[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A tobbi úszóval mi van? Cseh Lacitól nem hallani, hogy elégedetlen lenne. Minden sportszovetség csak a lehetoségeihez mérten tud támogatást biztosítani...
O azert eleg latvanyosan benyalt a vezetesnek. A tobbiek viszont feltunoen csendben vannak.

Azon agyaltam, hogy:
- Egy motion capture szoftver miert nincs mar a testnevelesi egyetemen? Ciki. At kellene setalni a muszakis sracokhoz akik egy hetvege alatt osszedobnak - kis tulzassal.
- Miert pont en lettem az ordog ugyvedje? Nem arrol beszelgetunk itt minden masnap, hogy milyen szar a rendszer, meg kellene valtoztatni stb. Erre ha kiall valaki es elmondja ugyanezeket akkor azonnal osszezarnak ellene. Azert ez picit fura.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="silurusglanis">Milyen értelmes dolgot lehetne csinálni a stadionokkal?
Belőlük vagy velük.

Remek Fema gyűjtőtábor lehet majd belőlük :) </blockquote>

Akkor már amfiteátrum :)
Hogy állandó teltházat tudnék összehozni az tuti :D</blockquote>

Mi az akadálya, hajrá! Ha jó lesz a műsor, én is veszek jegyet! :)</blockquote>

Kezdjünk egy Szekeres-Hende menettel :D</blockquote>

Milyen "sportágban"?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
A sport ráadásul népegészségügyi szempontból egy hasznos dolog. Ha többen és többet sportolnának az emberek nem lenne ilyen göthös ez az ország. Tele vagyunk tápos emberekkel.
Ezen kívül a sport is egy tudomány, és a komoly eredményekhez iszonyatosan sok munka kell. Aki nem csinálta az persze nincs tisztában ezzel.
A magyar sportszövetségekről meg már kifejtettem a véleményemet.

Aki szerint nem érdemes a sportra pénzt költeni, azt megkérdezném arról, hogy szerinte a kultúrára (színház, mozi, múzeum) érdemes-e adóforintokat költeni?
Vagy érdemes-e pénzt költeni a fogyatékosokra vagy bizonyos társadalmi rétegek fölzárkóztatására, vagy a kisebbségekre?
(Nem csak a kokerókra, vannak ám szerbek, horvátok, svábok, bolgárok stb...)

Szerintem az emberek nem állatok, vannak kulturális és közösségi igényeik. Ezeket pedig érdemes közös pénzből közösen finanszírozni, úgy, hogy a lehető legkevesebben maradjanak ki belőle.
A sport vagy a kultúra reklám értékéről már nem is beszélve.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Akagi írta: A sport és a színészet miért egyetem a műszakihoz és a bölcsészethez képest?
Kár, hogy nem tudlak visszazavarni a gyermekkorodba. Neked csak a suli volt a kötelezettség. Katinka hajnalban és suli után is edzésre járt. Ennyit a gyermekkoráról.
Színészet? - Állj ki 1 kamera elé vagy 1 színpadra! Majd megtudod! :DDD
Formosa!
Egy szóval sem utaltam Katinka munkájára!
Most mondjam, hogy Faragóval jártam egy osztályba és együtt tanultunk meg úszni a néhai Patyi tanár úr segédletével. Látod, milyen vén vagyok? Tudod az én fiatalságom idején még az olimpiai bajnokoknak is volt egyetemi végzetségük! Sorolhatok pár nevet....., egy kettővel villamosmérnökként együtt dolgoztam. a civil életben is megállták a helyüket!
A szinészettel kapcsolatban: álltam már színpadon, sőt a rádióban is szerepeltem. A fiatalságom a színészek és a pilóták között telt el.
Tudod, van néhány színész (egyre kevesebben), akivel, ha az utcán összefutunk előre köszön!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="silurusglanis">Milyen értelmes dolgot lehetne csinálni a stadionokkal?
Belőlük vagy velük.

