[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Jesszus atya, gatya. Ha nálunk szar a helyzet, azt kell szidni, ahol jó, mert a csúnya gonosz EU nem átáll megbecsülni az orvosait és egyéb állampolgárait. Huh.
Nem, itt az a probléma, hogy gerinctelenűl lehúzzák a keleti tagokat, az EU is erre van kitalálva. Ha az a sok orvos nem lépett volna le Magyarországról meg Romániából, akkor nem lennének azok a problémák az egészségűgyben amivel szembesűlsz, csak akkor nem lenne amire írogasd, hogy NER meg O1G.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Van egy rossz hírem, mindenhol a "konzumidióta" a túlnyomó többség, itthon is. És a "fa" ezt kiválóan kihasználja.
A nyugat nagyrésze az, ezért van kódolva a bukás. Schuman
megmondta, Európa vagy keresztény lesz vagy nem lesz és itt nem a külsőségekre gondolok,hanem arra az értékrendre, erkölcsiségre és kultúrára, amire a kereezténység(Jézus) tanít.

Magyarországon is sok a konzumidióta, de mi még nagyon jól állunk..az emberek döntőrésze még mindig tudja, hogy mik az igazi értékek, mik fontosak igazán az életben... ezért szavaznak a jobboldalra és nem a balra.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 485
10 814
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Mivammámegin...?

Párizsban a rendőri erőszak elleni tüntetésen több tucat személy erőszakkal támadt meg egy rendőrautót, és az egyik rendőrt arra kényszerítette, hogy elővegye szolgálati fegyverét, hogy visszakényszerítse őket.

Folyamatosan hecceli a mainstream sajtó és a baloldali politikusok a migránsokat a rendőrök ellen. A rossz bevándorláspolitikájukkal nem mernek szembenézni, ezért a rendőr VS. migráns összecsapásokat mindig a rendőrök hibájának, erőszakosságának tudják be. Ezzel közvetve saját hibás politikájukat mentegetik, közvetlenül a migriket, azok igy mindenre felhatalmazza érzik magukat. Ezt látjuk.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Nem, itt az a probléma, hogy gerinctelenűl lehúzzák a keleti tagokat, az EU is erre van kitalálva. Ha az a sok orvos nem lépett volna le Magyarországról meg Romániából, akkor nem lennének azok a problémák az egészségűgyben amivel szembesűlsz, csak akkor nem lenne amire írogasd, hogy NER meg O1G.
Nem csak NER meg O1G hanem előtte az összes kormány nehéz munkával érte el, hogy ellehetetlenült az egészségügy (meg oktatás, rendőrség, hadsereg). Kormányunk csak abban újított, hogy sikeresen mindig el tudta hitetni a választóival, hogy az összes hibájáért a másik a felelős. Még ha ehhez a társadalmat radikalizálni és összeesküvés-elmélet hívővé is kellett tenni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Nem csak NER meg O1G hanem előtte az összes kormány nehéz munkával érte el, hogy ellehetetlenült az egészségügy (meg oktatás, rendőrség, hadsereg). Kormányunk csak abban újított, hogy sikeresen mindig el tudta hitetni a választóival, hogy az összes hibájáért a másik a felelős. Még ha ehhez a társadalmat radikalizálni és összeesküvés-elmélet hívővé is kellett tenni.
Abban nincs semmi összeesküvéselmélet, hogy az EU mocskosan lehúzza az új tagokat, oda megy a pénz, a képzett munkaerő, aztán meg nézik, hogy nincs itthon se pénz se képzett munkaerő és a kormányt okolják miatta, pedig a leggennyesebbek ebben a történetben az EU vezetése és vezető országai.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
A nyugat nagyrésze az, ezért van kódolva a bukás. Schuman
megmondta, Európa vagy keresztény lesz vagy nem lesz és itt nem a külsőségekre gondolok,hanem arra az értékrendre, erkölcsiségre és kultúrára, amire a kereezténység(Jézus) tanít.

