[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 389
36 370
113

Úgy tűnik, a demokrácia nem folyamat, hanem eredmény. Bizonyos politikák - még akkor is, ha a polgárok akarják, még akkor is, ha az előző generációk természetesnek vették őket - nem megengedettek. Sokan azt mondják, hogy egy igazi liberális demokráciának mindenképpen meg kell védenie bizonyos szabadságjogokat, mert félnek a zsarnokságtól. A világ nagy részén azonban nincs szólásszabadság - a legfontosabb "jog" mind közül. Az amerikaiak 1964-ben hivatalosan betiltották az egyesülési szabadságot, és a fegyvertartás vagy az ön- és vagyonvédelem joga is elsikkad. Az "emberi jogok" ma már a kormányok, a nem kormányzati szervezetek és a média fegyvereként szolgálnak a hagyományos szabadságjogok elvételére.

Az Alternatíva Németországért (AFD) párt egyre erősebb Németországban. Bár a bevándorlás a legfontosabb témája, a párt nem csak emiatt nyer szavazókat. A berlini rezsim zavarba ejtő gazdasági döntései, amelyeket gyakran a "tiszta energia" és az Oroszország elleni harc nevében hoznak, súlyosan ártanak a német iparnak. A GDP a jelentések szerint 2023-ban zsugorodott, és idén ismét zsugorodhat, ami kétéves recessziót jelent. A német gazdák útlezárásokkal tiltakoznak az új kormányzati politika ellen; Robert Habeck alkancellár azon bosszankodik, hogy "puccsfantáziákkal kapcsolatos felhívások keringenek, szélsőséges csoportok alakulnak, és nyíltan mutogatják az etnikai-nacionalista jelképeket".

Egész csoportokat "szélsőségesnek" nevezni a szokásos német módszer az ellenvélemény ellenőrzésére. Ez a Stasi mentalitás, és Németország, röviden szólva, nem szabad. Betilthatja azokat a politikai mozgalmakat, amelyek megkérdőjelezik a német alkotmány "alaptörvényét". Egyesek azt mondanák, hogy ez egy alapvető biztosíték, mint a Bill of Rights, de az igazság más. Az Alaptörvény garantálja a vélemény-, szólás- és egyesülési szabadságot, és más dolgokat, amelyeket a legtöbb nyugati fehér ember egészen a közelmúltig természetesnek tartott. Mégis mindezeket a jogokat korlátozza a "törvény", így szinte mindegyik korlátozható a "szélsőséges" jobboldal elleni harc nevében.

A felmérések szerint az AfD támogatottsága mintegy 23 százalékos - több, mint bármelyik párté, kivéve Angela Merkel volt kancellár "jobbközép" CDU-ját. Az AfD támogatottsága néhány keleti tartományban még ennél is nagyobb, Szászországban, Türingiában és Brandenburgban meghaladja a 30 százalékot, ahol az első helyen áll. A CDU érzi a nyomást. Nyilvánvalóan jól járna, ha az AfD betiltása miatt a jobboldal egyetlen opciójává válna.

2021-ben a politikai rendőrség (hivatalos nevén "állami alkotmányvédelmi hivatal") azt mondta, hogy az állampárt Türingiában szélsőséges szervezet, mert kapcsolatai vannak más "szélsőséges" szervezetekkel, például az Identitárius Mozgalommal. A politikai rendőrség szerint a párt szerint a német állampolgárság az "etnikai-kulturális népiességben" [azaz a tényleges németségben] gyökerezik, ami nem megengedett, és nem szereti a muszlimokat. Sőt, a politikai rendőrség vezetője szerint a párt "gyűlöletet terjesztett mindenféle kisebbség ellen".

