[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
Nem rugózni akarok a témán, de az elmúlt hetekben többször is hallottam Nógrádit nyilatkozni az orosz-ukrán háború kapcsán és egy dolgot nem értek. Mégpedig azt, hogy Nógrádi arról beszél, nem lesz semmiféle orosz támadás NATO tagállam ellen, hiszen a NATO minden fegyverzetben 5x-6x fölényben van az oroszokkal szemben.
Innentől kezdek vakarózni…, most akkor van 5-6x technikai mennyiségi fölény és no para…, de akkor mik ezek a hírek a brit, francia és német hadsereg háza tájáról…?
Ha 5-6x erősebb a NATO katonai ereje az oroszokénál, akkor minek Európának ez az erőltetett fegyverkezés és miért is reszketünk ennyire az orosz ármádiától…?
Értem én, hadiipari megrendelés kell, de ezzel kapcsolatban meg azt nem értem, hogy az USA/Nagy-Britannia/Franciaország esetében a GDP-be pozitívan számít bele a hadiiparuk termelése, az orosz GDP esetén ez viszont túlfűtött gazdaság és reccs.
Nem tudom, nem áll össze nekem ez az egész elmebaj, de itt valaki hazudik…, pardon, téved.
Ne felejtsd el, hogy a megtámadott NATO ország teljes haderejével van jelen egy ilyen konfliktusban.
Külön-külön gyíkfing amit össze tudnak rántani, de összességében azért bőven megvan a megfelelő haderő.
Arról nem beszélve, hogy egyelőre Ukrajnában szépen el vannak foglalva.
Először Ukrajnát kell lerendezniük. Ha ez megvan, akkor még fel kell magikat tápolni. Eközben a NATO is folyamatosan fegyverkezik.
Az oroszok nem hülyék.
A leggyengébb láncszem különben Románia lenne. De oda meg már most bevittek egy bő dandárt (battle group) meg egy komoly nemzetközi légierőt.
A lengyelek, finnek mind rendben lennének. A balti államok is összesen komoly NATO csapatokat tartanak.
A NATO battle groupok pedig együtt dolgoznak helyi erőkkel folyamatos kiképzéssel. Ezen felül van még a NATO gyorsreagálású ereje. Plusz az egyes országoknak készenlétben kell tartania a vállalt mennyiségű erőt.
Franciaország most erről beszél, hogy ennek a nagyságát akarják megemelni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 463
113
Teljesen igazad van. Egy dolog jut még az eszembe. Egy sor az internacióáléból:"a múltat végképp eltörőlni".
Mindenki legbelsőbb vágya, hogy valahogy "látszódjon", vagy ha más nem, maradjon egy nyom utána.
Nyilván a legjobb, de egyben legnehezebb út az alkotás, az építés.
Sokkal könnyebb út a rombolás, majd "utánam a vízözön", az újjáépítés mások dolga. De bezzeg én vettem a fáradtságot és leromboltam a régit. Akkor is, ha senki se kért rá. Na ja, mit értenek is ők ehhez...
Szóval a nárcisztikus héderek sportja a megosztás, rombolás, bajkeverés, lázítás, majd ezt magasztos forradalomnak eladva kérik a hős úttörőknek járó elismerést.

A "múltat végképp eltörölni" sor az Internacionáléból a destruktivitás ars poeticája. Az anarchista, ha már segíteni nem tud, legalább ott árt, ahol csak lehet.
Amúgy a bolsevista cancel culture a politikai nárcizmus vitaképtelen, megúszós gyávasága.
Nem szembenézünk a múlttal és tanulunk belőle, hanem eltöröljük. Ahogy az ellenvéleményt is. Mert az ellenvélemény az mindig offenzív. Pláne, ha igazságot is tartalmaz. Tehát sértő. És mi nagyon meg vagyunk sértődve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
NATO+USA esetén van 5-6x-os mennyiségi fölény?
A repülőgép hordozókon kívül miben?
Nem kötekedésből kérdezem ezt sem, hanem mert a hozzáférhető adatok sehol nem mutatnak nemhogy ekkora mennyiségi fölényt, van olyan fegyvernem, amiben semekkorát sem (pl. önjáró tüzérség, MLRS, harckocsik).
Ráadásul itt nem csak Európáról van szó, az USA valóban bevethető fegyverarzenálja sem egészen az, ami a papírforma.
Tehát az érdekelne, hogy Nógrádi honnan szedi az adatait, illetve, hogy ezek igazak vagy sem. Ha pedig igazak, akkor mire fel ez a nagy harci dobpergés az orosz ármádia miatt...?
Nem áll össze ez a matek sehogyan sem...
Nógrádit mi a tökömnek veszitek egyáltalán figyelembe...
A faszi a biztonságpolitikai szakértés ezo tévés asztrálgerincműtő sámánja..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 654
76 632
113
Tehát az érdekelne, hogy Nógrádi honnan szedi az adatait, illetve, hogy ezek igazak vagy sem.
Mindig azt mondja hogy naponta olvassa a katonai jelentéseket... de még senki nem kérdezte meg tőle hogy hogyan fér hozzá ezekhez a titkos/szigorúan bizalmas jelentésekhez vagy milyen pozícíója van most ami miatt ezeket naponta megkapja. Mert ahogy mondani szokta magáról, "ő csak egy egyszerű hülye egyetemi tanár, aki azt mond amit akar"...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Drága szíp tezsvírem, dejaz nem a fő internet...még a google se dobja ki...németben be is tíltották...ncore...persze le lehet tölteni...de mindent is.... érted mire írtam, h nincs fent....

google egy ideje nagyon sok mindent nem talál, pár napja angol nyelvű szakírást kerestem vasúti témában, csak mindenféle maszlagot dobott, de tudtam, hogy létezik ezért végül rányomtam yandex-en és első oldalon hozta...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 339
113
Mindig azt mondja hogy naponta olvassa a katonai jelentéseket... de még senki nem kérdezte meg tőle hogy hogyan fér hozzá ezekhez a titkos/szigorúan bizalmas jelentésekhez vagy milyen pozícíója van most ami miatt ezeket naponta megkapja. Mert ahogy mondani szokta magáról, "ő csak egy egyszerű hülye egyetemi tanár, aki azt mond amit akar"...
Maradjunk abban, hogy "nem csak egy egyszerű, hülye egyetemi tanár" ...

Nem is értem, hogy az ő multjával ezt a hülyeséget anno miért mondta.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 339
113
Nem rugózni akarok a témán, de az elmúlt hetekben többször is hallottam Nógrádit nyilatkozni az orosz-ukrán háború kapcsán és egy dolgot nem értek. Mégpedig azt, hogy Nógrádi arról beszél, nem lesz semmiféle orosz támadás NATO tagállam ellen, hiszen a NATO minden fegyverzetben 5x-6x fölényben van az oroszokkal szemben.
Innentől kezdek vakarózni…, most akkor van 5-6x technikai mennyiségi fölény és no para…, de akkor mik ezek a hírek a brit, francia és német hadsereg háza tájáról…?
Ha 5-6x erősebb a NATO katonai ereje az oroszokénál, akkor minek Európának ez az erőltetett fegyverkezés és miért is reszketünk ennyire az orosz ármádiától…?
Értem én, hadiipari megrendelés kell, de ezzel kapcsolatban meg azt nem értem, hogy az USA/Nagy-Britannia/Franciaország esetében a GDP-be pozitívan számít bele a hadiiparuk termelése, az orosz GDP esetén ez viszont túlfűtött gazdaság és reccs.
Nem tudom, nem áll össze nekem ez az egész elmebaj, de itt valaki hazudik…, pardon, téved.
A török hadsereg a XVII. század végén a hadsereg méretét tekintve felülmúlta a Habsburgot. De ugye ez rohadtul nem érdekelte a Habsburgokat. Amikor a törökök Bécsre támadtak, rövid idő alatt a török Belgrádnál találta magát.

A történelem pedig mindig ismétli önmagát.

Putyin eddig mindent törvényesen csinált. A Krím esetében is úgy "annektálta", hogy megnépszavaztatta azért, amiért az ukrán semmi autonómiát nem adott neki a SzU felbomlása után sem. A népköztársaságok hívták be a muszkát is.

Ismerve a hülye lengyeleket, előbb fognak a polákok baszakodni a baltiakkal Kalinyingrád kapcsán, mint a muszka megindulna Európa ellen ...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Nagyon szégyellem, én is napi szinten nézek német adókat, és renszeresen olvasom a Nők Lapját, egyszerűen jó tudni, hogy miről beszél az ellenoldal.
Jó idegeid vannak!
A Nők Lapja azért durva! :)
Németnyelvű tvt, rádiót vagy 8 éve nem vagyok képes nézni, hallgatni, mert agressziv leszek tőlük.
Pár újságot futok át az interneten naponta,de ott is a súlypont a feuillotonon van.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 654
76 632
113
Maradjunk abban, hogy "nem csak egy egyszerű, hülye egyetemi tanár" ...

Nem is értem, hogy az ő multjával ezt a hülyeséget anno miért mondta.
Köztudott hogy mi volt az előző rendszerben de erről nem szokott mesélni csak hogy szállodát vezetett a horvátoknál. Azt szokta még elmesélni hogy a rendszerváltás után őt küldték a magyar katonákkal mindenhová mert ő tudott németül (nyilvánvaló hogy nem csak ezért) és hogy ezért lett/volt/van jóban sok német főtiszttel, még azt is elmondja hogy kb. 10 éve a HM Ei zrt vezetőségi tagja volt. Ha jól emlékszem azt is mondta hogy a miniszterelnök tanácsadója is volt valamikor... csak azt nem mondja soha hogy most micsoda, helyette ezt az egyetemi tanáros szófordulatot ismételgeti állandóan.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 782
113
Nem rugózni akarok a témán, de az elmúlt hetekben többször is hallottam Nógrádit nyilatkozni az orosz-ukrán háború kapcsán és egy dolgot nem értek. Mégpedig azt, hogy Nógrádi arról beszél, nem lesz semmiféle orosz támadás NATO tagállam ellen, hiszen a NATO minden fegyverzetben 5x-6x fölényben van az oroszokkal szemben.
Innentől kezdek vakarózni…, most akkor van 5-6x technikai mennyiségi fölény és no para…, de akkor mik ezek a hírek a brit, francia és német hadsereg háza tájáról…?
Ha 5-6x erősebb a NATO katonai ereje az oroszokénál, akkor minek Európának ez az erőltetett fegyverkezés és miért is reszketünk ennyire az orosz ármádiától…?
Értem én, hadiipari megrendelés kell, de ezzel kapcsolatban meg azt nem értem, hogy az USA/Nagy-Britannia/Franciaország esetében a GDP-be pozitívan számít bele a hadiiparuk termelése, az orosz GDP esetén ez viszont túlfűtött gazdaság és reccs.
Nem tudom, nem áll össze nekem ez az egész elmebaj, de itt valaki hazudik…, pardon, téved.
Ez témába vág. Mutatja hol is van pl. Franciaország hadiiparilag
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 751
113
És büszkén mondja, hogy naponta nézi a német tvt.
Én naponta belenézek a BBC-be és a CNN-be, pár percre. Nem azért mert várok tőlük bármit is.
Egyszerű állapotfelmérés, mi a mai gumicsontjuk. És időnként égnek áll a hajam, hogy egy napi Világhíradóban mi a vezető hír, amin percekig csámcsognak.
Elolvasom alul a hírszalagban futó többi vezető hírt, és ennyi. Tanulságos.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 782
113
Szégyen, gyalázat. Fogatlan gepárd Franciaország...
Egész Európa az. Ezért nem is nagyon értem a keménykedést! Igen, a gyalogosnak van éjjelátója, vannak modern eszközök, de mi a szarral akarnak lőni?? Arról nem is beszélve hogy az eszközöket karban kell tartani, üzemanyag kell, kórházak, elég tápos logisztika hogy mindezt kezelni tudja.
Az Oroszoknak mindez már megvan.
Egyébként mi van a hidegháborús, felhalmozott készletekkel? Ha jól tudom pl. Norvégiában 1 egész amcsi páncélos hadosztály van lekonzerválva, mintha olvastam volna erről. Biztosan van más országban is nem kevés hadi anyag.
Franciában van azt tudom, mondjuk hidegháborús technikák nem modernek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Köztudott hogy mi volt az előző rendszerben de erről nem szokott mesélni csak hogy szállodát vezetett a horvátoknál. Azt szokta még elmesélni hogy a rendszerváltás után őt küldték a magyar katonákkal mindenhová mert ő tudott németül (nyilvánvaló hogy nem csak ezért) és hogy ezért lett/volt/van jóban sok német főtiszttel, még azt is elmondja hogy kb. 10 éve a HM Ei zrt vezetőségi tagja volt. Ha jól emlékszem azt is mondta hogy a miniszterelnök tanácsadója is volt valamikor... csak azt nem mondja soha hogy most micsoda, helyette ezt az egyetemi tanáros szófordulatot ismételgeti állandóan.
Mintha azt is mondta volna, hogy az osztrák vezèrkar (?) tanâcsadója is volt valamikor.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 230
113
Egész Európa az. Ezért nem is nagyon értem a keménykedést! Igen, a gyalogosnak van éjjelátója, vannak modern eszközök, de mi a szarral akarnak lőni?? Arról nem is beszélve hogy az eszközöket karban kell tartani, üzemanyag kell, kórházak, elég tápos logisztika hogy mindezt kezelni tudja.
Az Oroszoknak mindez már megvan.
Egyébként mi van a hidegháborús, felhalmozott készletekkel? Ha jól tudom pl. Norvégiában 1 egész amcsi páncélos hadosztály van lekonzerválva, mintha olvastam volna erről. Biztosan van más országban is nem kevés hadi anyag.
Franciában van azt tudom, mondjuk hidegháborús technikák nem modernek.
többnyire nincs hozzájuk alkatrész. tudod olyan fejlett a nyugat hogy nem kell raktárkészlet az fölösleges és olcsósítja a terméket ha egyszerre sok le van gyártva jobb az ha valaki igényt tart valamire akkor megrendeli és jó drágán utángyártanak így nem kell raktárkészlet és a gyártó mindent a vevőre tud hárítani. megteheti mert tisztába van vele hogy hadiipar és nem adott eszköz ára vagy képessége lessz a döntő sem a logisztikája hanem a politika.

europa demilitarizálva lett. itt europába a katonáknak nincs valódi hatalmuk már jó régóta... hidegháborús készletek szétrohadtak amik nem azokhoz nincs alkatrész de már jópár évtizede nem is gyártanak még csak hasonló teknológiát sem. ameddig egy egy harcjármű annyiba kerül mint egy egy falu addig nem kell sokat várni... tudom egy páncélos lovag teljes fegyverzete is egy falu árába került anno. csak azt felejtik el hozzátenni nhogy az arisztokrácia legfellsőbb rétegének és hogy egy egy falu sokszor ált 5 házból amibe laktak 50 en.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Mindez csak azt mutatja, hogy ha nagy dumás vagy, könnyebben jutsz jó poziciókhoz. Akkor is, ha valójâban szerények a kèpessègeid.
Lâsd könyvirás is: 4-8 régi könyvböl + internetröl ir egy "új" könyvet.
Szó sem róla, szorgalmas, ügyes, jópofa.
De szerintem nem egy komoly szakértö.
90-es években valóban számitott, ha tudtál idegen nyelveket, mert akkor az még valami különleges dolog volt.
OFF