[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Már ők sem vállalnak annyi gyereket, mint régen.
Most, hogy nem segélyen tengődik a többség, hanem adott esetben az építőiparban elég jól megfizetve dolgoznak, ő rájuk is átterjedt a civilizációs betegség, azaz a kényelem és az ezzel járó gyerektelenség. Wellnesselni akar a cigány is, és ha megteheti, el is megy. Ha nem másért, hadd egy a penész a szomszédot. Aztán az irigy szomszéd is keres egy jobb elfoglaltságot, mint a délben kelés és a segély várása.
Lassan náluk is bejön majd az 1 vagy max. 2 gyerek, aki pedig nem tartja ehhez magát, hát nehéz élete lesz, mert a segély pont semmire nem lesz elég, főleg nem arra, hogy az építőiparban dolgozó szomszéddal egy szinten éljen, illetve, hogy a méregdrága gyógyítást megfizesse.
Egyébként a nem megfelelő életvitel miatt náluk jóval alacsonyabbak az élettartalmi kilátások mint a magyar többségi lakósságnál. Erre sajnos a dizájner drogok nagymértékű fogyasztása még egy lapáttal rátesz.
Ez egyrészükre igaz,más részükre meg nem.A cigányság messze nem egy egységes massza.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Miért, Bécs központút akarnál?
Bécs már muszlim város (vagy ha még nem teljesen, 2-3 évtized és az lesz), ebből a szempontból egész Ausztria felvétele nagyon kockázatos.
Rá kell nézni a térképre és rájössz, hogy Budapest adja magát a központi szerephez.
Külügy, pénzügy Bp.
Fejlesztés, kereskedelem Bécs.
Hadügy, Energetika Belgrád.
Gazdaság, egészségügy Pozsony.
Hajózás, folyami közlekedés Zágráb.
Belügy Ljubljana.
Ha a csehek is jönnének, akkor kapnák Prágába az ipari minisztériumot.
Oktatás, Kultúra menne Kolozsvárra.

Kb. ez az elosztás lenne ideális. Az infrastruktúrát pedig ehhez igazítani. Egyébként valamennyi említett helyen van repülő tér. Én azonban nagyon nagy hangsúlyt fektetnék a szupergyors vasutakra, melyeken keresztül valamennyi központ 2-3 óra alatt elérhető.
Egy azonban tény. Ezt a felállást a nyugat soha nem engedné meg. Csak orosz védelem mellett lehetne összehozni egy ilyen államszövetséget. De akkor is résen kellene lenni, mert a nyugat azon mesterkedne (mint ahogy tette ezt az elmúlt 200 évben is), hogy összeugrassza a tagállamokat. Lásd Jugoszlávia esetét, ahol USA biztatásra a német kavart.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 480
33 889
113
Külügy, pénzügy Bp.
Fejlesztés, kereskedelem Bécs.
Hadügy, Energetika Belgrád.
Gazdaság, egészségügy Pozsony.
Hajózás, folyami közlekedés Zágráb.
Belügy Ljubljana.
Ha a csehek is jönnének, akkor kapnák Prágába az ipari minisztériumot.
Oktatás, Kultúra menne Kolozsvárra.

Kb. ez az elosztás lenne ideális. Az infrastruktúrát pedig ehhez igazítani. Egyébként valamennyi említett helyen van repülő tér. Én azonban nagyon nagy hangsúlyt fektetnék a szupergyors vasutakra, melyeken keresztül valamennyi központ 2-3 óra alatt elérhető.
Egy azonban tény. Ezt a felállást a nyugat soha nem engedné meg. Csak orosz védelem mellett lehetne összehozni egy ilyen államszövetséget. De akkor is résen kellene lenni, mert a nyugat azon mesterkedne (mint ahogy tette ezt az elmúlt 200 évben is), hogy összeugrassza a tagállamokat. Lásd Jugoszlávia esetét, ahol USA biztatásra a német kavart.

Szerintem csak német védelem alatt lehetne összehozni. Csak hát ahhoz a németeknek meg kellene találniuk a töküket, ami kizárt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 986
113

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 611
17 878
113
No, igen ...

