[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
Az új nemzeti biztonsági stratégiáról...


"Május 19-én előadást tartott a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen Dr. Németh Gergely, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára. A közelmúltban jelent meg a Magyar Közlönyben (2020. 81. szám) a 1163/2020. (IV.21.) Korm. határozat Magyarország Nemzeti Biztonsági Stratégiájáról, amelynek rendeltetése a nemzeti biztonságpolitika formálása az elkövetkező 10 évben. A stratégia összkormányzati dokumentum, amelynek alapján az illetékes kormányszervek elkészítik az ágazati stratégiákat. Jelenleg folyamatban van a nemzeti katonai stratégia kidolgozása is."

Benkő Tibor 3 nappal ezelőtt is még mindig csak jövő időben beszélt a nemzeti katonai stratégiáról.
Még mindig csak a 2012-es érhető el.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
"Május 19-én előadást tartott a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen Dr. Németh Gergely, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára. A közelmúltban jelent meg a Magyar Közlönyben (2020. 81. szám) a 1163/2020. (IV.21.) Korm. határozat Magyarország Nemzeti Biztonsági Stratégiájáról, amelynek rendeltetése a nemzeti biztonságpolitika formálása az elkövetkező 10 évben. A stratégia összkormányzati dokumentum, amelynek alapján az illetékes kormányszervek elkészítik az ágazati stratégiákat. Jelenleg folyamatban van a nemzeti katonai stratégia kidolgozása is."

Benkő Tibor 3 nappal ezelőtt is még mindig csak jövő időben beszélt a nemzeti katonai stratégiáról.
Még mindig csak a 2012-es érhető el.

Ezt már én is nagyon várom, mert a Nemzeti Biztonsági Stratégia elég meredek változásokat hozott, kíváncsi vagyok, hogyan képződik ez le a katonai stratégiára.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
"Május 19-én előadást tartott a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen Dr. Németh Gergely, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért felelős helyettes államtitkára. A közelmúltban jelent meg a Magyar Közlönyben (2020. 81. szám) a 1163/2020. (IV.21.) Korm. határozat Magyarország Nemzeti Biztonsági Stratégiájáról, amelynek rendeltetése a nemzeti biztonságpolitika formálása az elkövetkező 10 évben. A stratégia összkormányzati dokumentum, amelynek alapján az illetékes kormányszervek elkészítik az ágazati stratégiákat. Jelenleg folyamatban van a nemzeti katonai stratégia kidolgozása is."

Benkő Tibor 3 nappal ezelőtt is még mindig csak jövő időben beszélt a nemzeti katonai stratégiáról.
Még mindig csak a 2012-es érhető el.
Ezt már én is nagyon várom, mert a Nemzeti Biztonsági Stratégia elég meredek változásokat hozott, kíváncsi vagyok, hogyan képződik ez le a katonai stratégiára.
Remélem, hogy azért tolták el a katonai stratégia véglegesítését, mert ők is látják, hogy mind a globális, mind a regionális (ez a magyarságot közvetlenül is érintheti) biztonsági környezet sokat romlott nemcsak az elmúlt 1 évben, de az elmúlt 1-2 hónapban is.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Az új nemzeti biztonsági stratégiáról...

A belinkelésre adtam, nem a tartalmára. Arról lent!

A videót azért linkeltem, mert most az elmúlt egy év tükrében próbáltak róla beszélni. Amikor kiadták, volt már róla itt vita.


Azt az Ausztriát nevezi követendő példának, amelyikkel szemben senkinek nincsenek területi követelései és neki is gyenge sóhajai vannak Olaszország felé.
Gyakorlatilag nincs légi-ereje, és éppen kiheréli/"nemteleníti" a haderejét.
Így általánosságban értékelhetetlen ez a mondanivalója. Ha azt mondaná, hogy a sorkötelezettség követendő példa, akkor azt mondom Igen, de mit kellene követni a kaotikus, lezüllesztő gyakorlatukból???

Később kijelenti, hogy a szomszédok érzékenységére tekintettel ne tervezzünk/nem tervezünk semmi csapásmérő képességet!!!
"Csak" az alábbi országok rendelkeznek ballisztikus és/vagy több száz kilóméteres hatósugarú rakéta-tüzérség csapásmérő lehetőséggel:
  1. Románia,
  2. Ukrajna,
  3. Szlovákia,
  4. Szerbia,
  5. ...


