[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 774
28 763
113
Andropov kozàk, akikről azt állítják 2014 óta az ukránok, hogy ők ukránok.
Csak Csernyenkó és Gorbacsov volt orosz
Annyi kiegészítés, hogy Andropov anyai ágon zsidó volt (a.n.: Jevgenyija Karlovna Fleckenstein) és a KGB főnökeként kifejezetten ráállt a zsidó disszidensekre meg cionista mozgalmárokra, Csernyenko egy Távol-Keleten szerencsét próbált ukrán bányász fiaként született, míg Gorbinál az anyai ág származott el Csernyigovból. A Brezsnyev által kiépített hatalmi központként szolgáló dnyepropetrovszki klánt nem is említve, akik aztán végképp befonták a szovjet felső vezetést.


Andropov:

Csernyenko:

Gorbi:

Dnyepropetrovszki klán és társai

Szóval jah, sikerült a Szovjetunió nevű államalakulatot orosz vezetés nélkül végigtolni 1922-től egészen 91-ig :D És továbbra is azt mondom, hogy a Szovjetunió legnagyobb nyertese/kedvezményezettje az Ukrán SzSzK volt mind gazdaságilag, mind területileg, miközben a mostani vezetés savat köpve próbál minden szovjet emléket eltörölni. Nem véletlenül emlegette aztán Vlagyimir Vlagyimirovics 22 februárjában az SzVO-t megindító beszédében a "valódi dekommunizációt" Ukrajna esetében
 

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
627
1 621
93
Azért az oroszoknál sikerül ezt-azt elfelejteni.
Nincs elfelejtve!
Csak orosztól soha se hallottam, hogy a Tiszántúl ősi orosz föld. Baranya és környéke ősi orosz föld. Észak Magyarország ösi orosz föld. Kelet Magyarország ösi orosz föld.
Viszont hallom ugyan ezeket, a románoktól szlovákoktól ukránoktól... Mellékesen ezek legszívesebben megszabadulnának tölünk még a Föld szinéről is. Az orosz meg csak üzletelni szeretne velünk.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 759
8 575
113

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 611
17 878
113
Ez egy másik vagy ugyanaz a degeneralt Habeck, aki "hanyingert kapok Németország nevének említésekor", mert "soha nem tudtam, mit kezdjek az országgal", mint nemzeti fogalommal...?
Ugyanaz a csótány. "Mindig hányingert kapok,ha a hazaszeretet szót hallom.Soha nem tudtam mit kezdeni azzal,hogy Németország,és most sem tudok"
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 374
113
Ugyanaz a csótány. "Mindig hányingert kapok,ha a hazaszeretet szót hallom.Soha nem tudtam mit kezdeni azzal,hogy Németország,és most sem tudok"
Hazaáruló minősített esete, önbevallásos fajta. Mindenféle közszolgálati feladattól/állami tisztségtől azonnal eltiltanám.

Egy ilyen nyomorult hogy esküdött fel arra amire fel kell pl. nekünk?!

Németeknél nem kell beiktatási ceremónián felesküdni az alkotmányra/állam szolgálatára vagy mi?!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 617
25 989
113
Ez fél évszázaddal korábbi történet, de az akkori angol vezetés gondolkodásmódjára rávilágít.

"egy vidéki bentlakásos iskoláról kiderült: az ott tanuló és vérzékenységük miatt kezelésre szoruló diákokon még a fertőzött vér hatásait vizsgáló kísérleteket is végeztek – titokban. Az akkoriban a Lord Mayor Treloar College-ba járó 122 hemofíliás diák közül több mint 80-an később abba haltak bele, hogy annak idején kísérleti nyúlként kezelték őket.
...
független vizsgálati jelentés szerint megfelelő kezelés biztosítása helyett másfél évtizeden át kísérleti alanyként bántak a diákokkal egy dél-angliai, gyógypedagógiai intézményként is működő bentlakásos iskolában, ahol a Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (National Health Service – NHS) segítségével biztosították a beteg gyerekek ellátását."


