[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 165
113
Nagyon úgy néz ki,hogy Lordságodnak egyre komolyabb gondjai vannak a toronyban. Aki hozzám jön,az alkalmazkodjon. Meg lehet próbálni valamelyik arab országban mondjuk sörözni a helyi parkban,esetleg kellemesen pácolt oldalast,meg tarját grillezni.
Albánia :) OK, ott vegyes a megoszlás, és az elvileg muszlim ismerősök is úgy muszlimok, hogy hát a húsvéti sonkát azért megeszik. :D OK? nem arab, muszlim.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 782
113
Nem jobb, mert soha nem lesz megoldva, s az idő nem nekünk, nektek kedvez! Te is pont úgy tudod ahogy én is, hogy mikor 80 leszel, a gyereked generációját ők gond nélkül, gátlásoktól mentesen fel fogják koncolni, mert addigra már neked nem lesz erőd, a gyerekeinre meg 1vs5 be mennek!

Értem amit írsz, egyénként támogatlak, magyarként tekintek rád aki kint él, ezért pláne azt mondom IGAZAD van, első a családod, de európai fehér emberként meg amit írtam, vagy mostanában nagy nehezen de még megbasszuk őket az anyjuk hátán, vagy a gyerekeINKNEK vége!
Ez nehéz helyzet. Az állam , az igazságszolgáltatás senkit nem támogat aki ezek ellen van mégha önvédelem is. Gusztustalan ami itt folyik.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 649
7 150
113
Én 1 szép francia dalt tettem volna be zenének. :(
Tudod én vagyok a legjobb példa arra miért nem szabadna a hadsereget bevetni. Hihetetlen, évek óta elfojtott feszültség van bennem. Az első szabad hétvégémen Franciaország ban 4.5 hónap kiképzés után megkéseltek az arabok.
Ez már 14 éve volt. Azóta ha bármiféle probléma szemtanúja voltam, az arabok voltak a felelősök. Rasszista megnyilvánulások, közúti balhék, a gyerekeimet arab kölykök verik csoportosan a játszótéren, Kb 3 évet töltöttem Afrikában , 6 különbözö országban ahol egyfolytában azt hallgattam hogy geci fehér bazdmeg a kurva anyád elmegyünk Franciába megbasszuk a feleséged és kinyírjuk a kölykeidet mert Allah a legnagyobb . Most 40 éves vagyok, 2 gyerek apja , már van vesztenivalóm, a probléma az hogyha elém kerülnének mert ki lennénk vezényelve, én addig ütném őket amíg mozognak, nõ , gyerek, férfi, teljesen mindegy. Inkább nem mennék...
A hétköznapjaimban készel járok ki.... Ők azt gondolják hogy itt mindenki birka de kurvára nem, az ország tele van olyanokkal mint én, jobb ha nem kerül sor egy ilyen összetűzésre, inkæbb a rendõrökre hagynám a családom érdekében.
Nem mindenki fasz ám Franciában. Addig jó amíg a nacionalista érzelműek nem kerülnek szembe ezekkel mert akkor vérengzés lesz és a Franciák lesznek felelőségre vonva nem ezek a szardarabok
A rendvédelmi szervek ugyanígy vannak ezzel. Talán jobb így hogy a kormány töketlenségből fékezi őket .
Jószándékból: Készülj fel, hogy már csekkolnak, mint "reakciós". Remélem nem hagytál túl nagy lábnyomot!
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
Tudod én vagyok a legjobb példa arra miért nem szabadna a hadsereget bevetni. Hihetetlen, évek óta elfojtott feszültség van bennem. Az első szabad hétvégémen Franciaország ban 4.5 hónap kiképzés után megkéseltek az arabok.
Ez már 14 éve volt. Azóta ha bármiféle probléma szemtanúja voltam, az arabok voltak a felelősök. Rasszista megnyilvánulások, közúti balhék, a gyerekeimet arab kölykök verik csoportosan a játszótéren, Kb 3 évet töltöttem Afrikában , 6 különbözö országban ahol egyfolytában azt hallgattam hogy geci fehér bazdmeg a kurva anyád elmegyünk Franciába megbasszuk a feleséged és kinyírjuk a kölykeidet mert Allah a legnagyobb . Most 40 éves vagyok, 2 gyerek apja , már van vesztenivalóm, a probléma az hogyha elém kerülnének mert ki lennénk vezényelve, én addig ütném őket amíg mozognak, nõ , gyerek, férfi, teljesen mindegy. Inkább nem mennék...
A hétköznapjaimban készel járok ki.... Ők azt gondolják hogy itt mindenki birka de kurvára nem, az ország tele van olyanokkal mint én, jobb ha nem kerül sor egy ilyen összetűzésre, inkæbb a rendõrökre hagynám a családom érdekében.
Nem mindenki fasz ám Franciában. Addig jó amíg a nacionalista érzelműek nem kerülnek szembe ezekkel mert akkor vérengzés lesz és a Franciák lesznek felelőségre vonva nem ezek a szardarabok
A rendvédelmi szervek ugyanígy vannak ezzel. Talán jobb így hogy a kormány töketlenségből fékezi őket .
Nem kristálytiszta az emlékezetem de azok akik ismerik az emberi természetet egy kicsit azok már látták hogy hová fog kifutni a dolog 14 évvel ezelőtt is, egész egyszerűen ahol az alapszabályokat felülírják és mindenkinek csak joga van ott ez fog megtörténni. Kényszeríteni nem kényszerítettek hogy ott szolgálj és ott élj?

