[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 698
3 924
113
A büdös parasztja, hát nem átalkodik haszonot remélni a munkájáért és a befektetett tőkéjéért! Lámpavasra velük(n)k!
Azt megkérdezhetem, te miből vásárolsz a boltban?
Lehet, hogy ő azokról beszélt:

- akik nem ültek még traktorba se az elmúlt évtizedben
- és így vannak számolatlanul ezer hektárjaik

Szóval nem rólatok. Én valahogy így értettem, amit írt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 703
113
Bár közepsulis voltam azért elég bicska nyitogató volt mikor letagadta a viperák használatát :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:
És video is bizonyítja
20061025rendorvip.jpg
Az a durva, hogy vsz nem parancsot teljesített, viszont volt olyan aljas, mint a nyilasok 44-45ben. Mellé az ő parancsára az állomány régi bolsevik emberei magas pozícióban úgy szervezték meg, hogy elélvezzen tőle Gyurcsány. Kaphattak egy olyan utasítást, hogy keményen lépjenek fel, és hogy jó lenne, ha jó példával szolgálnának, és úgy elvernék a Fideszeseket, hogy ne vigyék többet az utcára a politikát (persze erről nem volt magnófelvétel, mint az ominózus beszédről, de elképzelem azt a primitívséget ahogy eltervezték), mellé felhergelték az állomány gcibuta részét, hogy nem lesz azonosító, azt csináltok amit akartok, őket az első sorba rakták, és jelezték, hogy végre mindenki elverheti legálisan a focihulligánokat (ők kapták a legkevesebbet), és azokat, akik kint hőzönghettek a tévészékház előtt ill. után. A többi értelmesnek látszó rendőrt pedig vitte a tömeg. A vége totális öröm lett a baloldalon, de megágyaztak a kétharmadnak. Demszky, Gergényi meg a többiek elképesztő egymásf.szátszopást rendeztek utána.

Megj. ha ez a választás előtt van, elveszítik BuTapestet már 2006ban, balf.sz Katona ide v. oda!

Én egyébként 2010ben, ahogy felállt a kormány, minden 2006ban már állományban lévő rendőrt azonnal kib.sztam volna, majd amint meséltek, utána azonnal, egyesével visszavettem volna. Nem fogadtam volna el olyat, hogy nem emlékszik, meg falaz, kollektív bűnösség, és ennyi. Örök példa lett volna mindenkinek.

Egyébként, ahogy megcseszegetnek minket jogállamiságból Brüsszelből, és még ez a kormány lesz, kb. azonnal el is felejthetjük ezt a bírói rendszert ami ma Magyarországon van. Úgyis lesz elbeszélgetés és gyorstalpaló a válások kapcsán a gyerekelhelyezések megítéléséről, max. majd lesz egy elbeszélgetés is, és repül minden őskomcsi és azok sleppje. Mert ez tényleg kimaradt eddig.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 703
113
Az a durva, hogy vsz nem parancsot teljesített, viszont volt olyan aljas, mint a nyilasok 44-45ben. Mellé az ő parancsára az állomány régi bolsevik emberei magas pozícióban úgy szervezték meg, hogy elélvezzen tőle Gyurcsány. Kaphattak egy olyan utasítást, hogy keményen lépjenek fel, és hogy jó lenne, ha jó példával szolgálnának, és úgy elvernék a Fideszeseket, hogy ne vigyék többet az utcára a politikát (persze erről nem volt magnófelvétel, mint az ominózus beszédről, de elképzelem azt a primitívséget ahogy eltervezték), mellé felhergelték az állomány gcibuta részét, hogy nem lesz azonosító, azt csináltok amit akartok, őket az első sorba rakták, és jelezték, hogy végre mindenki elverheti legálisan a focihulligánokat (ők kapták a legkevesebbet), és azokat, akik kint hőzönghettek a tévészékház előtt ill. után. A többi értelmesnek látszó rendőrt pedig vitte a tömeg. A vége totális öröm lett a baloldalon, de megágyaztak a kétharmadnak. Demszky, Gergényi meg a többiek elképesztő egymásf.szátszopást rendeztek utána.

Megj. ha ez a választás előtt van, elveszítik BuTapestet már 2006ban, balf.sz Katona ide v. oda!

Én egyébként 2010ben, ahogy felállt a kormány, minden 2006ban már állományban lévő rendőrt azonnal kib.sztam volna, majd amint meséltek, utána azonnal, egyesével visszavettem volna. Nem fogadtam volna el olyat, hogy nem emlékszik, meg falaz, kollektív bűnösség, és ennyi. Örök példa lett volna mindenkinek.

Egyébként, ahogy megcseszegetnek minket jogállamiságból Brüsszelből, és még ez a kormány lesz, kb. azonnal el is felejthetjük ezt a bírói rendszert ami ma Magyarországon van. Úgyis lesz elbeszélgetés és gyorstalpaló a válások kapcsán a gyerekelhelyezések megítéléséről, max. majd lesz egy elbeszélgetés is, és repül minden őskomcsi és azok sleppje. Mert ez tényleg kimaradt eddig.
Hogy nem romlott volna le a közbiztonság, arra a legjobb példa a háború utáni csendőrség megszüntetése ...
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
707
3 020
93
Az agyatlan műtrágya és növényvédőszer felhasználásról, arról, hogy beszántják az utolsó négyzetcentimétert is stb.

Sejtettem, hogy valami hasonló semmit mondó lózung lesz a válasz. Csakhogy ez nem így van ám parasztéknál! Először is azt a műtrágyát ki kell tudni gazdálkodni. Az az átkosban volt, hogy tonna számra szórták a műtrágyát hektáronként. Ma már qwára meggondolja mindenki, hova mennyit szór.
Növényvédőszer dettó.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 703
113
"Zsolt (30) konferanszié

Teljesen izgalomba jött attól, hogy nem volt hiábavaló az a rengeteg belefeccölt munkaóra, amit a pihe-puha kanapéján ücsörgő ellenzéki politikusok eltöltöttek nála. Egész végig arról beszélt, mennyire fel van ajzva a tüntetés látványától. Valójában azonban semmi másra nem tudott koncentrálni, mint az arca előtt meredező kőkemény zászlórúdra, amin egy lágy esésű jobbikos zászlóval játszadozott a huncut nyugati szellő."

 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 577
16 173
113
Az agyatlan műtrágya és növényvédőszer felhasználásról, arról, hogy beszántják az utolsó négyzetcentimétert is stb.
Azért ez nem így van. Egy paraszt szereti a földjét, mert abból él. A gyerekeire akarja hagyni. Ha teheti, pihenteti a földjét, mélyalmos trágyát, pillangóst vet, stb. Műtrágyából minimumot, ha lehet oldottan, csepegtetővel visz rá. Permettel csínján, mert a multi nem veszi át. A gond ott van, h tőle 30, 50 meg 80 ért veszik át a krumplit, amit visznek nyugat eu-ba aranyáron. Te meg veszed a 150 forintos lengyel takarmányburgonyát. F.sza az eu, mert a szemét eladhatóvá vált (már nem mér a köjál növényvédőszer meg nitrit tartamot a piacon).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 934
82 703
113
Volt egy egyetemi évfolyamtársam, aki Fideszes-LMP stb. vonalon állította folyamatosan ugyanezt, miközben a feje még a szoclib múmiák seggéből lógott ki:


Már akkor is röhögtem a hasonlókon, mert azért volt nekünk egy ellenzékünk is! :D Amit pedig a kínai kapcsolatokról ír! :D :D :D