[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Most tényleg úgy gondolod, hogy ez számomra kérdés???
Erről már elég sok minden kiszivárgott. Nuland elkotyogta mennyi pénzt ölt bele az USA ebbe a projektbe. Ettől még itt is volt egy nagy elégedetlenség Janukoviccsal szemben, amire rászervezett a CIA.

Sőt, hirdetem is.;)
Akkor egyetértünk. Azok után hogy a Nyugat így alájuk baszott, sajnos én mostanra inkább velük szimpatizálok. A migránskvóta, BLM, Lmbtq se nyerte el a tetszésem bevallom.

Az elején még írtam olyat 2 éve hogy remélem valami igazságos béke lesz, és marad kb. etnikai alapon egy ütköző Ukrajna köztünk meg köztük kb. Dnyeper határra, ma már tisztán azért szorítok hogy legyünk megint szomszédok Oroszországgal, annak minden veszélyének teljes tudatában is!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 422
93 320
113
Hagyjuk a meséket. Semmilyen bizonyítékot nem tudtál felhozni az orosz szál mellett, mégcsak gyanúra okot adó eseményt, jelenséget sem. Ezek az albánok miatt a NATO-ra joggal begőzölt szerbek voltak. Minden okuk megvan, hogy gyűlöljék mindkettőt és örülhetnek, hogy nem gyilkolták őket mesterlövészek például. Nekünk is harcolnunk kellene Erdélyben vagy a Felvidéken mondjuk, zavarognunk minden román vagy szlovák szemétség után keményen, ahogy a szerbeknek Koszovóban! Teljesen igazuk van, tökéletessen értem mit érezhetnek, amikor a megszállókkal és az általuk védelmezett albánokkal állnak szemben. Én is gyűlölöm a románokat, szlovákokat alapvetően ugyanígy, mert magyar vagyok és nem felejtek, pláne, ha nem is hagyják!

Nem kell oda semmilyen orosz ehhez, ahogy ide se. Azt nem tudom csak, hogy mi mit keresünk ott! Talán szólni kellene Orbánnak, hogyha békét akar, akkor ideje kivonulnia ebből a háborús feszültség szításán túl semmi másra nem jó NATO missziókból, amik balkáni drogkirályok maffiafejedelemségeit védelmezik! Albán Noreigák látszatországa egy balkáni Csatornaövezet körül, amit úgy szakítottak el mondvacsinált ürügyekkel, hogy Amerikának külcsfontosságú bázis épülhessen oda, ahogy Panamát Kolumbiától anno!
A szerbek harcoltak a legtöbbet itt a térségben 90 után. Csodás eredményeik vannak. Most azt ajánlod nekik, próbálkozzanak ugyanazzal újra. Biztos jó ötlet???

Nem a semmiből jöttek a NATO legicsapások anno és a koszovoi NATO bevonulás sem. Bőven megdolgoztak érte. Az hogy a végén igazságtalanul bántak el velük is, az már senkit nem érdekelt és újra nem fog.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A szerbek harcoltak a legtöbbet itt a térségben 90 után. Csodás eredményeik vannak. Most azt ajánlod nekik, próbálkozzanak ugyanazzal újra. Biztos jó ötlet???
Mi nem harcoltunk és ugyanazt értük el. Úgyhogy jó ötlet, mert a harcot is ki kellene próbálnunk, hátha annak más lesz az eredménye! Már nem tudunk mit veszteni, úgyhogy mi is joggal mondhatjuk, amit a szerbek: a háború a megoldás.
Nem a semmiből jöttek a NATO legicsapások anno és a koszovoi NATO bevonulás sem. Bőven megdolgoztak érte. Az hogy a végén igazságtalanul bántak el velük is, az már senkit nem érdekelt és újra nem fog.
Hazugság volt az egész. Nem volt semmilyen népirtás és etnikai tisztogatás ott addig, amíg nem támadt a NATO. Az USA akart szerezni egy központi fekvésű támaszpontot a Balkánon és Koszovót nézte ki magának, mert Albánián át közvetlen összeköttetésben van tengeri kikötővel is anélkül, hogy harmadik felet kellene bevonniuk az ügyletbe., aztán kreált ürügyet a háborúra, ahogy később Irakban. Csak itt még nagyon gyenge volt a nyugati propagandagépezet, hamar bebukták a narratívát. Ma már könnyű rekonstruálni a folyamatot. Koszovó Szerbiában, Kurd entitás Irakban, Kurd entitás Szíriában, mérsékelt lefejezős entitás Szíriában, stb. Mindig ugyanaz a már unalmas narratíva, hogy gáztámadás, népirtás, tömeggyilkosság, korunk Hitlere ésatöbbi. Aztán kiderül, hogy semmi se volt igaz belőle szokás szerint.