Itt abbahagytam a mindezt jóllakott napközisként mosolyogva közlő Úr nézését, bárki legyen. Nekem: Neve Senki !
Merjen nélkülem kicsi lenni!

Dezinformációnak nagyon Jó.
Ha nem az, akkor fájt!

Megnézni, elborzadni, értékelni saját felelősségre!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
A belinkelésre adtam, nem a tartalmára. Arról lent!




Azt az Ausztriát nevezi követendő példának, amelyikkel szemben senkinek nincsenek területi követelései és neki is gyenge sóhajai vannak Olaszország felé.
Gyakorlatilag nincs légi-ereje, és éppen kiheréli/"nemteleníti" a haderejét.
Így általánosságban értékelhetetlen ez a mondanivalója. Ha azt mondaná, hogy a sorkötelezettség követendő példa, akkor azt mondom Igen, de mit kellene követni a kaotikus, lezüllesztő gyakorlatukból???

Később kijelenti, hogy a szomszédok érzékenységére tekintettel ne tervezzünk/nem tervezünk semmi csapásmérő képességet!!!
"Csak" az alábbi országok rendelkeznek ballisztikus és/vagy több száz kilóméteres hatósugarú rakéta-tüzérség csapásmérő lehetőséggel:
  1. Románia,
  2. Ukrajna,
  3. Szlovákia,
  4. Szerbia,
  5. ...


Itt abbahagytam a mindezt jóllakott napközisként mosolyogva közlő Úr nézését, bárki legyen. Nekem: Neve Senki !
Merjen nélkülem kicsi lenni!

Dezinformációnak nagyon Jó.
Ha nem az, akkor fájt!

Megnézni, elborzadni, értékelni saját felelősségre!

"Akinek van egy kalapácsa, előbb-utóbb mindent szegnek lát..."

Nem ő találta ki hogy Ausztria a követendő példa, hanem a miniszterelnök mondta többször is, főleg a hasonló semlegesség elérését hangsúlyozva, mint végső cél.

A dokumentumban leírtakról beszélgetnek a nyilvánosan elérhető információk alapján... nálunk láttad már bárhol hivatalosan említve pl. a rakétatüzérséget?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
A belinkelésre adtam, nem a tartalmára. Arról lent!




Azt az Ausztriát nevezi követendő példának, amelyikkel szemben senkinek nincsenek területi követelései és neki is gyenge sóhajai vannak Olaszország felé.
Gyakorlatilag nincs légi-ereje, és éppen kiheréli/"nemteleníti" a haderejét.
Így általánosságban értékelhetetlen ez a mondanivalója. Ha azt mondaná, hogy a sorkötelezettség követendő példa, akkor azt mondom Igen, de mit kellene követni a kaotikus, lezüllesztő gyakorlatukból???

Később kijelenti, hogy a szomszédok érzékenységére tekintettel ne tervezzünk/nem tervezünk semmi csapásmérő képességet!!!
"Csak" az alábbi országok rendelkeznek ballisztikus és/vagy több száz kilóméteres hatósugarú rakéta-tüzérség csapásmérő lehetőséggel:
  1. Románia,
  2. Ukrajna,
  3. Szlovákia,
  4. Szerbia,
  5. ...


Itt abbahagytam a mindezt jóllakott napközisként mosolyogva közlő Úr nézését, bárki legyen. Nekem: Neve Senki !
Merjen nélkülem kicsi lenni!

Dezinformációnak nagyon Jó.
Ha nem az, akkor fájt!

Megnézni, elborzadni, értékelni saját felelősségre!
Remélem, hogy a döntéshozóknak több eszük van. Mióta a NATO szigorúan veszi a képességfejlesztést, szerintem pont figyelmen kívül hagyhatjuk a szomszédok érzékenységét ( minket nem érinthet érzékenyen a szomszédok hadereje?), mert a szövetség felé könnyen meg lehet magyarázni szinte bármilyen beszerzést, és ez szerintem igaz a komolyabb csapásmérő képességre is (lásd a román HIMARS beszerzést.)
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
"Akinek van egy kalapácsa, előbb-utóbb mindent szegnek lát..."

