[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113
Jegyzem meg, az arab származású német rapper, Bushido is jó kapcsolatot ápol a Remmo-klánnal, miután szakított menedzserével, Abou-Chakerrel és klánjával. Bushido 2011ben Bambi díjat kapott példás integrációjáért.
A szakítás miatt Bushido ma is rendőri védelem alatt áll.

Zseniális, nem?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nos, a számodra nem tetsző stílusomra még véletlenül sem reagálnék, mert gyanítom érzékenyen érintene, hogy telibeseszarom, hogy neked tetszik-e vagy sem.
Ami a többit illeti elég bőre engedve fogom kifejteni. Én ott és abban élek és dolgozom amiről neked szerintem csak írnak az újságok. Bitang kíváncsi leszek te vajon hol élsz, mit csinálsz és mi alapján vagy ilyen nagyon jól informált és okos ebben a témában. Szóval igaz, hogy itt Bécsben csak 7-8 éve élek, de mivel a testvérem lassan 20 éve így cirka 2 évtizednyi viszonyítási alapom van csak ezt a várost tekintve. 1-2 topicban írtam már nagyrészt mivel foglalkozom, ha úgy volt fotókat is tettem be, de mivel ezek könnyen elkerülhették becses figyelmedet így ismét: néhány éve prémium elektromos és normál autókat közvetítek ki leginkább Németországba és kevés esetben Ausztriában. Ebből kifolyólag minden hónapban 4-6 alkalommal utaztam Németországba repülővel vagy vonattal majd egyéb járgányokkal tömegközlekedve. És miközben rengeteget beszélgettem az ügyfeleimmel láttam mi van az állomásokon, mi lesz akár 1-2 év alatt is városrészekkel és hogy milyen szinten ömlik a mocsok napi szinten a szerencsétlen németek pofájába. Gondolom ez a pár év, állandó 10-12 német város és környékén való utazás, szállás, ügyfélkapcsolat elegendő arra, hogy valós képet kapjak és reális véleményt alkossak.
Aztán akkor legyen pár példa is innen és onnan úgy általában:
480 kikúrt Eurót fizetek havonta a privát iskolára és napközire azért, hogy a gyerekeim ne a mindenféleszínűszarokkal együtt tanuljon az első 4 évben és még így is megkapja a kisfiam az osztályban, hogy ő egy büdös disznó, mert eszik disznót. Igen, sajnos ezek között a faszfejek között is van, aki szintén fizet ennyit privát iskolára és vannak muszlim osztálytársai, akik ezt mondják neki, mert otthon ezt hallják. Természetesen ez nem feltétlenül baj, kert így már 6 évesen el tudunk beszélgetni arról, hogy mi meg vagyunk keresztelve, fehér Európaiak vagyunk és mik is az értékeink. De valójában érted mitől baj ez, mit hoznak ezek a kis köcsögök otthonról és mi a probléma ezzel??? Remélem igen! Sajnos csak 4. osztálytól lehet őket katolikus privát iskolába íratni. Akkor pedig, hogy ezt a sok szart elkerüljék és biztos legyek benne, hogy megfelelő osztálytársakkal tanulhatnak, játszhatnak, edzhetnek… blablabla cirka 850 Eurómba fog fájna havonta egészen az érettségi végéig. Akik nem tudnak ennyi pénzt erre fordítani azok gyerekei el tudod képzelni mikbe futhatnak bele, amikor vannak olyan helyek és osztályok, hogy a 3/4-e a gyerekeknek ilyen telibebaszott muszlim szar?! És ezeket a sztorikat a saját tapasztalásom kívül meghallgattam Hamburgtól kezdve Kölnön vagy Hannoveren át Münchenig.
Aztán, hogy egy kis mellékszálként becsempészve kitérjek a dübörgő német gazdaságra is a 2023-ás évben nekem több, mint 20 %-al csökkent a komoly prémium kiszállításom vagy cserém és több ügyfelem adta vissza a második autóját vagy azt cserélte le egy kategóriával lefele. Míg például tavaly decemberben volt, hogy hármasával vittem a 65 ezer Eurós Polestar2-t cégekhez és volt olyan, hogy Karácsony és Szilveszter között 5 Tesla 3-at kellett egy nagyon VIP ügyfelem cégének leszerveznem és vinnem, addigra idén decemberben már alig voltak 1-1 darabok. 2022-ben havonta volt egy 100-120 ezer Eurós BMW i50x rendelésem plusz akadt X5M, addigra 2023 tavaszától talán a fele. Ebből azért elkezdhet leesni, mennyire faszán pörögnek most a Fritzek. És innen vissza is kanyarodnék Ausztriába, mert ahogy csökkent az említett munkám úgy kezdett el egyre inkább érdeklődés lenni a mellékes melóm iránt és eljutottunk oda, hogy 2023 utolsó napján öltöny alatt Armadillo Tex-ben meg G17-el vártam az éjfélt a családomtól távol.
És akkor nagy vonalakban ennyit a “muhahahahvg” érvemről és egyebekről. Kíváncsi lennék a tiédre és, hogy a HVG-n meg a bármi más médiákon kívül mire is alapozod az érveidet vagy tartod egy lapon említhetőnek a két dolgot?!
Szia, Boldog Újévet! Ha ilyen tapasztalataid vannak azon a környéken, ahol laksz Bécsben, akkor el kell költözni egy jobb környékre, ahol nincs vagy alig van söpredék. Vagy esetleg Bécs mellé, a "Speckgürtelbe". Mert akkor privát iskolát sem kell fizetni. Unokáim (2 fiú, 9,12) pl Hietzingbe laknak és ott járnak általánosba és gimibe.A gimi (Gentzgasse) szigorú, a teljesitmény számit.Vannak muszlimok, de kevés. Aki nem akar rántott húst enni, az szó nélkül mást eszik. A szülőknek általában szivügyük, hogy a gyerekük tanuljon, viselkedjen, legyenek szerbek, mongólok, törökök, indiaiak,oroszok, ukránok, vietnámiak,latinamerikaiak vagy nigériaiak és kijöjjenek egymással. Biztos vannak gazdagok is, de a többség egyszerűen középosztályhoz tartozó. Ráadásul van egy jó fociklub is, ahol el vannak foglalva,sok hasonlószőrű barátot szereznek, sportszerűséget is tanulnak és nincs idejük hülyeségekkel foglalkozni.
Lányomék a zöld Práter mellől, ahol szivesen laktak, költöztek a 13.kerbe,amikor az idősebb gyerek elsős volt. Ott a tananyagban sokkal előrébb jártak. De szerencsére gyorsan behozta a lemaradást.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Valamiért azt látom, hogy a nyugat "rothadása" több előre nem látott eseményből származik:
1. annyi pénzük volt, hogy agyatlanul elkezdtek zöldülni, megtehették.
2. a demográfiai problémákat elég agyatlaul bevándorlással kívántál megoldani, volt rá pénz, de megkapták a söpredéket is.
3. jött a COVID
4. jött a speciális orosz művelet Ukrajnában
5. megcsappant az erőforrás és maradtak a forrásigényes problémák.

