[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
ennek mi köze van a macskakajához?
Egyébként meg ez ezek szt csak Neked újdonság, btw már jóval a hb előtt tudott volt, hogy lesznek
csak akkor egy kiváltó okkal kevesebb miatt még.
Igen persze nekem ezek újdonságok kb áprilisban írtam ezekről a problémákról a villamos szekciókban de ne zavarjanak az ilyen apróságok. De nyomjad csak ;)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Gondolom olvastad, hogy pl a Népligetben a karácsonyi ételosztáskor hányan voltak...
Te is tudod ,hogy lehet találni csóró angolt ha akarsz :) Nem is eggyel dolgoztam együtt anno az első angliai munkahelyemen. NEkik bizony gondot okozhat a jelenlegi helyi infláció. A különbség az, hogy odakinn egy szakmunkás fizetésből már kényelmesen meg lehet élni ha nem Londonban laksz mert oda az isten pénze is kevés :D
Az ilyen cikkekről meg az a véleményem ,hogy aki keres az talál ha akarok Svájci hajléktalanokat is találok meg Albán milliárdosokat is kérdés hogy miről akarok írni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Te is tudod ,hogy lehet találni csóró angolt ha akarsz :) Nem is eggyel dolgoztam együtt anno az első angliai munkahelyemen. NEkik bizony gondot okozhat a jelenlegi helyi infláció. A különbség az, hogy odakinn egy szakmunkás fizetésből már kényelmesen meg lehet élni ha nem Londonban laksz mert oda az isten pénze is kevés :D
Az ilyen cikkekről meg az a véleményem ,hogy aki keres az talál ha akarok Svájci hajléktalanokat is találok meg Albán milliárdosokat is kérdés hogy miről akarok írni.
Egyetértünk. Pont erre akartam én is utalni.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
9 003
113
Szerintem ez meg kvára nem poénos, hogy hány ember szorul erre és milyen hamar, mennyivel többen
Nem kell mindenből agitpropot csinálni. Nézd vissza, akár 20 évre visszamenőleg, mindig tömeges sorbanállás volt ételosztásoknál. De ha egyszer veszed a fáradságot és bármelyik hétköznap elmész egy Vöröskeresztes ételosztó helyre, láthatod, hogy sajnos ez a "normál" menet, évtizedek, a rendszerváltás óta.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem kell mindenből agitpropot csinálni. Nézd vissza, akár 20 évre visszamenőleg, mindig tömeges sorbanállás volt ételosztásoknál. De ha egyszer veszed a fáradságot és bármelyik hétköznap elmész egy Vöröskeresztes ételosztó helyre, láthatod, hogy sajnos ez a "normál" menet, évtizedek, a rendszerváltás óta.
Ehhez képest ha keresel és elolvasod az érintett szervezeted beszámolóit, kiderül hogy sokkal többen lettek
a rezsi, covid, hb óta. És olyanok, akik egyáltalán nem is kerültek az ellátó rendszer (már ha lenne...) periférikus látómezejébe sem eddig.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
9 003
113
Ehhez képest ha keresel és elolvasod az érintett szervezeted beszámolóit, kiderül hogy sokkal többen lettek
a rezsi, covid, hb óta. És olyanok, akik egyáltalán nem is kerültek az ellátó rendszer (már ha lenne...) periférikus látómezejébe sem eddig.
Nem olvasom balos szervezetek kamu beszámolóit.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Pedig ez a rögvalóság a bezzegnyugatos visszhangkamrán túl.
Nem tudom mi ez a cikk, de hogy nem a többségi társadalomra vonatkozik az is biztos. Allateledelt már régóta vesznek idehaza is a rászorulók, tehát ez nem újdonság. Talán mostanában ez a szokás megjelent a sajnos tőlünk fényévekre lévő nyugaton és ez most lesokkolta őket, elképzelhető. Nem hiszem, hogy nagy probléma lenne arrafelé. Sőt még szerintem itthon sincs nagy gond.
Persze infláció az van, így elszabadult élelmiszer árak, üzemanyagárak, de még itthon is televannak a boltok és a forgalom sem akar csillapodni mert drága a benzin. Na akkor most képzeljük ezt el nyugat europaban. Lassan úgy érzem magam mint észak koreaban, ahol azt akarja elhitetni a propaganda, hogy ÉK kívül a világ egy pöcegödör. Mondom ezt megrögzött jobboldalikent. Úgy, hogy a gazdaság és külpolitikank rossz. Lassan nincs olyan ország aki szoba állna velünk itt Európában. És ez nagy baj. Eu és nato tagok vagyunk, de szembe köptük a tagságunkat akkor amikor más nem ezt tette. Szembe mentünk ezzel a két szervezettel. Nem azt mondom, hogy amit az eu vagy a nato tesz az jó, mert nem az. A jelenlegi ukrán-orosz helyzet nagyon rosszul lett kezelve, köszönhetően amcsi baratainknak is. De ami nagyobb gond, hogy amíg az oroszok agresszornak lettek belyegezve és lesznek még sokáig, addig mi oroszberencek lettünk és sokáig úgy is fognak ránk tekinteni. Elszigetelődünk, magunkra maradunk. Ez nem lehet cél.
 