Nem ide tartozik de leírom, és nem rád utalok ezzel, sajnállak, bizonyára nem így képzelted el.
Sok évvel ezelőtt volt egy tanulságos vonatozásom egy idős magyar úrral, és egy usaból hazajött középkorú magyar férfivel, a felesége ázsiai a gyerekei magyarul nem tudtak, és viselkedni sem tudtak egyáltalán. A történetének lényege ez volt hogy milyen putri ez az ország, bezzeg az usa, ott őt megbecsülték, ott nem vágták át őt soha, bezzeg itt..... itt még az angoltanár felsége sem tud elhelyezkedni.... évekkel ezelőtt volt de azért anyanyelvi tanár magyar nyelvtudás nélkül is keresett volt.
Szóval miután a fél keze és arca a csávónak lebénult, csődbe mentek, neki a kezelésre nem volt pénze, hiába volt vállalkozó, ahogy kiesett a munkából már értéktelen lett, annyira meg mégsem volt kolbászból a kerítés. Na mit ad isten ez a "putri" kis ország ingyen engedte őt utazni, lakást adott nekik, támogatást és kezelést.....
Az öreg aztán leállította őt és csendben utaztunk tovább, a történetből mindenki azt következtet amit akar.


Amúgy a francia gyarmatok azok a világ legalja, komolyan mondom azoknak volt szerencséjük akiket más gyarmatosított. Máshol is van rasszizmus de más volt gyarmatokon nem mindenhol úgy néznek a fehérekre mint ott, hanem a többség az embert nézi. Azt viszont elismerem hogy nem európai normák szerint, persze olyanok is vannak.

Amúgy meg nem a színes csürhe az ellenség vannak ott fehér anarchisták is, ők csak egy tünet, , annak a tünete amikor mindenféle jogok és kifogások mögé bújuk a bűnöző és ezt vannak széles rétegek akik pártolják, a rendfenntartókkal és a törvénnyel szemben. Csak mondom vannak biztonságosabb afrikai országok mint egyes nyugat európai országok. Bár távol álljon tőlem hogy kioktassalak mert elhiszem hogy te ezt láttad, én is undorral néznék rád a francia egyenruhádban magyar földön.

Végezetül pedig a római köztársasági időkben volt egy olyan tisztség hogy diktátor, fél évre választották, vészhelyzetek esetén, teljes hatalom és a fél év elteltével nem érette felelősségre vonás tetteiért. Mind a ketten tudjuk hogy egy katonai puccs, aztán rövid különleges időszak és aztán a hatalom visszaadása a polgároknak megoldást kínálhat a probléma gyökereinek a kezelésére, magyarán a túl sok jog és következmények nélküliség megszüntetésére, hogy aztán az emberek ismét békében és szabadon élhessenek. Te ezt az egyenruha miatt nem írhatod le de én igen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem kristálytiszta az emlékezetem de azok akik ismerik az emberi természetet egy kicsit azok már látták hogy hová fog kifutni a dolog 14 évvel ezelőtt is, egész egyszerűen ahol az alapszabályokat felülírják és mindenkinek csak joga van ott ez fog megtörténni. Kényszeríteni nem kényszerítettek hogy ott szolgálj és ott élj?

Nem ide tartozik de leírom, és nem rád utalok ezzel, sajnállak, bizonyára nem így képzelted el.
Sok évvel ezelőtt volt egy tanulságos vonatozásom egy idős magyar úrral, és egy usa hazajött középkorú magyar férfivel, a felesége ázsiai a gyerekei magyarul nem tudtak, és viselkedni sem tudtak egyáltalán. A történetének lényege ez volt hogy milyen putri ez az ország, bezzeg az usa, ott őt megbecsülték, ott nem vágták át őt soha, bezzeg itt..... itt még az angoltanár felsége sem tud elhelyezkedni.... évekkel ezelőtt volt de azért anyanyelvi tanár magyar nyelvtudás nélkül is keresett volt.
Szóval miután a fél keze és arca a csávónak lebénult, csődbe mentek, neki a kezelésre nem volt pénze, hiába volt vállalkozó, ahogy kiesett a munkából már értéktelen lett, annyira meg mégsem volt kolbászból a kerítés. Na mit ad isten ez a "putri" kis ország ingyen engedte őt utazni, lakást adott nekik, támogatást és kezelést.....
Az öreg aztán leállította őt és csendben utaztunk tovább, a történetből mindenki azt következtet amit akar.


