[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Több érdekes dolog is volt ebben az elnöki fogadásban:
Több pozitív, és egy aggasztó is.
Kiváncsi vagyok, hogy ki mit vesz észre!
@krisss , @dudi , @Bálint ,
Én egy "szakmait" láttam, a többi inkább csak gesztusok
Jó helyen keresgél, aki a testőrből indul ki.
Kiszáll Orbán, a testőr ernyőt nyit felette és elindulnak (Mire is szolgál az ernyő? Védelemre.).
Kíséri Orbánt, majd pár lépés után Macron kiveszi a kezéből az ernyőt és ő tartja Orbán feje főlé és ezzel kíséri. Macron nem cseléd, nem testőr és mégis tartja az ernyőt Viktorunk felett.
Komoly szimbolikus értelme van ennek a gesztusnak. Én kb. azt szűröm le, hogy Franciaország (Macron) védelmet vállal Mo/Viktor felett. És ez nem lekezelő, Öcsikém figyú, ha baj van, itt vagyok, hátba veregető gesztus, hanem azt üzeni, hogy az EU-n belül van egy erős szövetségesünk/védelmezőnk.

Szerintem repülőt is tőlük fogunk venni. Nem is baj, legalább kizárnánk a leskelődő amcsikat a rendszerünkből. És az sem véletlen, hogy beálltunk a békefenntartással francia érdekek mögé. Ez nagy valószínűséggel a német vonal elengedését jelenti (persze aki itt van dajcslandból, azt megtartjuk, a politikájukat azonban elutasítjuk).
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 162
9 279
113
Normális helyeken a vendéglátó gondoskodik a vendég jól-létéről, biztonságáról, mindketten megadják egymásnak a tiszteletet. Ebbe nem kell belelátni semmit, ez sima etikett.
Ühüm, pl amikor Trump csak Orbán felé fordult. Egy rakat ilyen és ehhez hasonló apró dolog árulja el a viszonyokat. Politikában pedig MINDIG érdek van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 824
113
Jó helyen keresgél, aki a testőrből indul ki.
Kiszáll Orbán, a testőr ernyőt nyit felette és elindulnak (Mire is szolgál az ernyő? Védelemre.).
Kíséri Orbánt, majd pár lépés után Macron kiveszi a kezéből az ernyőt és ő tartja Orbán feje főlé és ezzel kíséri. Macron nem cseléd, nem testőr és mégis tartja az ernyőt Viktorunk felett.
Komoly szimbolikus értelme van ennek a gesztusnak. Én kb. azt szűröm le, hogy Franciaország (Macron) védelmet vállal Mo/Viktor felett. És ez nem lekezelő, Öcsikém figyú, ha baj van, itt vagyok, hátba veregető gesztus, hanem azt üzeni, hogy az EU-n belül van egy erős szövetségesünk/védelmezőnk.

Szerintem repülőt is tőlük fogunk venni. Nem is baj, legalább kizárnánk a leskelődő amcsikat a rendszerünkből. És az sem véletlen, hogy beálltunk a békefenntartással francia érdekek mögé. Ez nagy valószínűséggel a német vonal elengedését jelenti (persze aki itt van dajcslandból, azt megtartjuk, a politikájukat azonban elutasítjuk).
Nem kell többet ebbe belelátni, mint ami valójában. A vendéglűtó jó arc akart lenni annak érdekében, hogy a nap hátra levő részében a tárgyalásoknál jobb pozícióba kerűljön és könnyebb legyen a dolga.
Ühüm, pl amikor Trump csak Orbán felé fordult. Egy rakat ilyen és ehhez hasonló apró dolog árulja el a viszonyokat. Politikában pedig MINDIG érdek van.
Baszhattuk azokat a viszonyokat. Mégis mi lett belőle kézzelfogható haszon?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 475
31 832
113
Kíséri Orbánt, majd pár lépés után Macron kiveszi a kezéből az ernyőt és ő tartja Orbán feje főlé és ezzel kíséri. Macron nem cseléd, nem testőr és mégis tartja az ernyőt Viktorunk felett.
Akkor nekünk kakukk.
A házigazda felelőssége a vendég biztonsága. Mindemellett Orbán komoly tényező lett a világpolitikában, egy ikon lett. Mindenki szeretne szívélyes viszonyban lenni vele.
Ő Putyorbi, a zorosz kesztyűs keze...
Lássuk be, igaza volt egy csomó lényeges kérdésben, és nem tudták korrumpálni. Kénytelenek tisztelni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Jó helyen keresgél, aki a testőrből indul ki.
Kiszáll Orbán, a testőr ernyőt nyit felette és elindulnak (Mire is szolgál az ernyő? Védelemre.).
Kíséri Orbánt, majd pár lépés után Macron kiveszi a kezéből az ernyőt és ő tartja Orbán feje főlé és ezzel kíséri. Macron nem cseléd, nem testőr és mégis tartja az ernyőt Viktorunk felett.
Komoly szimbolikus értelme van ennek a gesztusnak. Én kb. azt szűröm le, hogy Franciaország (Macron) védelmet vállal Mo/Viktor felett. És ez nem lekezelő, Öcsikém figyú, ha baj van, itt vagyok, hátba veregető gesztus, hanem azt üzeni, hogy az EU-n belül van egy erős szövetségesünk/védelmezőnk.