K

Kopi2000

Guest
Pontosan.
Az elejétől azért lehetett sejteni, h orosz dezinfó az ilyen mind.
Sajnáltam azokat, akiket így és ilyen könnyen meg lehet vezetni, de már kifogytam az empátiából.
Nem lehet orosz dezinfo, mert az oroszok sohasem hazudnak.... Az oroszok az igazsag oldalan allnak....
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 430
113
Nem kell mindenből agitpropot csinálni. Nézd vissza, akár 20 évre visszamenőleg, mindig tömeges sorbanállás volt ételosztásoknál. De ha egyszer veszed a fáradságot és bármelyik hétköznap elmész egy Vöröskeresztes ételosztó helyre, láthatod, hogy sajnos ez a "normál" menet, évtizedek, a rendszerváltás óta.
Ez igy van Ausztriában, de Németországban is. Mindenhol panaszkodnak, hogy nem birják a szeretetkonyhák az igényeket. És nemcsak Karácsonykor.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 960
32 851
113
Talán írtam már itt, egyik ismerősömtől francia vendéglátói napi fürdésenként 1 eurót kértek 2013-14 környékén, meg megkérdezték tőle, hogy nem ismeri-e véletlen a parfümöt :)
Ez érdekes.Mert közben a pályakutakon,és a kamionparkolókban franciában tök ingyen lehet fürdeni.......
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szerintem ez meg kvára nem poénos, hogy hány ember szorul erre és milyen hamar, mennyivel többen
Figyu Sir ! Ezt is erősen fenntartásokkal kell kezelni ! Azt nem lehet elvitatni , hogy ma Magyarországon az nem dolgozik aki nem akar ! Aki dolgozik az meg megtud élni ! Persze vannak a perifériára szorultak akiket segíteni kell ilyen módon is ! De ilyen mindenhol van ! Liverpool-Ditroit-Kairóig ! Amúgy talán számolod őket ? hogy így képbe vagy ? Az nem zavar , hogy pont az angolszászok turmixolják most is a xart ugye ? Nélkülük ez a háború de még a COVID se lett volna ! 1312 mintájára 1512 !
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 383
113
Kisfiucska,irtam valamit az ángilus otthonok belvilágárol?Nem.
Viszont elég nehezzen hihető,hogy ha házon ki van rakva a karácsonyi diszkivilágitás,ha a vendéglőben ott kajálnak a népek,ugyanúgy mint tavaly,gammon steaket,ugyanúgy ahogy én,ha a Morrisosnsban veszik a csirkemellfilét meg a marhasteaket,akkor aligha általános a macskakaján élés.Inkább az az általános,hogy qrvára propiidiótaságot nyomtok csak,szokás szerint.

A The Independent, közismerten orosz propagandalap.