 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 374
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 986
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Most nézem a Profit (1981), milyen kemény! A négerek még Afrikában vannak, Párizsban leszáll egy tisztán fehérekkel teli RER-ről, az utcán hosszú perceken át a pályaudvar környékén csak egy jólszituált fekete nő tűnik fel a fehér tömegben! Mennyire normális volt akkor Franciaország. Az olyan öregek, mint Orbán még ebben szocializálódtak, még erről a világról álmodtak a szocializmus börtönében, csak ez a világ már maradéktalanul megsemmisült és soha többé nem lesz hasonló sem. Én ezt már nem ismertem. Amikor még tinédzser voltam már a La haine (1995) világa volt valóságos, az elgettósodott, szutykos Nyugaté, amiben nincs semmi felemelő és kívánatos. Tragikus, hogy az ország orientációjáról (EU és NATO tagság) olyan öregek döntöttek, akik már a döntésük évében álomvilágban éltek és ezzel alánktettek fiataloknak, akik most azon kell gondolkodjunk hogy szabaduljunk ebből az őrületből, amibe az hülye öregek belevitték az országunkat és vele együtt minket is!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 199
23 656
113
Szomorú.

Sajnos, Darwin-díjas alakítás volt.

Semmi Darwin-díjas nem volt benne. Egy pillanatnyi idő alatt kellett és hozott döntést. Rosszul mérte fel ki is volt az igazi támadó. Semmi Darwin-díjas nincs ebben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 354
12 811
113
Most nézem a Profit (1981), milyen kemény! A négerek még Afrikában vannak, Párizsban leszáll egy tisztán fehérekkel teli RER-ről, az utcán hosszú perceken át a pályaudvar környékén csak egy jólszituált fekete nő tűnik fel a fehér tömegben! Mennyire normális volt akkor Franciaország. Az olyan öregek, mint Orbán még ebben szocializálódtak, még erről a világról álmodtak a szocializmus börtönében, csak ez a világ már maradéktalanul megsemmisült és soha többé nem lesz hasonló sem. Én ezt már nem ismertem. Amikor még tinédzser voltam már a La haine (1995) világa volt valóságos, az elgettósodott, szutykos Nyugaté, amiben nincs semmi felemelő és kívánatos. Tragikus, hogy az ország orientációjáról (EU és NATO tagság) olyan öregek döntöttek, akik már a döntésük évében álomvilágban éltek és ezzel alánktettek fiataloknak, akik most azon kell gondolkodjunk hogy szabaduljunk ebből az őrületből, amibe az hülye öregek belevitték az országunkat és vele együtt minket is!
Én '94-ben voltam Párizsban 1 hetet, már akkor voltak eléggé barna környékek.
8 éve unokahúgom Párizsba nyert el egy ösztöndíjat, az akkori barátja is kiment vele az első 1-2 hétre.
Egyik este egy feka dörömbölt az ajtón és próbált behatolni.
mondanom sem kell, hogy ezek után az első busszal jöttek haza.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 134
7 189
113
"Merkel a felelős 2015-ért nem az oroszok!"

A fene sem tudja ki a felelős.

2014-ben jelent meg olyan térkép egy migráns segítő szervezetnél, ahol Magyarországon több, mint tíz migránstábort jelölt meg célként (hotspot). Orbán (másért lehet szidni, igaz másról is kiderült már, hogy jól látta a dolgokat), de ezt nagyon helyesen látta. hogy azonnal le kell zárni a déli határt. Volt is köpködés ezerrel. 2015 közepén ez a térkép már úgy jelent meg, hogy a táborok nem elérhetők. Azután valahogy a térképek, lehet a migránsegítő szervezet is eltüntette magát a netről.

Hogy komolyan gondolták ezeket a táborokat az is bizonyítja, hogy "nyugati barátaink" felajánlották a segítségüket, miszerint ők ide jönnek, és kiválogatják azokat a személyeket, akik jogosultak lennének Nyugat-Európai országokba továbbmenni. Hogy a maradékkal mi lesz, arról valahogy soha nem nyilatkoztak.

Röhögtető volt a migráns szopogató oldal erőlködése, amelyek egyrészt a végtelenségig kiszolgáltatott szerencsétlen emberekről hadováltak, akik tízezer kilométereket tettek meg gyalog, másrészt csupa diplomásokról írtak. Érdekes volt, hogy nők, gyerekek alig, viszont 18-30 éves férfiak voltak zömmel.

Számomra a legröhögtetőbb jelenet az volt, amikor Szegeden fogadták hülye belvárosi 3.14csák a megfáradt gyalogosokat és rohantak megmosni, masszírozni a fájós lábakat, miközben azok panorámás buszokról szálltak le és néztek kiguvadt szemekkel mi a fenét akarnak ezek?

