Jó kis megideologizálása a lopásnak, ezt mondta Fricz Tamás is: "amit korrupciónak neveztek, az maga a rendszer". Igen, befelé a nemzeti burzsoázia kiépítésének szükségességével indokolta a Fidesz a dolgokat 2010-től.
A probléma a humánerőforrás/káderállomány minőségével lesz, akik nem versenyben, nem rátermettségi, hanem hűségi, rokonsági alapon választódtak ki, és versenynek kitéve nem tudnának érvényesülni. Ezt hívják haveri kapitalizmusnak (crony capitalism). Ami persze korántsem csak magyar jelenség.
Annak idején Horn Gyula is meghirdette a Központi Bizottság zárt ülésén, hogy "a kapitalisták a mi embereink legyenek" vagy valahogy így fogalmazott. De kevés elvtársból lett sikeres kapitalista, nem erre választódtak ki, bár voltak sokan, akik a kapcsolati tőkéjüket tényleges tőkévé konvertálták. De többségében az állami vagyon külföldi kézre juttatásában jeleskedtek, azért vették fel a kenőpénzeket, jutalomért kapott üveggyöngyöket (igazgatótanácsi tagságok stb.) Persze nem tudni, hogy a bejött külföldi befektetők közül akkor mennyi mögött álltak valójában az impexes elvtársak által külföldön eltüntetett pénzek. Biztos voltak ilyenek, de nem a nagy többség.
Aki pedig nem tartozik a NERtesek közé, azt miért érdekelje a dolog? Bizony hazafiatlanként valakiben az is felvetődhet, hogy mi haszna van abból, hogy jachtokat és szigeteket vásárolnak az új nemeseink?
Igen, - pejoratív jellemzéssel - a megideologizálása a "lopásnak", illetve szimpla jellemzése a kapitalizmusnak.
Mert ne legyünk naívak, a kapitalizmus korrupt. Mert a monetáris tőkén kívül a kezdetektől ott a kapcsolati tőke, az pedig legalább olyan fontos, mint az anyagiak. Mert egyik sincs meg a másik nélkül.
A természeti törvények szerint működő és emiatt igazából amolyan túlhaladhatatlan optimumként felfogható kapitalizmus csúnyábbik fele, de egyúttal lételeme a protekció, a korrupció (eufemizált leírásban: lobbizás), a kartellezés és így szükségszerűen a kontraszelekció, ami az annyira csodált szabadverseny nevű idealista bullshit legfőbb gátja.
Lássuk be, akármikor, akárhogy és akárkik akarták újra feltalálni a kapitalizmust, az az idealista elmélet ellenére a gyakorlat mindig ide gravitált vissza.
A NER maga a korrupció? Az EU maga a korrupció! Az egész egy kontinentális léptékű kartell tevékenység, ahol az aktív, édekösszehangolt lobbizás eredményeként a politikusi elit tenderek keretében játsza át az adófizetői közvagyont az őket jattoló gazdasági arisztokrácia számára.
Minden az ismeretségen és a gazdát cserélő jutalékon múlik.
Azt kell felfogni, hogy még szoknunk kell a NER-t és a vele való viszonyunkat, mert mi a Kádár-rendszer bukása után egy totálisan naív álomvilágban éltünk.
Na ja, kapott is az alkalmon a Nyugat és be is édesgetett minket a "demokráciájába", hogy gürizhessünk...értük, nekik...
"Megideologizálása a lopásnak..."
Mégis kitől loptak? Tőled? Tőlem? A német Hans-tól? A francia Jean-tól? Saját maguktól? Mindenkitől?
Erre épül az EU.
Te magyarként adót fizetsz be, de azt lenyúlják, így az út marad kátyús, a kocsid kereke kitörik, te a pokolba kívánod az egész bandát, közben a magyar NER-es meg mereszti a seggét a legújabb yachtján.
Békaperspektívából szemlélve tehát ő lopta el. A NER lop. És csak a NER, mindenki más gáncsnélküli lovag.
Nade kérdem én, mi van akkor, ha Mészáros, az az áldott jó magyar alkirály tetemes nagyságrendű vállalkozásai után hozzád képest kolosszális léptékű adót is fizet a közösbe?
De azt az EU elosztogajta a német nagyvállalkozó Helmutnak, aki szintén vesz egy yachtot és erre Mészáros sírva közli, hogy az EU lop, mert ő a cégei (egy része) után bizony becsületes jómagyarként befizette azt Magyarországra, de onnan meg megfinanszíroztattuk a német, vagy francia nagytőkések fényűző életvitelét. Közben meg a helyi egyszeri Jürgen rájuk mutogat ujjal, hogy a dúsgazdag Helmut lop. Mert ők még csak nem is hallottak Mészárosról. A görög iparmágnásokról nem is beszélve, akik köztudottan nem fizetnek semmiféle adót! Az EU meg finanszírozza azt az országot is, részben a te pénzedből.
Szóval az EU lényege, hogy mindenki befizet a nagy közösbe és ebből valakik meggazdagszanak, az utak meg vagy kátyúsak maradnak, vagy nem.
Hogy az utóbbiban mi a mérleg nyelve, az egyértelmű. A pénz, az adó közös, míg a helyi politika dolga, hogy eldöntse, abból a stratégiailag fontosabbnak vélt nagyvállalkozói réteget tőkésíti fel, vagy az utakat foltozza be.
Tehát az EU-ban elmosódik a határ aközött, hogy a közösbe befizetett pénzből meggazdagodók közül az-e mindig a tolvaj, aki az adott kátyúhoz képest a legközelebb lakik.
Ha a lenyúlt vagyonok arányát nézzük, akkor még az sincs kizárva, hogy a NER csak becsületes kiscserkészek észak-balkáni gittegylete csupán.