Szerintem repülőt is tőlük fogunk venni. Nem is baj, legalább kizárnánk a leskelődő amcsikat a rendszerünkből. És az sem véletlen, hogy beálltunk a békefenntartással francia érdekek mögé. Ez nagy valószínűséggel a német vonal elengedését jelenti (persze aki itt van dajcslandból, azt megtartjuk, a politikájukat azonban elutasítjuk).
Szerintem meg Macron a lelke mélyén túl kedves. Ne szűrj le ebből mást, mint egy atomhatalom vezetőjének alkalmatlanságát.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 842
86 765
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 824
113
Orbán javaslata, hogy az 50 mrd euró felt adják oda Kievnek, aztán várjâk meg, mit hoz 2024.
Basszus... :(
Ennek is elment az esze, ha egy eurot is megszavaz Ukrajna részére, miközben Magyarországtól visszatartanak pénzeket, de még akkor is őrültség egy nyíltan ellenséges államot támogatni bármilyen módon.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 500
76 283
113
V4 védelmi miniszterek találkozója Prágában...

Magyar verzió:
Magyarország elkötelezett a V4-ek mellett...


Cseh verzió ugyanerről:
A V4-országok védelmi miniszterei elfogadták az Ukrajnának nyújtott segélyt tartalmazó nyilatkozatot

A közös nyilatkozat tartalmazza például a V4-ek védelmi együttműködésének, Szlovákia légterének védelmében való együttműködés fontosságának megerősítését vagy a hazai védelmi ipar megerősítésének szükségességét. „Különösen felszólítjuk az Európai Uniót, hogy ismerje el a védelmi ipart társadalmilag előnyösnek, és támogassa a köz- és magánforrásokból származó finanszírozáshoz való hozzáférését” – mondta Černochová.
A nyilatkozat szerint a V4-ek közös prioritásai közé tartozik egy újabb V4 EU-s harccsoport felkészítése Lengyelországgal vezető állam szerepében, Csehország, Magyarország és Szlovákia jelentős közreműködésével, valamint a közös katonai kiképzésen, ill. feladatok.



Szlovák verzió ugyanerről:
A V4-es védelmi miniszterek megerősítették azon elhatározásukat, hogy a szükséges ideig együttműködnek Szlovákia légterének védelmében

A V4 országainak védelmi miniszterei egyetértettek abban, hogy folytatni kell Ukrajna megsegítését. Közös nyilatkozatban kijelentették, hogy mindegyik állam úgy támogatja Kijevet, ahogy jónak látja.
Emellett a miniszterek egyetértettek abban, hogy a V4-országok osztoznak abban az eltökéltségben, hogy segítsenek Ukrajnának humanitárius, aknamentesítési és egészségügyi területeken.



Lengyel verzió ugyanerről:
A Visegrádi Csoport továbbra is segíti Ukrajnát. "A támogatás csökkentése a nyugati gyengeség jele lenne"
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 842
86 765
113
Ennek is elment az esze, ha egy eurot is megszavaz Ukrajna részére, miközben Magyarországtól visszatartanak pénzeket, de még akkor is őrültség egy nyíltan ellenséges államot támogatni bármilyen módon.
Nagyon tepernek a lóvéért:
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Nagyon tepernek a lóvéért:
Semmit nem számít. Nem jogállam. Két hét múlva megint írnak egy cetlit....
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 299
12 642
113
Nagyon tepernek a lóvéért:
Magániskolákban, ott is csak középiskoláig.
Ez eddig is így volt, ezzel semmit sem léptek előre.
 
Status
Not open for further replies.