[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 910
113

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93

Development_of_electricity_prices_for_non-household_consumers%2C_EU%2C_2008-2022_.png


Ez az ábra a nem háztartási villany árakat mutatja. Sajnos 2022 második félévet még nem találtam, de kíváncsi vagyok rá. Az a gyanúm, hogy nem véletlen az energiavállalatok őrült nagy profitja.

Visszatérve a svédekre (akiknek ugye 60% a megújuló - forrás). Náluk a melegházi termelés esélyes, hogy nagyobb pofonba szállt bele, mint délebbre. Nem csoda, hogy az élelmiszer árak mennek felfelé.

Nyílván nem véletlen az a hír sem, hogy kivonul a rendkívül energiaigényes aluminiumgyártás Európából.

Ami érdekes kérdés, hogy mi lesz helyette. Én még azt is el tudom képzelni, hogy most látjuk a "4 napos munkahét" átalakulást, csak még nem realizáltuk. Az igény általában megoldásokat szül, az emberek nem tétlenek.

Engem igazából csak az aggaszt, hogy mit tud majd az EU exportálni, hogy fedezze az importot, többek között az energia importot. Sok nagy export piac lassan önálló lábakra áll, erősödik a konkurrencia. Illetve ahogy elmennek iparágak, csökkeni fog a helyben maradó profit.

Érdemes megnézni az export-import alakulását is. Engem meglepett kicsit az alábbi ábra (export/import növekedés 2022 IV. negyedév, előző negyedévhez képest), de ha belegondolok, alátámasztja a fenti aggodalmam.

EU_trade_by_product_group%2C_fourth_quarter_2022_%28%25_growth_rates_compared_to_the_previous_quarter%2C_seasonally_adjusted_data%29_V2.png


Az energia masszív beesése nyilván nem meglepetés.

Ami kellemetlen, az a nyersanyag import (raw materials) 7%-os csökkenése.

Ami pozitív és érdekes, az a kemikáliák és a gépek, járművek növekedése. Ezzel mi lesz, nem tudom, ehhez kell alapanyag is és energia is.

Azt is érdemes látni, hogy az EU export masszív része az USA (20%) és a UK (12%) nem jó nekünk most lendületből függetlenedni az USA-tól, főleg úgy, hogy a Kínába irányuló export csökken.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 016
113
Development_of_electricity_prices_for_non-household_consumers%2C_EU%2C_2008-2022_.png


Ez az ábra a nem háztartási villany árakat mutatja. Sajnos 2022 második félévet még nem találtam, de kíváncsi vagyok rá. Az a gyanúm, hogy nem véletlen az energiavállalatok őrült nagy profitja.

Visszatérve a svédekre (akiknek ugye 60% a megújuló - forrás). Náluk a melegházi termelés esélyes, hogy nagyobb pofonba szállt bele, mint délebbre. Nem csoda, hogy az élelmiszer árak mennek felfelé.

Nyílván nem véletlen az a hír sem, hogy kivonul a rendkívül energiaigényes aluminiumgyártás Európából.

Ami érdekes kérdés, hogy mi lesz helyette. Én még azt is el tudom képzelni, hogy most látjuk a "4 napos munkahét" átalakulást, csak még nem realizáltuk. Az igény általában megoldásokat szül, az emberek nem tétlenek.

Engem igazából csak az aggaszt, hogy mit tud majd az EU exportálni, hogy fedezze az importot, többek között az energia importot. Sok nagy export piac lassan önálló lábakra áll, erősödik a konkurrencia. Illetve ahogy elmennek iparágak, csökkeni fog a helyben maradó profit.

Érdemes megnézni az export-import alakulását is. Engem meglepett kicsit az alábbi ábra (export/import növekedés 2022 IV. negyedév, előző negyedévhez képest), de ha belegondolok, alátámasztja a fenti aggodalmam.

EU_trade_by_product_group%2C_fourth_quarter_2022_%28%25_growth_rates_compared_to_the_previous_quarter%2C_seasonally_adjusted_data%29_V2.png


Az energia masszív beesése nyilván nem meglepetés.

Ami kellemetlen, az a nyersanyag import (raw materials) 7%-os csökkenése.

Ami pozitív és érdekes, az a kemikáliák és a gépek, járművek növekedése. Ezzel mi lesz, nem tudom, ehhez kell alapanyag is és energia is.

Azt is érdemes látni, hogy az EU export masszív része az USA (20%) és a UK (12%) nem jó nekünk most lendületből függetlenedni az USA-tól, főleg úgy, hogy a Kínába irányuló export csökken.



No worries, majd a Szaudiak,meg usánka ezután olcsóbban fogja továbbadni az EU-nak az Orosz energiát,nyersanyagokat,mert mi szankciózzuk azt,tökös gyerekek vagyunk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 910
113

Azért mindig bírom, amikor ezek a szoci-liberális-zöld fostalicskák összekacsintanak, hogy biznisz, srácok, harács, hoznak és egy úgy csinálnak meg valamit, hogy lehessen lopni úgy a közösből, hogy igazából még a kezükre se csapnak. Így amikor kiderül, hogy volt, mert mindig van egy törpe senki aki nagyobbat akar kanalazni a közös bödönből, mint a többiek erre gondoltak (vagy gondoltak rá a többiek, de nem maradt annyi nekik sem), akkor inkább bemártják a közös mélyFOS, a Politico által, aminek az a következménye, hogy az egész lopási lehetőség kb. semmissé válik, mert minden tolvaj szoci-libsi-zöld erre gondolt, csak az észtek erre nem gondoltak. :D

