[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Divat lett mostanában haubagoi-t szidni/alázni a HTKA-n, de ez azért van, mert nem állok be egyik táborba sem. Hát ez van gyerekek.

Mivel minden alap nélküli elméleteket gyártasz, így könnyen támadható vagy. Nekem már az is eszembe jutott, hogy esetleg komolyan gondolod, amit írsz...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mivel minden alap nélküli elméleteket gyártasz, így könnyen támadható vagy. Nekem már az is eszembe jutott, hogy esetleg komolyan gondolod, amit írsz...

1. Miből gondolod, hogy minden alap nélküliek?

2. Én megértem, hogy sokan előre szájbarágott propagandát terjeszteni járnak ide (azok nyilván "megalapozottak" ugyebár, hiszen valakik már előre jól megalapozták azokat), én viszont szeretek gondolkozni és a saját gondolataimat leírni. Ez lehet, hogy egyeseknek furcsa - mivel az én gondolataim a propagandával szemben egyediek, máshol nem olvashatók - és ezért megalapozatlannak tűnnek egyesek szemében.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and aquarell

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Mivel minden alap nélküli elméleteket gyártasz, így könnyen támadható vagy. Nekem már az is eszembe jutott, hogy esetleg komolyan gondolod, amit írsz...

Nem ragadhat le mindenki a legprimitívebb atlantista propagandánál, mint te.
Mást sem teszel, mint ezerszer megcáfolt indexes "igazságokat" ismételgetsz.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mert - véleményem szerint - az oroszok ezt az árat kérik Amerikától cserébe Kína bekerítésének támogatásáért.
Szerintem egy ideje az oroszok már rájöttek, hogy hiába ígérget Amerika (lásd NATO-bővítés, Líbia...), ha az érdeke úgy kívánja bármilyen megállapodást felrúg egy pillanat alatt, így megbízhatatlan partner. Az EU-t és Oroszországot már gazdasági szempontból eléggé egymás ellen fordították (ráadásul ezen is az USA keres!), így az oroszok pontosan tudhatják, hogy ha Kínával nem szövetségesként bánnak hanem ellenségként, akkor elveszítik utolsó nagyhatalmi támogatójukat és magukra maradnak. Az USA nyomulása Kína ellen talán még belefér Moszkvának is, ez is szövetségesként melléjük kényszeríti Pekinget, de kb. ez lehet a határ az oroszok részéről. Így szerintem Moszkva addig boldog, amíg az amerikai politika Kínát az ő oldalukra kényszeríti, de ezen túl nem fogják Kínát "bagóért eladni" senkinek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Haubagoi egy szinesen sziporkàzó folt a szürke, konformista, technokrata forúmozok vilàgâban. Ha nem volna, ki kellen talâlni !! :)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ezt vigasztalásúl :)

FB_IMG_1477941204524_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Eurázsiai integráció ez amúgy?

(Gyuri vagyok style :D )

Megállapodást írt alá Moszkvában Tarlós István a két főváros közötti együttműködésről. A főpolgármester szerint a 2019-ig szóló – abban az évben mindkét fővárosban önkormányzati választásokat tartanak – megállapodás kiterjed a városüzemeltetés szinte valamennyi területére.

Az együttműködés és a konzultáció érinti:

  • az építészetet,
  • a városfejlesztést – a budapesti szovjet panelekből épített lakótelepek felújítását is
  • a közlekedést,
  • a víz- és csatornahálózat fejlesztését,
  • a szennyvíztisztítást,
  • a hulladékgazdálkodást,
  • a szociális kérdéseket,
  • a kis- és középvállalkozások együttműködésének elősegítését,
  • a kulturális szférát
  • és az idegenforgalmat.

http://www.origo.hu/itthon/20161031...n-a-ket-fovaros-kozotti-egyuttmukodesrol.html
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 718
113
Eurázsiai integráció ez amúgy?

(Gyuri vagyok style :D )

Megállapodást írt alá Moszkvában Tarlós István a két főváros közötti együttműködésről. A főpolgármester szerint a 2019-ig szóló – abban az évben mindkét fővárosban önkormányzati választásokat tartanak – megállapodás kiterjed a városüzemeltetés szinte valamennyi területére.

Az együttműködés és a konzultáció érinti:

  • az építészetet,
  • a városfejlesztést – a budapesti szovjet panelekből épített lakótelepek felújítását is
  • a közlekedést,
  • a víz- és csatornahálózat fejlesztését,
  • a szennyvíztisztítást,
  • a hulladékgazdálkodást,
  • a szociális kérdéseket,
  • a kis- és középvállalkozások együttműködésének elősegítését,
  • a kulturális szférát
  • és az idegenforgalmat.

http://www.origo.hu/itthon/20161031...n-a-ket-fovaros-kozotti-egyuttmukodesrol.html


Ezek az ún. Puhatolózó lépések?:D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
1. Miből gondolod, hogy minden alap nélküliek?