Európa pedig folyamatosan veszít, hiszen Koszovóban is alapvetően a szerbeket támogatta volna a saját jól felfogott érdekében, de már akkor akkora volt az amerikai befolyás, hogy nem merték nyíltan megtenni a CIA/Soros befolyás alatt álló sajtó és egyes politikusok propagandahadjárata ellenében. Mit nyertek vele? Képtelen határok mentén befagyasztott konfliktusokat, állandósult káoszt a Balkánon, ami bármikor háborúval fenyegetheti Európát. Ez volt az USA célja és ők most ott trónolnak a kellős közepén: Camp Bondsteelben.

Egy lebénult, semmirevaló, nyomorúságos Európát és egy vérgeci, Európa ellen dolgozó USA-t láttam egész életemben. Elképzelni nem tudom, hogy a húsz évvel idősebb, a szocializmusban szocializálódott és már megöregedett Orbán mit imád ezekben a szerencsétlenekben, hogy rájuk építi a stratégiáját! Egyik roszabb mint a másik nekünk és a térségünknek!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Ez a teljes 17 perces felvétel ami a mannheimi támadásnál készült. Látható a mentők megérkezése és a sérültek ellátása. A nyakon szúrt rendőr úgy olvastam küzd még az életéért.

Ha volt már bocs, nem annyira volt időm követni a topicot.
A rendőr járt a legszarabbul ezek szerint...

Oktatási anyag lesz ebből a videóból szerte a világban, az 100%!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Egy lebénult, semmirevaló, nyomorúságos Európát és egy vérgeci, Európa ellen dolgozó USA-t láttam egész életemben. Elképzelni nem tudom, hogy a húsz évvel idősebb, a szocializmusban szocializálódott és már megöregedett Orbán mit imád ezekben a szerencsétlenekben, hogy rájuk építi a stratégiáját! Egyik roszabb mint a másik nekünk és a térségünknek!

Szerintem Orbán is max pénzt remél már innen, a jövőben a kínaiakkal számol, és a globális déllel inkább, nem az EU-val.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 122
28 735
113
Fuck yeah, Ausztria
https://www.krone.at/3399679

Napi 7 késes támadás! Ezért fegyvertilalmat követelnek (nem tudom, kik - Ramzana). Mannheimben egy szélsőjobboldalit támadott meg egy afgán. (Ez persze nem áldozathibáztatás.) Kiemelem:

"Csak a düh és a késbirtoklás vezetett ide."

Fasz tudja, nekem is van késem, és még senkit nem szurkáltam össze. Gigi d'Agostino tilalom, fegyvertilalom, késtilalom, mindent betiltanak, csak az illegális bevándorlást nem. A bűnözők kitoloncolása persze szóba sem jöhet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 791
46 966
113
Fuck yeah, Ausztria
https://www.krone.at/3399679

Napi 7 késes támadás! Ezért fegyvertilalmat követelnek (nem tudom, kik - Ramzana). Mannheimben egy szélsőjobboldalit támadott meg egy afgán. (Ez persze nem áldozathibáztatás.) Kiemelem:

"Csak a düh és a késbirtoklás vezetett ide."

Fasz tudja, nekem is van késem, és még senkit nem szurkáltam össze. Gigi d'Agostino tilalom, fegyvertilalom, késtilalom, mindent betiltanak, csak az illegális bevándorlást nem. A bűnözők kitoloncolása persze szóba sem jöhet.
Bukott állam.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 327
113
Ez egy jó cikk a német pedofiltörvény enyhítéséről:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 842
86 768
113
Nem is várom el, hogy visszahuzzanak a lejtőröl az oroszok. Mások várják őket úgy mint megváltókat. Vagyok olyan öreg, hogy nekem még kötelező volt oroszt tanulni és emlékszek, milyen fasza volt Mo. orosz protekturátuskent. Hát, amikor kimentünk a Mariahilfer Strassera, akkor tízszer nagyobb volt a kontraszt, mint ma Bécs és Budapest közt.
Tudtommal szovjet megszállás alatt voltunk. Milyen orosz protektorátus? Ukrán, burját, fehérorosz, örmény és még ki tudja milyen nemzetek megszállas beli túlsúlyával? Sztálin grúz volt. Hruscsov és Brezsnyev ukrán. Andropov kozàk, akikről azt állítják 2014 óta az ukránok, hogy ők ukránok.
Csak Csernyenkó és Gorbacsov volt orosz. Az egyik baromi gyorsan meghalt, Gorbacsovnak viszont sokat köszönhetünk a nyitással.