Nem ő találta ki hogy Ausztria a követendő példa, hanem a miniszterelnök mondta többször is, főleg a hasonló semlegesség elérését hangsúlyozva, mint végső cél.

A dokumentumban leírtakról beszélgetnek a nyilvánosan elérhető információk alapján... nálunk láttad már bárhol hivatalosan említve pl. a rakétatüzérséget?
Sajnos nekem is az jön le ezekből, hogy ne lesz itt semmi rakétás tüzérség...:(
Még sok idő van '26-ig ('30-ig, ami a Biztonsági Stratégiában szerepel, meg pláne), úgyhogy szerintem semmi nem zárja ki, hogy ne legyen majd pl. rakétatüzérségünk, csak prioritásban nem ez a legégetőbb probléma jelenleg.
Pont pár hete olvastam vissza 2017-es kommenteket a Zrínyi 2026 bejelentéséről. Mit ne mondjak, ha akkor beírta volna valaki, hogy milyen beszerzések/gyárépítések jönnek 4 éven belül, konkrétan SENKI sem hitte volna el, úgyhogy szerintem még korai pálcát törni bárki/bármi fölött.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 321
8 084
113
Még sok idő van '26-ig ('30-ig, ami a Biztonsági Stratégiában szerepel, meg pláne), úgyhogy szerintem semmi nem zárja ki, hogy ne legyen majd pl. rakétatüzérségünk, csak prioritásban nem ez a legégetőbb probléma jelenleg.
Pont pár hete olvastam vissza 2017-es kommenteket a Zrínyi 2026 bejelentéséről. Mit ne mondjak, ha akkor beírta volna valaki, hogy milyen beszerzések/gyárépítések jönnek 4 éven belül, konkrétan SENKI sem hitte volna el, úgyhogy szerintem még korai pálcát törni bárki/bármi fölött.
Reméljük úgy lesz, csak a videóra reflektálva mondtam amit, mert ott konkrétan azt mondták, hogy nem akarunk semmilyen csúnya támadó fegyvereket....
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Reméljük úgy lesz, csak a videóra reflektálva mondtam amit, mert ott konkrétan azt mondták, hogy nem akarunk semmilyen csúnya támadó fegyvereket....
Sajnos igen, rossz ilyen véleményt hallani, mert ezzel a "merjünk kicsik lenni" hozzáállással sikerült megkönnyíteni 1918-1919-ben kedves szomszédainknak a területszerzést. Én is csak abban reménykedem, hogy amiért a megszólaló nem közvetlen döntéshozó (és remélhetőleg nem kötnek mindent az orrára), ezért a véleményét nem kell 100%-ig komolyan venni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Gulácsi nyilatkozatának szerintem ez a lényege " „Minden embernek joga van az egyenlőséghez, és minden gyermeknek joga van ahhoz, hogy boldog családban nőjön fel, attól függetlenül, hogy mennyien vannak és hogy milyen neműek, vallásúak vagy bőrszínűek a családtagok”

igen ő kiáll a szivárványcsaládok mellett amivel kapcsolatban már számtalanszor leírtam nem kell egyetérteni, de azt hiszem akinek ellenérzése van ezzel kapcsolatban attól elvárható, hogy normális emberi stílusban írja le a véleményét.

Ezzel a bőrszínfasiszta dologgal (már elnézést a kifejezésért) pedig te tolod éppen "fullba a kretént":), ugyanis idézd már légy szíves azt ,hogy én mikor írtam olyat, hogy aki Gulácsi kijelentésével nem ért egyet vagy támadja az bőrfasiszta?
Na ha a gyereknek joga családban felnőni akkor ez qrvára leegyszerűsíti a dolgokat ! Mivel se a buzik se a leszbikusok se semelyik szivárványos "pár" önerőből képtelen gyereket létrehozni (és itt most hagyjuk az orvosi technikai segítséget) ezért nem is lehet nekik . Rgo totál felesleges tolni az idiótizmust meg a gender/szivárványos áltudományos magyarázkodást ! IGEN A GYEREKNEK JOGA VAN CSALÁDBAN FELNŐNI ! DE A CSALÁD = ANYA + APA +GYEREK(KEK) ! Az összes többi csak szexuális aberáció/betegség ! Egyik se lesz sose család !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Most már megfogalmazhatná valaki, hogy pontosan mi is a bajotok a meleg párok örökbefogadásával, mert az a gyanúm, hogy a többség őket csak úgy képzeli el, akik a melegparádén tangában illegetik magukat, holott sok tisztességes becsületes van közöttük is, akikről meg nem mondja az átlagember, hogy melegek. (nyilván nem arrol van szó, hogy minden meleg pár kapjon gyereket, őket is alkalmasságilag meg kell vizsgálni)

