[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 320
113
És úgy a legszebb nyerni, ha az ellefeledet kizárjuk. Régi komcsi reflexek az MSZP-nél.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 049
6 489
113
Teljesen mindegy egyébként, hogy miért lett káosz az ellenzéki előválasztás, a nyugati liberálisok úgyis csak annyit hallottak, hogy "Orbán rendszere megakadályozta a demokratikus ellenzéki összefogást alkotmányos jogainak a gyakorlásában" és ezt is fogják üvölteni az EP-ben, a New York Times-ban, a Financial Times-ban, a Politico-ban, ...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Erősen mellékszál, de nem tudja valaki, hogy a Rajk-perben volt konkrét csőszkunyhó fizikailag, vagy csak elméletileg létezett a talkálkahely! Nyilván nem arról van szó, hogy valóságosan, mert koncepciós per volt, hanem arról, hogy a konstrukció talált e létező helyszínt a kompromatnak! Tudom hülyeség, de ez ugrott be, mert innen származnak a jugoszláv békaemberek végső soron, akik oda mentek valahova, de hova!

Megjelent a korabeli sajtóban a csőszkunyhóról készült fénykép, hogy itt találkozott Rankoviccsal Rajk. Rákosi emlékirata nem biztos persze, hogy hiteles forrás:

RM 1962-ben azt állította, Péter Gábor találta ki "Paksot", s ő sem hitte. "Az teljesen ki van zárva, hogy ilyen feszült nemzetközi helyzetben a jugoszláv belügyminiszter két emberrel nekivág a magyar határnak... Ezt ki kell vizsgálni... Erre másnap vagy harmadnap jött, hogy ki volt a határőrség parancsnoka? ...Pálffy ...ő megállapodott a jugoszlávokkal, hogy nem tudom én egy húsz kilométeres területen aznap nem lesz határvizsgálat... Ezek után mért ne hittem volna el? Hát maga nem tudja, mi volt nekünk ezekkel a jugoszlávokkal. Mit kell nekem ezeket magyarázni?" Sztálin csettintett: ebben benne van Tito zseniális terve! Donáth felesége pedig fényképes riportot készített a csőszkunyhóról, ahol találkoztak, miközben mindezt Péter Gáborék gondolták ki a szovjet tanácsadókkal. "Én magam nem gondoltam arra, hogy ellenőriztessem."

Forrás: http://mek.oszk.hu/05300/05372/05372.htm

Az emlegetett Donáth egyébként Donáth Ferenc (a felesége pedig Bozóky Éva), Donáth Anna nagyfaterja...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113

vs

Fekete-Győr András is ekkor még azt írta Instagram-oldalán: „Változást akaró tömegek rohamozták meg az ellenzéki sátrakat, amit az algoritmus hekkertámadásnak vett, ezért blokkolni kezdett.



Szerintetek noóóórmááálisak? :D



Nem mondom, hogy nincs pár millió honpolgár, aki megakadályozná ezt az ellenzéki bohóckodást, de bizton állítom, hogy sokkal kevésbé szofisztikált módon tennék, mint egy hekker támadás, ha értitek mire gondolhattam.... :rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
Nem mondom, hogy nincs pár millió honpolgár, aki megakadályozná ezt az ellenzéki bohóckodást, de bizton állítom, hogy sokkal kevésbé szofisztikált módon tennék, mint egy hekker támadás, ha értitek mire gondolhattam.... :rolleyes:
Két zseniális írás a témában. :) Az első egy ellenzékitől. A második nem, csak simán leírja, hogy miket mondtak anno ...



Tényleg kíváncsi lennék mi történt, de én Fegyőr először elmondott, vsz hivatalos okként jelzett problémájáról lehet szó, minden más pedig egy Bangóné szintű prolihergelő "kurva erős kép" ...

Szerintem, simán BALfaszok, mint kb. mindenben. Ennyit tudnak. Pénz, paripa megvolt, közpénzt a Lánchíd-Blaha kapcsán kilopták a témára, de csak a saját - Gelgő! Pistike Pityu bácsi unokája, jó lesz informatikusnak, sokat játszik online játékokkal - kemény magjuk ennyire béna kb. mindenben. SzaGember meg nem járatja le magát velük. Így lett ez az előválasztási valami, ami már a pénteki!!! teszten!!! elhasalt. Elhasalt szombaton is, oka a BALf.szság, de a sok kretén kitalálta, hogy fullban nyomják a kretént, és lett belőle hackertámadás.