Remek Fema gyűjtőtábor lehet majd belőlük :) </blockquote>

Akkor már amfiteátrum :)
Hogy állandó teltházat tudnék összehozni az tuti :D</blockquote>

Mi az akadálya, hajrá! Ha jó lesz a műsor, én is veszek jegyet! :)</blockquote>

Kezdjünk egy Szekeres-Hende menettel :D</blockquote>

Milyen "sportágban"?</blockquote>

Pusztakezes, fej- és ágyékvédőben, hogy elég legyen a műsoridő? :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
silurusglanis

<i>"Pusztakezes, fej- és ágyékvédőben, hogy elég legyen a műsoridő? :D"</i>

Ezek olyan nyomik, hogy nem tudnának egymásban komoly kárt tenni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ugye MUSZ-t akartál írni. Persze nekik korlátozottak a lehetőségeik, mert az idióta hatalom miatt 1 másik sportágat KELL támogatni!

Nem nem MUSZ-t. Tudsz te szöveget értelmezni ? Olvasd már el még egyszer mit írtam. Vagy ha nem megy, akkor többször.
Bármely országban, sportban. Érted ? Bármely.

Nem korlátozottak a lehetőségeik <b>magyar szinten</b>. Nem az amerikait kell alapul venni, mert az <b>soha </b> nem lesz. Se sportban, se haditechnikában, se gazdaságban. Ezt kéne már végre valahára felfogni.
Ők honosították meg <b>az egész világ üzlet</b>-elvet, az emberélettől kezdve a sporton át az szociális kapcsolatokig, ha ez a jó neked akkor imádjad.

A kiemelkedően teljesítő sportolók eddig is mindent megkaptak, a <b>hazai lehetőségekhez képest</b>, de ugyan ne várjon már el senki egy gazdasági világhatalom által biztosított jövedelmi szintet.
A foci túlreprezentációja még koldusszegény afrikai országokban is tetten érhető, nem mi vagy bárki más a ludas ebben, egész egyszerűen az üzleti reputációja ilyen, mert ilyenné tették ... na kik ? A dollárkötegeken diszponáló spekulánsok, a city-brókerek, bizniszmenek. És ők keresni akarnak, de nagyot. Az úszósport sajna nem ilyen ezért nem folyik benne annyi lé.
És végül: az Orbán-fóbiádat szerintem kezeltesd...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A sport ráadásul népegészségügyi szempontból egy hasznos dolog. Ha többen és többet sportolnának az emberek nem lenne ilyen göthös ez az ország. Tele vagyunk tápos emberekkel.

És erre az a megoldás, hogy 420 milliárd forint értékben csak stadionokat építünk, ahol testedzést száz alatti fő végez?
Összesen talán max. 2000 ember fizikuma és hobbija látja hasznát az egésznek.
A többi sportról nem is beszélve. A funkcionális küzdősportok tudtommal nem nagyon jutottak ilyen arányú támogatáshoz...
Ne akarjuk már ezt népegészségügyi kérdésként értelmesként feltüntetni...

</blockquote>
Ezen kívül a sport is egy tudomány, és a komoly eredményekhez iszonyatosan sok munka kell. Aki nem csinálta az persze nincs tisztában ezzel.
</blockquote>

Remek, ezt hívják úgy, hogy sok hűhó semmiért.
Azzal mivel vagyunk előrébb, ha néhány agyhalott diszfunkcionális izomzatot növeszt, mint egy laboratóriumi patkány?