Magyarországon is sok a konzumidióta, de mi még nagyon jól állunk..az emberek döntőrésze még mindig tudja, hogy mik az igazi értékek, mik fontosak igazán az életben... ezért szavaznak a jobboldalra és nem a balra.
Azért kíváncsi lennék, hogy az átlag "nyugati" ember mennyire tudja mik az igazi értékek, mert erős a gyanúm, hogy kb. annyira mint a magyar.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Abban nincs semmi összeesküvéselmélet, hogy az EU mocskosan lehúzza az új tagokat, oda megy a pénz, a képzett munkaerő, aztán meg nézik, hogy nincs itthon se pénz se képzett munkaerő és a kormányt okolják miatta, pedig a leggennyesebbek ebben a történetben az EU vezetése és vezető országai.
Eltérő a véleményünk. Ez szimpla piaci verseny. Ha Kovács Pista vízvezetékszerelő (vagy akármi) munkáját 3-10xesen megfizetik "EUhonban" akkor mi miatt maradna? Főleg, ha a munkatársai is magyarok és még oda sem kell költöznie. D ugye a magyar ember (rezsicsökkentés ellenére) nem tud annyit fizetni a vízvezetékszerelésért mint egy "dekadens Eulakó".
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Azért kíváncsi lennék, hogy az átlag "nyugati" ember mennyire tudja mik az igazi értékek, mert erős a gyanúm, hogy kb. annyira mint a magyar.
Sok tudja azért, én azt látom.
Pl ezért költözik sok német meg holland Magyarországra.
Mert itt az igazi értékek (a már említett Isten, Haza, Család) vannak hirdetve, nem a buzipropaganda, lmbtq meg a cancel culture - woke maszlag és ezen semmit sem változtat egy meleg kormánytag, vagy egy megbotló, a feleségét megcsaló jobboldali politikus.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Sok tudja azért, én azt látom.
Pl ezért költözik sok német meg holland Magyarországra.
Mert itt az igazi értékek (a már említett Isten, Haza, Család) vannak hirdetve, nem a buzipropaganda, lmbtq meg a cancel culture - woke maszlag és ezen semmit sem változtat egy meleg kormánytag, vagy egy megbotló, a feleségét megcsaló jobboldali politikus.
Lehet, de még csak nyugdíjast láttam Magyarországra költözve, annak is jórész volt magyar kapcsolata (pl. feleség). De az én véleményam nem mérvadó. De amit a fosmédia (ami ugye nagy többségben kormánypárti) mond, annak az 1/010ét sem hiszem el. És van egy olyan érzésem, hogy gyengusz pl. holland nyugdíjból itthon királyként élhet.
 
  • Vicces
Reactions: vata

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 880
35 284
113
Lehet, de még csak nyugdíjast láttam Magyarországra költözve, annak is jórész volt magyar kapcsolata (pl. feleség). De az én véleményam nem mérvadó. De amit a fosmédia (ami ugye nagy többségben kormánypárti) mond, annak az 1/010ét sem hiszem el. És van egy olyan érzésem, hogy gyengusz pl. holland nyugdíjból itthon királyként élhet.
sok a nyugdíjas de külföldi de ez nem csak ránk spanyol olaszra talán sokkal jellemzöbb.
nekem több ismerősőm kitelepített sváb eggyik ismerősöm huszonéves nagyapja vagy dédapja házát már megvette a (marhát akar tartani egyébként a srác.)de tudok holland családot akik kutyatenyésztés és lótenyésztés miatt jöttek gyerekestől de kutyatenyésztő macskatenyésztő középkorú német nőt is többet ismerek.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Lehet, de még csak nyugdíjast láttam Magyarországra költözve, annak is jórész volt magyar kapcsolata (pl. feleség). De az én véleményam nem mérvadó. De amit a fosmédia (ami ugye nagy többségben kormánypárti) mond, annak az 1/010ét sem hiszem el. És van egy olyan érzésem, hogy gyengusz pl. holland nyugdíjból itthon királyként élhet.

Ez újabb bizonyítéka, hogy a nyugat beteg és fenntarthatatlan ez az elbaszott, folyamatos profitra, növekedésre épülő, valójában mindenkit (saját lakosait is) kizsákmányoló sátánista rendszer... hiszen kirabol más területeket, földrészeket, mégis nyomorog a nyugati nyugdíjas is. Ez viszont önmagában még nem ok, hogy elhagyja a saját hazáját... nem azért jön ide, mert itt habzsi-dőzsizhet...az csak a mellékes jó. Azért jön ide, mert már annyira undorodik a saját hazájától, hogy képes mindent felszámolni eredeti hazájában, felkerekedni és új hazát keresni magának. Ez hatalmas dolog és megtiszteltetés, hogy minket választanak. Megkell őket becsülnünk, mert idehozzák az élettapasztalatukat, kiforrott szakmai tudásukat és pénzüket, elhagyott falusi házakat, tanyákat építenek újjá és hoznak életet beléjük.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Eltérő a véleményünk. Ez szimpla piaci verseny. Ha Kovács Pista vízvezetékszerelő (vagy akármi) munkáját 3-10xesen megfizetik "EUhonban" akkor mi miatt maradna? Főleg, ha a munkatársai is magyarok és még oda sem kell költöznie. D ugye a magyar ember (rezsicsökkentés ellenére) nem tud annyit fizetni a vízvezetékszerelésért mint egy "dekadens Eulakó".
Nem, az lenne a rendes piaci verseny, hogy a német képezze ki a saját embereit a saját pénzén, akkor meg kevesebb jutna arra hogy a külföldinek többet igérjen. Mert kurva könnyú úgy többet fizetni, hogy a képzésükbe semmit nem pótoltak és megmaradt az az összeg a zsebükben, azt meg fizetésre költhetik. És személyenként többszázezer eurós tételről van szó. Az nem piaci verseny, hogy az egyik oldal csak befektet, a másik meg csak learatja ennek a gyümölcsét.
 

