[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 099
88 145
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Viszont azt jó esetben tudod, hogy működik!

Te a politikai és államigazgatási rendszerben fogalmi és jogi dolgokat keversz.
Kamionos analógiával élve benzin motornak hívod a dízelt, és nem tudod mi a különbség a légfék és a hidraulikus fék között.
E mellet olyan összefüggéseket állítasz fel, hogy azért nincs kompresszió az egyik hengerben, mert kaptál egy defektet.

És ezért megy félre itt a beszélgetés.
Azért is szálltam be tegnap a dologba, mert eddig itt nevettek a hozzászólásaidon. De érdemi segítséget nem kaptál.
Nekem meg volt egy olyan érzésem, hogy valamiket félre értesz, vagy nem érted megfelelően a működését.
Ezt segítek elmagyarázni, minden hozzászólásomban. Mert értelmes figurának tartalak és úgy éreztem nem kinevetni kellene téged, hanem segíteni neked.
Egy jó beszélgetésből mindenki sokat tanulhat, szerintem. A kinevetésből meg semmit....
Nem zavarnak a fikusz trollok szmájliai,inkább csak sajnálatos,hogy ilyen alacsony vitakultúrával rendelkeznek.
Viszont szerintem nem látod összefüggéseiben a rendszert-én viszont meg nem látom minden részletében.
Kicsit olyan ez,mint amikor a pilóta el tudja mondani,hogy milyen gépet szeretne és miért-de nem tudja megtervezni.A mérnök meg tudja tervezni,de nem tudja önmagában,hogy milyen kell tervezni.
Megfogalmaztam,hogy szerintem ez a rendszer zsákutcába viszi az országot,kül és belpolitikai kockázatot jelent.Megfogalmaztam,hogy milyen elvek mentén gondolom,hogy meg kéne reformálni a rendszert (mellesleg részben az általad is berakott könyv iróinak irásai mentén-de nem kizárólagosan).De nem fogalmaztam meg egyértelmű és kizárolagos megoldást,mert nem tudok olyat csinálni.De Goulle csinált,node ő valódi tábornok volt és nem fotelpizsamás.
De ha kimozditom a párbeszédet a gúnyolódás és az anyázás szintjéről,akkor én már elértem a célomat.

u.i.:NKE tudásportálrol ingyen és bérmentve le lehet tölteni szinte az összes poliológiai művet és tankönyvet.Egy rövid ideig még Hitler Mein Kampfja is fön volt-mondjuk azt azért gyorsan levették (letöltöttem,de nem olvastam el)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 909
58 177
113
u.i.:NKE tudásportálrol ingyen és bérmentve le lehet tölteni szinte az összes poliológiai művet és tankönyvet.Egy rövid ideig még Hitler Mein Kampfja is fön volt-mondjuk azt azért gyorsan levették (letöltöttem,de nem olvastam el)

Nekem meg mindet odaadták a könyvtárban, mivel politika tudományból diplomáztam :cool:

Nem akarom tovább ragozni a témát. Csak kérlek annyit higyj el nekem, hogy a Magyar közjogi rendszer formailag teljesen rendben van ;)
Tartalommal meg a benne lévő emberek töltik meg. Azok meg olyanok amilyenek.... :rolleyes:
És nincs olyan jó rendszer amit egy silány emberi tartalom ne tudna elbaszarintani!
És miért ilyenek a politikusaink?
Mert a demokrácia a középszerűséget jutalmazza. Szóval amit a parlamentben látunk viselkedést, az a magyar középszer (középszar), ez a magyar átlag....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Nekem meg mindet odaadták a könyvtárban, mivel politika tudományból diplomáztam :cool:

Nem akarom tovább ragozni a témát. Csak kérlek annyit higyj el nekem, hogy a Magyar közjogi rendszer formailag teljesen rendben van ;)
Tartalommal meg a benne lévő emberek töltik meg. Azok meg olyanok amilyenek.... :rolleyes:
És nincs olyan jó rendszer amit egy silány emberi tartalom ne tudna elbaszarintani!
És miért ilyenek a politikusaink?
Mert a demokrácia a középszerűséget jutalmazza. Szóval amit a parlamentben látunk viselkedést, az a magyar középszer (középszar), ez a magyar átlag....
El tudom képzelni,hogy milyen jol felviszi a pumpát,mikor lazán kezelem a fogalmakat.... ;) Viszont igy talán közérthetőbbek.
Viszont bár nem sok,de van rá példa,hogy lehet jobb is a rendszer.
Huntigton mindent a kúltúrára vezet vissza,Daemond a földrajzi determinizmusra,Robinsonék az intézményrendszerre.Az igazság meg talán egyik sem-vagy éppen mindhárom egyszerre.
Bár egyikük sem politológus.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 652
5 437
113
Na ez egy jó ötlet! Nosza, tessék ennek utánna járni!
Nem ám csak csicseregni róla, meg mutogatni, hogy akkor azövéishollehet, meg mismásolni, meg tagadni, meg mellébeszélni, tessék szépen utánna járni!
Aztán amit találva van, azt megmutatni!
Nem nagy truváj!
Hiszen pl Angliába csak hithű libernyákok mentek ki dolgozni, (mert az olyan dolgos fajta) lehet az egyik épp ráér kutakodni egy kicsit.

De nem ám csak a szájtépés a fórumon!
OV nem fejezte be a tanulmányait Oxfordban. Az 1990 -es választások miatt idő előtt hazajött. :D
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 374
56 036
113
Sajnos igazad van.Az utóbbi 30 év,miből több mint 15 év Orbán alatti vajdaság,olyan károkat okozott,hogy nagyon sok idő kell a helyrehozatalához-de még az is lehet,hogy ez már soha nem lesz helyrehozva.


A legtehetségesebb kamion so for vagy.
Dobj már össze 1 pártot, csinálj 1 faxa kampányt, szavaztasd meg magad meg a pártod, és legyél te a ME, alig várom, hogy valaki megmutassa a "vajdának", hogy te jobban intézd a monetáris politikát, több melót hozol ide, 8-10 év alatt 1 államcsodbol nem megduplázod a fiúkat, hanem meg 3x-szorozod,átalakítod a választási rendert, hogy ne ilyen szar legyen, hanem akire többen szavaznak az veszítsen, stb.
Alig várom.
;)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 634
25 214
113
OV nem fejezte be a tanulmányait Oxfordban. Az 1990 -es választások miatt idő előtt hazajött. :D
Lehet, de a szakdolgozata neki megvan, míg sokaknak micsoda véletlen eltűnt :D
Ja, most utána olvasva, a fejére olvassák, hogy soros egyetemen tanult, 1 félévet összesen, hát az első év alapozó képzés így is-úgy is, még az ideológiai alapokat sem tudta elsajátítani... Szerencsére lehet ezért nem lett agyilag zokni.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mert értelmes figurának tartalak és úgy éreztem nem kinevetni kellene téged, hanem segíteni neked.
Egy jó beszélgetésből mindenki sokat tanulhat, szerintem. A kinevetésből meg semmit....
Egy jó beszélgetésből valóban sokat lehet tanulni, mármint elméletileg, de a gyakorlat az picit más, mert nem mindenki tanul belőle. :rolleyes:

A probléma akkor van, ha nem "egy" beszélgetésről van szó, hanem már századszorra is ugyanazokat a köröket futja a fórum. Így az egész beszélgetés értelmét veszti. A "" beszélgetéshez tájékozottság, vagy legalább nyitottság kell. A fogalmak szabadon értelmezése vagy például az alpáriság nagyon távol állnak attól, hogy tartalommal töltsék meg a hozzászólásokat. Illetve a "beszélgetés" nem önmagunk ismételgetését jelenti. A folyamatos ködösítések, csúsztatások, értetlenkedés stb. sem segítenek a párbeszédben.

Sokszor eljutott már a fórum az értelmetlen félprezidenciális rendszer-mantráig. Többször kapott rá kulturált kritikát, szerintem te is érthetően elmagyaráztad a dolgokat, de amikor legkésőbb pár nap múlva, mintha mi sem történt volna, kezdődik az egész elölről... Na, az nevetséges.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 634
25 214
113
Egy jó beszélgetésből valóban sokat lehet tanulni, mármint elméletileg, de a gyakorlat az picit más, mert nem mindenki tanul belőle. :rolleyes:

A probléma akkor van, ha nem "egy" beszélgetésről van szó, hanem már századszorra is ugyanazokat a köröket futja a fórum. Így az egész beszélgetés értelmét veszti. A "" beszélgetéshez tájékozottság, vagy legalább nyitottság kell. A fogalmak szabadon értelmezése vagy például az alpáriság nagyon távol állnak attól, hogy tartalommal töltsék meg a hozzászólásokat. Illetve a "beszélgetés" nem önmagunk ismételgetését jelenti. A folyamatos ködösítések, csúsztatások, értetlenkedés stb. sem segítenek a párbeszédben.