Viszont, most akkor a németek ilyen alapon nácik?

A teljes vezetőségüknek jó ideig köze volt a nácikhoz. Még a pápájuk is ..., az is jófajta német volt. A kancellárjaik között pedig ...

Most jobb, hogy a külkereskedelmünk a nácikra épül? Náci páncélosokon furikázunk, náci heliken repkedünk, egyéb náci katonai termékeket gyártunk, idővel akàr náci lőszert termelünk majd pl. az ukrán náciknak, náci kiskereskedelmi láncok uralták le az országot, náci autógyárakkal.

Mert ugye ez a szovjet összetévesztése az orosszal fordítva pedig ugyanezt adja a némettel. Elvittek a németek mindent innen 1944-45, fizetni pedig ...

És akkor a NATO szövetségeseinket a briteket és az amerikaiakat terrorbombázózzuk? Mert folytathatom ezt a vonalat bárkivel a múltból.

Ha már orosz protektorátusozunk, ugye ...

1849 után Ausztria szabadulni akart az orosztól. Andrássy utálta őket 1849ért.

De ha ránézünk a térképre, a folyamatos német szövetség sosem hozott semmi jót. Kihasználtak, eldobtak. 1038 után több német támadást vertünk vissza, amelyekkel konkrétan meg akartak minket semmisíteni.

Amikor kellett akkor meg nem segítettek.

Vesztes ország voltunk 1945ben. 1918ban is. Egyiket sem azért, mert az orosszal szövetkeztünk. A Krími háborúból kimaradt Ausztria. Cserébe elvesztette Itáliát és a Német Szövetséget. Na, brávó.

Nem az oroszokat kell ekézni. Putyinnal megukhoz tértek. Korrekt felek. Aki nem tartja magát a tisztességes szabályokhoz, azokkal pedig kibasznak. Ahogy most velünk az USA, bár ő a hülye vevő szintjén produkál, de megpróbálja!
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
606
1 562
93
Ez a teljes 17 perces felvétel ami a mannheimi támadásnál készült. Látható a mentők megérkezése és a sérültek ellátása. A nyakon szúrt rendőr úgy olvastam küzd még az életéért.

Ha volt már bocs, nem annyira volt időm követni a topicot.
S már le is szedték a videót... Fuck yeah szolás szabadság, demokrácia o_O
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
577
5 267
93
Merkel a felelős 2015-ért nem az oroszok!
Odadobta Európát, mert félt a német balliberális sajtótól és nekik politizált. Így meg is nyert még 2 ciklust, kár hogy nem érte meg..,,Ahogy Merkel 2 ciklusért, úgy a nyugati baloldal szavazatokért importálja a migriket.

A többi is jó kérdés. Sajnos a ma Európát vezető politikusok a felelősek. Európa gazdag és fejlett, de balfasz. Nincs politikai erő, de katonai erő sem mögötte. Így az USA rángatja. Ez a háború meg olyan reflexeket váltott ki Kelet+Európában, hogy a félelmükben önként csicskulnak a baltiaktol a romanokig, Közben EU gazdaság is lejtőn és az Európán kívüli pozícióik is gyengülnek.

Komoly irányváltás kellene, de még a csírái sem látszanak. Ezért abban reménykedhetünk, hogy egy pojáca, Trump, úgy még keveri a lapokat,ahogy végre a miénk is a nyerők közt lesz. Xar ügy,mde ebben lehet bízni, hogy ekkor Európa mint jó csatlós is fordul picit,
"Merkel a felelős 2015-ért nem az oroszok!"

A fene sem tudja ki a felelős.

2014-ben jelent meg olyan térkép egy migráns segítő szervezetnél, ahol Magyarországon több, mint tíz migránstábort jelölt meg célként (hotspot). Orbán (másért lehet szidni, igaz másról is kiderült már, hogy jól látta a dolgokat), de ezt nagyon helyesen látta. hogy azonnal le kell zárni a déli határt. Volt is köpködés ezerrel. 2015 közepén ez a térkép már úgy jelent meg, hogy a táborok nem elérhetők. Azután valahogy a térképek, lehet a migránsegítő szervezet is eltüntette magát a netről.

