[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 669
18 877
113
Nézz egy kicsit messzebbre.
A francia parlamentben Le Pen a legerősebb párt. Többsége nincs, de a többieknek is csak akkor van ha a szélsőballal megállapodnak. Tudod mi fog ebből kijönni?
A németeknél jövőre választás. Megeshet, hogy az AfD lesz a második a parlamentben. A CDU/CSU hiába nyer, kell valaki a többséghez. Az SDP kevés, az FDP kevés. A zöldek? Na, ott ássák el magukat.
Meloni most ment 5 napra Kínába. Az a Meloni, aki nyitásként kilépett a kínaiak Övezet és Út kezdeményezéséből.

Ez a három az EU vezető országa. Szóval látsz te stabil jövőt?
Sem Le Pennel, sem az AFD-vel nem fognak összeállni, inkább a baloldallal ahogy ezt látjuk mind a németeknél mind a franciáknál. Hosszú távon valószínűsíthető az összeomlás, de attól tartok annyi ideje nem lesz az országnak, hogy ezt kivárja.
 
  • Szomorú
Reactions: enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 955
95 267
113
Keményen beleállt a lengyelekbe és az amerikaiakba is - ez már a J.D. Vance-jelölés hatása is:

Orbánban az a legjobb hogy gondolkodik.
Más nincs itthon, aki magyar stratégián gondolkodni. Nekik az a megfejtés, hogy beállunk a Demokrata partból irányított Nyugat-Europai elit alá és sodródunk.


Nem tudok mit kiemelni, mert ez egyben volt egész.
Nem a lényege a beszédből, csak néhány érdekesség. Amit nem így gondoltunk, mégis
Van.

Ukrajna.
Miért ilyen erős és sikeres az ukrán ellenállás. Egy nem létező oligarchikus állam talált célt és ellenáll. Bár bukásra és romlasra van ítélve.

Oroszország
Van önálló működő orosz gazdaság. Nem kell nekik a Nyugat. Hiába a propi nem Oroszország irracionális, hanem a Nyugat. (pl. amiért betolja az oroszokat az emelkedő Kína alá, mellé.)

Nincs Németország, nincsenek nyugati nemzetállamok és már nem is lesznek. Nem képesek megvédeni a saját tulajdonuk, lásd Északi Áramlat. Lazán odadobja, hogy az USA szervezésében lett felrobbantva.

Blaszfémia, ide, leköpve a keresztény múlt oda, Macron gondolkodik csak stratégiai autonómiában, nem a USA vazallusi pozíciójában. (felidézi anno Irak megtámadásakor meg volt európai stratégiai autonomia. Schröder-Chirac-Putyin együtt ítélte el az iraki inváziót.)
Nem árulunk egy társadalmi gyékényen, de Európa jövője érdekében vele lehet együttműködni. (Csád.Ezt csak én mondom,)

USA
Igen, ami mellbevágó Trump-Vance valszeg szorgalmazza, hogy lépjünk ki az Unióból és alánknyúlnak. Látszik ezt veszélyes játéknak tartja, mert ha jönnek a Demokraták, úgy járhatunk mint Ukrajna Trumppal. Azt érzem ő nem is Trumpra, Vancre épít, aki még 12evig velünk lehet és átformálhatja az USA-t.

Kína
Nekik akkor érünk vmit ha Uniosok vagyunk. Ez érdekli őket. És megtették a tisztességtelen pénzügyi, gazdasági ajánlatot, jobbat már nem kapunk, amit kaptunk az erős. Az MNB-től, a hitelekig át, a gazdasági gyartóközpontig. Cserében az egér szabad bejárása kapott az oroszlán piacára.


Lengyelország
A képmutatásukról, főleg Tuskról elmondta az igazat. Oktatnak minket az orosz gázért, olajert, de áttéten keresztül ők ugyanezt veszik. De várja őket vissza a V4-be.


Stb., stb. meg kell hallgatni!!!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 612
10 390
113
Te meg álszent vagy! Majd tudnád mi jár nekik, ha neked kéne a fost törölgetni a SETRA kárpitjáról!
Én meg olyat láttam, hogy egy tiszta tudató de sötét bunkó honfitársunk odaszart a kórterem közepére, vagy előkapta ágyon fekve farkát és odahugyozott az ágy mellé. Minden népnek van legalja.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 557
64 843
113
Én meg olyat láttam, hogy egy tiszta tudató de sötét bunkó honfitársunk odaszart a kórterem közepére, vagy előkapta ágyon fekve farkát és odahugyozott az ágy mellé. Minden népnek van legalja.
Ezzel az érveléssel csak az a baj, hogy ettől még a problémára nem ad mentséget.
Szép is lenne, ha egy anyagyilkos, asszonyverő, gyerekmolesztáló aberráltat a bíróság azzal mentene fel, hogy "mert máshol is van ilyen, annyi szörnyűség van a világban, sőt, a háborúkban egyenesen parancsra teszik az ilyesmit..."
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 221
9 791
113
Ezzel az érveléssel csak az a baj, hogy ettől még a problémára nem ad mentséget.
Szép is lenne, ha egy anyagyilkos, asszonyverő, gyerekmolesztáló aberráltat a bíróság azzal mentene fel, hogy "mert máshol is van ilyen, annyi szörnyűség van a világban, sőt, a háborúkban egyenesen parancsra teszik az ilyesmit..."

