[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="papajoe"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="minszk2">https://kuruc.info/r/4/160296/
Miért nem vagyok meglepve,most már előnyben az EU-pártiak.

Nem lesz itt semmilyen brexit, ha fent azt akarnák, akkor megtennék anélkül. Nem hülyék, hogy a népet hagyják dönteni olyan dolgokban, ami az ők zsebüket / hatalmukat és a főnökeik érdekeit befolyásolja. </blockquote>


Hogy mondhatsz ilyet? )):
A nép nönt,demokrácia van,muszlim a polgármester,házasodhatnak a melegek,Kanada megváltoztatta a himnuszát,stb.....
Lehet ezt még fokozni?
XD

</blockquote>

A skótok is bepróbálkoztak, azokat sem engedték lelépni, pont az EU-t fogják hagyni... Attól tartok arra megy ki az egész, hogy valami végtelenül pofátlan feltételeket kialkudjanak maguknak, Brüsszelben elmondják, hogy nehéz döntés volt, de a briteket bent kellett tartani, mert hanem ez meg az lesz, aztán még nem tudom hogy, de mi fogunk szopni miatta.
</blockquote>

Nem véletlenül nem engedték ki a skótokat. Csak velük együtt tudják bent tartani egész Angliát.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
UPqUgionpIE.jpg
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Na most akkor hogy is van ez?


A magyar kormány Nagy-Britannia európai uniós tagságának megőrzése mellett érvelő hirdetést jelentet meg hétfőn a brit sajtóban - erősítette meg Kovács Zoltán kormányszóvivő az erről szóló német sajtóértesüléseket vasárnap, az MTI-nek nyilatkozva.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/160304/

A nagy szabadságharcosok, üzenjük Brüsszelnek, most a brit bennmaradásért kampányol, a magyar adófizetők pénzéből?
Csak nem azért, mert rengeteg magyar dolgozik kint, és a brexit után bizonytalanná válna a munkájuk?
Akkor már nem akarják, hogy a magyarok hazajöjjenek?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Akár. Vagy a kormánynak érdeke, hogy a britek az eu-n belül legyenek kritikusak, ne pedig kívül, ezáltal akár partnerek, támogatók is lehetnek a franciákkal de még inkább a németekkel szemben.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 818
30 855
113
A britek nem partnerek, se a németek se a franciák. Mindhárom a saját (és gazdái) pecsenyéjét sütögeti, ha az érdekek véletlenül egyeznek az nem azért van, mert támogatni akarják Magyarországot valamiben, hanem mert épp Magyarország is azt akarja amit a nagyok. A hirdetés meg felesleges, ügysem lesz brexit, ha nem lenne 10 ember az egész szigeten aki a brexit ellen szavaz és az összes többi elmegy a brexitre szavazni akkoris elcsalnák, mert aZ a főnökök érdeke.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na most akkor hogy is van ez?


A magyar kormány Nagy-Britannia európai uniós tagságának megőrzése mellett érvelő hirdetést jelentet meg hétfőn a brit sajtóban - erősítette meg Kovács Zoltán kormányszóvivő az erről szóló német sajtóértesüléseket vasárnap, az MTI-nek nyilatkozva.
Forrás: https://kuruc.info/r/2/160304/

A nagy szabadságharcosok, üzenjük Brüsszelnek, most a brit bennmaradásért kampányol, a magyar adófizetők pénzéből?
Csak nem azért, mert rengeteg magyar dolgozik kint, és a brexit után bizonytalanná válna a munkájuk?
Akkor már nem akarják, hogy a magyarok hazajöjjenek?