A kormány 2023 áprilisában úgy döntött, hogy az AfD ifjúsági szárnya "szélsőséges". Ez azt jelenti, hogy a párt lehallgathatja a postát, megtagadhatja a tagoktól a kormányzati állásokat, lehallgathatja a telefonbeszélgetéseket és elolvashatja az e-maileket. 2023 novemberében az AfD szász-anhalti szervezetét "szélsőségesnek" minősítették. A párt egyes tagjai a migránsokat "betolakodóknak", "betolakodóknak" vagy "kulturálisan idegen ellátású migránsoknak" nevezték, ami a jelek szerint nem megengedett. A "nagy visszaállítás" "összeesküvés-elméletéről" beszélni a jelek szerint antiszemita. A politikai rendőrség úgy döntött, hogy a párt céljait nem lehet elérni az alkotmányos elvek megsértése nélkül.

2023 decemberében a politikai rendőrség Szászországban szintén úgy döntött, hogy az AfD ebben a tartományban "szélsőséges" és "alkotmányellenes célokat" követ. Azzal vádolta az állampártot, hogy az "etnopluralizmust" - egy európai újjobboldali eszmét, amely szerint a népeknek joguk van megtartani kultúrájukat és identitásukat - népszerűsíti. Ezt gyakorlatilag törvény írja elő az Egyesült Államokban a nem fehérek számára. Az AfD úgy tűnik, úgy gondolja, hogy a fehéreknek is meg kellene adni ezt a jogot, ami nyilvánvalóan veszélyezteti az alkotmányos rendet. Dirk-Martin Christian rendőrségi tisztviselő szerint az "importált gyilkosok" kifejezés a migráns bűnözők leírására nem megengedett, mert az "folyamatosan félelmeket és ellenérzéseket szít a lakossággal szemben".

A rendőrség tud gondolatolvasni. Azt mondják, hogy az olyan kifejezések, mint a remigráció vagy a "nagy csere [csere]"... "elrejtik [az AfD] rasszista magját és nemzetiszocialista eredetét". Az AfD nem mond semmit a zsidókról, de a rendőrség szerint az olyan kifejezések, mint a "nemzetközi pénzügyi elit" "titkosított" antiszemitizmus. Végül pedig az "igazságtalan rendszerről" vagy "pártkartellről" való beszéd "alapjaiban ingathatja meg a lakosság alkotmányos rendbe és demokráciánk működőképességébe vetett bizalmát". Novemberben az AfD-t kitiltották a más pártok számára elérhető finanszírozásból.

A párttagok karrierjük végét jelentő szankciókkal néznek szembe. Augusztusban a Bundestag egy korábbi AfD-s képviselőjét, Jens Maiert eltávolították bírói állásából, miután a zöldpárti szászországi igazságügyi miniszter a kényszernyugdíjazását kérte. A miniszter, Katja Meier egy olyan punkzenekar egykori tagja, amelynek dalaiban a rendőrök elleni erőszakot ünnepelték.

Németország elvesztette a jogot, hogy Oroszországot vagy Kínát "tekintélyelvűnek" nevezze, de ezek a döntések nem állították meg a párt növekedését. Az AfD 2022 és 2023 között mintegy 37 százalékos taglétszám-növekedésről számolt be. Szeptemberben Brandenburgban, Szászországban és Türingiában tartanak választásokat, mind olyan területeken, ahol az AfD erős. A párt az első helyen végezhet, annak ellenére, hogy "szélsőségesnek" bélyegzik.