Sokszor eljutott már a fórum az értelmetlen félprezidenciális rendszer-mantráig. Többször kapott rá kulturált kritikát, szerintem te is érthetően elmagyaráztad a dolgokat, de amikor legkésőbb pár nap múlva, mintha mi sem történt volna, kezdődik az egész elölről... Na, az nevetséges.
Az a baj, hogy annyit floodolt már, hogy eszem ágában sincs visszakeresni, de egy pár hónappal ezelőtt kerek perec kijelentette, hogy unatkozik a kamionban és inkább témát generál itt, hogy szórakozzon.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 374
56 036
113
A legtehetségesebb kamion so for vagy.
Dobj már össze 1 pártot, csinálj 1 faxa kampányt, szavaztasd meg magad meg a pártod, és legyél te a ME, alig várom, hogy valaki megmutassa a "vajdának", hogy te jobban intézd a monetáris politikát, több melót hozol ide, 8-10 év alatt 1 államcsodbol nem megduplázod a fiúkat, hanem meg 3x-szorozod,átalakítod a választási rendert, hogy ne ilyen szar legyen, hanem akire többen szavaznak az veszítsen, stb.
Alig várom.
;)


A fizukat duplázni, nem a fiúkat. :D
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 538
8 917
113
Nem zavarnak a fikusz trollok szmájliai,inkább csak sajnálatos,hogy ilyen alacsony vitakultúrával rendelkeznek.
Viszont szerintem nem látod összefüggéseiben a rendszert-én viszont meg nem látom minden részletében.
Kicsit olyan ez,mint amikor a pilóta el tudja mondani,hogy milyen gépet szeretne és miért-de nem tudja megtervezni.A mérnök meg tudja tervezni,de nem tudja önmagában,hogy milyen kell tervezni.
Megfogalmaztam,hogy szerintem ez a rendszer zsákutcába viszi az országot,kül és belpolitikai kockázatot jelent.Megfogalmaztam,hogy milyen elvek mentén gondolom,hogy meg kéne reformálni a rendszert (mellesleg részben az általad is berakott könyv iróinak irásai mentén-de nem kizárólagosan).De nem fogalmaztam meg egyértelmű és kizárolagos megoldást,mert nem tudok olyat csinálni.De Goulle csinált,node ő valódi tábornok volt és nem fotelpizsamás.
De ha kimozditom a párbeszédet a gúnyolódás és az anyázás szintjéről,akkor én már elértem a célomat.

u.i.:NKE tudásportálrol ingyen és bérmentve le lehet tölteni szinte az összes poliológiai művet és tankönyvet.Egy rövid ideig még Hitler Mein Kampfja is fön volt-mondjuk azt azért gyorsan levették (letöltöttem,de nem olvastam el)
A vitakultúráról.
Vitatkozni egymás megértése mellett, estelegesen közös nevezőt keresve lehet, érdemes.
Mint már írtam, szofisztikáltan, vagy akár hevesen is.
De!
1. Te ehhez fiatal vagy.
2. Ebből fakadóan egy olyan merev lázadó, aki azt hiszi nála a bölcsek köve. Tudod mindezektől függetlenül van az úgy hogy amikor valaki szembe megy az autópályán attól még ő megy jó irányba. Ez nem az a szitu. ;) :oops: :oops:
3. Amit és ahogy eddig leírtál abból kristály tisztán látszik, hogy amit szeretnél és ezerrel ragozol, az egy merő vágyállom, ami talán még az íróasztalnak mint terv is sok, mert ahogy az élet vastagon bebízonyítja, sehol semmi épkézláb és faszán, hibátlanul működő modell, csak a büdös nagy légvárban kerengő vágyálmak vannak.
és
4. Ezeket nem fogod se be, se felismerni csak vagy 10-20-30 év múlva, hacsak nem maradsz meg örökifjú filozófusnak mint pl. TGM.:confused:
Mert amit ő hadovbál az sincs köszönőviszonyban a valósággal, a tiéd pedig épp készül megközelíteni az androméda galaxys, mint működő modell.
Talán.
Habár szerintem az is valószínűtlen.

Egyébként pedig nosza, feccölj bele egy nagy adag enerdzsit, és ahogy előttem már megírták, lépj a tettek mezejére ne csak a klaviatúrát püföld, ne itt, ne nekünk ragozd mucsaiaknak, tessék a valóságban is valamit csinálni.
Gondolom azzal a rengeteg ésszel nem túl zsenant. ;)
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 147
4 246
113
Nekem meg mindet odaadták a könyvtárban, mivel politika tudományból diplomáztam :cool:

Nem akarom tovább ragozni a témát. Csak kérlek annyit higyj el nekem, hogy a Magyar közjogi rendszer formailag teljesen rendben van ;)
Tartalommal meg a benne lévő emberek töltik meg. Azok meg olyanok amilyenek.... :rolleyes:
És nincs olyan jó rendszer amit egy silány emberi tartalom ne tudna elbaszarintani!
És miért ilyenek a politikusaink?
Mert a demokrácia a középszerűséget jutalmazza. Szóval amit a parlamentben látunk viselkedést, az a magyar középszer (középszar), ez a magyar átlag....
Amit a parlamentben látunk, az egy színház, egy valóságshow/cirkusz, a szavak legrosszabb értelmében! Csak amíg az emberek sajnos nagy része erre vevő, addig nincs más választása az ellenzéknek sem, az ő szájuk íze szerint kell tálalni, amit a pártállam eléjük rak! Amíg az egyik gárda egy mesefilm rózsaszínű/narancs álimvilágát adja elő, addig a másik rávilágít arra, hogy a való életnek az csak egy szűk keresztmetszete, nem ez a jellemző! A különbség főleg a "színészek" személyiségében, előadásmódjában van. Vannak azok, akik azt gondolják, hogy az ország 2/3-a csak miattuk nézi meg az előadást, nekik tapsol, ezért gőgösek, lenézik a másik gárdát, és erre buzdítják a nézőket! Ezzel ők megszűnnek mint nézők, és előlépnek szereplőkké! A kormány a forgatókönyvíró, az "elvtárs" a porondmester az ellenzék a statiszta! Csakhogy az emberek egyre inkább kezdik unni, hogy mindig ugyanaz a tündérmese van porondon, miközben egyik előadás sem róluk, halandókról szól! Nem szeretnének harcolni azokkal, akik csak a mesét szeretik, újra csak nézők szeretnének lenni a színházban, egy olyan előadáson, ami őket érdekli, róluk szól, és amire futja is a fizetésükből!
Persze az lenne az igazi, ha a nézők nem csak rózsaszínű/narancsos előadást láthatnának a páholyból, mert a többség már régen nem arra, és a csak azt a szerepet betanult színészekre kíváncsi, mert ők is kifizetik a jegyet, és nélkülük csődbe menne a színház! Na és az sem lenne hátrány, ha nem lógnának be egyre többen az előadásra a bliccelők, kiszorítva azokat, akik kifizették a jegyet!
Remélem nem sértettem meg a tündérmesék rajongóit, nem állt szándékomban! Viszont a bliccelők koccolhatnának!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 576
15 560
113
Szóval. khm.... Kedves Negan.... Ne haragudj, tévedtem. Azt hittem - tévesen -, hogy lehet Véled értelmesen eszmét cserélni. Azonban az érvekre NER-ezni, mikor - gyanítom - fogalmad nincs miért született és miért működik a NER, inkorrektnek tartom. Valamint érveimre olyan szóhasználattal "válaszoltál", de inkább fröcsögtél, hogy kétségeim merülnek fel, miszerint a jobbítás szándéka vezet Téged.... Így hát nem marad más, befejezem. Pedig jó lenne egy tisztán gondolkodó, érvelő, tisztességesen fogalmazó ellenzékivel beszélgetni. Azt hiszem - és itt hadd dicsérjem meg Masztiff-et -, kevés kivétellel nincs itt ilyen. Csak trollok és fröcsögő Ladagrantok. Sajnálom. Nagyon.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 556
68 140
113
Egy jó beszélgetésből valóban sokat lehet tanulni, mármint elméletileg, de a gyakorlat az picit más, mert nem mindenki tanul belőle. :rolleyes:

A probléma akkor van, ha nem "egy" beszélgetésről van szó, hanem már századszorra is ugyanazokat a köröket futja a fórum. Így az egész beszélgetés értelmét veszti. A "" beszélgetéshez tájékozottság, vagy legalább nyitottság kell. A fogalmak szabadon értelmezése vagy például az alpáriság nagyon távol állnak attól, hogy tartalommal töltsék meg a hozzászólásokat. Illetve a "beszélgetés" nem önmagunk ismételgetését jelenti. A folyamatos ködösítések, csúsztatások, értetlenkedés stb. sem segítenek a párbeszédben.

Sokszor eljutott már a fórum az értelmetlen félprezidenciális rendszer-mantráig. Többször kapott rá kulturált kritikát, szerintem te is érthetően elmagyaráztad a dolgokat, de amikor legkésőbb pár nap múlva, mintha mi sem történt volna, kezdődik az egész elölről... Na, az nevetséges.
T-72. :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Azután lett trollkodás, hogy kiderült, érdemi modernizációra esélytelen a T72, mivel nem költséghatékony.
Engem meggyőztek, de bevallom én is sokáig kézzel-lábbal tiltakoztam a beolvasztásuk ellen. Olyan sok leépítést magyaráztak már meg, hogy alapból szkeptikus vagyok. Asszem az új tankok érkezése többet számított, mint a racionális érvek. Azóta meg jó móka a T-72-es téma. Nincs anyázás, sokat lehet vele viccelődni, meg a fenébe is, az a rozsdakupac még mindig rohadt vagány. :)