[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 920
113
Orbán Schüssellel beszélget: "A Nyugat domináns szerepének vége"

"Erőt kell mutatnunk, és világosan kell kommunikálnunk az oroszok felé: nekünk vannak érdekeink, nekik is vannak érdekeik, így tudunk megállapodásokat kötni."

Viktor Orbán
Magyar miniszterelnök
 
Last edited by a moderator:

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 651
113
Boki……soha ne nyomd fullba a kretént……amúgy mondjak csak egy törvényt a vallással kapcsolatban amibe totál bele avatkoztak …és ez csak 1 ?…
Nem kell mindenhez hozzászólni, ha nem érted a hsz kontextusát. Abban az időben az ateizmus a marxista-leninista ideológia része volt. Egyébként én probléma nélkül lekonfirmáltam az 1980-as évek vége felé 14 évesen. Jártunk templomba is, senki nem gátolta.

p.s A Vallás az EU-ban már nem jelent semmit a mai világban. Kivétel egy-két ország.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 842
86 765
113
Orbán Schüssellel beszélget: "A Nyugat domináns szerepének vége"

"Erőt kell mutatnunk, és világosan kell kommunikálnunk az oroszok felé: nekünk vannak érdekeink, nekik is vannak érdekeik, így tudunk megállapodásokat kötni."

Viktor Orbán
Magyar miniszterelnök

El kő a pi@sába hajtani a fityiszt a redvás orbánnal egyatemben, ez a barom kihajtaná az oroszok ellen a hadsereget!
Ez honnan jött?

Egyelőre a haverotok akarja vissza Kárpátalját. Na az pont az, ami kihajtaná az ukránok ellen a hadsereget ...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 920
113
Ez honnan jött?

Egyelőre a haverotok akarja vissza Kárpátalját. Na az pont az, ami kihajtaná az ukránok ellen a hadsereget ...
A zorbán nagy szorgalmazója a közös európai hadseregnek, amit kiemeltem az interjúból abból nekem az oroszokkal való balhé jön le, idézem: "erőt kell felmutatni az oroszokkal szemben". Más egy szétesőben lévő államalakulat szétesőben lévő, meggyengült és harci kedvét vesztett seregének maradékait semlegesíteni, mint nekiugrani egy 2 éves háborúban megedződött néhány területen erős technológiai fölényben lévő, győztes, harci kedvének teljén lévő nukleáris hatalomnak neki ugrani.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113
A zorbán nagy szorgalmazója a közös európai hadseregnek, amit kiemeltem az interjúból abból nekem az oroszokkal való balhé jön le, idézem: "erőt kell felmutatni az oroszokkal szemben". Más egy szétesőben lévő államalakulat szétesőben lévő, meggyengült és harci kedvét vesztett seregének maradékait semlegesíteni, mint nekiugrani egy 2 éves háborúban megedződött néhány területen erős technológiai fölényben lévő, győztes, harci kedvének teljén lévő nukleáris hatalomnak neki ugrani.
Az Orbán legalább annyira szorgalmazója a közös európai hadseregnek, mint a svéd NATO csatlakozásnak.Vagy ukrán terület egysègnek.:cool:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 920
113
Az Orbán legalább annyira szorgalmazója a közös európai hadseregnek, mint a svéd NATO csatlakozásnak.Vagy ukrán terület egysègnek.:cool:

Orbán közös európai hadsereget akar - mivel járna ez?​


Népszerű és Orbán már rég javasolta, de lesz-e európai hadsereg?​



Macron is azt javasolja, amit Orbán, közös európai hadsereget​


A zorbán nem akar közös európai hadsereget?????????????????????????
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 122
28 735
113
A zorbán nagy szorgalmazója a közös európai hadseregnek, amit kiemeltem az interjúból abból nekem az oroszokkal való balhé jön le, idézem: "erőt kell felmutatni az oroszokkal szemben". Más egy szétesőben lévő államalakulat szétesőben lévő, meggyengült és harci kedvét vesztett seregének maradékait semlegesíteni, mint nekiugrani egy 2 éves háborúban megedződött néhány területen erős technológiai fölényben lévő, győztes, harci kedvének teljén lévő nukleáris hatalomnak neki ugrani.
Szerintem rosszul érzed. Az erő felmutatása azt jelentené, hogy az EU vezetői nem követik az USA utasításait, megmutatják, h van saját erejük képviselni a saját érdekeiket, és akkor az oroszokkal lehetne üzletelni a saját érdekeiket és a miénket egyeztetve. De úgy képtelen az EU megegyezni az oroszokkal, ha az oroszok látják, h Ursula néni seggében az USA keze bábozik. Akkor nincs értelme bábokkal tárgyalni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 483
113
Lazitásnak egy kis bulvár! :)
A német focipályákon megy a harc a genderezés körűl:
A nèmet válogatott kudarca a katari világbajnokságon és Neuer lmbtq karszallagának törtnete ismert.
Kuvésbé ismert, hogy a gender, wokness, lmbtq vita a focipályákon tovább tart.