A kormány teljes betiltását fontolgatja. A Foreign Policy a múlt hónapban azt írta, hogy a német "mainstream" kezd "kétségbeesni a javításért". Marco Wanderwitz, a CDU szászországi parlamenti képviselője szerint az AfD "most már kétségtelenül radikális jobboldali", és "rosszban sántikál és komolyan gondolja". "Attól tartok, hogy bírósági betiltás nélkül nem fogunk megszabadulni tőlük" - mondta. Panaszkodik, hogy "a nap 24 órájában jobboldali szélsőséges tartalmakkal árasztják el az internetet és a parlamenteket". Nyilvánvalóan senki más nem tud versenyezni. Wanderwitz úr nem árulja el, hogy hány más választott tisztségviselő támogatja az általa javasolt tilalmat.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 389
36 370
113
Saskia Esken, a szocialista SPD társelnöke szerint a párt betiltása "magas akadályokba ütközik", de azt mondja: "meggyőződésem, hogy tovább kell vizsgálnunk", mert "fontos, hogy beszéljünk az AfD betiltásáról, és hogy a választókat felrázzuk". Felrázva? "Ez [az AfD] minden témát arra használ fel, hogy az embereket uszítsa" - mondja, és "számomra ez egyértelműen antidemokratikus". Azzal is vádolta a pártot, hogy tiltott nyelvezetet használ ("a nagy csere", vagy amit az amerikaiak úgy hívnának, hogy The Great Replacement), "meg akarja osztani a társadalmat és el akarja pusztítani a demokráciánkat", és "alkotmányellenes célokat" követ. Ha "gyanúja" beigazolódik, szerinte "a pártot be kell tiltani".

Schleswig-Holstein CDU-tag miniszterelnöke azt mondta, hogy "bizonyos szimpátiát" érez a betiltás iránt. "Észrevesszük, hogy mennyire veszélyesek" - mondta. Frank-Walter Steinmeier német elnök azt mondta, hogy a németek "mindannyiunk kezében van, hogy helyükre tegyük azokat, akik megvetik a demokráciánkat".

A kormánytól támogatást kapó "Német Emberi Jogi Intézet" szerint a pártot azért lehet betiltani, mert az "a szabad demokratikus alaprendet akarja felszámolni", és "az emberi méltóság garanciáját akarja eltörölni". Az intézet igazgatója azért támogatja a betiltást, mert "különösen a német történelem megmutatta, hogy egy állam szabad demokratikus alaprendje megsemmisülhet, ha az embertelen álláspontok nem ütköznek időben erőteljes ellenállásba, és így képesek elterjedni és érvényesülni". Hendrik Cremer jogász, aki 72 oldalas tanulmányt írt arról, hogy miért lehetne betiltani a pártot, azt mondta, hogy azok a javaslatok, amelyek "önkényesen határozzák meg, hogy ki él Németországban és ki nem, ami magában foglalja a német állampolgárok kitoloncolását", "az alapvető és emberi jogokat sértő erőszak alkalmazását" igényelnék.

A kormány különösen Björn Höcke miatt aggódik, aki Thüringiában átveheti a hatalmat, ha a választások jól alakulnak a párt számára. Az állami médiaszerződések felmondását, a "jobboldal elleni harc" befejezését és az "emlékezetpolitika" visszafordítását követelte, amely szerint a kormány a múltért való bocsánatkérésre alapozza legitimitását. Az elfogult média állami támogatásának megszüntetése antidemokratikussá tesz egy pártot.

"Óriási az a kár, amit egy autoriter populista párt, amely ezt a tisztséget [az államelnöki tisztséget] betölti, a demokrácia egészének okozhat" - mondta a politikai rendőrség. Mit jelent az "autoriter" ebben a mondatban? Egyes tüntetők petíciót indítottak, hogy a kormány tiltsa el Höcke urat a tisztség betöltésétől, és korlátozza a szólás- és gyülekezési szabadságát. A kormány emellett bíróság elé állítja, mert egy kampánybeszédében a "mindent Németországért" kifejezést merte használni. Erre emlékeznünk kell, amikor legközelebb az Egyesült Államok és a NATO panaszkodik, hogy Oroszország hogyan bánik a kormány ellenfelével, Alekszej Navalnijjal.