A vége az lesz, hogy se pénz, se posztó. Vagyis, odaadták a maradék szart az ukránoknak, nagy baksist remélve, és a végén még a szar is hiányozni fog, ha meg akarják magukat védeni. Innentől a szlotákokkal és egyéb okosokkal együtt mi és a többség mehetünk védeni a légterüket, az amcsik meg vihetnek több LMBTQ katonát, hogy megvédjék ezeket a kreténeket a macitól.
(Ide jönne a kép, ahol a nagyfarkú maci meg slava ukraineozta az addigra már hatalmas segglyukú nobináris valakit, de nem találtam ...)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Próbálok rájönni, hogy a vg kinek a szekerét tolja, de még mindig nem egyértelmű. Mondhatnám, kb. kiegyensúlyozott, de azért ez nem teljesen egyértelmű.
Te erősen elfogult vagy, tehát ha nem találod egyértelműen ballibnek, akkor kormánypárti.
Egyébként a kormány évekkel ezelőtt "megvette". Ettől még nem állandóan az önfényezést nyomja és vannak korrekt gazdasági hírek is.
Az elfogultság ott van, hogy a többiek hibáiról ír, a sajátról meg nem.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 397
24 865
113
"Az Iszlám Állam elleni harcban Irakban végrehajtott holland merényletek a korábban ismertnél több civil halálos áldozatot követeltek. A NOS, a Nieuwsuur és az NRC kutatása szerint még legalább egy incidens történt . Legalább két egyetemi oktató és öt hozzátartozójuk életét vesztette egy moszuli egyetemi komplexum elleni támadásban 2016-ban. Az eset kezelése kérdéseket vet fel a kabinet által ígért civil halálesetek kivizsgálásának kellő körültekintésével kapcsolatban.

2014 és 2018 között a holland pilóták több mint 2000 bombát dobtak le több mint 600 helyen Szíriában és Irakban az Iszlám Állam elleni nemzetközi harc részeként, amely akkor Irak és Szíria nagy részét irányította. A megállapodás az volt, hogy támadásokra csak akkor kerülhet sor, ha a számítások előre azt mutatják, hogy civilek nem fognak meghalni. "Nagyon konkrétan és pontosan, járulékos károk nélkül tudták kikapcsolni a célpontokat" - mondta a fegyveres erők parancsnoka, Tom Middendorp tábornok a képviselőházban."

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 910
113
Te erősen elfogult vagy, tehát ha nem találod egyértelműen ballibnek, akkor kormánypárti.
Egyébként a kormány évekkel ezelőtt "megvette". Ettől még nem állandóan az önfényezést nyomja és vannak korrekt gazdasági hírek is.
Az elfogultság ott van, hogy a többiek hibáiról ír, a sajátról meg nem.
Számít, hogy az ember elfogult? Az erősen elfogultat pedig kikérem magamnak, lengyel a sógorom ... ;)

Minek számít az, hogy pl. a lombkoronás idiótát elítélem, de ha van egy szar, amiről megalakulása óta tudom, hogy egy tehetségtelen szar, de mivel mostanában ismét át van kötve holmi mélymagyar szalaggal, sokan azt szeretnék, ha örülnék nekik, milyen jó lesz, ha egyszer ezek a tehetségtelen senkik egyszer koalába kerülnek esetlegesen ezzel a kormánnyal, annak nem tudok örülni? Nem inkább tapasztalat, mint elfogultság?

Az elfogultság nem mindig negatív valami. Sőt. Akkor káros, ha értelmetlenné tesz bármilyen vitát. Imádok vitatkozni holmi nemzeti színű szalaggal átkötött idiótákról, de mivel 2006 óta ismerem őket más néven, és láttam hová jutottak, ezt a f.szt hagy ne kelljen még egyszer bekapni, pls!

Elfogult vagyok egyes magyar focicsapatokkal szemben, utálok sok másikat, de mi vagyok akkor, ha annak drukkolok, hogy ha adott magyar focicsapat, amit utálok, kijut a nemzetközi porondra és szeretném, hogy ő is jól szerepeljen?

Azt mondja Brüsszel, hogy sérülnek a jogállami normák Magyarországon. Nem fogadom el, tehát elfogult vagyok a totálisan elfogult Brüsszellel szemben? stb.

Az elfogultság sokszor inkább tapasztalat. Ezt a nevet adják ugyanis az emberek a tévedéseiknek.

És itt le is zárnám ...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Flamand

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 873
27 450
113
Mennyi idióta van a világon....

Egy londoni galéria el akarja távolítani Van Eyck képét, mert tömegesen panaszkodnak a karakter Putyinra való hasonlóságáról.

A kép egyébként 1434-ben készült.

STXj_AAdO78.jpg


A szamárvezető a művtörihez: ha a képen minden ember úgy néz ki, mint Putyin, akkor Van Eyck festette.

Az Arnolfini amúgy a National Gallery-ben van.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 984
113
Kérd meg 'Urszulát':
Nem bogár, hanem főfilm
Vagy vmi hasonló lesz :D
Nagyon rákattantál Ursulára, de tudjuk, hogy ő vszínűleg a G fordítóval fordítja az angol szövegeket ( ami olyan amilyen ), esetleg, ha ideje engedi, korrigál.
Múltkor, talán tegnap v. tegnapelőtt a shell-be kötöttél bele, amit a G. kagylónak fordíthatott, de nagyjából - a szövegkörnyezetből ki indulva - mindenki tudhatta, hogy nem erről van szó. Egyszerűen rosszmájúskodtál.