Amúgy a francia gyarmatok azok a világ legalja, komolyan mondom azoknak volt szerencséjük akiket más gyarmatosított. Máshol is van rasszizmus de más volt gyarmatokon nem mindenhol úgy néznek a fehérekre mint ott, hanem a többség az embert nézi. Azt viszont elismerem hogy nem európai normák szerint, persze olyanok is vannak.

Amúgy meg nem a színes csürhe az ellenség, ők csak egy tünet, annak a tünete amikor mindenféle jogok és kifogások mögé bújuk a bűnöző és ezt vannak széles rétegek akik pártolják, a rendfenntartókkal és a törvénnyel szemben. Csak mondom vannak biztonságosabb afrikai országok mint egyes nyugat európai országok. Bár távol álljon tőlem hogy kioktassalak mert elhiszem hogy te ezt láttad, én is undorral néznék rád a francia egyenruhádban magyar földön.

Végezetül pedig a római köztársasági időkben volt egy olyan tisztség hogy diktátor, fél évre választották, vészhelyzetek esetén, teljes hatalom és a fél év elteltével nem érette felelősségre vonás tetteiért. Mind a ketten tudjuk hogy egy katonai puccs, aztán rövid különleges időszak és aztán a hatalom visszaadása a polgároknak megoldást kínálhat a probléma gyökereinek a kezelésére, magyarán a túl sok jog és következmények nélküliség megszüntetésére, hogy aztán az emberek ismét békében és szabadon élhessenek. Te ezt az egyenruha miatt nem írhatod le de én igen.
Nahát. Nem gondoltam volna, hogy ha nem is az egésszel, de pár pontjával mondanivalódnak egyet fogok érteni :D
Pro tipp: ezek a diktátorok amúgy elég kis százalékban adták vissza azt a hatalmat...
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Jelenlegi menekültekről beszélek, nem a FR külvárosi csürhéről
Mindkét csoport dolgozni nem akaró afrikaiak/közel-keletiek gyülekezete. Semmi különbsèg sincs köztük.
Ha mi ilyen módon viselkednénk fehér menekültként pl Marokkóban, azonnal kizavarnák az országból az összes európait. Jól is tennék.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Mindkét csoport dolgozni nem akaró afrikaiak/közel-keletiek gyülekezete. Semmi különbsèg sincs köztük.
Ha mi ilyen módon viselkednénk fehér menekültként pl Marokkóban, azonnal kizavarnák az országból az összes európait. Jól is tennék.
Hangsúlyozom még egyszer.
Én rend párti vagyok. Angolbuzi, így status quo párti - lehetőleg civilizáltan.
Egyáltalán nem vagyok egy hajszálnyit sem ezek mellett, akik tönkretesznek indokolatlanul mindent,
ahogy az elmúlt napokban láttuk.
De hiszem, hogy ott fog megszűnni minden, ami európai és ehhez a kultúrához tartozik, ha
feladjuk az európai értékeket.
Nem tudom mi a megoldás pedig sokat gondolkoztam rajta.
Az viszont az ókori görögöktől, a reneszánszon át mindennek a szembeköpése lenne, ha
teszem azt a határokon elkezdenének mindenkire lőni, nőkre, öregekre stb.

De persze az is a vége lenne, ha a mostani eseményekhez hasonlókat megengedjük.

Ezért vagyok szarban és kezdek tudathasadásos állapotba kerülni, mert
egyszerűen nem látok megoldást.
Fos.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Hangsúlyozom még egyszer.
Én rend párti vagyok. Angolbuzi, így status quo párti - lehetőleg civilizáltan.
Egyáltalán nem vagyok egy hajszálnyit sem ezek mellett, akik tönkretesznek indokolatlanul mindent,
ahogy az elmúlt napokban láttuk.
De hiszem, hogy ott fog megszűnni minden, ami európai és ehhez a kultúrához tartozik, ha
feladjuk az európai értékeket.
Nem tudom mi a megoldás pedig sokat gondolkoztam rajta.
Az viszont az ókori görögöktől, a reneszánszon át mindennek a szembeköpése lenne, ha
teszem azt a határokon elkezdenének mindenkire lőni, nőkre, öregekre stb.

De persze az is a vége lenne, ha a mostani eseményekhez hasonlókat megengedjük.

Ezért vagyok szarban és kezdek tudathasadásos állapotba kerülni, mert
egyszerűen nem látok megoldást.
Fos.
A megoldás radikális. Tűzparancs,statárium,deportálás. Itt már nem nagyon van visszaút.