Ha a fő ok a sexuális orientáció, akkor miért állunk meg csak a melegeknél? több ismert aberráció van ugye hetero felnőtteknél is ami kizáró kell hogy legyen. Akkor itt se legyen kettős mérce!

Továbbá ezt a gyereknek az apa anyu családmodellhez való jogot is leírhatná valaki, aki képes az apa+anya=család kétbites verzióját értelmesen kifejteni.

Ha ennyire fontos a gyerekek joga, akkor bele kell állni, és valamiféle tudomisén vizsgához-vizsgálathoz kötni a gyerekvállalást, a heteroknál is. És ne feledkezzünk meg az ennek folyamatán felmerülő egyedülálló szülők problémáján, ahol nincs a családban a hiányzó szülőt még potolni képes modell se. Azok gyerekek családhoz való jogával mi van? Hiszen csak az apu meg anyu együtt a család!

Lehet ezekről értelmesen is elbeszélgetni-vitázni, de az azért nem túl elegáns, ha minden ezzel foglalkozó kutatást egyszerűen a ballib háttérhatalomnak tulajdonítotok, vagy csak szimplán hazugságnak neveztek.
Annyi bazzeg , hogy qrvára nem természetes ! Erőltetik a szexszuális aberációikat amit nekünk normális heteróknak el kellene fogadnunk ! A gyerek az egy tiszta kristály kupa amit az élet tölt meg tartalommal amiből a személyisége lesz , na most a tanult viselkedésünk 60-70%-t otthonról hozzuk ! Akkor szerinted mit hoznának buzi/leszbikus pároktól ? Az természetes lenne egy kisfiúnak , hogy az egyik férfi a "családból " nylon harisnyát hord és sminkeli magát míg a másik nem , de mindketten nyírják a szakállukat ? De sorolhatnám napestig ! Szerinted , hogyan éreztem magam amikor 8 éves kislányommal Miskolc Tapolcán sétálva megláttunk egy középkorú férfi párt csókolózni meg egymást simogatni ? Mondjuk mikor megláttak tírhultak is mert ha utolérem őket tuti szétbombáztam volna mind kettőt ! Hetekig az a kibaszott csókolózás volt a téma a 8 éves lányomnál mert nem tudta feldolgozni/megérteni ! Csak ennyi a bajom meg még egy pici amiről órákat tudnék csevegni !
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
A Szenes... haaat... O volt a vezerkari fonok Medgyessy kormany alatt. Gyakorlatilag semmi fejlodes, de eros visszafejlodes az idoszaka alatt, jobban tenne ha hallgatna.

Magyar Honvédség vezérkari főnökök (1991–)

Korom Ferenc vezérezredes (2018. május 16. –
Benkő Tibor vezérezredes (2010. június 6. – 2018. május 16.)
Tömböl László mk. vezérezredes (2009. január 16. – 2010. június 5.)
Havril András vezérezredes (2005. február 1. – 2009. január 15.)
Szenes Zoltán altábornagy (2003. március 1. – 2005. január 31.)
Fodor Lajos vezérezredes (1999. augusztus 1. – 2003. február 28.)
Végh Ferenc altábornagy (1996. június 6. – 1999. július 31.)
Németh Sándor altábornagy (1994. november 1. – 1996. június 5.)
Deák János vezérezredes (1991. szeptember 9. – 1994. október 31.)

