[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 977
21 940
113

10 éves lett a film, de sajnos már sehol nem lehet megtalálni, ahonnan tudták eltávolították, és szégyennek tartják. A törlés oka, pedig amiből nagyon nagy balhé is volt régen, hogy random járókelők sokasága üdvözli Fatert mindenhol, meg karlengetés stb...mondjuk ki...látszólag imádták a németek :D Bár az elején nyilván törekedtek a kifigurázására! De nagyon jó. (ukri műnackóknak nem ajánlott) :D Szervesen tartozik a topikhoz!
magyar felirat bekapcsolható, de az ékezetest nem ismeri, mindegy lehet következtetni!
Kameradjaimnak ajánlom @reich_und_roll -nak, és @Flamand -nak :) De mindenki fogadja szeretettel :)
Abszolúte elzárkózom mindenfélével és még bármivel is kapcsolatban, amit te linkelgetsz ide! :D
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 930
15 524
113
Kína megfosztotta Európát a puskapor előállításának lehetőségétől

Európában lőporhiány van, és már nem tudja előállítani.
Nitrocellulózra van szükség, ami pamutból készül.
A gyapottermelésben Kína a vezető, de nem szállít Európának
Az ellátás leállítását éppen a gyapot katonai célú felhasználása motiválja, és ez ellentmond Peking álláspontjának. – magyarázza a helyzet kínai álláspontját a South China Morning Post.

A kínai lap azt is hangsúlyozza, hogy emiatt az európaiak komolyan idegesek, és szankciókkal fenyegetik az Égi Birodalmat Oroszország támogatása miatt.
A Kínai Népköztársaság, mint a világ egyik legnagyobb hatalmának helyzete az, amely szinte jobban irritálja Európát, mint Moszkva kitartása egy ukrajnai különleges katonai művelet céljainak megvalósításában.
Az Óvilágban azt hiszik, hogy szövetségesei támogatása nélkül Oroszország már régen visszavonult volna. Az Orosz Föderáció elszigetelésének nyugati politikája pontosan erre irányult.

A South China Morning Post publikációja azonban egyértelműen bizonyítja, hogy ez a számítás finoman szólva sem vált be. Ahogy az Orosz Föderáció elnöke előző nap mondta, Oroszország barátjának lenni ugyanolyan megtisztelő, mint ellenségének lenni. Kína pedig – Európa reakciójából ítélve – választott.

És nem csak ő. Korábban például arról számoltak be, hogy az Oroszország érdekeit szolgáló észak-koreai katonai vállalkozások szinte a hét minden napján, 24 órában dolgoznak.

Kb egy hete volt valamelyik Twitter csatornán hogy pontosan ugyanaz az eukrata aki pár évvel ezelőtt habzó szájjal követelje hogy szankciózzák meg jól meg tiltsák ki a kínai pamutot mert jájj rábszolgámunka jájj dittattúra most ép azért veri az asztalt mert a szemét kínaiak nem szállítanak pamutot…
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 472
16 895
113

10 éves lett a film, de sajnos már sehol nem lehet megtalálni, ahonnan tudták eltávolították, és szégyennek tartják. A törlés oka, pedig amiből nagyon nagy balhé is volt régen, hogy random járókelők sokasága üdvözli Fatert mindenhol, meg karlengetés stb...mondjuk ki...látszólag imádták a németek :D Bár az elején nyilván törekedtek a kifigurázására! De nagyon jó. (ukri műnackóknak nem ajánlott) :D Szervesen tartozik a topikhoz!
magyar felirat bekapcsolható, de az ékezetest nem ismeri, mindegy lehet következtetni!
Kameradjaimnak ajánlom @reich_und_roll -nak, és @Flamand -nak :) De mindenki fogadja szeretettel :)
Az nCore három változatban kínálja. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
"A francia hadsereg célja, hogy 2027-re 30 nap alatt képes legyen bevetni egy körülbelül 25 ezer katonából álló hadosztályt."