Itt a dolog nyitja:

"Pár nap múlva a brit választók nemcsak az Egyesült Királyság, de valójában a teljes európai közösség jövőjéről is döntenek. <b>Ezért itt az ideje, hogy Orbán Viktor kormányfő egyértelmű, világos és egyenes választ adjon arra, hogy ki akarja-e vezetni Magyarországot az európai közösségből</b>, illetve szándékában áll-e az ország uniós tagságáról referendumot kiírni?"

http://mandiner.hu/cikk/20160619_ujhelyi_istvan_vilagos_valaszt_varunk_orban_viktortol

Nos, a OV választ hivatalosan megadta: nem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyébként Ti láttatok már olyan, elsősorban külpolitikai lépést a magyar kormánytól, ami előbb vagy utóbb nem ért össze az uniós irányokkal?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
A hirdetés meg felesleges, ügysem lesz brexit, ha nem lenne 10 ember az egész szigeten aki a brexit ellen szavaz és az összes többi elmegy a brexitre szavazni akkoris elcsalnák, mert aZ a főnökök érdeke.

Azért nem zárnám ki azt sem, hogy a "főnökök"-nek is előnyös lehet a BREXIT, ugyanis:

- jelenleg az Egyesült Királyságnak mentessége van az EURO bevezetése alól,
- nincsenek a Schengen-i övezetben sem,
- Cameron további engedményeket harcolt ki Brüsszellel szemben.

Tehát:

ha most Brüsszel támogatná a BREXIT-et és az Egyesült Királyság kilépne az EU-ból, <b>majd arra kényszerülne, hogy vissza belépjen</b>, akkor már nem adnák meg nekik az eddig meglévő kedvezményeket: be kellene vezetniük az EURO-t, Schengen részévé kellene válniuk stb.

Ezért Brüsszelnek is megérheti kirakni az Egyesült Királyságot az EU-ból, hogy majd szigorúbb feltételekkel vehesse vissza őket.

Azalatt pedig, amíg az E.K. kilép majd vissza belép, az EU szigoríthat az unió működésén, továbbléphet az Európai Egyesült Államok irányába (hiszen Anglia EU-n kívül lesz, és nem tudja akadályozni).

Azt pedig, hogy az E.K. arra kényszerüljön, hogy visszakönyörögje magát az EU-ba, Skócia leszakításával érnék el. Skócia dobná az angol fontot és bevezetné az EURO-t. Így London kész tények elé lenne állítva, és másodjára már sokkal kedvezőtlenebb feltételekkel vennék fel őket az EU-ba.
(Hacsaknem áll készen London arra, hogy tankokkal tiporja el a skót függetlenséget!)

Szumma szummárum, ezért Brüsszelnek is érdekében állhat a BREXIT.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hm. Mellesleg. Ez a mondat olyan, mint a "A királynét megölni nem kell félnetek..." Mit is jelent?

"Magyarország büszkén áll Önök mellett"
+
"az Európai Unió tagjaként"

Mit csinál Magyarország?
Büszkén áll az Egyesült Királyság mellett!

Hogyan?
Az Európai Unió tagjaként.

Ki áll büszkén az E.K. mellett az EU tagjaként?
Magyarország.

Szerepel ebben a kijelentésben az, hogy az Egyesült Királyságnak mit kellene tennie az EU tagság szempontjából?

NEM.

Annyi szerepel benne, hogy Magyarország, mint az EU tagja, büszkén áll az Egyesült Királyság mellett. (= AKKOR IS, HA KILÉP) :D

„<b>A döntés az Önöké, de szeretném, ha tudnák, hogy Magyarország büszkén áll Önök mellett az Európai Unió tagjaként</b>” – ezt üzente a magyar kormányfő.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160620-ujsaghirdetesben-uzent-orban-viktor-a-briteknek.html
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hm. Mellesleg. Ez a mondat olyan, mint a "A királynét megölni nem kell félnetek..." Mit is jelent?

"Magyarország büszkén áll Önök mellett"
+
"az Európai Unió tagjaként"

Mit csinál Magyarország?
Büszkén áll az Egyesült Királyság mellett!

Hogyan?
Az Európai Unió tagjaként.

Ki áll büszkén az E.K. mellett az EU tagjaként?
Magyarország.

Szerepel ebben a kijelentésben az, hogy az Egyesült Királyságnak mit kellene tennie az EU tagság szempontjából?

NEM.