Hogy komolyan gondolták ezeket a táborokat az is bizonyítja, hogy "nyugati barátaink" felajánlották a segítségüket, miszerint ők ide jönnek, és kiválogatják azokat a személyeket, akik jogosultak lennének Nyugat-Európai országokba továbbmenni. Hogy a maradékkal mi lesz, arról valahogy soha nem nyilatkoztak.

Röhögtető volt a migráns szopogató oldal erőlködése, amelyek egyrészt a végtelenségig kiszolgáltatott szerencsétlen emberekről hadováltak, akik tízezer kilométereket tettek meg gyalog, másrészt csupa diplomásokról írtak. Érdekes volt, hogy nők, gyerekek alig, viszont 18-30 éves férfiak voltak zömmel.

Számomra a legröhögtetőbb jelenet az volt, amikor Szegeden fogadták hülye belvárosi 3.14csák a megfáradt gyalogosokat és rohantak megmosni, masszírozni a fájós lábakat, miközben azok panorámás buszokról szálltak le és néztek kiguvadt szemekkel mi a fenét akarnak ezek?

A másik szánalmas és röhögtető jelenet, ami megragadt bennem, hogy amikor a Keletitől elindultak Bécsbe gyalog és pár kilométer után feladták. No, akik 10 ezer kilométert megtettek azok pár kilométer után nem adják fel és pláne nem indulnak neki ilyen útnak strandpapucsban, egy szál pólóban ősszel. A szervezők nagyon is tudták, hogy nem kell sokat gyalogolni.

Az elhárítás nem tudom, hogy dolgozott, hogy megengedték a migráns segítőknek, Budapesten titkos helyeken rejtegették az iratok nélkül bejött személyeket. Szerintem az is bizonyítja, hogy külföldi segítséggel történt az egész, amikor lecsendesedett a történet úgy dec. - jan. környékén, akkor viszonylag elég sok előtérbe került szervező emberke külföldre tűnte el magát.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 731
28 406
113
Andropov kozàk, akikről azt állítják 2014 óta az ukránok, hogy ők ukránok.
Csak Csernyenkó és Gorbacsov volt orosz
Annyi kiegészítés, hogy Andropov anyai ágon zsidó volt (a.n.: Jevgenyija Karlovna Fleckenstein) és a KGB főnökeként kifejezetten ráállt a zsidó disszidensekre meg cionista mozgalmárokra, Csernyenko egy Távol-Keleten szerencsét próbált ukrán bányász fiaként született, míg Gorbinál az anyai ág származott el Csernyigovból. A Brezsnyev által kiépített hatalmi központként szolgáló dnyepropetrovszki klánt nem is említve, akik aztán végképp befonták a szovjet felső vezetést.


Andropov:

Csernyenko:

Gorbi:

Dnyepropetrovszki klán és társai

Szóval jah, sikerült a Szovjetunió nevű államalakulatot orosz vezetés nélkül végigtolni 1922-től egészen 91-ig :D És továbbra is azt mondom, hogy a Szovjetunió legnagyobb nyertese/kedvezményezettje az Ukrán SzSzK volt mind gazdaságilag, mind területileg, miközben a mostani vezetés savat köpve próbál minden szovjet emléket eltörölni. Nem véletlenül emlegette aztán Vlagyimir Vlagyimirovics 22 februárjában az SzVO-t megindító beszédében a "valódi dekommunizációt" Ukrajna esetében
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
606
1 562
93
Azért az oroszoknál sikerül ezt-azt elfelejteni.
Nincs elfelejtve!
Csak orosztól soha se hallottam, hogy a Tiszántúl ősi orosz föld. Baranya és környéke ősi orosz föld. Észak Magyarország ösi orosz föld. Kelet Magyarország ösi orosz föld.
Viszont hallom ugyan ezeket, a románoktól szlovákoktól ukránoktól... Mellékesen ezek legszívesebben megszabadulnának tölünk még a Föld szinéről is. Az orosz meg csak üzletelni szeretne velünk.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 972
113

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 578
17 675
113
Ez egy másik vagy ugyanaz a degeneralt Habeck, aki "hanyingert kapok Németország nevének említésekor", mert "soha nem tudtam, mit kezdjek az országgal", mint nemzeti fogalommal...?
Ugyanaz a csótány. "Mindig hányingert kapok,ha a hazaszeretet szót hallom.Soha nem tudtam mit kezdeni azzal,hogy Németország,és most sem tudok"