Tomsan1974

Well-Known Member
2020. október 23.
49
300
53
Hello Doki
Neked mennyi orvos kollégád távozott külföldre az elmúlt 25 évben?
Te miért nem?
Én 1991-ben végeztem szakács szakmunkás képzést, kezdő fizetésem több volt mint a szüleimnek ,20 év munkaviszony után.
1999-ben Osaka-ban kaptam munkát a fizetésem megegyezett az otthonival, plusz heti 6 nap meló szabadság nélkül.(4*90 nap turista vízum)
Azóta volt egy év hasonló túra hasonló feltételekkel Tokyo-ban.
A köztes időben Angliában dolgoztam és dolgozom.
14-eve ugyanannak a cégnek vagyok az alkalmazottja , alulról kezdtem és 5 éve konyhafőnök vagyok.
3 magyar kollégám volt 1-1 évig.
2000£ a fizetésem ez itt nem sok, ellenben a munka is könnyű.
Mind a két országba nyelvtudás nélkül érkeztem de gyorsan megtanultam viszonylag elfogadható,jó szinten .

Kicsit hosszú lett mert sok volt a rövid.


Eltérő a véleményünk. Ez szimpla piaci verseny. Ha Kovács Pista vízvezetékszerelő (vagy akármi) munkáját 3-10xesen megfizetik "EUhonban" akkor mi miatt maradna? Főleg, ha a munkatársai is magyarok és még oda sem kell költöznie. D ugye a magyar ember (rezsicsökkentés ellenére) nem tud annyit fizetni a vízvezetékszerelésért mint egy "dekadens Eulakó".
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Ez újabb bizonyítéka, hogy a nyugat beteg és fenntarthatatlan ez az elbaszott, folyamatos profitra, növekedésre épülő, valójában mindenkit (saját lakosait is) kizsákmányoló sátánista rendszer... hiszen kirabol más területeket, földrészeket, mégis nyomorog a nyugati nyugdíjas is. Ez viszont önmagában még nem ok, hogy elhagyja a saját hazáját... nem azért jön ide, mert itt habzsi-dőzsizhet...az csak a mellékes jó. Azért jön ide, mert már annyira undorodik a saját hazájától, hogy képes mindent felszámolni eredeti hazájában, felkerekedni és új hazát keresni magának. Ez hatalmas dolog és megtiszteltetés, hogy minket választanak. Megkell őket becsülnünk, mert idehozzák az élettapasztalatukat, kiforrott szakmai tudásukat és pénzüket, elhagyott falusi házakat, tanyákat építenek újjá és hoznak életet beléjük.
Atya világ, hogy lehet így kiforgatni az ember szavait? Sátánista? Az, basszus, az. Az eszem megáll. Egy merő radikális agresszivitás ez a hozzászólás.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Nem, az lenne a rendes piaci verseny, hogy a német képezze ki a saját embereit a saját pénzén, akkor meg kevesebb jutna arra hogy a külföldinek többet igérjen. Mert kurva könnyú úgy többet fizetni, hogy a képzésükbe semmit nem pótoltak és megmaradt az az összeg a zsebükben, azt meg fizetésre költhetik. És személyenként többszázezer eurós tételről van szó. Az nem piaci verseny, hogy az egyik oldal csak befektet, a másik meg csak learatja ennek a gyümölcsét.
A németek is képzett és képzetlen munkaerő-hiánnyal küzdenek (ott sincs minden családban 3 gyerek), de ők meg tudják oldani a dolgot. Mi meg támogatjuk őket ebben. Mi vagyunk a szegények, akik gazdaghonba vágyunk. És ebben nem lehet az embereket kárhoztatni. De mivel EU, tiltani sem. Pénz meg nincs arra, hogy maradásra bírjuk őket. Szerintem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 535
10 178
113
Hello Doki
Neked mennyi orvos kollégád távozott külföldre az elmúlt 25 évben?
Te miért nem?
Én 1991-ben végeztem szakács szakmunkás képzést, kezdő fizetésem több volt mint a szüleimnek ,20 év munkaviszony után.
1999-ben Osaka-ban kaptam munkát a fizetésem megegyezett az otthonival, plusz heti 6 nap meló szabadság nélkül.(4*90 nap turista vízum)
Azóta volt egy év hasonló túra hasonló feltételekkel Tokyo-ban.
A köztes időben Angliában dolgoztam és dolgozom.
14-eve ugyanannak a cégnek vagyok az alkalmazottja , alulról kezdtem és 5 éve konyhafőnök vagyok.
3 magyar kollégám volt 1-1 évig.
2000£ a fizetésem ez itt nem sok, ellenben a munka is könnyű.
Mind a két országba nyelvtudás nélkül érkeztem de gyorsan megtanultam viszonylag elfogadható,jó szinten .

Kicsit hosszú lett mert sok volt a rövid.
Fiatalon szerettem a munkámat és bíztam, hogy jobb lesz. Most meg öreg vagyok, és csak romlik a helyzet. Most már mindegy. Majdcsak eljön egyszer a nyugdíj.