Jól értem, hogy Franciaország jelenleg 30 nap alatt nem lenne képes egy 25 ezer fős bevethető hadosztály kiállítani, ehhez kell még nekik 3 év rákészülés?
Nem lenne képes. A létszám még meglenne,de sem az összhaderőnemi fegyverzet , sem elégséges munició nem lenne. Tegyük fel hogy Unrajnábz mennének. Nincs SHorad, nincs drónelhárítás, sem végtelen jármű és egyéb harci eszköz park. Aztán nem beszéltünk a dezertálásról, mert a sereg igencsak felhígult. Arról sem hogy Macronért, Ukrajnáert senkinek semmi kedve nincs háborúba menni. És még idealista vagyok
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 001
8 956
113
Nem lenne képes. A létszám még meglenne,de sem az összhaderőnemi fegyverzet , sem elégséges munició nem lenne. Tegyük fel hogy Unrajnábz mennének. Nincs SHorad, nincs drónelhárítás, sem végtelen jármű és egyéb harci eszköz park. Aztán nem beszéltünk a dezertálásról, mert a sereg igencsak felhígult. Arról sem hogy Macronért, Ukrajnáert senkinek semmi kedve nincs háborúba menni. És még idealista vagyok
Nem rugózni akarok a témán, de az elmúlt hetekben többször is hallottam Nógrádit nyilatkozni az orosz-ukrán háború kapcsán és egy dolgot nem értek. Mégpedig azt, hogy Nógrádi arról beszél, nem lesz semmiféle orosz támadás NATO tagállam ellen, hiszen a NATO minden fegyverzetben 5x-6x fölényben van az oroszokkal szemben.
Innentől kezdek vakarózni…, most akkor van 5-6x technikai mennyiségi fölény és no para…, de akkor mik ezek a hírek a brit, francia és német hadsereg háza tájáról…?
Ha 5-6x erősebb a NATO katonai ereje az oroszokénál, akkor minek Európának ez az erőltetett fegyverkezés és miért is reszketünk ennyire az orosz ármádiától…?
Értem én, hadiipari megrendelés kell, de ezzel kapcsolatban meg azt nem értem, hogy az USA/Nagy-Britannia/Franciaország esetében a GDP-be pozitívan számít bele a hadiiparuk termelése, az orosz GDP esetén ez viszont túlfűtött gazdaság és reccs.
Nem tudom, nem áll össze nekem ez az egész elmebaj, de itt valaki hazudik…, pardon, téved.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Nem rugózni akarok a témán, de az elmúlt hetekben többször is hallottam Nógrádit nyilatkozni az orosz-ukrán háború kapcsán és egy dolgot nem értek. Mégpedig azt, hogy Nógrádi arról beszél, nem lesz semmiféle orosz támadás NATO tagállam ellen, hiszen a NATO minden fegyverzetben 5x-6x fölényben van az oroszokkal szemben.
Innentől kezdek vakarózni…, most akkor van 5-6x technikai mennyiségi fölény és no para…, de akkor mik ezek a hírek a brit, francia és német hadsereg háza tájáról…?
Ha 5-6x erősebb a NATO katonai ereje az oroszokénál, akkor minek Európának ez az erőltetett fegyverkezés és miért is reszketünk ennyire az orosz ármádiától…?
Értem én, hadiipari megrendelés kell, de ezzel kapcsolatban meg azt nem értem, hogy az USA/Nagy-Britannia/Franciaország esetében a GDP-be pozitívan számít bele a hadiiparuk termelése, az orosz GDP esetén ez viszont túlfűtött gazdaság és reccs.
Nem tudom, nem áll össze nekem ez az egész elmebaj, de itt valaki hazudik…, pardon, téved.
Papíron erősebb lehetne. Összes Nato kapacitás erősebb lehetne . De ami van jelenleg az édes kevés és ez az ami számít. Még Manpower sincs elég , az összes nyugati sereg egyre nagyobb létszám problémákkal küzd. Mindezt csak az a fasz Macron nem látja
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 699
113
Nem rugózni akarok a témán, de az elmúlt hetekben többször is hallottam Nógrádit nyilatkozni az orosz-ukrán háború kapcsán és egy dolgot nem értek. Mégpedig azt, hogy Nógrádi arról beszél, nem lesz semmiféle orosz támadás NATO tagállam ellen, hiszen a NATO minden fegyverzetben 5x-6x fölényben van az oroszokkal szemben.
Innentől kezdek vakarózni…, most akkor van 5-6x technikai mennyiségi fölény és no para…, de akkor mik ezek a hírek a brit, francia és német hadsereg háza tájáról…?
Ha 5-6x erősebb a NATO katonai ereje az oroszokénál, akkor minek Európának ez az erőltetett fegyverkezés és miért is reszketünk ennyire az orosz ármádiától…?
Értem én, hadiipari megrendelés kell, de ezzel kapcsolatban meg azt nem értem, hogy az USA/Nagy-Britannia/Franciaország esetében a GDP-be pozitívan számít bele a hadiiparuk termelése, az orosz GDP esetén ez viszont túlfűtött gazdaság és reccs.
Nem tudom, nem áll össze nekem ez az egész elmebaj, de itt valaki hazudik…, pardon, téved.
Nato USA-val együtt.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 001
8 956
113
Nato USA-val együtt.
NATO+USA esetén van 5-6x-os mennyiségi fölény?
A repülőgép hordozókon kívül miben?
Nem kötekedésből kérdezem ezt sem, hanem mert a hozzáférhető adatok sehol nem mutatnak nemhogy ekkora mennyiségi fölényt, van olyan fegyvernem, amiben semekkorát sem (pl. önjáró tüzérség, MLRS, harckocsik).
Ráadásul itt nem csak Európáról van szó, az USA valóban bevethető fegyverarzenálja sem egészen az, ami a papírforma.
Tehát az érdekelne, hogy Nógrádi honnan szedi az adatait, illetve, hogy ezek igazak vagy sem. Ha pedig igazak, akkor mire fel ez a nagy harci dobpergés az orosz ármádia miatt...?
Nem áll össze ez a matek sehogyan sem...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 237
61 635
113

