[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 190
113
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 053
113
Úgy tűnik alakul a deal:
Joe bácsi küld 10 ABRAMS-et, attől Olaf megnyugszik és ő is küld hasonló mennyiségű Leo-t illetve jóváhagyja, hogy mások annyit küldjenek amennyit akarnak. A finnek másokkal együtt egy jóval nagyobb Leopard-2 mennyiség átadásban gondolkodnak.

A finneknek miért jó, ha húzogatják az oroszlán bajszát. Maradnának inkább csendben, szerintem jobban járnának. Amilyen drogos a főnijük, még a végén valami nagy galibát okoznak maguknak. A nagy barátjuk, svédek nem lesznek NATO tagok, nagyon úgy néz ki, akkor ők sem. Lehet, hogy azok az átadni szándékozott Leopard-ok még egyszer nagyon is hiányozni fognak nem csak nekik. Mondjuk ezek a nagyon zöööd politikusok, nem értenek semmihez, de nagyon elhivatottak.
Megbolondult a világ?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 152
113
A finneknek miért jó, ha húzogatják az oroszlán bajszát. Maradnának inkább csendben, szerintem jobban járnának. Amilyen drogos a főnijük, még a végén valami nagy galibát okoznak maguknak. A nagy barátjuk, svédek nem lesznek NATO tagok, nagyon úgy néz ki, akkor ők sem. Lehet, hogy azok az átadni szándékozott Leopard-ok még egyszer nagyon is hiányozni fognak nem csak nekik. Mondjuk ezek a nagyon zöööd politikusok, nem értenek semmihez, de nagyon elhivatottak.
Megbolondult a világ?
Ki a drogos?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
Nem drogos, a finn miniszterelnöknőre célozgat az olvasó. Egy házibuliról osztottak meg videót, és az ellenzéke egyből felkapta, hogy drogozott. Volt drogteszten, meg minden, és kiderült, hogy kamu a vád. A kollégában ennyi ragadt meg, hogy drog, mert nem szimpatizál vele. Az igazság másodlagos.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 091
25 053
113
Nem drogos, a finn miniszterelnöknőre célozgat az olvasó. Egy házibuliról osztottak meg videót, és az ellenzéke egyből felkapta, hogy drogozott. Volt drogteszten, meg minden, és kiderült, hogy kamu a vád. A kollégában ennyi ragadt meg, hogy drog, mert nem szimpatizál vele. Az igazság másodlagos.
Nem igazán követem a finnekkel kapcsolatos híreket!!! Mindenki azt mond, amit akar. Mi a kamu, meg mi nem, azt nem az én tisztem eldönteni. Amúgy tényleg nem szimpatikusak a zöööd, meg egyéb tulajdonságokkal rendelkező női vezetők, legyen az miniszterelnök, külügyminiszter, vagy hadügyminiszter.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 690
113
OFF_
Tudom hogy erre gondol, de a sunyi sündisznó hogy nem mondja ki.
És jó eséllyel ő is tudja csak ezek szerint szeret mocskolódni, meg sokan nem tudják hogy csinált negatív tesztet, hátha ezt jegyzik meg. (No meg persze, volt ott kamera, élő közvetítés,? Nem, akkor kamuuuu).
Közben meg kiverné rá, nyilván.
4a7b41fa35.jpg
Szerintetek ha a naaagy európai narratíva most épp azt igényli, hogy minél több nő legyen a politikában (há’ me’ az jau!), akkor kiderülne valaha annak a tesztnek a valódi eredménye?

Személy szerint hányingerem van a manapság jellemző, “marvel-képregényhőst csinálunk a politikusokból is” trendből. Ez a finn hölgy se más mint a többi karrierpolitikus - szociopata, valódi emberi kapcsolatok kialakítására képtelen biorobot, aki egyedül az urait szolgálja. Mi sem példázza ezt jobban, mint hogy felmerült a neve Ursula utódjaként.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 188
8 027
113
Nem igazán követem a finnekkel kapcsolatos híreket!!! Mindenki azt mond, amit akar. Mi a kamu, meg mi nem, azt nem az én tisztem eldönteni. Amúgy tényleg nem szimpatikusak a zöööd, meg egyéb tulajdonságokkal rendelkező női vezetők, legyen az miniszterelnök, külügyminiszter, vagy hadügyminiszter.
Oké, nekem sem szimpatikus sok politikus, de csak ezért nem állítom róluk, hogy drogoznak.... Az előfordul, hogy azt mondom régi beidegződésként mérgemben, hogy buzi ez, buzi az - de többször kiderült már, hogy ráhibáztam...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 152
113
Szerintetek ha a naaagy európai narratíva most épp azt igényli, hogy minél több nő legyen a politikában (há’ me’ az jau!), akkor kiderülne valaha annak a tesztnek a valódi eredménye?

Személy szerint hányingerem van a manapság jellemző, “marvel-képregényhőst csinálunk a politikusokból is” trendből. Ez a finn hölgy se más mint a többi karrierpolitikus - szociopata, valódi emberi kapcsolatok kialakítására képtelen biorobot, aki egyedül az urait szolgálja. Mi sem példázza ezt jobban, mint hogy felmerült a neve Ursula utódjaként.
Nyilván, nincsen olyan nő aki felérne a férfiakkal politikusként.
És főzni is csak ahhoz képest jók, mert mesterszakácsnak nem valók. :)
Ne már.
melyik mai politikus, aki elvergődik miniszterelnökségig nem karrierpolitikus az elmúlt 20 évben?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Nem igazán követem a finnekkel kapcsolatos híreket!!! Mindenki azt mond, amit akar. Mi a kamu, meg mi nem, azt nem az én tisztem eldönteni. Amúgy tényleg nem szimpatikusak a zöööd, meg egyéb tulajdonságokkal rendelkező női vezetők, legyen az miniszterelnök, külügyminiszter, vagy hadügyminiszter.
Az EU-t az ilyen woke/europeér nindzsók fogják totálisan beleállítani a földbe, mint Baerbock, Marin, Ursula, hazai vonalon Cseh/Donáth etc...