</blockquote>
Aki szerint nem érdemes a sportra pénzt költeni, azt megkérdezném arról, hogy szerinte a kultúrára (színház, mozi, múzeum) érdemes-e adóforintokat költeni? </blockquote>
Érdemes. Tudod miért? Mert nem feltétlenül profitábilis, de jobb társadalmi körülmények között már az. Másrészt moráljavító ha ügyesen terelgetik a kultúrát. Másrészt propaganda. Ja, és szellemi termék, elvonatkoztatott gondolkodás gyümölcse, melynek pl. a nyelvápolás is kötelessége lenne. De minek nevezzem azt, ha valaki a másiknál egy tized másodperccel gyorsabban ússza végig a medencét?
Mondjuk a színház/mozi támogatásokat is rendesen megnyirbálnám.
</blockquote>

</blockquote>
Vagy érdemes-e pénzt költeni a fogyatékosokra vagy bizonyos társadalmi rétegek fölzárkóztatására, vagy a kisebbségekre?
(Nem csak a kokerókra, vannak ám szerbek, horvátok, svábok, bolgárok stb...)
</blockquote>
Ez érzelmi zsarolás akar lenni? Nem jön be, kutya köze nincs a kettőnek egymáshoz.

</blockquote>
Szerintem az emberek nem állatok, vannak kulturális és közösségi igényeik. Ezeket pedig érdemes közös pénzből közösen finanszírozni, úgy, hogy a lehető legkevesebben maradjanak ki belőle.
A sport vagy a kultúra reklám értékéről már nem is beszélve. </blockquote>

Remek, akkor légy oly kedves add el a házad/kocsid/Mikulásos alsógatyád és vegyél belőle jegyet Fradi-Újpestre.
Mert most állami szinten ez megy.

A sport általi marketingtevékenységet meg nem kommentálnám, mert itthon ráfizetés az egész. A Fradika nem a Bayern München tudod...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
silurusglanis

Unalmas már ez a stadionozás, főleg, hogy szóba se hoztam.
Ha már itt tartunk iskolai tornateremre vagy közösségi sport telepekre jobb lett volna elkölteni ezt a pénzt ezt nem vitatja senki.
De jelenleg is azért jóval több ember sportol, mint 2000...
Nem akarok butaságot írni, de minden sportágat beleértve, szerintem közel 100 000 ember sportol ma Magyarországon egyesületi szinten.
És van vagy 5-ször ennyi amatőr sportoló, ami népegészségügyi szempontból igen fontos.

A labdarúgás iránti gyűlöleted nem értem, azt meg végkép nem, hogy csak ezen belül látod például a sport marketing értékét is.
Egy úszó EB szerintem elég értékes marketing szempontból. Vagy a Forma-1. Ezek nem kevés turistát vonzanak az országba, és komoly külföldi reklámot jelentenek számunkra. Ez nemzetgazdasági haszonban mérhető.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
silurusglanis

Unalmas már ez a stadionozás, főleg, hogy szóba se hoztam.
Ha már itt tartunk iskolai tornateremre vagy közösségi sport telepekre jobb lett volna elkölteni ezt a pénzt ezt nem vitatja senki.
De jelenleg is azért jóval több ember sportol, mint 2000...
Nem akarok butaságot írni, de minden sportágat beleértve, szerintem közel 100 000 ember sportol ma Magyarországon egyesületi szinten.
És van vagy 5-ször ennyi amatőr sportoló, ami népegészségügyi szempontból igen fontos.

A labdarúgás iránti gyűlöleted nem értem, azt meg végkép nem, hogy csak ezen belül látod például a sport marketing értékét is.
Egy úszó EB szerintem elég értékes marketing szempontból. Vagy a Forma-1. Ezek nem kevés turistát vonzanak az országba, és komoly külföldi reklámot jelentenek számunkra. Ez nemzetgazdasági haszonban mérhető.

Ennek összegét tudjuk kb. pontosan. Még csak erre jön a többi sportra költött összeg. Az, hogy ez neked unalmas, a legkisebb tényező.

Remélem a sakkozókat is beleszámoltad ebbe a százezer emberbe.

Az amatőr sportolók meg nem sokat látnak ezekből a pénzekből, szóval...

Az EB nekünk fog sokba fájni egészen biztos vagyok benne, a Forma-1 talán csak nálunk veszteséges. Bár ez utóbbi inkább a nagyon kevés pozitív példa közé tartozik, ami rendesen üzemel itthon is.