Miután a Bayer Leverkusen-Werder Bremen meccsen a Leverkusen szurkolói egy óriás molinót mutattak fel, hogy:
" Sok zenei irànyzat van.De csak 2 nem", a DFB sportbirósága Leverkusent 18000 euro büntetésre itélte.

Következő lépés: Dynamo Dresden-Karlsruhe meccsen a drezdaiak molinója:
"Csak egy nevetséges DFB van.És 2 nem."

Aztán múlt szombaton Braunschweig-Karlsruhe meccsen már ravaszabb molinó a braunschweigiektől:
"Tisztelt hölgyeim és Uraim. Pont."

Majd a chemnitziek jöttek:
"DFB fanshop: Nők, férfiak, gyerekek, csecsemők." Célozva arra, hogy még a DFB fanshopjában is csak 2 nem van.
Màshol a nézőtèren direktebbek voltak:" Csak 2 nem van.Ezt egy vak is látja."

Most főhet a DFB feje, hogy mit csináljanak és főleg amiatt, hogy egy esetleges ítélet milyen lavinát indíthat el a lelátókon.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 920
113
Szerintem rosszul érzed. Az erő felmutatása azt jelentené, hogy az EU vezetői nem követik az USA utasításait, megmutatják, h van saját erejük képviselni a saját érdekeiket, és akkor az oroszokkal lehetne üzletelni a saját érdekeiket és a miénket egyeztetve. De úgy képtelen az EU megegyezni az oroszokkal, ha az oroszok látják, h Ursula néni seggében az USA keze bábozik. Akkor nincs értelme bábokkal tárgyalni.
Az oroszok próbáltak tárgyalni az eu vezetőivel pl. a minszki egyezményeknél, vagy a maidani puccsnál a német, francia elnök megígérte hogy betartatják a megállapodásokat az ukrikkal, de utólag megtudtuk, hogy mind a kettő csak hülyére vette a Putyint és időhúzásra játszottak. A zoroszok már nem akarnak tárgyalni, nem bíznak az európai vezetőkben, végigviszik ezt a háborút.
Európának az lenne az érdeke, hogy beszünteti a zoroszok elleni szankciókat és újranyitja a gázvezetékeket oroszország irányába, de nem teszik.
Szerintem is létérdekünk, hogy az amcsikat kirugdossuk európából, de én nem hiszek az egyesült európában, az meg, hogy erőt mutatunk fel az oroszoknak, nem jó irány, mert fenyegetésnek fogják értékelni.
A francia elnök szerintem nem követi az amcsik utasításait, hanem saját magától ilyen hülye.
Totális bizalomvesztés van az oroszokban nyugat európa és az usa irányában és ha most még elkezdünk velük keménykedni, az csak súlyosbítani fog a helyzeten.
Az oroszoknak tökmindegy, hogy van egy önálló európa ami keménykedik velūk, vagy egy csicska európa amit az usából kézivezérelnek csinálja ugyanazt, mind a kettő fenyegetés számukra és úgy fogják lereagálni.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113

Orbán közös európai hadsereget akar - mivel járna ez?​


Népszerű és Orbán már rég javasolta, de lesz-e európai hadsereg?​



Macron is azt javasolja, amit Orbán, közös európai hadsereget​


A zorbán nem akar közös európai hadsereget?????????????????????????
Nem bizony.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 100
3 050
113
Nem kell mindenhez hozzászólni, ha nem érted a hsz kontextusát. Abban az időben az ateizmus a marxista-leninista ideológia része volt. Egyébként én probléma nélkül lekonfirmáltam az 1980-as évek vége felé 14 évesen. Jártunk templomba is, senki nem gátolta.