Ezek kicsinálnak minket, az ellenfeleink a geopolitika térképén meg még komolyan se vesznek. Már Merkel is kapott kutyát - mikor tudta jól Putyó, hogy retteg tőlük - de Ursulát már tényleg nyíltan alázták még a török is! Pedig Merkel azért volt valaki nemzetközi szinten, Uschi az csak Uschi. Németország és vele együtt az egész EU a lejtőn van, ebben szerintem ki kell mondani, HATALMAS szerepe van és volt a fogalmatlan, az érzelmeikre hallgató nőknek.

Szóval jöhetne végre egy új De Gaulle valamiféle EU-s szerepben!

Erős, határozott, tárgyalóképes és kiszámítható, hideg fejjel a SAJÁT érdekeinkért kiállni képes és akaró vezetőt látnék már nagyon szívesen az EU-élén, akit a kelet és a muszlim világ sem fog majd egy sima fehércselédként kezelni, nem ezt a sok idióta kvótanőt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 265
113
Normálisan működő piacgazdaságban, erre megvannak a működő reakciók. Ahogy van gluténmentes kenyér és pekáruk, laktózmentes tejtermékek, cukormentes üditők valamint az alergèneket fel kell tüntessék, így lesz majd jó nagy betűkkel feltüntetett és direkt ezzel reklámozott bogármentes termék is.

Megértem a kiakadást, de túlreagáltnak gondolom, és gusztus vezéreltnek.
Én speciel a laborban növesztett hústól jobban irtózom, mint a tücsökliszttől.
Nem, ugyanis a "race to the bottom" miatt egyre szarabb minden termék, és ami tegnap alap volt, ma prémiumként árulják, brutális felárral, és a szemetet kapod már csak a normális termék árán. Ezt ruházati cikkeknél, cipőknél is tapasztaltam (pl. Columbia és Merrel cipők minőségének esése 10 év alatt), de pl. ha tartós toast kenyeret akarsz venni, akkor a szójaliszt menteset kapni szinte lehetetlen. Egyes hipermarketekben a 40 féle kenyér közt 1-2 ilyen, ha akad, ha elég széles a választék. Ez lesz ezekkel a szarokkal is. Lesz majd bogármentes májkrém mondjuk 3-4x es áron.

Ez nem gusztus vezérelt, ez a kultúránk elpusztításának egy lépése, módszeres harc folyik a kiirtásunkra, ez a kulturális fronton. Az urbanizált ember egyre kevésbé ura a környezetének, annak, hogy mi eszik, és az élelmiszer az uolsó kapocs a természettel sok ember életmódjában. A laborban növesztett dolgok épp ilyen gusztustalan támadások.

Mondom, hogy ettem már tücsköt bogarat, nem undorodom tőle, hanem az NWO/ZOG sátánista diktátumaitól írtózom, amiket félresöpörnek az emberek, hogy majd a piac megoldja... ja, mint a villanyautózást, meg az atomerőmű építést, mert az EU nem szól bele diktátumokkal az energetikába... Mint a szabad internetet, meg olcsó mobilentet, mert a nagyvállalatok kartellje nem erősebb a piac önszabályozó mechanizmusainál.

Békés ember vagyok, de ezekkel már olyan határokat lépnek át, amik forradalomért kiáltanak, ezek azok, hogy iparosítani akarják az életünk utolsó nem iparosított szeleteit is, és végképp kiszolgáltatott helyzetbe szorítani minket. A bogár fogyasztás általam preferált módja: csirke. A szója fogyasztás általam preferált módja: szója szósz, fermentált tofu. Nem kikerülhetetlen adalékok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Finnországnak adott esetben Svédország nélkül is meg kell fontolnia a NATO-csatlakozást - adta értésre Pekka Haavisto finn külügyminiszter kedden egy interjúban, de később sietett leszögezni, hogy a fő opció továbbra is a két ország együttes belépése.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/254305/
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 898
5 204
113
A finneknek miért jó, ha húzogatják az oroszlán bajszát. Maradnának inkább csendben, szerintem jobban járnának. Amilyen drogos a főnijük, még a végén valami nagy galibát okoznak maguknak. A nagy barátjuk, svédek nem lesznek NATO tagok, nagyon úgy néz ki, akkor ők sem. Lehet, hogy azok az átadni szándékozott Leopard-ok még egyszer nagyon is hiányozni fognak nem csak nekik. Mondjuk ezek a nagyon zöööd politikusok, nem értenek semmihez, de nagyon elhivatottak.
Megbolondult a világ?
Svédeknél még tudja indokolni az "időhúzást" Finneknél annyira nem.Viszont a "hintapolitika miatt szép lassan lemaradhat a fegyverkezési versenyben Görögországgal szemben.Miközben Görögök megkapják az F35-öst+rafale beszerzés miközben még mindig kongresszusi engedélyre vár hogy kaphassanak új F16-ost a Törökök+régieket korszerűsíthessék.És miért ne ajánlhatnák fel újra a Görögöknek az abramset és ők meg lepasszolhatnák a leoikat Ukrajnának.