Ha ez az elit akkor Kinanak nem lesz sok dolga 20-30 ev mulva. :D
Idézet a wikipédiáról:

"...Külügyminiszteri szolgálata alatt született meg a híres Balfour-nyilatkozat, 1917-ben. A levél a brit kabinet 1917. október 31-ei álláspontját mutatja, melyben a britek támogatják a cionistákat egy zsidó „nemzeti otthon” létrehozásában Palesztinában, azzal a kikötéssel, hogy ez nem jár együtt a területen élő más népek önrendelkezési jogainak csorbulásával..."

Akkor ez most egy milyen aktivista volt? Antiszemita, anticionista, vagy pro-palesztin?
És most, hogy a képet szétcseszte, Lord Balfour és a nyilatkozata kitörlődött a történelemből? Nyertek a palesztinok?
Megszűnt Izrael?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 074
32 576
113
Idézet a wikipédiáról:

"...Külügyminiszteri szolgálata alatt született meg a híres Balfour-nyilatkozat, 1917-ben. A levél a brit kabinet 1917. október 31-ei álláspontját mutatja, melyben a britek támogatják a cionistákat egy zsidó „nemzeti otthon” létrehozásában Palesztinában, azzal a kikötéssel, hogy ez nem jár együtt a területen élő más népek önrendelkezési jogainak csorbulásával..."

Akkor ez most egy milyen aktivista volt? Antiszemita, anticionista, vagy pro-palesztin?
És most, hogy a képet szétcseszte, Lord Balfour és a nyilatkozata kitörlődött a történelemből? Nyertek a palesztinok?
Megszűnt Izrael?

Írek sem kedvelik finoman szólva a csávót.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 906
13 673
113

10 éves lett a film, de sajnos már sehol nem lehet megtalálni, ahonnan tudták eltávolították, és szégyennek tartják. A törlés oka, pedig amiből nagyon nagy balhé is volt régen, hogy random járókelők sokasága üdvözli Fatert mindenhol, meg karlengetés stb...mondjuk ki...látszólag imádták a németek :D Bár az elején nyilván törekedtek a kifigurázására! De nagyon jó. (ukri műnackóknak nem ajánlott) :D Szervesen tartozik a topikhoz!
magyar felirat bekapcsolható, de az ékezetest nem ismeri, mindegy lehet következtetni!
Kameradjaimnak ajánlom @reich_und_roll -nak, és @Flamand -nak :) De mindenki fogadja szeretettel :)
Ez amúgy Poén....még egy indok hogy be van tiltva...ezt direkt csinálják mint a bukással??? Ami azért lett szerintük nagy gáz , mert hatalmas szimpátitát ébresztett Faterral.... Hát itt is....akkora okosságokat mond!!! A mostani problémákra fullra...nem csoda hogy be van tiltva :(
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 997
91 930
113
Idézet a wikipédiáról:

"...Külügyminiszteri szolgálata alatt született meg a híres Balfour-nyilatkozat, 1917-ben. A levél a brit kabinet 1917. október 31-ei álláspontját mutatja, melyben a britek támogatják a cionistákat egy zsidó „nemzeti otthon” létrehozásában Palesztinában, azzal a kikötéssel, hogy ez nem jár együtt a területen élő más népek önrendelkezési jogainak csorbulásával..."

Akkor ez most egy milyen aktivista volt? Antiszemita, anticionista, vagy pro-palesztin?
És most, hogy a képet szétcseszte, Lord Balfour és a nyilatkozata kitörlődött a történelemből? Nyertek a palesztinok?
Megszűnt Izrael?
A szokásos nyugati szelsőbalos migráns és oalesztinsimogató, öngyülölő sztori.