[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 354
26 627
113
A NATO, mint olyan, egy szervezett, sok részből van összerakva, nem egységes egész. Egy olyan kaliberű háborúban, mint ami most folyik, nagyon is kijönnének a hibák, ugyanúgy, ahogyan az oroszoknál is. A kis létszámú, profi hadsereg szisztéma már megdőlt, (a villámháborúkban, meg a békében van jogosultsága), kell a tömeghadsereg egy komoly, hosszabb ideig tartó háborúban. Azt hiszem, hogy jó néhány harcszabályzatot át kell majd írni. A NATO, orosz viszonylatban pedig egy nagyon lényeges kérdés, hogy hol harcolnak, ki a támadó és ki védekezik. A másik, hogy egy hagyományosan induló fegyveres harc, hamar átalakulna először hadszíntéri, majd hadászati nukleáris konfliktussá. Véleményem szerint az USA szárazföldi erők pedig tömegesen, még eddig olyan komoly háborút még nem vívtak, főleg, hogy a logisztikájukat senki sem veszélyeztette.
A felszerelésekről csak annyit, hogy a rendőrségi missziós kontingensek mindig a legjobb, legkorszerűbb fegyverekkel, felszerelésekkel voltak ellátva, de maga a rendőrségi állomány felszerelése elég vegyes volt, főleg, ha már mennyiségben kellett ellátni őket. Ráadásul a külföldre küldött alakulatok nem rendszeresített fegyverekkel, felszerelésekkel is elláthatóak.
Az oroszok esetében pedig nagyon is látszik, hogy a szárazföldi haderőben, főleg a páncélos és gépesített lövész fegyvernemek nem igazán voltak preferálva, sokkal kevesebb pénzt fordítottak rájuk, mint ahogyan kellett volna. Mark93 szerint a korrupció miatt, én szerintem inkább azért, mert a nincsből, illetve kevésből sokkal kevesebbet lehet lopni. Putyin, főleg a hatalomra jutása utáni jó pár évben egyáltalán nem foglakozott a hadsereggel, nem egy militáns ember, most is látszik a hozzáállásán. A van lejjebb asszonyság pedig a német hadsereget építette le, most az EU van soron, egy igazi felszámoló. A NATO hadseregei pedig ezekkel a zöööd politikusokkal, irányzatokkal, elég nagy bajban lesznek. Belülről folyik a rothadás, szép lassan, szinte észrevétlenül. A NATO-nak pedig egy nagyon komoly megmérettetés nem biztos, hogy jó lenne. A béke nem tesz jót egy hadseregnek sem, kellenek a komoly kihívások.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 632
5 398
113
A NATO hírneve pedig mindenféle expedíciós műveleteken alapszik.

Azt továbbra se tudjuk, hogyan muzsikálna egy remek össz-NATO haderő, ha mondjuk Magyarországot kéne megvédeniük. A légvédelemről tudjuk, hogy szar (Tu-141, nem egészen egy éve), de mondjuk mennyire lelkesen védene hazánkat egy spanyol? Egy francia? Hát egy szlovák?
Vagy mennyire lelkesen védené mondjuk egy görög katona a törököket, ha épp ott lenne szükség rájuk?

Szóval kételyeim vannak, na.
A hírnév valószínűleg elég lesz arra, hogy ne derüljön ki. Te sem kötsz bele a kocsmában abba az asztaltársaságba, ahol éppen Mike Tyson sörözik a barátaival. :D

Egyébként tutira gigantikus káosz, összevisszaság, kapkodás lenne. Még a békeidős gyakorlatokon sem megy minden simán. A téli ezred gyakorlaton például a századunk 3 napig nem kapott enni. A hadtáp elakadt valahol a sárban. Csak szerencsére indulás előtt kiosztottak egy nagy adag konzervet végszükség esetére. (szóval '86 -ban jó szakemberek voltak és nem lepődtek meg ilyen apróságon :D )
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
A hírnév valószínűleg elég lesz arra, hogy ne derüljön ki. Te sem kötsz bele a kocsmában abba az asztaltársaságba, ahol éppen Mike Tyson sörözik a barátaival. :D
Én nem látom, hogy az a Myke Tyson a tűzbe tenné a kezét az asztalánál ülők jó kétharmadáért.
Vagy esetleg ha utána megdughatja mindegyik feleségét, meg ráiratnák a házukat, ilyesmi.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nem volt rá szükség.