2. Én megértem, hogy sokan előre szájbarágott propagandát terjeszteni járnak ide (azok nyilván "megalapozottak" ugyebár, hiszen valakik már előre jól megalapozták azokat), én viszont szeretek gondolkozni és a saját gondolataimat leírni. Ez lehet, hogy egyeseknek furcsa - mivel az én gondolataim a propagandával szemben egyediek, máshol nem olvashatók - és ezért megalapozatlannak tűnnek egyesek szemében.

Azért alap nélküliek, mert te abból indulsz ki, hogy ha valaki valamire fizikailag képes (például erősebb ország gyengébbet megtámadni), akkor reálisan számítasz a bekövetkeztével. Vagy ha valakinek valami az előnyére válna (például valamelyik ország/politika bukása), akkor mindenképpen tenni is fog érte valamit. Figyelmen kívül hagyod az országok belső logikáját, társadalmi-politikai dinamikáját. Így szinte bárki bármit megcsinálhat, mert okot mindig lehetne rá találni. Például Spanyolország gátolta a Brexitet, mert az Skócia függetlenedéséhez vezethet és akkor gondja lenne a Baszkokkal. Vagy épp az ellenkezője, segítette a Brexitet, mert akkor a Spanyolország melletti brit Giblaltár függetlenedhet és közelebb kerülhet a helyzet ahhoz, hogy Spanyolország megszerezze. Szinte bármilyen elméletet lehet gyártani azon az alapon, hogy megnézed épp ki mit tehetne meg és mi lenne neki jó. Holott az országok lehetőségei és érdekei egyáltalán nem ilyen egyszerűek. Legeslegtöbbször se akaratuk, se lehetőségük nincs annyi, mint te leírod.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Nem ragadhat le mindenki a legprimitívebb atlantista propagandánál, mint te.
Mást sem teszel, mint ezerszer megcáfolt indexes "igazságokat" ismételgetsz.

Mivel se atlantista nem vagyok, se propagandista, így nehezen lehetne ez igaz. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy most megkérlek, hogy idézz tőlem ilyet és te nem fogod tudni teljesíteni.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mivel se atlantista nem vagyok, se propagandista, így nehezen lehetne ez igaz. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy most megkérlek, hogy idézz tőlem ilyet és te nem fogod tudni teljesíteni.

Eléggé megkoptak az SQL ismereteim, de valami ilyesmit kérsz:

Insert * From HTKA Forum Where Member=beta

;)
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azért alap nélküliek, mert te abból indulsz ki, hogy ha valaki valamire fizikailag képes (például erősebb ország gyengébbet megtámadni), akkor reálisan számítasz a bekövetkeztével. Vagy ha valakinek valami az előnyére válna (például valamelyik ország/politika bukása), akkor mindenképpen tenni is fog érte valamit. Figyelmen kívül hagyod az országok belső logikáját, társadalmi-politikai dinamikáját. Így szinte bárki bármit megcsinálhat, mert okot mindig lehetne rá találni. Például Spanyolország gátolta a Brexitet, mert az Skócia függetlenedéséhez vezethet és akkor gondja lenne a Baszkokkal. Vagy épp az ellenkezője, segítette a Brexitet, mert akkor a Spanyolország melletti brit Giblaltár függetlenedhet és közelebb kerülhet a helyzet ahhoz, hogy Spanyolország megszerezze. Szinte bármilyen elméletet lehet gyártani azon az alapon, hogy megnézed épp ki mit tehetne meg és mi lenne neki jó. Holott az országok lehetőségei és érdekei egyáltalán nem ilyen egyszerűek. Legeslegtöbbször se akaratuk, se lehetőségük nincs annyi, mint te leírod.

Tehát akkor szerinted nincs értelme végiggondolni és leírni ezeket a scenariókat, mert úgyse fog bekövetkezni közülük egyik sem, mivel az országoknak legtöbbször se akaratuk, se lehetőségük nincs véghezvinni egyiket sem, így nem is fog történni semmi.
Persze azért mégiscsak történik valami, hiszen zajlanak az események, ez akkor csak úgy lehetséges, ha mégiscsak van egy ország, amelyiknek akarata is van, és lehetősége is van véghezvinni dolgokat, és akkor most hadd tippeljek melyik ország ez: az USA.
Vagyis tulajdonképpen azt kéred, hogy még csak ne is gondolkozzunk a lehetőségeken, mert úgysem tudunk semmit, majd megoldja felülről a nagy sor(o)s-irányító, az Egyesült Államok.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jajjjajjajjajjjajjajj........

CIA 1956: Az ábrándos vakság állapotában

Megdöbbentek Langleyben, hogy kitört a magyar forradalom.