MegrendelveTípusDarabszámBeérkezett
1990MiG-2311991
1991MiG-2331991
1993L-39 Albatrosz241993
1993MiG-29281993
1993R-273421993
1993R-731501993
1994BMP-121995
1994Yak-52121994
1994BTR-805551996-1999
1995Mi-24201995
19959M131 Metis21001996-1997
1996T-72M11001996
1997Mistral1801998-1999
1997SHORAR-2D a Mistralhoz91999-2001
2001 (2003)JAS-39 Gripen142006-2007
2002RAT-31DL32005-2014
2003RD-33232003
2004An-2612004
2004AIM-120C AMRAAM402006-2007
2005Litening konténer52008
2007Tűzszerész robot (német)32007
2007Tűzszerész robot (amerikai)32007
2008AGM-65 Maverick1002009-2010
2008Skylark 192008
2008EXPAL M-08 Combi 60 mm aknavető962008
2009Cougar32009
2010HMMWV462010-2011
2010MaxxPro122010-2011
2010Mi-8T22011
2013PTS-10M22013
2013MaxxPro122013
2014Mistral M31802016-2018
2014Mi-8T32014
2015JAS-39 Gripen12016

Megpróbáltam összeszedni a 2016 előtti haditechnikai beszerzéseket. Egészítsétek / javítsátok még ki, amivel tudjátok, mert sok minden kimaradt még, pl. teherautó/Unimog/Wolf beszerzések.

A teherautó/Unimog/Wolf/Ford Transit/ stb. beszerzésekről itt sok adat van évszámokkal.
A "beszerzések - kivonások" mérleg kivonások oldalán ott van a MiG-21, 2S1 Gvozdika, BM-21, BMP-1 kivonás és 2010 után eladott mindenféle egyéb dolgok. A helikopter- és An-26 felújításokat és a különböző jól- és félresikerült programokat (drónbeszerzés a lengyelektől, AK modernizáció stb) megpróbálom még összegyűjteni hogy mi mikor volt, így egyszer hátha összeáll az egészből egy jól áttekintő táblázat...
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Most már megfogalmazhatná valaki, hogy pontosan mi is a bajotok a meleg párok örökbefogadásával, mert az a gyanúm, hogy a többség őket csak úgy képzeli el, akik a melegparádén tangában illegetik magukat, holott sok tisztességes becsületes van közöttük is, akikről meg nem mondja az átlagember, hogy melegek. (nyilván nem arrol van szó, hogy minden meleg pár kapjon gyereket, őket is alkalmasságilag meg kell vizsgálni)

Ha a fő ok a sexuális orientáció, akkor miért állunk meg csak a melegeknél? több ismert aberráció van ugye hetero felnőtteknél is ami kizáró kell hogy legyen. Akkor itt se legyen kettős mérce!

Továbbá ezt a gyereknek az apa anyu családmodellhez való jogot is leírhatná valaki, aki képes az apa+anya=család kétbites verzióját értelmesen kifejteni.

Ha ennyire fontos a gyerekek joga, akkor bele kell állni, és valamiféle tudomisén vizsgához-vizsgálathoz kötni a gyerekvállalást, a heteroknál is. És ne feledkezzünk meg az ennek folyamatán felmerülő egyedülálló szülők problémáján, ahol nincs a családban a hiányzó szülőt még potolni képes modell se. Azok gyerekek családhoz való jogával mi van? Hiszen csak az apu meg anyu együtt a család!

Lehet ezekről értelmesen is elbeszélgetni-vitázni, de az azért nem túl elegáns, ha minden ezzel foglalkozó kutatást egyszerűen a ballib háttérhatalomnak tulajdonítotok, vagy csak szimplán hazugságnak neveztek.
A dolog magával az örökbe adható gyerekkel indul. Az örökbe fogadható gyerekek kivétel nélkül súlyos traumákkal kezdik az életüket, hiszen azért válnak örökbe fogadhatóakká, mert elveszítették biológiai szüleiket - és az még a legjobb, ha mondjuk egy brutális autóbalesetben, mert sokkal jellemzőbb, hogy eleve gondozatlan terhességként indultak, alkoholista, drogos, hajléktalan vagy bántalmazó "szülők" gyerekeként. Iszonyú, hogy milyen gyereksorsok vannak, sajnos sokat látok ebből, mert gyerekvédelemben dolgozok. Ezeknek a gyerekeknek óriási szükségük van a biztonságos, normális, szerető, támogató háttérre, ahol esélyt kaphatnak a regenerálódásra, a sérüléseik kiheverésére, az emberhez méltó életre. És nem csak elvont eszme, hanem nemzetközi szerződésekben is rögzített alapelv a gyermek érdekeinek mindenekfelettisége.

Jelenleg úgy néz ki az örökbefogadás, hogy sokkal többen akarnak gyereket örökbe fogadni, mint ahány örökbe adható gyerek van. Tehát a gyámhatóság illetékesei válogathatnak az örökbefogadók közül - és kötelességük minden gyereknek a lehető legjobb örökbefogadókat megtalálni. Biztosan vannak tartósan együtt élő, egymást szerető homoszexuális párok is, de még többen vannak tartósan együtt élő, egymást szerető heteroszexuális párok, és mivel a társadalom túlnyomó többséget a heteroszexuális irányultságú emberek alkotják és valószínűleg az örökbe adott gyermek is heteroszexuális felnőtt lesz egyszer, ezért számára az a normális, az egészséges, ha olyan családban nőhet föl, ahol szintén ilyen szokványos, elterjedt, normális férfi- és női szerepeket láthat. Egy homoszexuális pár gyerekeként viszont egyikkel sem találkozhat. A család az elsődleges és messze legfontosabb szocializációs tér, ezért alapvető, hogy a gyerek azt figyelhesse meg, hogy férfiapu hogyan viselkedik nőanyuval, nőanyu ezt hogyan viszonozza férfiapunak, stb. Komoly identitásproblémákhoz vezethet, ha valami egészen más, tulajdonképpen számára is idegen, megélhetetlen minták között kell felnőnie. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy milyen plusz kihívásokat fog neki jelenteni a kortársak gúnyolódása, cikizése, ha két férfi (vagy két nő) lesz az ő "szülője". Sokszor még a hagyományos családokba örökbe fogadott gyerekek is súlyos önértékelési zavarokkal küzdenek, mert előbb-utóbb ráébrednek arra, hogy ők egykor nem kellettek, ők csak amolyan lelenciek, a saját anyukájuk mondott rájuk nemet - és ennek iszonyatos terhe van. Ezt tetézni azzal, hogy ezek a gyerekek olyan párokhoz kerüljenek, akik még azokat a szerepeket sem tudják közvetíteni, megmutatni, amelyek megtapasztalására neki szüksége lenne, ellenben remek alkalmat adnak a gúnyolódásra... hát nem, ez nagyon nem jó ötlet!

Nekem ez a gondom a homoszexuális párok örökbefogadásával. Ha rajtam múlna, erre nem lenne lehetőségük, és azt gondolom, hogy egy felelősen gondolkodó, tényleg a gyerek érdekeit néző homoszexuális soha nem is akarna gyereket örökbe fogadni. Szerintem ez a többségük esetében valami pszichés kényszer, jobb esetben is csak majomszeretet, rosszabb esetben meg az aktuális önmegvalósítási divat élő, érző eszköze.

(Ugyanakkor, tetszik vagy sem, nekik is megvan a lehetőségük gyereket csinálni. Keressenek meg ezzel egy csövi nőt, alkudják le az árát, aztán hajrá! 9 hónap múlva ott a saját gyerek, akit már senki nem fog azért elvenni aputól, mert az buzi.)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát a "Nyugat" egyes országaira ez pont nem igaz. :) :D :cool:
(Csak szólok!)
Ahol ugyanis az érettségizők egyharmada már lmbtqxyz-akármi az onnantól igenis biztonságpolitika! Kőkeményen hogy az!
A hatás pedig nem azzonnal fejtődik ki, hanem késleltetetten! Ezért "alszik még" az egészséges többség!
A drámai népességvesztés az egyúttal minden esetben biztonságpolitika és geopolitika is!
..
Egészen más okokból, de nézz csak utána a "két Korea" esélyeire, jövőkilátásaira!
A topik címe Magyarország, a vita tárgya örökbefogadás volt. Nem ide való, akárhonnan is nézzük.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: tomcat1 and Wilson