[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 335
9 679
113

A magyar kormány torkig van Brüsszellel: ha kell, migránsok tízezreit fogja átengedni Ausztriába és Németországba​

Gulyás Gergely szerint gyalázat, hogy az európai bíróság tízmilliárdokra büntette Magyarországot a migrációs szabályok megsértése miatt. A magyar kormány igyekszik megállapodni Brüsszellel, de ha ez azt jelenti, hogy a határvédelem nem tartható fenn, akkor 2015 után újabb migránskaravánok indulhatnak meg Ausztriába és Németországba.

https://www.vg.hu/kozelet/2024/07/a...t-fogja-atengedni-ausztriaba-es-nemetorszagba

Kíváncsi vagyok, hogy vajon ez nem egy újabb szájkarate?
Bárcsak így lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 996
35 694
113
Csak kb teljesíthetetlen feltételek, és ha nem tudod fizetni, visznek mindent ami mozdítható, meg a földeidet, és minden egyebet is. Ez nem egyszerűen rossz. Ez katasztrófális.
ha más hitelt nem tud fizetni ugyan ez van. ezt úgy hívják államcsőd. de mielött ez bekövetkezne nyugaton az IMF már mélyen beavatkozik kb mindenbe belügyekbe nem csak a gazdasági vonalba. ha a kínaiaknak nem fizetnek és kvázi államcsőd alakaul ki az nagyon gáz ha az IMF visz mindent és facsarja ki a pénzt az normális.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
666
2 880
93

" A magyar kormány torkig van Brüsszellel: ha kell, migránsok tízezreit fogja átengedni Ausztriába és Németországba"​

Ha elkészül a Belgrád Budapest akkor itt a lehetőség, csak meg kell hosszabítani az útvonalat Hegyeshalomig, pénzük van vonatjegyre.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 929
49 292
113

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 181
3 149
113
Bazzz, akkor személyesen Xi vásárol fel mindent, most ez hogy van? Nem tudom mire jó ez, hogy nem akarod látni azt, hogy akitől rettegsz az ugyan úgy érdekből csinál mindent, mint az akit imádsz, csak az előbbi nem szopat feleslegesen, meg pl. várja el hogy térdepelj mert meghalt egy drogos bűnöző néger, etc.

Ha nem örülök h eladósodik az ország az nem rettegés (max aggódas), es ha látom az audis ismerősök mennyivel jobban keresnek mint a mávos ismerősök az sem imádat inkább érdek.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Ha nem örülök h eladósodik az ország az nem rettegés (max aggódas), es ha látom az audis ismerősök mennyivel jobban keresnek mint a mávos ismerősök az sem imádat inkább érdek.
Én sem örülök ha eladósodunk kínának, az oroszoktól függünk enerrgetikailag kizárólag, csak mostanra látom azt is hogy a nyugat semmivel sem jobb, sőt mostanra meggyőződésem hogy ugyan akkora lehúzás van onnan is, cserében még el is várják agresszívan hogy adjuk fel a szokásaink, múltunk, kultúránk!

Az audis/mercis a soron - tudod akiből sokkal több van mint mérnökből - meg leszopja magát, én inkább lennék a MÁV-nál mondjuk vonatvezető, ami azért nem is fizet ám olyan rosszul. Szóval minden relatív. Persze 8 általánossal pályakarbantartóként/takarítóként tuti nem vidám az élet, de senkit sem tartanak vissza szerintem hogy vonatvezető legyen, ha jól tudom sima középfokú végzettség elég hozzá, nem elvárás a mérnök végzettség.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 531
13 291
113

" A magyar kormány torkig van Brüsszellel: ha kell, migránsok tízezreit fogja átengedni Ausztriába és Németországba"​

Ha elkészül a Belgrád Budapest akkor itt a lehetőség, csak meg kell hosszabítani az útvonalat Hegyeshalomig, pénzük van vonatjegyre.
A marhavagon bőven jó lesz ezeknek, nem kell ide szuperexpressz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 669
18 877
113
Érdekes hogy az Amerikaiak pedzegetik hogy ki kéne lépnünk az EU-ból(1:00:00)
Gondolom itt arra gondolt, hogy valszeg Trump olyan gazdasági és politikai támogatást nyújtana nekik amit most a lengyelek kapnak. Viszont. Egyrészt, túlzottan meg van győződve, hogy Trump nyer és épít erre a győzelemre, másrészt a Kínával való gazdasági együttműködésre, ami szerintem ha a demokraták nyernek megint csak zsákutca lesz. Az USA a következő demokrata elnökkel megpróbálja majd kiherélni Kínát - bár visszatekintve Trump elnökként komolyan szembement Kínával amit szerintem győzelme esetén folytatni fog - az EU vezetése ebben pedig messzemenőkig partner lesz. Sőt! Szerintem önállóan is megpróbál majd az EU minél több akadályt gördíteni a kínai befektetésekkel szemben. Szóval én nem látom ennek a "magyar nagy stratégiának" a megvalósíthatóságát, mert túlzottan is egy a kormány számára ideális helyzet alapjaira épít ami nem vagy nem biztos, hogy megvalósul.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 531
13 291
113
Keményen beleállt a lengyelekbe és az amerikaiakba is - ez már a J.D. Vance-jelölés hatása is:

1:02:39:
"Ebből pedig az következik számunkra - Európa, mint peremfeltétel - hogy az Európai Unió tudomásul veszi,
hogy a közép-európai országok bent maradnak az Európai Unióban, eközben nemzetállami fundamentumokon maradnak és saját külpolitikát fognak folytatni.

Ezt ugyan nem szeretik, de kénytelenek lesznek eltűrni. Különösen azért, mert az ilyen országok száma növekedni fog.
Összességében tehát azt mondhatom, hogy Amerika Ázsia és Európa irányából az önálló nemzetpolitikához szükséges peremfeltételek adottak, ezek kijelölik a mozgásterünk határait, ez a tér ez tágas, és tágasabb, mint az elmúlt 500 évben bármikor volt." :confused:

Elnézést, akkor a "stratégiai nyugalom" le van már fújva?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 669
18 877
113
1:02:39:
"Ebből pedig az következik számunkra - Európa, mint peremfeltétel - hogy az Európai Unió tudomásul veszi,
hogy a közép-európai országok bent maradnak az Európai Unióban, eközben nemzetállami fundamentumokon maradnak és saját külpolitikát fognak folytatni.

Ezt ugyan nem szeretik, de kénytelenek lesznek eltűrni. Különösen azért, mert az ilyen országok száma növekedni fog.
Összességében tehát azt mondhatom, hogy Amerika Ázsia és Európa irányából az önálló nemzetpolitikához szükséges peremfeltételek adottak, ezek kijelölik a mozgásterünk határait, ez a tér ez tágas, és tágasabb, mint az elmúlt 500 évben bármikor volt." :confused:

Elnézést, akkor a "stratégiai nyugalom" le van már fújva?
Szerintem másik világban él. Magyarországon kívül melyik az az EU-s tagállam amelyik ezt az "irányt" képviseli? Tegyük hozzá azért azon is felhúzom a szemöldököm, hogy olyat kijelenteni, hogy az EU tudomásul veszi. Mit is? Épp mi vagyunk az ékes példa, hogy pont, hogy nem veszi tudomásul a külön utas politikát. Addig biztos, hogy nem ameddig a baloldal irányít és ahogy a dolgok kinéznek ez nem is fog megváltozni. Őszintén szólva én nem látom annak lehetőségét, hogy az EU-n belül lehetséges az önálló politikai álláspont. Csak az egységes létezhet, mert a tagországok vezetőinek többsége (és úgy néz ki az azokban élő állampolgárok is) Európai Egyesült Államokat akar és aki ennek az elképzelésnek ellent mond annak "pusztulnia kell". Az EU mint jogi, politikai entitás már túljutott, túlnőtt a csak gazdasági szövetségen és aki nincs benne a politikai, államszervezeti egység létrehozásában az ellenség.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 447
21 264
113
Szerintem másik világban él. Magyarországon kívül melyik az az EU-s tagállam amelyik ezt az "irányt" képviseli? Tegyük hozzá azért azon is felhúzom a szemöldököm, hogy olyat kijelenteni, hogy az EU tudomásul veszi. Mit is? Épp mi vagyunk az ékes példa, hogy pont, hogy nem veszi tudomásul a külön utas politikát. Addig biztos, hogy nem ameddig a baloldal irányít és ahogy a dolgok kinéznek ez nem is fog megváltozni. Őszintén szólva én nem látom annak lehetőségét, hogy az EU-n belül lehetséges az önálló politikai álláspont. Csak az egységes létezhet, mert a tagországok vezetőinek többsége (és úgy néz ki az azokban élő állampolgárok is) Európai Egyesült Államokat akar és aki ennek az elképzelésnek ellent mond annak "pusztulnia kell". Az EU mint jogi, politikai entitás már túljutott, túlnőtt a csak gazdasági szövetségen és aki nincs benne a politikai, államszervezeti egység létrehozásában az ellenség.
Nézz egy kicsit messzebbre.
A francia parlamentben Le Pen a legerősebb párt. Többsége nincs, de a többieknek is csak akkor van ha a szélsőballal megállapodnak. Tudod mi fog ebből kijönni?
A németeknél jövőre választás. Megeshet, hogy az AfD lesz a második a parlamentben. A CDU/CSU hiába nyer, kell valaki a többséghez. Az SDP kevés, az FDP kevés. A zöldek? Na, ott ássák el magukat.
Meloni most ment 5 napra Kínába. Az a Meloni, aki nyitásként kilépett a kínaiak Övezet és Út kezdeményezéséből.

Ez a három az EU vezető országa. Szóval látsz te stabil jövőt?