Na akkor most gondolkozzunk el rajta, hogy x, a sporton keresztül bejövő haszon mekkora összegekbe kerül a befektetési oldalon. Nagyon durván veszteséges lesz ez az őrület, de már most is az.

De ne zavarjon, hogy az egészségügy romokban (nem, nem túlzok, itt azért nem hallani hat sebész távozásáról [megyeszékhely] mert hírzárlat van, akkora a baj), a kivándorlás iszonyat mértékű, a gazdaságot meg a Szentlélek tartja egyben.

Nem tudom, Te milyen idős vagy, de nekem a jövőmet élik fel most ezek a sportba ölt pénzek, az, hogy az éhenhalás szélén az utolsó pénzt ékszerre költi az állam. A feje tetején van minden.
De Te nem érted, miért vagyok frusztrált.... hát a székről lefordulok....

Hol élsz te, akváriumban?
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Akaginak: Ha ismered a sportot és a színészetet is, akkor miért húzod le őket. Vagy már nem emlékszel a próbákra, a szövegtanulásra és az egész napos forgatásokra? Mint látod, fiatal korom ellenére nekem az utóbbiban volt tapasztalatom /rádióban, színházban és TV-ben is/. Már abbahagytam, mert nem lehet belőle megélni. A szinművészetire meg úgysem vennének föl!

Panzerfaustnak: Katinka nem az országra vagy a válogatott mezre, hanem a MUSZ-ra fúj. És igaza van!
Orbán fóbiám nincs, csak látom, hogy mi minden "folyik el és tűnik el" itt. Én inkább a szavazóit küldeném el kezelésre!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
<i>"Nem tudom, Te milyen idős vagy, <b>de nekem a jövőmet élik fel most ezek a sportba ölt pénzek</b>, az, hogy az éhenhalás szélén az utolsó pénzt ékszerre költi az állam. A feje tetején van minden.
De Te nem érted, miért vagyok frusztrált.... hát a székről lefordulok....

Hol élsz te, akváriumban?"</i>

1. A kiemelt részhez:
Segélyen vagy közmunkán élsz? Mert ha nem akkor kb. semmi köze nincs a sportra költött pénznek a te megélhetésednek.

2. Az egészségügyben vannak gondok, de a sport is egészségügyi kérdés. Aki sportol az egészségesebb, ennyi.

Az egészségügy helyzete meg nem most lett sz@r, amióta élek egy nagy kalap sz@r az egész. Remélem ott is elindul az a fejlődés ami más területeken már zajlik.

(Sőt, nekem van egy olyan összeesküvés elméletem, hogy azért ilyen ramaty az egészségügy, hogy minél több nyugdíjas haljon bele, így hosszú távon spórol az állam egy csomó pénzt.
De ezt nem kell komolyan venni XD )

3. Nem akváriumban élek, de a tapasztalatom az, hogy aki tanul és dolgozik annak jó. Ez az én egyik kis rövid életbölcsességem.
A másik az, hogy az embernek ne legyenek irreális igényei és akkor nem lesz frusztrált.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<i>"Nem tudom, Te milyen idős vagy, <b>de nekem a jövőmet élik fel most ezek a sportba ölt pénzek</b>, az, hogy az éhenhalás szélén az utolsó pénzt ékszerre költi az állam. A feje tetején van minden.
De Te nem érted, miért vagyok frusztrált.... hát a székről lefordulok....

Hol élsz te, akváriumban?"</i>

1. A kiemelt részhez:
Segélyen vagy közmunkán élsz? Mert ha nem akkor kb. semmi köze nincs a sportra költött pénznek a te megélhetésednek.

2. Az egészségügyben vannak gondok, de a sport is egészségügyi kérdés. Aki sportol az egészségesebb, ennyi.

Az egészségügy helyzete meg nem most lett sz@r, amióta élek egy nagy kalap sz@r az egész. Remélem ott is elindul az a fejlődés ami más területeken már zajlik.