Off, de konkrétan nekem pontosan ilyet mondott az NYPD SVU egy child abuse kapcsán, hogy ha a gyerekek fejét (tenyérrel) ütik meg a nyakánál fogva rangatjak, az nem abuse, mert en nem tudom, miket latnak ők amúgy... sejted a reakciómat. :mad:
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 275
15 207
113
Te meg álszent vagy! Majd tudnád mi jár nekik, ha neked kéne a fost törölgetni a SETRA kárpitjáról!

Remélem be is fogadsz majd néhány családot, akkor is ha 5 katonakorú férfi testvér, mi baj lehet belőle?!
Először is elmész a picsába a projektációddal, hogy bizonyára mert nem marhavagonozni akarnám a migránsokat mindjárt biztos bevándorlás párti vagyok.

Sajnos napjainkban egyes hév vonalakon is előfordul az ürülék meg a drogos tűk. Budapesten mindennapi az utcán, aluljáróban szaró ember.
Egyébként meg ki engedett el vagy 2500 embercsempészt? Bizonyára az aki meg akarja állítani a migrációt..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Először is elmész a picsába a projektációddal, hogy bizonyára mert nem marhavagonozni akarnám a migránsokat mindjárt biztos bevándorlás párti vagyok.

Sajnos napjainkban egyes hév vonalakon is előfordul az ürülék meg a drogos tűk. Budapesten mindennapi az utcán, aluljáróban szaró ember.
Egyébként meg ki engedett el vagy 2500 embercsempészt? Bizonyára az aki meg akarja állítani a migrációt..
Még mindig az arányok. Persze van magyar állampolgár is aki néha odaszarik valahova, drogos tűt hagy szét maga után, mert egy retek drogos, van ilyen, igen. Csak hát az arányok, ugye...

Nem örülök az embercsempészek elengedésének én sem, csak hát van itt két dolog: az hogy itteni bűnözőnek sincs elég hely már sajnos, azt a Magyar féle libsi ügyvédek erre játszva perelnek minket, s fizetünk nem kevés pénzt a sok nyomorultnak - gyilkosoknak/rablóknak is! - mert kevés a légköbméter nekik a cellában, meg hát az EU os szopat minket ahol ér, nekünk járó zsetonokat visszatartja, talán tudunk nekik egy kis szeretetet visszacsordogáltatni, ha ezt a sok szép jómunkásember embör csempészt hagyjuk megint dolgozni!

Kölcsön kinyír visszajár, remélem még át is vonatoztatjuk őket a nyugati határra!
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 275
15 207
113
Még mindig az arányok. Persze van magyar állampolgár is aki néha odaszarik valahova, drogos tűt hagy szét maga után, mert egy retek drogos, van ilyen, igen. Csak hát az arányok, ugye...

Nem örülök az embercsempészek elengedésének én sem, csak hát van itt két dolog: az hogy itteni bűnözőnek sincs elég hely már sajnos, azt a Magyar féle libsi ügyvédek erre játszva perelnek minket, s fizetünk nem kevés pénzt a sok nyomorultnak - gyilkosoknak/rablóknak is! - mert kevés a légköbméter nekik a cellában, meg hát az EU os szopat minket ahol ér, nekünk járó zsetonokat visszatartja, talán tudunk nekik egy kis szeretetet visszacsordogáltatni, ha ezt a sok szép jómunkásember embör csempészt hagyjuk megint dolgozni!

Kölcsön kinyír visszajár, remélem még át is vonatoztatjuk őket a nyugati határra!
Értem az indulatod, de pont ez az erőből nekifeszülő, majd mi megmutatjuk politika vezetett ide is.
Semmit nem old meg tovább provokálni. A Magyarországot ilyen mértékben elítélő és bűntető ítélet is erre reflektál, meg az egyes intézményi hianyossagokra. Az a diplomácia kudarca lessz ha migránsok ráengedésével vagy annak fenyegetésére kerülne sor.
Szerencsésebb lenne ebből minél jobban kimaradni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 043
49 217
113
Értem az indulatod, de pont ez az erőből nekifeszülő, majd mi megmutatjuk politika vezetett ide is.
Semmit nem old meg tovább provokálni. A Magyarországot ilyen mértékben elítélő és bűntető ítélet is erre reflektál, meg az egyes intézményi hianyossagokra. Az a diplomácia kudarca lessz ha migránsok ráengedésével vagy annak fenyegetésére kerülne sor.
Szerencsésebb lenne ebből minél jobban kimaradni.
Nagyon szép gondolatok, de szopatnak minket igen régóta úgy, hogy mostanra csak a nagyon hülyéknek nem esett le az, hogy minden amibe belekötöttek az ürügy volt pusztán, ez a lengyel választások óta tiszta sor.

Nincs hova hátrálni, ott basznék alájuk én is ahol lehet. Nem mert rossz arc vagyok, hanem mert ők azok, évek óta, elvtlenül!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 612
10 390
113
Ezzel az érveléssel csak az a baj, hogy ettől még a problémára nem ad mentséget.
Szép is lenne, ha egy anyagyilkos, asszonyverő, gyerekmolesztáló aberráltat a bíróság azzal mentene fel, hogy "mert máshol is van ilyen, annyi szörnyűség van a világban, sőt, a háborúkban egyenesen parancsra teszik az ilyesmit..."
Véletlenül sem a legalját akarom mentegetni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby