[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Hol egységes a NATO?

Görögök-törökök ? Lengyel - német? Mi a románokkal? Francia külön utasság? Itt elkezdene suhogni a fejek felett a bárd, olyan kurva gyorsan próbálna mindenki kimaradni belőle hirtelen, hogy arra szerintem példa nincs máshol.

Meg kell nézni, kikúrt harckocsikat nem akar senki a valóságban átadni értelmezhető mennyiségben, mindenki a másik faszával verdesné a csalánt, "adj TE, neked több van, meg a TE hangod mélyebb!"

Ezt játssza kb. mindenki. A leghangosabbak pont azok a baltiak, akiknek SEMMI nincs gyakorlatilag.
A NATO egység kb ott halt meg, amikor az amcsik felrobbantották a NS csöveket.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 611
25 069
113
Azért, mert ha nem csak CM-ben gondolkozna, hanem Iszkanderben, Jarsz etc. MIRV fejekben, akkor nem jön ki az autóskártya, mert azonnal negligálva van az KOMPLETTEN amit számolgatott.

Ja, előttem is van az egységes NATO, a törökökkel, görögökkel, lengyel-német őszinte barátságokkal, bármikor mi is hátat mernénk fordítani NYILVÁN nagyon helyesen a románoknak, a franciák se sütögetnék közben a saját gesztenyét, meg az USA is pont annyira aggódna itt az Európai hadszíntérért, NYILVÁN, mint itt bárki aki valóban itt él!

Vicc.
Pontosan, jó érzésű magyarként soha az eszembe nem jutna egy románnal együtt harcolni, már a feltételezés is degradál engem, hogy még az utóbbi 100 év alap történelemmel sem vagyok tisztában és ezért vele harcolok valami amerikai érdeke miatt...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Hol egységes a NATO?

Görögök-törökök ? Lengyel - német? Mi a románokkal? Francia külön utasság? Itt elkezdene suhogni a fejek felett a bárd, olyan kurva gyorsan próbálna mindenki kimaradni belőle hirtelen, hogy arra szerintem példa nincs máshol.

Meg kell nézni, kikúrt harckocsikat nem akar senki a valóságban átadni értelmezhető mennyiségben, mindenki a másik faszával verdesné a csalánt, "adj TE, neked több van, meg a TE hangod mélyebb!"

Ezt játssza kb. mindenki. A leghangosabbak pont azok a baltiak, akiknek SEMMI nincs gyakorlatilag.
Megtehetik, mert a kutya sem fenyegeti az állami létüket. Amint ez megváltozik eltűnik az ellentét is, mert a NATO-t az tartja össze, hogy a tagállamok egyedül eséllytelenek, viszont együtt legyőzhetetlenek.
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: fip7 and Bubu bocs

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nem gondolod, hogy háttal ülsz a moziban? A NATO nem harcol, csupán fegyvert ad és abból is csak annyit amennyi feleslege van, nem pediv mindent amije van. Amint elkezdődne egy hagyományos orosz vs. NATO háború megjelenne a NATO kb 3000 4. gen repülője és kb 5 perc alatt leradírozná azt a pár 100 modern 4. gen. gépet amivel az oroszok rendelkeznek.
Visszanéztem, még mindig tartom amit írtam. Meddig kell visszanézni hogy értelmes legyen?

Mert erre is igaznak érzem, hogy NATO légierő vs Orosz légierő 3000 korszerű gépe vs 100 orosz gépből pont az következne amit leírtam.

MIRV fejek. Nem CM szalvó.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Pontosan, jó érzésű magyarként soha az eszembe nem jutna egy románnal együtt harcolni, már a feltételezés is degradál engem, hogy még az utóbbi 100 év alap történelemmel sem vagyok tisztában és ezért vele harcolok valami amerikai érdeke miatt...
Hidd el, a görög-török sem fog egymással harcolni az oroszok ellen! Etc... Ez a NATO olyan szinten felhígult, illetve annyira haza játszana mindenki azonnal, ha elindulna a kaszás, hogy még azt sem tartom kizártnak, hogy Putyinnál ott csörögne a telefon folyamatosan, és Makron-Sholcz azért könyörögne hogy ŐK isten bizony még egy gyufát se nem, csak ne legyenek megkínálva!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
A NATO egység kb ott halt meg, amikor az amcsik felrobbantották a NS csöveket.
A németek szerintem megjegyezték, igen.
A franciákban/olaszokban sem látom azt az átütő erőt, hogy bármikor mellre vennének mondjuk pár MIRV fejet a baltikumért, lengyelekért.

Kurvára remélem hogy Viktor is megmondta, hogy ha tré van, mi semmit nem csinálunk, a cipőfűzőnket nézegetjük fütyürészve maximum!!!

Törököktől ki és mit várna, épp a földrengés utána a nép kb. az amcsikat akarja meglincselni, hello!

Az egységes NATO... Még harckocsit is mindenki mással küldetne, ez az igazság!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Visszanéztem, még mindig tartom amit írtam. Meddig kell visszanézni hogy értelmes legyen?

Mert erre is igaznak érzem, hogy NATO légierő vs Orosz légierő 3000 korszerű gépe vs 100 orosz gépből pont az következne amit leírtam.

MIRV fejek. Nem CM szalvó.
Kicsit gondolkodj kérlek. Addig amíg be nem csapódnak az ICBM-ek MIRV fejei addig lehetetlen róluk megmondani, hogy nukleárisak vagy hagyományosak (szetintem amúgy hagyományos nincs is). Innentől kezdve amint akarcsak egy ICBM-et indítanak azonnal azt fogja feltételezni a másik fél, hogy az nukleáris, mert senki nem olyan hülye, hogy megvárja a becsapódást és kiderüljön az igazság. Azt meg gondolom te sem gondolod komolyan, hogy bemondásra elhiszi az egyik fél a másiknak, hogy nem nukleáris fegyvert vet be, hanem hagyományosat. Tehát egy hagyományos fegyverekkel vívott háborúban elfelejtheted mindkét fél SLBM/ICBM rakétáit.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Wilson

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
szerintem a helyes felállás egy jólképzett kivállóan felszerelt aktív mag.
amire ráépül egy tömeget adó tartaékos erő nagyjából sorozott állománynak kifejlesztett fegyverrendszerekkel.
amit kiegészítenek a zsoldosok olcsó könnyen hozzáférhető fegyverekkel lőszerekkel.
mindezt támogatja egy jóidőben bevzetett sorozott állomány. akik egy része rövid visszaképzés utzán bevethető (nem egyből a mélyvízbe dobva őket) a másikrésze hosszabb kiképzés után fokozatosan a konfliktus zónába tólható.

a zsoldosokra hangsúlyt kell fektetni azokat lespórólni nem szabad. ezért kellene az EI zrt hatáskörét bővíteni és állami stratégiai objektumok örzésvédelmét ellátnia. akár külföldön háborús zónába is képesnek kellene erre lennie. ahogy beavatkozó csoportal is rendelkeznie kellene akik teszem azt egy lázongó polgárháborús határon túli OTP ből hazahozzák a szervereket és a kp-t majd egy részük marad őrizni a pénzintézetet.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
A németek szerintem megjegyezték, igen.
A franciákban/olaszokban sem látom azt az átütő erőt, hogy bármikor mellre vennének mondjuk pár MIRV fejet a baltikumért, lengyelekért.

Kurvára remélem hogy Viktor is megmondta, hogy ha tré van, mi semmit nem csinálunk, a cipőfűzőnket nézegetjük fütyürészve maximum!!!

Törököktől ki és mit várna, épp a földrengés utána a nép kb. az amcsikat akarja meglincselni, hello!

Az egységes NATO... Még harckocsit is mindenki mással küldetne, ez az igazság!
Remeelem érzed a különbséget a jelenlegi helyzet ers egy esetleges NATO vs. Oroszország háború közt. Mert ha azt hiszed, hogy van bármiféle párhuzam akkor buta vagy.

Harckocsit a lengyeleken (de ők meg ehyedül nem akarnak, mert a haború utan szót kell érteni az oroszokkal az meg úgy macerás, ha csak te küldtél modern harvkocsit senki más) kívül a kutya sem akar küldeni, de miután a lengyelek bedobták ezt a köztudatba kénytelen volt mindenki felajanlani valamennyit a közvélemény nyomására. Most meg ott tartunk, hogy mindenki a blöff után szabadkozik meg kihátrál.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Kicsit gondolkodj kérlek. Addig amíg be nem csapódnak az ICBM-ek MIRV fejei addig lehetetlen róluk megmondani, hogy nukleárisak vagy hagyományosak (szetintem amúgy hagyományos nincs is). Innentől kezdve amint akarcsak egy ICBM-et indítanak azonnal azt fogja feltételezni a másik fél, hogy az nukleáris, mert senki nem olyan hülye, hogy megvárja a becsapódást és kiderüljön az igazság. Azt meg gondolom te sem gondolod komolyan, hogy bemondásra elhiszi az egyik fél a másiknak, hogy nem nukleáris fegyvert vet be, hanem hagyományosat. Tehát egy hagyományos fegyverekkel vívott háborúban elfelejtheted mindkét fél SLBM/ICBM rakétáit.
Még mindig elbeszélünk egymás mellett!

A NATO légierő 3000 gépe megindulna az oroszok ellen, ott kikkkkúrt 10000% hogy MIRV fejek repkednének!!!

NYILVÁN ATOMMAL!!!
Mást nem is válaszolhatnának rá, és nekem meggyőződésem, hogy pontosan így is cselekednének.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Remeelem érzed a különbséget a jelenlegi helyzet ers egy esetleges NATO vs. Oroszország háború közt. Mert ha azt hiszed, hogy van bármiféle párhuzam akkor buta vagy.

Harckocsit a lengyeleken (de ők meg ehyedül nem akarnak, mert a haború utan szót kell érteni az oroszokkal az meg úgy macerás, ha csak te küldtél modern harvkocsit senki más) kívül a kutya sem akar küldeni, de miután a lengyelek bedobták ezt a köztudatba kénytelen volt mindenki felajanlani valamennyit a közvélemény nyomására. Most meg ott tartunk, hogy mindenki a blöff után szabadkozik meg kihátrál.
Persze, ez a jó irány.

Remélem rájöttek már arra, amit írtam, hogy amit csinálnak, HA folytatják, MIRV eső lesz! Meg kell állapodni az oroszokkal, valamiféle jut is - marad is szituációban, de kurva gyorsan!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Még mindig elbeszélünk egymás mellett!

A NATO légierő 3000 gépe megindulna az oroszok ellen, ott kikkkkúrt 10000% hogy MIRV fejek repkednének!!!

NYILVÁN ATOMMAL!!!
Mást nem is válaszolhatnának rá, és nekem meggyőződésem, hogy pontosan így is cselekednének.
Ne beszélj már bele, ha nem vagy hajlandó elolvasni az egészet az elejetől.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Megtehetik, mert a kutya sem fenyegeti az állami létüket. Amint ez megváltozik eltűnik az ellentét is, mert a NATO-t az tartja össze, hogy a tagállamok egyedül eséllytelenek, viszont együtt legyőzhetetlenek.
Látom nem az élet nevezetű mozit nézed. Utoljára 1940 ben hallottam valami hasonlót a remek német barát magyar katonáktól, csak akkor a duma nem a NATO hanem a tengely szövetségesek volt a legyőzhetetlen szervezet. Remélem bármi lesz a mosttani Teleki nem lesz öngyilkos és szépen maradunk a svéd finn és ehhez hasonló vonalon, hogy mi nagyon elkötelezettek vagyunk meg miegymás, de sajnos most fáj a hasunk és nem érünk rá az orosz don folyóhoz masírozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Megtehetik, mert a kutya sem fenyegeti az állami létüket. Amint ez megváltozik eltűnik az ellentét is, mert a NATO-t az tartja össze, hogy a tagállamok egyedül eséllytelenek, viszont együtt legyőzhetetlenek.
A NATO-t az amerikai világirodalom mint zsarnok tartja össze! Ahogy meggyengül az USA, ott vége is lesz a dalnak. Egy közös EU haderőnek lehetne értelme, az USA annyira a barátunk, mint Kína vagy az oroszok! Vagy még annyira sem! Totálisan ellenérdekelt fél, egy zéró összegű játszmában!

Szerinted pl. az NS2 ről nem hivatalosan, hanem a valóságban, szerinted a németek, meg a nem amcsi ügynök német vezetők, politikusok is akár, mit gondolnak?! Hmm?
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Nézz utána (én megtettem, hisz én sem tudtam fejből a dán haderő struktúráját) és te magad is könnyen kiszámolhatod.
Na látod itt a tévedésed. A dán hadsereg marhára nem operett hadsereg. A dán haderő nem küzd létszám vagy finansziális problémákkal, sőt fenntartanak egy viszonylag nagy számú tartalékos rendszert ami ugyanúgy van felszerelve mint a hivatásos része a haderőnek (könnyű gyalogaság, tehát a gépesítettség telejesen más természetesen). Borzasztóan el vagy tévedve, ha azt gondolod, hogy ezek az északi népségek operett hadseregeket tartanak fent. Ők nem németek a történelem és a saját hülyeségük által magukra erőltetett komplexusaikkal. El sem tudod képzelni, hogy ezekeben az országokban mekkora megbecsülése van annak ha valaki katona (a németeknél meg kb leköpnek érte).
Angliában többször a saját szememmel láttam, hogy az egyenruhás katonát tengerészt meg főleg a boltban vagy a postán előreengedik... @dudi azt hinné álmodik ha meglátja ,hogy mindenki mosolyog rá :) A németek viselkedését nem értem.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
A NATO-t az amerikai világirodalom mint zsarnok tartja össze! Ahogy meggyengül az USA, ott vége is lesz a dalnak. Egy közös EU haderőnek lehetne értelme, az USA annyira a barátunk, mint Kína vagy az oroszok! Vagy még annyira sem! Totálisan ellenérdekelt fél, egy zéró összegű játszmában!

Szerinted pl. az NS2 ről nem hivatalosan, hanem a valóságban, szerinted a németek, meg a nem amcsi ügynök német vezetők, politikusok is akár, mit gondolnak?! Hmm?
Az Usan-nak majd most fog kiderülni hogy hasznosak vagyunk e neki vagy sem.
Ha áthelyezi a fő lehetséges hadszínteret...
Mi mivel tudnánk az új hadszíntéren támogatni az amikat ? kb marad a különlegesek 2 zl je részben nem egészben... azt is több turnusba. meg némi bázisőrséget (amit kontraktorokkal is megtud oldani.) Tehát cca 2 századdal tudnánk hozzájárúlni. 1 század objektum őr és egy század könnyű műveleti...
ez nem sok...
Közel-keletre már nemigen kellünk. a Balkán annyira nem jelentős már USA-nak.

A távolkeletre meg ennyi az annyi... se tengerészeti repüllőgépeket/heikoptereket se hajókat tengeralatjárókat nem tudunk felajánlani... víztisztító képességmeg aknamentesítés hasonlók inkább ENSZ égisze alatt hasznos...

KB súlytalanná vállunk USA szemében mint szövetséges...
a Jó ebbe hogy nem mi vagyunk az egyedüliek ezzel europába.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 289
113
Angliában többször a saját szememmel láttam, hogy az egyenruhás katonát tengerészt meg főleg a boltban vagy a postán előreengedik... @dudi azt hinné álmodik ha meglátja ,hogy mindenki mosolyog rá :) A németek viselkedését nem értem.
igazából ez itthon is jellemző.
 
Status
Not open for further replies.