(Sőt, nekem van egy olyan összeesküvés elméletem, hogy azért ilyen ramaty az egészségügy, hogy minél több nyugdíjas haljon bele, így hosszú távon spórol az állam egy csomó pénzt.
De ezt nem kell komolyan venni XD )

3. Nem akváriumban élek, de a tapasztalatom az, hogy aki tanul és dolgozik annak jó. Ez az én egyik kis rövid életbölcsességem.
A másik az, hogy az embernek ne legyenek irreális igényei és akkor nem lesz frusztrált.

1. Elég, ha valaki az egészségügyben dolgozik, és máris az ő bőrére/fizetésére is megy a versenysportra elvert pénz, ha meg nem ott dolgozik, csak beteg, akkor még inkább. Állami pénzből/adóból épült stadionban és ebből fizetett edzőtől/élsportolótól nem fog felgyógyulni, viszont a hiányzó orvos/eü. technikai felszerelés/nővérhiány miatti hosszú kivárásba simán belehalhat akárki - és erről nem is fog statisztika készülni!!

2. Ne keverjük a sportot és a versenysportot, az előbbitől egészséges lesz az ember, az utóbbitól hosszú távon leépülhet egészségileg.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
<blockquote rel="boki">A tobbi úszóval mi van? Cseh Lacitól nem hallani, hogy elégedetlen lenne. Minden sportszovetség csak a lehetoségeihez mérten tud támogatást biztosítani...

Cseh Laci mögött nincs egy "igényes" amerikai edző-feleség. :)</blockquote>

Én is azt hiszem, hogy ott van a kutya elàsva....
Mellékesen szvsz ezt az egész, óriàsi üzletté alakult "olympiai mozgalmat" vagy vissza kellene amatörisiteni, vagy teljesen profisitani ( remélem érthető..) Ez a semilyen helyzet elvisehetetlen: a profit magànzsebekbe megy, a költségeket pedig az adófizető fedezi. Bejàratott módszer ez....
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Orbán Cameronnak: legyen tekintettel a Nagy-Britanniában dolgozó magyarokra:
http://www.vg.hu/kozelet/politika/orban-cameronnak-legyen-tekintettel-a-nagy-britanniaban-dolgozo-magyarokra-463577
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A sportra koltott penzzel nem lenne gond, ha nem a focira menne. Profi stadionok nelkul nincs profi labdarugas sem, de sajnos a stadionok dragak. Ennyit nem er meg az embereknek ez a sport ami kizarolag a szorakoztatast szolgalja. Az amator foci meg csak nem is szinonimaja az egesszeges testmozgasnak, a profi labdarugas pedig az ogre szurkolok miatt tavoltartja az embereket a lelatoktol. Az uszas , (kozeptav)futas (esetleg biciklizes, fitness es konditermek) amator valtozatai mar elfogadhatoak egesszegugyi szempontbol. Ezek valodi civil bazissal rendelkeznek es nagysagrendekkel kevesebbe kerulnek. Szvsz. Ovi ezt csunyan benezte. Az egy masik kerdes, hogy ha sikerulne egy ladbarugo vb-t rendeznunk - az ukiknak sikerult! :D - akkor anyagilag extraprofitot folozhetnek le. Az olimpiara ez szinten igaz. De attol tartok, hogy ezekert cserebe meg az unokaim is abramsokat latnanak a kornyeken. :/
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 719
113
(Sőt, nekem van egy olyan összeesküvés elméletem, hogy azért ilyen ramaty az egészségügy, hogy minél több nyugdíjas haljon bele, így hosszú távon spórol az állam egy csomó pénzt.
De ezt nem kell komolyan venni XD )

De bizony komolyan kell venni, mert a én és a ratkó "testvéreim" a bőrünkön érezzük a -hulljon a férgese!- hozzáállást az eü.-ben + a nyugdíjrendszerben (is)!
 
Status
Not open for further replies.