A kormányt leginkább az AfD remigráció támogatásáért aggasztja. A sajtó lélegzetvisszafojtva számolt be arról, hogy néhány AfD-s politikus találkozott Martin Sellner identitárius vezetővel, és a remigrációról tárgyaltak. Az AfD válaszolt: "Az AfD nem fogja megváltoztatni a bevándorláspolitikával kapcsolatos álláspontját egy nem AfD-s találkozón elhangzott egyetlen vélemény miatt". Az újságírók akkor vonták vérszemet beszámolójukkal, amikor Alice Weidel pártelnök leültette tanácsadóját, Roland Hartwigot - bár állítólag a CDU két képviselője is ott volt a találkozón.

A fent említett Marco Wanderwitz különösen fel van háborodva a nem asszimilált német állampolgárok kitoloncolására irányuló javaslatok miatt. Felvetette, hogy Aydan Ozoguzt, az SPD török származású parlamenti képviselőjét ki kellene-e toloncolni, mert "török migrációs háttérrel" rendelkezik. Ozoguz kisasszony azt mondta, hogy nincs domináns német kultúra, és nem is kellene, hogy legyen, így talán nem ő a legszívmelengetőbb példája.

A médiakampány a múlt hétvégén az AfD elleni tüntetésekhez vezetett. Olaf Scholz kancellár is bírálta a pártot:

Nem engedjük, hogy bárki különbséget tegyen a "mi" között az alapján, hogy valaki bevándorló hátterű-e vagy sem. Mi mindenkit megvédünk - származástól, bőrszíntől függetlenül....

Aki a szabad, demokratikus alaprendünk ellen vét, az alkotmányvédelmi hivatalunk és az igazságszolgáltatás ügye. Az, hogy tanulunk a történelemből, nem csak szájbarágás. A demokratáknak össze kell fogniuk.

Mit jelent Scholz kancellár számára a "demokrácia"? Vagy Németország számára? Úgy tűnik, nem számít jogsérelemnek, ha politikai pártok betiltásával, a szólás korlátozásával vagy az emberek utáni kémkedéssel játszanak, mintha még mindig Kelet-Németországban lennénk. De még a külföldiek visszaküldésének megvitatása is túlzás, még akkor is, ha Németország azt fontolgatja, hogy a bevándorlóknak az állampolgárság feltételeként a cionizmus támogatását követeli meg.

Úgy tűnik, hogy Németország úgynevezett Emberi Jogi Intézete a tényleges szabadságjogok legnagyobb ellensége. A stagnáló gazdasággal és az ellenséges nem fehérek növekvő népességével Németországot beolvasztják a harmadik világba, ha nem gondolkodik a visszavándorláson. Úgy tűnik, a német kormány hajlandó zsarnokságot fontolóra venni, hogy ezt megakadályozza, és ezért nem demokratikus és nem "liberális". Az biztos, hogy nem német.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 340
20 911
113
Saskia Esken, a szocialista SPD társelnöke szerint a párt betiltása "magas akadályokba ütközik", de azt mondja: "meggyőződésem, hogy tovább kell vizsgálnunk", mert "fontos, hogy beszéljünk az AfD betiltásáról, és hogy a választókat felrázzuk". Felrázva? "Ez [az AfD] minden témát arra használ fel, hogy az embereket uszítsa" - mondja, és "számomra ez egyértelműen antidemokratikus". Azzal is vádolta a pártot, hogy tiltott nyelvezetet használ ("a nagy csere", vagy amit az amerikaiak úgy hívnának, hogy The Great Replacement), "meg akarja osztani a társadalmat és el akarja pusztítani a demokráciánkat", és "alkotmányellenes célokat" követ. Ha "gyanúja" beigazolódik, szerinte "a pártot be kell tiltani".

Schleswig-Holstein CDU-tag miniszterelnöke azt mondta, hogy "bizonyos szimpátiát" érez a betiltás iránt. "Észrevesszük, hogy mennyire veszélyesek" - mondta. Frank-Walter Steinmeier német elnök azt mondta, hogy a németek "mindannyiunk kezében van, hogy helyükre tegyük azokat, akik megvetik a demokráciánkat".