Annyi szerepel benne, hogy Magyarország, mint az EU tagja, büszkén áll az Egyesült Királyság mellett. (= AKKOR IS, HA KILÉP) :D

„<b>A döntés az Önöké, de szeretném, ha tudnák, hogy Magyarország büszkén áll Önök mellett az Európai Unió tagjaként</b>” – ezt üzente a magyar kormányfő.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160620-ujsaghirdetesben-uzent-orban-viktor-a-briteknek.html

hirdetes_teljes.jpg


Középen a fő üzenet.
Az "as a member of the European Union" pedig mindenkinek arra vonatkozik, akire akarja, hogy vonatkozzon. (Hungary/You)

Én így értelmezem:

As a member of the European Union, Hungary is proud to stand with you.

Vagyis Magyarország viszonyát Angliához nem változtatja meg a BREXIT sem.
Azaz, nem lesz köztünk ellentét, habár mi tagjai maradunk az EU-nak (még).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 156
15 811
113
Nem tudom a felcsúti minek pofázik bele ebbe.

Persze értem én, ha a britek mennek, kevesebb pénz jöhet az EU-ból, tehát a pereputty kevesebbet tud ellopni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Nem tudom a felcsúti minek pofázik bele ebbe.

Persze értem én, ha a britek mennek, kevesebb pénz jöhet az EU-ból, tehát a pereputty kevesebbet tud ellopni.

Szerintem a britek pont leszarják, hogy a magyar kormánynak mi az álláspontja ebben az ügyben. Ezért sem értem, hogy mi a fenének kellett egy ilyen baromságot meglépni. De most komolyan. Melyik brit polgár nem szarja le magasról, hogy mi mellettük állunk vagy sem? Tiszta Otelló Gyulaházán.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tudom a felcsúti minek pofázik bele ebbe.
...
Szerintem a britek pont leszarják, hogy a magyar kormánynak mi az álláspontja ebben az ügyben. ...
A k-europabol bevandoroltak egy resze mára britt (kettos) allampolgar lett. Sok szazezren vannak es még odafigyelnek Ovi szavara. Jelen kiegyenlitett helyzetben ez lehet a merleg nyelve.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Szerintem nem olyan sok itt a kettős állampolgár. Nem voltunk rászorulva eddig, és azt a cirka 1000 fontot is eltudtuk költeni máshova! :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="tarzaan">Nem tudom a felcsúti minek pofázik bele ebbe.

Persze értem én, ha a britek mennek, kevesebb pénz jöhet az EU-ból, tehát a pereputty kevesebbet tud ellopni.

Szerintem a britek pont leszarják, hogy a magyar kormánynak mi az álláspontja ebben az ügyben. Ezért sem értem, hogy mi a fenének kellett egy ilyen baromságot meglépni. De most komolyan. Melyik brit polgár nem szarja le magasról, hogy mi mellettük állunk vagy sem? Tiszta Otelló Gyulaházán. </blockquote>

Ebben van igazság. Hogy mér' szól bele?

Hát, ugyanazért, amiért Szijjártó is beleszólt
Montenegró és Grúzia NATO csatlakozásának (!) az ügyébe,
mégpedig úgy, hogy támogatjuk (= oroszok elleni lépés), holott ezzel az álláspontunkkal a NATO-n belül kisebbségben vagyunk!:

"Kijelentette, hogy Macedónia és Grúzia is megérdemli a tagsági perspektívát, <b>ezért Magyarország szorgalmazza</b>, hogy a NATO varsói csúcstalálkozóján fogadják el a csatlakozás “előszobájának” tartott tagsági akciótervet mindkét ország számára. Hozzátette ugyanakkor, hogy <b>a NATO-n belül ennek az álláspontnak jelenleg nem látszik a többsége</b>."

http://www.hirado.hu/2016/05/19/szijjarto-montenegro-csatlakozasa-hozzajarul-a-nyugat-balkani-terseg-stabilitasahoz/

Hogy miért?

Há' me' h'lye. azé