[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Lille
d6fe3abf-d02b-4111-acc1-5c8ad1af3e1c.jpg
a794bf0a-580b-468e-b254-b73bc2f3fd06.jpg
1bed5b33-e666-4e9f-997e-cbebb073aa41.jpg
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 758
15 694
113
Akkor mi?
Vonuljon ki a légió Aubagne-ból?
Miért ne? Ha jól tudom, volt már tapasztalatuk a terrortámadások idején járőrözésben. Ofella Balázs anno írta a blogján, hogy ha volt valami balhé egy légiós és egy gettószökevény között Marseilleben, akkor abban nem volt köszönet utána.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
Ez nehéz helyzet. Az állam , az igazságszolgáltatás senkit nem támogat aki ezek ellen van mégha önvédelem is. Gusztustalan ami itt folyik.

Nálunk majdnem ugyan ez van a C-kkel. Államilag (ügyészség, bíróság, politika) támogatott bűnözés.
10-20 év és nálunk is lehet ilyen az utcán.
Nem akarok okosabb lenni a franciáknál, itthonról a fotelből, de amikor az ügyészség vád alá helyezte a két rendőrt, akkor én a rendőrség helyében közöltem volna, hogy: Ezt most vagy abba hagyja az állam velük szemben, vagy beszüntetik a munkát. Aztán állítsák meg nélkülük a tombolást ahogyan akarják. Máshogy nem megy.
A politika már rég óta nem a népet szolgálja, hanem valami egészen mást... :(
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
Nahát. Nem gondoltam volna, hogy ha nem is az egésszel, de pár pontjával mondanivalódnak egyet fogok érteni :D
Pro tipp: ezek a diktátorok amúgy elég kis százalékban adták vissza azt a hatalmat...
Nincs ebben semmi meglepő, ha azok szerint az értékek szerint akarsz élni amiket fontosnak tartasz meg kell védeni azoktól akik nem képesek felfogni azt, vagy képesek de mégis elpusztítanák, én radikális módon vagyok rendpárti de meglepődnél rajta hogy mennyire úgymond "libsi" vagyok azokban a kérdésekben amik nem bebefolyásolják az alapokat, sőt még azokban is, viszont akkor jól meg kell vizsgálni a változást. Úgy gondolom van akinek be kell piszkítani a kezét hogy végső soron működjenek a dolgok a többségnek.

Amúgy a római történelem nagyon hosszú, és sok benne a fehér folt, és bár a köztársaság korában főleg az elején és a közepén próbáltak következetesek lenni, ők is csak emberek voltak, nem mindig sikerült nekik, és ez igaz a diktatúrára és más intézményekre is, viszont többségében jól működött, igaz a Marius féle reform utáni diktátorok már teljesen mások voltak mint a megelőzők. A mariusi reform megteremtette a birodalom igazi alapját, és egyben az azt kiváltó társadalmi átalakulás, még több polgárháborúnak ágyazott meg a jövőben, ami tovább pusztította az öntudatos római polgárt, hol fizikailag hol pedig szerepének kiüresedésével. Ezt lehet nehéz megérteni de ha érdekel olvas utána miben különbözött a római hadsereg a mariusi reform előtt és után.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 700
113

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
Nahát. Nem gondoltam volna, hogy ha nem is az egésszel, de pár pontjával mondanivalódnak egyet fogok érteni :D
Pro tipp: ezek a diktátorok amúgy elég kis százalékban adták vissza azt a hatalmat...

Nincs ebben semmi meglepő, ha azok szerint az értékek szerint akarsz élni amiket fontosnak tartasz meg kell védeni azoktól akik nem képesek felfogni azt, vagy képesek de mégis elpusztítanák, én radikális módon vagyok rendpárti de meglepődnél rajta hogy mennyire úgymond "libsi" vagyok azokban a kérdésekben amik nem bebefolyásolják az alapokat, sőt még azokban is, viszont akkor jól meg kell vizsgálni a változást. Úgy gondolom van akinek be kell piszkítani a kezét hogy végső soron működjenek a dolgok a többségnek.

Amúgy a római történelem nagyon hosszú, és sok benne a fehér folt, és bár a köztársaság korában főleg az elején és a közepén próbáltak következetesek lenni, ők is csak emberek voltak, nem mindig sikerült nekik, és ez igaz a diktatúrára és más intézményekre is, viszont többségében jól működött, igaz a Marius féle reform utáni diktátorok már teljesen mások voltak mint a megelőzők. A mariusi reform megteremtette a birodalom igazi alapját, és egyben az azt kiváltó társadalmi átalakulás, még több polgárháborúnak ágyazott meg a jövőben, ami tovább pusztította az öntudatos római polgárt, hol fizikailag hol pedig szerepének kiüresedésével. Ezt lehet nehéz megérteni de ha érdekel olvas utána miben különbözött a római hadsereg a mariusi reform előtt és után.
Egy példa arra hogy hogyan látom én a dolgot, és ezzel már nem fogsz egyet érteni, mármint a módszerrel, de én ugyan úgy lövetnék bele és számolnám fel fizikálisan azt a fehér csőcseléket akik békés és rendtisztelő színes polgárok életét és tulajdonát próbálnák tönkre tenni.
A rasszizmus csak addig logikus amíg nem tapasztalod meg a saját bőrödön is, úgy hogy közben vannak olyan színes emberek akiket szeretsz, és ekkor ott találod magad két oldal között, teljesen logikátlanul, mert rájössz hogy ha eszerint nézel problémákat akkor pont hogy új problémát teremtesz meg vagyis újra termeted inkább.

Viszont ha valami szivárványos rózsaszín köddel akarsz antirasszlistát játszani azzal ártasz a legtöbbet, mert akkor a bűnözők és anarchisták e mögé fognak bebújni, és a politikus és a rendőr, és az ügyész is pozitív diszkriminációt csinál nehogy rasszistának vagy nácinak nevezzék, ami még több rasszizmust szül majd, oda vissza. Mi a megoldás? Talán, de csak talán legyünk mindnyájan szürkék. Legyen a szigorú rend az alap, lehet lesznek olyanok akikre ezáltal indokolatlan erővel csap le a törvény de a veszteség akkor is kisebb mint az anarchiában, mindig lesznek akiknek nincs szerencséje.

Éppen annyi félreinformáltságot/tévhitet hallok európai fehérektől a feketékkel kapcsolatban mint fordítva, olyan egyszerű letudni a dolgokat annyival hogy "azért mert fehér, azért mert fekete", aztán meg sokszor kiderül hogy a probléma közös mindkettőnek csak más szögből látják.