobb esetben kiröhög. De kérlek olvasd el a törvényt, hogy mi benne a vállalhatatlan.
Jómagad pedagógus vagy?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Nem akartam az egészet idézni.

Szóval a legjobb, hogy a Zorbán a nyelvoktatást is tönkretette, már az sem jó, és nem lehet már iskolában megtanulni egy idegennyelvet, ha nem tanul hozzá a gyerek.

Tényleg? Mikor lehetett heti 3x45 perc alatt nyelvet megtanulni, hozzátanulás nélkül? És mikor volt bezzeg jó? Amikor a szüleink generációjának tanították az oroszt? Amikor a némettanárom 3 leckével járt előttem, oroszból átképezve?
Igazából azt lenne a legfontosabb a fejekben tisztázni, hogy a tanulás nem áll meg a csengőnél, hanem ugyanannyi önszorgalom és önképzés is kell hozzá. Érvényes ez diploma utánra is. Leginkább utálom azt az a hozzáállást, mikor várják a sült galambot meg az eredményeket, de közben saját oldalról basznak bármit is hozzátenni és aztán persze mindenki mást hibáztatnak érte magukat kivéve.

Nem véletlen létezik a közgazdaságtanban a hozzáadott érték fogalma, ami nem csak az adott termékre, de a tudásra is igaz. És az internet e téren végtelen lehetőségeket ad (lásd ezt a fórumot is), csak lehet nem agyrohasztó tiktokot/csöcsöket/közösségi médiaszennyt kéne rajta naponta órákat nézni, hanem produktivitásra fordítani.

Tanár is taníthat bármit, ha baszol megtanulni vagy egyáltalán befogadni, akkor a hiba nem az ő készülékében/rendszerben van.