A kormánytól támogatást kapó "Német Emberi Jogi Intézet" szerint a pártot azért lehet betiltani, mert az "a szabad demokratikus alaprendet akarja felszámolni", és "az emberi méltóság garanciáját akarja eltörölni". Az intézet igazgatója azért támogatja a betiltást, mert "különösen a német történelem megmutatta, hogy egy állam szabad demokratikus alaprendje megsemmisülhet, ha az embertelen álláspontok nem ütköznek időben erőteljes ellenállásba, és így képesek elterjedni és érvényesülni". Hendrik Cremer jogász, aki 72 oldalas tanulmányt írt arról, hogy miért lehetne betiltani a pártot, azt mondta, hogy azok a javaslatok, amelyek "önkényesen határozzák meg, hogy ki él Németországban és ki nem, ami magában foglalja a német állampolgárok kitoloncolását", "az alapvető és emberi jogokat sértő erőszak alkalmazását" igényelnék.

A kormány különösen Björn Höcke miatt aggódik, aki Thüringiában átveheti a hatalmat, ha a választások jól alakulnak a párt számára. Az állami médiaszerződések felmondását, a "jobboldal elleni harc" befejezését és az "emlékezetpolitika" visszafordítását követelte, amely szerint a kormány a múltért való bocsánatkérésre alapozza legitimitását. Az elfogult média állami támogatásának megszüntetése antidemokratikussá tesz egy pártot.

"Óriási az a kár, amit egy autoriter populista párt, amely ezt a tisztséget [az államelnöki tisztséget] betölti, a demokrácia egészének okozhat" - mondta a politikai rendőrség. Mit jelent az "autoriter" ebben a mondatban? Egyes tüntetők petíciót indítottak, hogy a kormány tiltsa el Höcke urat a tisztség betöltésétől, és korlátozza a szólás- és gyülekezési szabadságát. A kormány emellett bíróság elé állítja, mert egy kampánybeszédében a "mindent Németországért" kifejezést merte használni. Erre emlékeznünk kell, amikor legközelebb az Egyesült Államok és a NATO panaszkodik, hogy Oroszország hogyan bánik a kormány ellenfelével, Alekszej Navalnijjal.

A kormányt leginkább az AfD remigráció támogatásáért aggasztja. A sajtó lélegzetvisszafojtva számolt be arról, hogy néhány AfD-s politikus találkozott Martin Sellner identitárius vezetővel, és a remigrációról tárgyaltak. Az AfD válaszolt: "Az AfD nem fogja megváltoztatni a bevándorláspolitikával kapcsolatos álláspontját egy nem AfD-s találkozón elhangzott egyetlen vélemény miatt". Az újságírók akkor vonták vérszemet beszámolójukkal, amikor Alice Weidel pártelnök leültette tanácsadóját, Roland Hartwigot - bár állítólag a CDU két képviselője is ott volt a találkozón.

A fent említett Marco Wanderwitz különösen fel van háborodva a nem asszimilált német állampolgárok kitoloncolására irányuló javaslatok miatt. Felvetette, hogy Aydan Ozoguzt, az SPD török származású parlamenti képviselőjét ki kellene-e toloncolni, mert "török migrációs háttérrel" rendelkezik. Ozoguz kisasszony azt mondta, hogy nincs domináns német kultúra, és nem is kellene, hogy legyen, így talán nem ő a legszívmelengetőbb példája.

A médiakampány a múlt hétvégén az AfD elleni tüntetésekhez vezetett. Olaf Scholz kancellár is bírálta a pártot:

Nem engedjük, hogy bárki különbséget tegyen a "mi" között az alapján, hogy valaki bevándorló hátterű-e vagy sem. Mi mindenkit megvédünk - származástól, bőrszíntől függetlenül....

Aki a szabad, demokratikus alaprendünk ellen vét, az alkotmányvédelmi hivatalunk és az igazságszolgáltatás ügye. Az, hogy tanulunk a történelemből, nem csak szájbarágás. A demokratáknak össze kell fogniuk.

