"Bár egységes szabályozás nincs erre,
Magyarország kivételével minden EU-tagországnak van valamilyen élelmiszer-tartaléka...
(...)
A TIG-nél több mint 3 milliárd forint értékben volt a készletben többek között búza, kukorica, liszt, vetőmag, cukor és étolaj."
https://hvg.hu/gazdasag/20200327_elelmiszer_tartalek_koronavirus_felhalmozas
https://korrupcioinfo.hu/kinek-a-tartaleka/
Pócs János harcostársáé lett a stratégiai élelmiszerraktár
Köszi, szinte gondoltam, hogy 1990 után ebek harmincadjára kerültek ezek a raktárak. Én 3-at láttam, no nem belülről, csak kívülről. Nem tudom mennyi volt.
Köszönhetjük a politikusainknak. Elhitték, hogy valóban itt a történelem vége. Vagy jó pénzért elhitték.
Pedig jó leckét kaptunk arról, hogy mennyire szolidárisak velünk. Amikor volt a dunai árvíz, akkor Ausztriáig minden állam kapott segítséget az uniótól, talán még Szlovákia is. Velünk kapcsolatban azt mondták, hogy nem ért minket akkora kár, hogy segítség járjon.
"Magyarország a teljes közvetlen kárt 27,951 millió EUR-ra becsülte. Ez az összeg az EUSZA igénybevétele esetén alkalmazandó 569,258 millió EUR összegű (vagyis Magyarország GNI-jének 0,6 %-át kitevő), jelentős katasztrófára vonatkozó küszöbértéknek még 5 %-át sem érte el, így a katasztrófa nem minősült „jelentős katasztrófának”. A „szomszédos ország” feltétele nem volt alkalmazható, mivel Magyarország szomszédai közül egyiket sem sújtotta jelentős árvízi katasztrófa. A kérelmet ezért az úgynevezett „rendkívüli regionális katasztrófákra” vonatkozó feltételek alapján nyújtották be. A Bizottság értékelésében azonban azt állapította meg, hogy Magyarország kérelme nem teljesítette a regionális katasztrófára vonatkozóan a rendeletben előírt kivételes kritériumokat, mivel nem bizonyította, hogy a katasztrófa súlyos és tartós következményekkel járt volna a lakosság életkörülményeire és az érintett terület gazdasági stabilitására nézve. A Bizottság 2013. október 3-án úgy határozott, hogy elutasítja a kérelmet, mivel a katasztrófát a rendelet értelmében nem lehetett rendkívülinek tekinteni. Erről a magyar hatóságok megfelelő tájékoztatást kaptak."
Szóval Ausztria, amelyik kapott támogatást, hirtelen nem volt szomszédos ország.
1990 után túlságosan iparkodtunk az unióhoz csatlakozni. Volt benne ráció, csak nem jól sült el. Úgy gondoltuk, hogy elsőként ugrottunk ki a szocialista tömbből és mi leszünk Kelet-Európa NDK-ja. Csak senki nem számolt, azzal, hogy a szocialista tömb ilyen pillanatokon belül omlik össze és a többi állam is bejelentkezett. Mi már nem táncolhattunk vissza, mert úgymond letolt gatyával előrehajolva voltunk és hát sajna a többi állam értékesebb volt. Így a remélt kivételezett helyzet ugrott.