Hogy hol van több ingyenélő gazember, azon meg kár vitatkozni. Kíváncsi lennék, olyan objektív statisztikára, hogy mennyi az muszlimok/cigányok aránya német ill. magyar iskolákban. És ezek közül mennyi a bűnöző/aránylag tisztességesen megélni vágyó.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Nekem meg attól, amikor valaki a rothadó nyugatról magyarázza, hogy rothad a nyugat.
Nem kell elhinned, de időfolyamatban nézve rothad a nyugat. Lehet, hogy ma is még jobb anyagiakkal kecsegtet mint itt, de akár csak 15 évvel ezelőtt többszörösen jobb volt a helyzet minden szempontból:anyagilag, közbiztonságilag, szolgáltatások terén, egészségügyieg stb. A 80-90-es évekről nem is beszélve. Valaki itt irta, hogy a régi bonni NSZK-t sirja vissza. Én is. A nyugatot volt magához kell mérni szerintem. És ott egyértelmű a rothadás. Irom én, akinek mindez nem okoz komoly problémát se itthon, se nyugaton,mert simán ki tudom kerűlni a problémákat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Balti nácik:
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nem kell elhinned, de időfolyamatban nézve rothad a nyugat. Lehet, hogy ma is még jobb anyagiakkal kecsegtet mint itt, de akár csak 15 évvel ezelőtt többszörösen jobb volt a helyzet minden szempontból:anyagilag, közbiztonságilag, szolgáltatások terén, egészségügyieg stb. A 80-90-es évekről nem is beszélve. Valaki itt irta, hogy a régi bonni NSZK-t sirja vissza. Én is. A nyugatot volt magához kell mérni szerintem. És ott egyértelmű a rothadás. Irom én, akinek mindez nem okoz komoly problémát se itthon, se nyugaton,mert simán ki tudom kerűlni a problémákat.
Off: mi is zárkózunk ám rendesen a "nyugat"hoz...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Valamiért azt látom, hogy a nyugat "rothadása" több előre nem látott eseményből származik:
1. annyi pénzük volt, hogy agyatlanul elkezdtek zöldülni, megtehették.
2. a demográfiai problémákat elég agyatlaul bevándorlással kívántál megoldani, volt rá pénz, de megkapták a söpredéket is.
3. jött a COVID
4. jött a speciális orosz művelet Ukrajnában
5. megcsappant az erőforrás és maradtak a forrásigényes problémák.

Hogy hol van több ingyenélő gazember, azon meg kár vitatkozni. Kíváncsi lennék, olyan objektív statisztikára, hogy mennyi az muszlimok/cigányok aránya német ill. magyar iskolákban. És ezek közül mennyi a bűnöző/aránylag tisztességesen megélni vágyó.
Szerintem a nyugat rothadásának fő oka sokkal korábbi, az 1968-as generàció és vilàgnzetük lassu trhóditàsa. Németül ezt " hosszú mars az intèzményeken keresztűl"-nek hivják. Az eredmény pl. hogy az ujságirók 70-80%-a egyrtelműen balos zöld, nincs egy rendes konzervativ újság sok országban, hogy komoly tudománynak szàmit a genderelmélet, hogy nem röhögik ki a "transzembereket", egy szoknyába bújt frfi katonatisztet, a gyermekek jogát, hogy nemet változtassanak, hogy tönkretesznek akárkit a metoo jegyében, ahol elèg, ha egy nő azt állitja, hogy fenekre csaptál 30 vvel ezelőtt, hogy a birók nagy része is "ballibsi" és ennek az ideológiának szellemben itélkezik, hogy ha nem tetszik ez, akkor az gyülöletbeszès és te nàci vagy, a " normális" fogalom teljes kiűritését. Lehetne a végtelensègig folytatni..... :(
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 939
7 822
113
d.png

 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Haj-rá!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 634
32 194
113
Ha egy üzlet beindul..
Jöhet a BlackRock...