Azt ne felejtsd el, hogy azt ki is kell tudni lőni, márpedig a NATO nem Ukrajna, hogy ne uralja a légteret. Az orosz légvédelem erős ez tény, de a NATO felderítés van annyira jó (ezt be is bizonyította), hogy ezeket a légvédelmi rendszereket bemérje és elpusztítsa.
A légierők közti különbségekről pedig ne is beszeljünk, mert ott már ma is akkora a különbség ami feleslegessé teszi az eszmecserét ebben a kérdésben.
A NATO csak addig volt mindenható míg az ellenség elhitte. Most, hogy látszik a papírkutyasága már a tagoknak sem érdeke ez a szövetség ami csak az Ami érdekek szerint mozog. Kíváncsi leszek meddig tudják az amerikaiak egyben tartani. Mihelyt elkezdődne egy Ami orosz kínai igazi háború, meg lehet majd nézni mennyien akarják majd magukat távol tartani ettől a fasza NATO-tól. Az elsők a törökök lesznek (legalább is én elég sokat tennék rá)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem volt rá szükség.


Azt ne felejtsd el, hogy azt ki is kell tudni lőni, márpedig a NATO nem Ukrajna, hogy ne uralja a légteret. Az orosz légvédelem erős ez tény, de a NATO felderítés van annyira jó (ezt be is bizonyította), hogy ezeket a légvédelmi rendszereket bemérje és elpusztítsa.
A légierők közti különbségekről pedig ne is beszeljünk, mert ott már ma is akkora a különbség ami feleslegessé teszi az eszmecserét ebben a kérdésben.
Ez így van, pont ezért lenne sanszosan támadva nem az F35, hanem a reptér ahonnan üzemel. Taktikai töltetekkel. Onnan meg olyan gyorsan menne az eszkaláció, hogy a vége vagy egy gyors megállapodás, vagy az lenne hogy akkor botokkal mehet tovább azokkal akik megmaradtak, és van még hozzá kedvük. Nekem pl. nem lenne.

Reálisan nincs győztes NATO légierő egy Oroszország szintű atomhatalom ellen!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Már nem azért, de tulajdonképpen a haditechnika és hadművészet fejlődésének nem az a lényegi oka,
hogy a Ny-i demokráciákban, értékrendben, az értékesebb Embert minél jobban megkímélje, technikával helyettesítse?
De, egyértelműen. Attól még mivel az oroszoknál is van ilyen irányú változás - visszavonultak pl. Herszonnál, nem ölették le a katonáikat feleslegesen propi célokból - meg azért akad ott is használható technika, hiába vitatod, ÉS milliós számban tudnak sorozni, ezért még mindig potenciálisan erősek konvencionális fegyverekkel is. A 6600+ töltet miatt meg kb. Suicid hajlamok nélkül kb. érinthetetlenek!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
De, egyértelműen. Attól még mivel az oroszoknál is van ilyen irányú változás - visszavonultak pl. Herszonnál, nem ölették le a katonáikat feleslegesen propi célokból - meg azért akad ott is használható technika, hiába vitatod, ÉS milliós számban tudnak sorozni, ezért még mindig potenciálisan erősek konvencionális fegyverekkel is. A 6600+ töltet miatt meg kb. Suicid hajlamok nélkül kb. érinthetetlenek!
Minap tettem be egy összefoglalót az orosz vs NATO lőszergyártási kapacitásokról.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A NATO felderítését (amit most példának hoztál) gyakorlatilag az USA adja.
A “segítség” az ISR-en kívül nagyobbrészt hadianyag, kisebbrészt meg tréning. Húst (hivatalosan) nem küldtek még - ami eddig volt, az csak arra bizonyíték, hogy a politikai tőke reményében hajlandóak a tagországok a saját eszközeiktől megválni, illetve jelzésértékű tréningeket tartani.
Az USA (mint akinek leginkább érdeke az ukránokat kitartani/kitartatnk) meg nyilván odaadja a “mindent látó szemet”, mert hát azt szabad meg annyira nem kerül sokba.

A NATO hírneve pedig mindenféle expedíciós műveleteken alapszik.

Azt továbbra se tudjuk, hogyan muzsikálna egy remek össz-NATO haderő, ha mondjuk Magyarországot kéne megvédeniük. A légvédelemről tudjuk, hogy szar (Tu-141, nem egészen egy éve), de mondjuk mennyire lelkesen védene hazánkat egy spanyol? Egy francia? Hát egy szlovák?
Vagy mennyire lelkesen védené mondjuk egy görög katona a törököket, ha épp ott lenne szükség rájuk?