"Hatvan évvel ezelőtt szó szerint megdöbbentek Langleyben, az amerikai hírszerzés főhadiszállásán, hogy Budapesten kitört a forradalom. Mit sem tudtak a szovjetek Moszkvában zajló heves vitáiról azzal kapcsolatban, be kell-e vetni a tankokat, és úgy általában fogalmuk sem volt arról, hogy Magyarországon "forr a levegő". Örültek volna, ha Budapest felszabadul, de nem segítettek, mert nem segíthettek. Mítosz, hogy ők robbantották ki a forradalmat."


Jajjjajjajjajjjajjajj........ fogalmuk sem volt róla, mit sem tudtak, de azért drukkoltak nekünk....... Nyálcsorgatva fotózták a pogrom-os eseményeket, élvezve, hogy ölik a kommunistákat - nem törődve azzal sem, hogy ezeket a fotókat később a kommunisták feg fogják tudni használni arra, hogy a forradalom leverése után bebizonyítsák 1956 brutalitását.

http://www.origo.hu/tudomany/torten...ngleyben-hogy-kitort-a-magyar-forradalom.html
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
Én csak annyival egèszitenem ki, hogy ".....elsősorban az USA.".
Mert azèrt van itt több orszàg, pl. UK, Franciaorszàg, szaudi Aràbia, Iràn, Kina......
Akinek van lehetősége, előbb utóbb akarata is lesz, mutatja a történelem, bàr forditva is igaz.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én csak annyival egèszitenem ki, hogy ".....elsősorban az USA.".
Mert azèrt van itt több orszàg, pl. UK, Franciaorszàg, szaudi Aràbia, Iràn, Kina......
Akinek van lehetősége, előbb utóbb akarata is lesz, mutatja a történelem, bàr forditva is igaz.

Rendben, de a lényeg beta mondanivalójában mégiscsak az, hogy vannak országok, amelyeknek akarata és lehetősége is van cselekedni, legyenek ezek pl. USA, Kína stb. (Oroszo.-ot beta biztos nem sorolja ide)
Meg vannak országok, amelyeknek nincs se akarata, se lehetősége (ilyen pl. Spanyolország és gondolom nyilván Magyarország is) és akkor ezen országok egészen biztosan nem osztanak, nem szoroznak az események során - ezért felesleges még csak gondolati síkon is felvázolni a lehetőségeiket, mert úgysem valósulnak meg.
Én emögött nem látok mást, minthogy beta két külön csoportra osztja az országokat: A)-ra, amelyeknek szerinte joguk van cselekedni és B)-re amelyeknek én még csak tippeket se adjak, mert nem szeretné, ha ezek országok cselekednének.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 664
9 266
113
Tehát akkor szerinted nincs értelme végiggondolni és leírni ezeket a scenariókat, mert úgyse fog bekövetkezni közülük egyik sem, mivel az országoknak legtöbbször se akaratuk, se lehetőségük nincs véghezvinni egyiket sem, így nem is fog történni semmi.
Persze azért mégiscsak történik valami, hiszen zajlanak az események, ez akkor csak úgy lehetséges, ha mégiscsak van egy ország, amelyiknek akarata is van, és lehetősége is van véghezvinni dolgokat, és akkor most hadd tippeljek melyik ország ez: az USA.
Vagyis tulajdonképpen azt kéred, hogy még csak ne is gondolkozzunk a lehetőségeken, mert úgysem tudunk semmit, majd megoldja felülről a nagy sor(o)s-irányító, az Egyesült Államok.

Te mindent végiggondolnál, amire fizikailag lehetőség van, a gyakorlati lehetőség meg nem is számít neked. Például fizikailag lehetséges, hogy Brazília megtámadja a szomszédos Uruguayt, és te emiatt számolnál is vele, holott azért ennek realitása igencsak alacsony. Amíg nincs semmiféle erre utaló dolog, addig értelmetlen ilyeneken filózni.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Te mindent végiggondolnál, amire fizikailag lehetőség van, a gyakorlati lehetőség meg nem is számít neked. Például fizikailag lehetséges, hogy Brazília megtámadja a szomszédos Uruguayt, és te emiatt számolnál is vele, holott azért ennek realitása igencsak alacsony. Amíg nincs semmiféle erre utaló dolog, addig értelmetlen ilyeneken filózni.

Olyan példákat hozol fel, amelyekről én sohasem beszéltem (Spanyolország jelentősége a Brexit-nél, Brazília megtámadja Uruguay-t... stb.).
Szerintem ne off-oljuk szét a topikot, de ha tudnál idézni olyan példát, amelyek tényleg tőlem származnak és szerinted alaptalanok, akkor légyszíves írd meg privátban.
 
Status
Not open for further replies.