Mit jelent Scholz kancellár számára a "demokrácia"? Vagy Németország számára? Úgy tűnik, nem számít jogsérelemnek, ha politikai pártok betiltásával, a szólás korlátozásával vagy az emberek utáni kémkedéssel játszanak, mintha még mindig Kelet-Németországban lennénk. De még a külföldiek visszaküldésének megvitatása is túlzás, még akkor is, ha Németország azt fontolgatja, hogy a bevándorlóknak az állampolgárság feltételeként a cionizmus támogatását követeli meg.

Úgy tűnik, hogy Németország úgynevezett Emberi Jogi Intézete a tényleges szabadságjogok legnagyobb ellensége. A stagnáló gazdasággal és az ellenséges nem fehérek növekvő népességével Németországot beolvasztják a harmadik világba, ha nem gondolkodik a visszavándorláson. Úgy tűnik, a német kormány hajlandó zsarnokságot fontolóra venni, hogy ezt megakadályozza, és ezért nem demokratikus és nem "liberális". Az biztos, hogy nem német.
Polgárháború szaga van ennek az egésznek.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 379
24 612
113
Ezt a megoldást többször fölvetettem a nálunk elfogott migránsokkal, embercsempészekkel kapcsolatban. Ahogyan a börtönben lévő C-katokat is nyugodt szívvel adnám el az ukránoknak. :)

Te aztán jól kibasznál az ukránokkal! Hamarabb győznek le ezek őket, mint az oroszok. A C-k elhordanák az összes vasat az ukrán sereg alól, az embercsempészek kicsekkoltatnák a katonákat ukrajnából, a migránsok meg az elfoglalnák az üres épületeket, felzabálnák a katonák és technika nélkül maradt Zbrojnyi szili Ukrajini készleteit. Bravó! :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 622
42 016
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 389
36 370
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 622
42 016
113
Franciák ehhez mit szólnak?
Olvasd el a cikket!

"Macron évek óta szorgalmazza, hogy erre a francia készletre alapozza Európa saját nukleáris elrettentő erejét, ez azonban idáig leginkább éppen német ellenállásba ütközött. A német tartózkodásban ugyanúgy benne van a francia nagyhatalmi ambícióktól való szokásos aggodalom, mint az, hogy a francia nukleáris erő részleges európaizálása után várhatóan a védelmi kiadások is máshogy oszlanának meg, abból nem utolsó sorban Berlinnek is nagyobb részt kellene vállalnia."
 
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and enzo

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Egyszer csak főnököm ugyan ezt vagy vmi hasonlót kérdezett. Azt mondtam neki hogy Nekünk azért kellett csorinak lenni, hogy ti gazdagok legyetek. Aznap nem szólt hozzám többet.
Jól mondtad. Kellett a kirakat az USA-nak, vagyis a nyugateurópai Patyomkin falu.
Ha nem lett volna a nagy SZU démon akitől akit lehetett el kellett édesgetni, akkor nyugat Európában sem lett volna jólét. Csak éppen éppen, annyira és olyan szinten mint mi most itt K-Eu.-ban.
Mutogatni kellett Nyugat-Európát a III. világnak, hogy na látjátok feleim, aki velem van arra ilyen jó lét vár, nehogy a SZU mellé álljanak. Ennek ellenére mégis sokan azt választották. Vajon miért is? 1. Mert épített nekik a Szoci. tábor iskolákat, kórházakat, erőműveket, öntözőrendszereket meg egyéb "apróságokat". 2. Látta a világ, hogy ez a jólét csak egy kis területre koncentrálódik (Európa, Japán - D-Koreát nem említem, mert ott kemény diktatúra volt 1980-ig), más USA és egyéb nyugati országok által uralt országokban nyoma sincs.
Vagyis, nem volt annyira egyértelmű a nyugat fölénye a kelettel szemben. Na de ez egy más téma.