p.s A Vallás az EU-ban már nem jelent semmit a mai világban. Kivétel egy-két ország.
Most is üldözik és börtönbe vetik testvéreinket Oroszországban...elkobozták az összes ingatlanunkat ,elvették a a kiadványainkat befagyasztották az egyház vagyonát...stb stb stb agyba főbe vertek 50-60 éves testvéreket....115 tesvérünk van a börtönben azért ,mert nem ortodox vallást gyakorolják.
Ha van valami ami amit nem tolerálnak Oroszországban a vallási szabadság.
És miért?....mert kitalálták ,hogy ez egy amerikai vallás mert 1890 óta New Yorkban van a világközpont.....4 országot sorolok fel a világon ahol be van tiltva.....Oroszország...Kína....Észak-Korea...Eritrea....
Nos ez a területen nagyon nagyon csödben maradthat Oroszország
 
  • Szomorú
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and SilvioD

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 244
55 276
113
Az oroszok próbáltak tárgyalni az eu vezetőivel pl. a minszki egyezményeknél, vagy a maidani puccsnál a német, francia elnök megígérte hogy betartatják a megállapodásokat az ukrikkal, de utólag megtudtuk, hogy mind a kettő csak hülyére vette a Putyint és időhúzásra játszottak. A zoroszok már nem akarnak tárgyalni, nem bíznak az európai vezetőkben, végigviszik ezt a háborút.
Európának az lenne az érdeke, hogy beszünteti a zoroszok elleni szankciókat és újranyitja a gázvezetékeket oroszország irányába, de nem teszik.
Szerintem is létérdekünk, hogy az amcsikat kirugdossuk európából, de én nem hiszek az egyesült európában, az meg, hogy erőt mutatunk fel az oroszoknak, nem jó irány, mert fenyegetésnek fogják értékelni.
A francia elnök szerintem nem követi az amcsik utasításait, hanem saját magától ilyen hülye.
Totális bizalomvesztés van az oroszokban nyugat európa és az usa irányában és ha most még elkezdünk velük keménykedni, az csak súlyosbítani fog a helyzeten.
Az oroszoknak tökmindegy, hogy van egy önálló európa ami keménykedik velūk, vagy egy csicska európa amit az usából kézivezérelnek csinálja ugyanazt, mind a kettő fenyegetés számukra és úgy fogják lereagálni.



Én hiszek benne,de nem atlantista zsebben lévő vezetéssel,és meghagyva a tagországok sokkal több területen,gazdasági,ipari,mezőgazdasági únió,de aki nem akar zozókat,arra ne lehessen ráerőltetni,ugyanígy a buzulást,lmbtq,mee too,stb atlantista mocskot.
Igazából hadseregre se lenne sok szükség európában,ha kibasznánk végre a brit birodalmat innen,úgy a hadseregüket,atomfegyvereiket,meg az ngo-ikat,meg az összes káderüket az európai kormányokból,brüsszeli döntéshozó szervezetekből.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 651
113
Most is üldözik és börtönbe vetik testvéreinket Oroszországban...elkobozták az összes ingatlanunkat ,elvették a a kiadványainkat befagyasztották az egyház vagyonát...stb stb stb agyba főbe vertek 50-60 éves testvéreket....115 tesvérünk van a börtönben azért ,mert nem ortodox vallást gyakorolják.
Ha van valami ami amit nem tolerálnak Oroszországban a vallási szabadság.
És miért?....mert kitalálták ,hogy ez egy amerikai vallás mert 1890 óta New Yorkban van a világközpont.....4 országot sorolok fel a világon ahol be van tiltva.....Oroszország...Kína....Észak-Korea...Eritrea....
Nos ez a területen nagyon nagyon csödben maradthat Oroszország
Jehova Tanúi szektához tartozol?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 627
7 036
113
Hülye németek, német hülyék:

Emellett örömködnek, hogy csökkent a CO2 kibocsátásuk. Persze mivel, csökkent a termelésük.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Hülye németek, német hülyék:

Emellett örömködnek, hogy csökkent a CO2 kibocsátásuk. Persze mivel, csökkent a termelésük.
Itthon is voltak akik örömködtek, hogy csökkent az energiafelhasználásunk, és állították, hogy nem csökkent a termelés... amíg a KSH ki nem hozta... Azóta már csak a németek hülyézése megy.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gergo55

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 627
7 036
113
Találó:
eb3fd3feb77bbbcccb8d31c2293874b0aba965a41eb7c70832559153684f45cc.jpg