Szóval kételyeim vannak, na.
No meg nekem gyanús az is, hogy még az atomháborún innen, hamar megszűnnének a mindent látó szemek. Azok a műholdak nem elpusztíthatatlanok/zavarhatatlanok/vakíthatatlanok, ahogy az Awacsek/JStarok repterei sem. Ha háború van, ezeket támadnák elsőnek. Bőven érdekes lenne egy olyan még atomháborún innen lévő konvencionális összecsapás, ahol ezek nem, vagy nem teljes rendelkezésre állással játszanak. Lenne nagy zűrzavar, azt gondolom...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Én nem látom, hogy az a Myke Tyson a tűzbe tenné a kezét az asztalánál ülők jó kétharmadáért.
Vagy esetleg ha utána megdughatja mindegyik feleségét, meg ráiratnák a házukat, ilyesmi.
Az az asztalnál hangadó Mike Tyson már egy nyerészkedő hűbérúr régóta, nem egy jószívű egyenrangú barát, sajnos. Azt nézi ami neki jó. Bárkit odadob koncnak, s dugja a feleségeket is, a lakbért neki fizetjük!
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 118
2 960
113
Nem, az ukránok most fogynak el jelen időben. Hősiesek vitán felül, de szerintem ez nekik a rosszabb verzió. Már a lengyelek is fogynak, illetve nyílt toborzás van náluk, hogy menjenek Ukrajnába. Ez szerintem nem azért van, mert jól állnak az ukránok.

Ha visszaolvasol arra reagáltam, hogy a dán hadsereg -meg álltalában a nyugatiak- itteni vélemények szerint pont a 2.vh-s teljesítményt produkálnak.

Neked reagálva, ha az ukrán hadsereg leamortizálódik, elfogy, akkor az orosz szépen "elgurul" a megyehatárokig, kijevig, vagy "záhonyig".
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ha visszaolvasol arra reagáltam, hogy a dán hadsereg -meg álltalában a nyugatiak- itteni vélemények szerint pont a 2.vh-s teljesítményt produkálnak.

Neked reagálva, ha az ukrán hadsereg leamortizálódik, elfogy, akkor az orosz szépen "elgurul" a megyehatárokig, kijevig, vagy "záhonyig".
Szerintem megyehatár max. Kijev/Záhony irreálisnak tűnik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Uki összeomlás esetén lehet eljönnek, de szerintem a nyugati területeket nem annektálják, inkább bábkormányt tesznek oda, de ez csak az én meglátásom.
Szerintem ha összeomlás lenne, bemennek a lengyelek :(. Ott vagy nagyon gyorsan egyezkedés, tűzszünet, vagy totális háború lesz. Még az egy nagy kérdés akkor, hogy meghalnánk e Varsóért?! De ha igen, akkor meg is fogunk többnyire.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 323
14 068
113
Uki összeomlás esetén lehet eljönnek, de szerintem a nyugati területeket nem annektálják, inkább bábkormányt tesznek oda, de ez csak az én meglátásom.
Nyilvánvaló, hogy kellene nekik egy ukrán bábkormány is, amely aláírna szamukra, hogy nem tart igényt az annektált teruletekre és elismeri azt, mint Oo részét, hogy majd ezzel a papírral hadonázhassanak a nemzetkozi kozosség elot.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and hunter85

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Szerintem ha összeomlás lenne, bemennek a lengyelek :(. Ott vagy nagyon gyorsan egyezkedés, tűzszünet, vagy totális háború lesz. Még az egy nagy kérdés akkor, hogy meghalnánk e Varsóért?! De ha igen, akkor meg is fogunk többnyire.
Semmilyen másik országért nem vagyok hajlandó meghalni. Őszintén remélem, hogy a honvédeink is így gondolják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nyilvánvaló, hogy kellene nekik egy ukrán bábkormány is, amely aláírna szamukra, hogy nem tart igényt az annektált teruletekre és elismeri azt, mint Oo részét, hogy majd ezzel a papírral hadonázhatnának a nemzetkozi kozosség elot.
Ezt kizártnak tartom hogy összejön. Hamarabb megy be nem mint NATO, hanem mint önálló ország oda pl. egy lengyel-brit-balti-amcsi kontingens. Aztán majd lengyelekhez csapódnak, közfelkiáltással. Szerintem erre már kész tervek vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: N.K. and cirqle

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Semmilyen másik országért nem vagyok hajlandó meghalni. Őszintén remélem, hogy a honvédeink is így gondolják.
Ketten már minimum vagyunk így akkor. Hozzáteszem, Magyarországért sem tervezném hogy meghalok, viszont csak a hazámért lennék hajlandó bárki mást megölni, ha ránk támad.

Fontos a győztes hozzáállás, ne felejtsd el ;) !
 
Status
Not open for further replies.