A másik szánalmas és röhögtető jelenet, ami megragadt bennem, hogy amikor a Keletitől elindultak Bécsbe gyalog és pár kilométer után feladták. No, akik 10 ezer kilométert megtettek azok pár kilométer után nem adják fel és pláne nem indulnak neki ilyen útnak strandpapucsban, egy szál pólóban ősszel. A szervezők nagyon is tudták, hogy nem kell sokat gyalogolni.

Az elhárítás nem tudom, hogy dolgozott, hogy megengedték a migráns segítőknek, Budapesten titkos helyeken rejtegették az iratok nélkül bejött személyeket. Szerintem az is bizonyítja, hogy külföldi segítséggel történt az egész, amikor lecsendesedett a történet úgy dec. - jan. környékén, akkor viszonylag elég sok előtérbe került szervező emberke külföldre tűnte el magát.

Valóban hejes volt, hogy lezártuk a déli határt a migránsok elől, de ha nem tettük volna, akkor sem lennének itt, mert nem ide, a csóró Magyarországra akartak jönni, hanem a gazdag nyugatra, ahol munka nélkül is jól meg tudnak élni. Mivel schengeni tagok vagyunk, ezért most is jöhetnének nyugat felől ezrével, de egyenlőre valamiért nem tetszik ez az ország. Orbán először azért zárta el az utat előlük, mert a görögök csesztek regisztrálni őket, nyugaton meg elhitték, hogy Szerbiába teleportalva kerültek, így a dublini egyezmény alapján nekünk kellett volna őket regisztrálni és még fizetni is miattuk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 374
113
Semmi Darwin-díjas nem volt benne. Egy pillanatnyi idő alatt kellett és hozott döntést. Rosszul mérte fel ki is volt az igazi támadó. Semmi Darwin-díjas nincs ebben.
Na én leszek most akkor a szar szemét, mert nem tudom magamban tartani: ebben szerintem az volt a Darwin díjas, hogy ez a szerencsétlen azt csinálta reflexből amit belesúlykolnak a nyugati rendőrbe, hogy a cigányt/arabot/feketét azt óvatosan/türelmesen, a szemét széljobbos hazafit meg keményen kell kezelni intézkedés közben!

Ilyen ez, mikor erre vagy drillezve/tartva, aztán pofánrúg a valóság, zsigerből reflexből ráment a radikál jobbos szervezőre/ biztonsági őrre, a szakállas késes iszlamista meg leszúrta nyakon, háton.


Én ennyit látok bele.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 241
29 444
113
Semmi Darwin-díjas nem volt benne. Egy pillanatnyi idő alatt kellett és hozott döntést. Rosszul mérte fel ki is volt az igazi támadó. Semmi Darwin-díjas nincs ebben.
Akkor a protokollal van kva nagy baj. Egy ilyen (de bármilyen) rendezvény előtt a biztonsági embereknek és a rendőröknek be kéne egymásnak mutatkozni, tudni, kik a rendezők, kik kaptak sajtós igazolványt stb.
Szlovákiában kihelyezett kormányülésen nincs mentő, nincs evakuálási terv, nem szűrik meg a nézőket.
Németországban egy bejelentett rendezvényen a rendőrnek fogalma sincs, kik a biztonságiak.

Jó lesz ez az olimpia meg ez az EB...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 374
113
Akkor a protokollal van kva nagy baj. Egy ilyen (de bármilyen) rendezvény előtt a biztonsági embereknek és a rendőröknek be kéne egymásnak mutatkozni, tudni, kik a rendezők, kik kaptak sajtós igazolványt stb.
Szlovákiában kihelyezett kormányülésen nincs mentő, nincs evakuálási terv, nem szűrik meg a nézőket.
Németországban egy bejelentett rendezvényen a rendőrnek fogalma sincs, kik a biztonságiak.

Jó lesz ez az olimpia meg ez az EB...
Figyeljetek már, tisztán látszik a videón is hogy ki az aki kaszál késsel minden felé, szurkál még földön fekve is, és kik azok akik többen próbálják lefogni, kés nélkül.

Oktatási anyag, mellesleg mondom, nekem nehezemre esik általában egyenruhás emberről bármi rosszat mondani, főleg hogy hősi halált halt szolgálat közben mostanra, de ha van Darwin díj egyáltalán a világon, akkor ez az! Kegyeleti okból nem kívánom ezt tovább ecsetelni, de legalább már itt egy szakmai fórumon ne hazudjunk már egymásnak!!!