"Itt az amerikai ügynöktörvény magyar fordítása – mit szólna Pressman, ha ezt fogadná el az Országgyűlés?"
Nem lenne rossz ötlet. Átfésülni a magyar jogrendszerhez igazítva. Legfeljebb át hívná egy kávéra a Szájert,hogy magyarázza el neki.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 480
33 889
113
GAt0enMWwAA6spF

On the margins of the ongoing 2023 United Nations (UN) Peacekeeping Ministerial Conference in Accra, Ghana, I had the pleasure to hold bilateral talks with the Minister for Foreign Affairs and Trade from the Republic of Hungary, H.E Péter Szijjártó. As a member of the European Union (EU) and North Atlantic Treaty Organization (NATO) Hungary stands at a significant position to support Kenya's efforts in realizing regional peace, security and stability.

cuc4y8cw3u4c1.jpg
 

Lucullus

Well-Known Member
2022. március 13.
140
600
93
Nem a legalja, csak nem tekinti mentségnek a lopásra a nagy magyar nemzeti életérzést.
Helyesen!
Pontosan ilyen embereket szeretnék látni az Olafban és az EU ügyészségben is! Aki nem esik hasra attól a lábszagú dumától, hogy egy tiborz-lölő-garancsi-orbán féle bűnözői csoport tagjaiban is úgymond "magyar vér folyik", hanem jót röhög a szánalmas dumájukon, köp egyet, és elkaszálja őket. Pontosan ezért és erre kell(ene) az EU ügyészség is. És ez NEM nemzeti hovatartozás kérdése! Nem a "brüsszeliták-báncsák-a-magyart", hanem csak a tolvajt intézik el.
Az új lengyel kormány máris csatlakozik az EU ügyészséghez, el is indultak az EU pénzek. Könnyebben adják, ha nehezebb ellopni.
Semmi közöm azokhoz, akiket említettél. Annak az ügynek a kapcsán, amiben találkoztam ezekkel egyik sem szerepelt. Beállítottságtól függetlenül alakult ki a vélemény ezekről az emberekről.
A pénz meg megy is, most inkább csak megy, mint jön.

Ki kellene már számolni, hogy több megy-e, mint amennyi jön.
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
627
1 621
93
Több érdekes dolog is volt ebben az elnöki fogadásban:
Több pozitív, és egy aggasztó is.
Kiváncsi vagyok, hogy ki mit vesz észre!
@krisss , @dudi , @Bálint ,
Én egy "szakmait" láttam, a többi inkább csak gesztusok
Érdekesek voltak az arckifejezések is, mindkét fél részéről.
Macron arca, tekintete feszült volt mint ha valami gondja lenne. A szemüveges pasas arca is furcsa volt mikor kiszállt OV a kocsiból. (majdnem előbb mint a testőre az anyósüllésről!)
OV arca és tekintete is borús volt mikor a sajtónak pozoltak, pár másodpercig.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Nem volt golyóálló az esernyő. ;) a franciknak már erre sem tellik.
Azt az autót nézd, amiből Orbán kiszállt. Szetintem ez ugyan az a golyóálló Transporter, amit itthon használ. Ilyet én még csak a legnagyobbaktól láttam, hogy viszik magukkal a járművet is a diplomáciai látogatásra. Erre a jelenlegi helyzet abszolút okot ad! És ezt ne feledjük el!
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Azt az autót nézd, amiből Orbán kiszállt. Szetintem ez ugyan az a golyóálló Transporter, amit itthon használ. Ilyet én még csak a legnagyobbaktól láttam, hogy viszik magukkal a járművet is a diplomáciai látogatásra. Erre a jelenlegi helyzet abszolút okot ad! És ezt ne feledjük el!
Nagykövetségi kocsi, no para.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 274
9 497
113
Több érdekes dolog is volt ebben az elnöki fogadásban:
Több pozitív, és egy aggasztó is.
Kiváncsi vagyok, hogy ki mit vesz észre!
@krisss , @dudi , @Bálint ,
Én egy "szakmait" láttam, a többi inkább csak gesztusok
Nem tudom, lehet csak kedvesség, de szerintem nem megszokott, hogy a francia államfő másnak tartja az esernyőt.
 
Status
Not open for further replies.