Nem tudom, hogy anno a covid foglalás kapcsán itt röhögcsélő, hackertámadást kiröhögő balos kommentelők éppen merre járnak, de úgy kíváncsi lennék a véleményükre a témában! :D (Nem, qurvára nem érdekel ...)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 140
113
Miért, végül nem volt ott az Eucharisztikus kongresszuson?
Ott volt. Nagy nehezen, a nyilatkozata szerint. Ezert kerdezem hogyha a hivekkel nem ingere talalkozni a Vatikani integetesen kivul, ha nem megy utana a maradek hiveknek (itt Europara gondolok mert megiscsak itt van neki a szomszedban es itt gyengul a kereszteny/katolikus vallas) akkor mit var, mitol erositene meg hiteben az elmaradokat? Janos Pal egy ikon volt, szerettek az emberek, ez meg egy bohoc az emberek szemeben.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
Ott volt. Nagy nehezen, a nyilatkozata szerint. Ezert kerdezem hogyha a hivekkel nem ingere talalkozni a Vatikani integetesen kivul, ha nem megy utana a maradek hiveknek (itt Europara gondolok mert megiscsak itt van neki a szomszedban es itt gyengul a kereszteny/katolikus vallas) akkor mit var, mitol erositene meg hiteben az elmaradokat? Janos Pal egy ikon volt, szerettek az emberek, ez meg egy bohoc az emberek szemeben.
János Pál SOSE MENT EL ERDÉLYBE!!! Mondom ezt úgy, hogy nem bírom ezt a migrisimogatós, balos pápát ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
Két zseniális írás a témában. :) Az első egy ellenzékitől. A második nem, csak simán leírja, hogy miket mondtak anno ...



Tényleg kíváncsi lennék mi történt, de én Fegyőr először elmondott, vsz hivatalos okként jelzett problémájáról lehet szó, minden más pedig egy Bangóné szintű prolihergelő "kurva erős kép" ...

Szerintem, simán BALfaszok, mint kb. mindenben. Ennyit tudnak. Pénz, paripa megvolt, közpénzt a Lánchíd-Blaha kapcsán kilopták a témára, de csak a saját - Gelgő! Pistike Pityu bácsi unokája, jó lesz informatikusnak, sokat játszik online játékokkal - kemény magjuk ennyire béna kb. mindenben. SzaGember meg nem járatja le magát velük. Így lett ez az előválasztási valami, ami már a pénteki!!! teszten!!! elhasalt. Elhasalt szombaton is, oka a BALf.szság, de a sok kretén kitalálta, hogy fullban nyomják a kretént, és lett belőle hackertámadás.

Nem tudom, hogy anno a covid foglalás kapcsán itt röhögcsélő, hackertámadást kiröhögő balos kommentelők éppen merre járnak, de úgy kíváncsi lennék a véleményükre a témában! :D (Nem, qurvára nem érdekel ...)
Jaj, ez az ember nagyon teper. Anno versenyt tepert Szanyival az utolsó EP mandátumért, és nyert. 3%on az MSZP. Ha jövőre nem nyernek, akkor 3 év múlva mehet vissza a balettba ugrálni. Bár, manija szépen van, csak félek, hogy haza kell adogatni belőle a pártnak. De nagyon végük. Tényleg tele a gatyájuk az Újhülyéknek.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
Jaj, ez az ember nagyon teper. Anno versenyt tepert Szanyival az utolsó EP mandátumért, és nyert. 3%on az MSZP. Ha jövőre nem nyernek, akkor 3 év múlva mehet vissza a balettba ugrálni. Bár, manija szépen van, csak félek, hogy haza kell adogatni belőle a pártnak. De nagyon végük. Tényleg tele a gatyájuk az Újhülyéknek.

16320343147340040_800x600.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ackermann Dávid rejtélyes eltűnése, 2009. szeptember 11.!
..
Ophélie Bretnacher hátborzongató halála, 2008. december 4.
..
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
691
1 717
93

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
"Jól érintette"

Alányaltak. Rezsimeztek. Mindeki hülye, bezzeg Karácsony. :)