[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 173
36 834
113
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 040
16 145
113
És akkor ha kifizetik ezt a 100 eurot akkor nem fognak fingani? Ilyen hulyeseget... Hány ezer éve finganak a tehenek?

Fingani ugyan fognak, de az adóztatott fingás - a tudósok 99%-a egyetért - nem járul hozzá a a bolygó felmelegedéséhez, míg az adózás nélküli fingás pedig igen.

Az adót természetesen zöldszervezetek és aktivisták valamint politikusok között kell majd gondolom szétosztani. Megjegyzem ezen utóbbiak is naponta több kiló szörnyűséges CO2-t bocsátanak ki magukból, és ezt minden erővel vissza kell szorítani ugye. Nekem erre konkrét ötleteim is vannak.
 

TribunusAlex

Active Member
2021. június 21.
78
201
33
Fingani ugyan fognak, de az adóztatott fingás - a tudósok 99%-a egyetért - nem járul hozzá a a bolygó felmelegedéséhez, míg az adózás nélküli fingás pedig igen.

Az adót természetesen zöldszervezetek és aktivisták valamint politikusok között kell majd gondolom szétosztani. Megjegyzem ezen utóbbiak is naponta több kiló szörnyűséges CO2-t bocsátanak ki magukból, és ezt minden erővel vissza kell szorítani ugye. Nekem erre konkrét ötleteim is vannak.
Szerintem napelemes fing számlálót kellene szerelni a tehenekre és legalább két fingot ingyenesen engedélyezni részükre naponta, amelyik meghaladja a napi 20-at az meg mehet a vágóhídra, vagy fizetheti a gazda az EU által javasolt 100 eurót. Viszont 20 fing alatt mindenképpen javasolt a kedvezmény bevezetése, kisebb (növendék)marháknak diák kedvezmény, vagy diák hitel is igénybe vehető legyen:)
A másik megoldás a fing újrahasznosítása, tartályokba gyűjtése, hálózatba táplása a kieső LNG pótlására.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 173
36 834
113

Finnországban véget ért a 11. Hobbyhorsing bajnokság

Több mint 1,800 különböző korú ember vett részt rajta több országból.

21 helyszínt használtak az előadásra évek óta készülő résztvevők számára, és az eseményre szóló jegyek 20 euróba (1 900 euróba) kerültek

Lebilincselő hobbijaik vannak Finnországban...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 827
56 425
113
Szerintem napelemes fing számlálót kellene szerelni a tehenekre és legalább két fingot ingyenesen engedélyezni részükre naponta, amelyik meghaladja a napi 20-at az meg mehet a vágóhídra, vagy fizetheti a gazda az EU által javasolt 100 eurót. Viszont 20 fing alatt mindenképpen javasolt a kedvezmény bevezetése, kisebb (növendék)marháknak diák kedvezmény, vagy diák hitel is igénybe vehető legyen:)
A másik megoldás a fing újrahasznosítása, tartályokba gyűjtése, hálózatba táplása a kieső LNG pótlására.
Neked Brüsszelben a helyed! :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 353
113
És akkor ha kifizetik ezt a 100 eurot akkor nem fognak fingani? Ilyen hulyeseget... Hány ezer éve finganak a tehenek?
Gondolom itt az lenne az elérni kívánt cél, hogy ha 100 juró egy tehén adója, úgy a gazdák kétszer is meggondolják, hogy szarvasmarha tenyésztéssel (és tej termeléssel) foglalkozzanak, ezáltal szép lassan leépítik (egy mezőgazdasági profillal rendelkező országban) ezt az ágazatot. Na és persze a politikusok elmondhatják, hogy Dánia micsoda hatalmas mértékű lépést tett a CO2 kibocsájtásának csökkentése érdekében. Amúgy nem vagyok abban sem biztos, hogy itt nem is a mezőgazdaság ezen profiljának tudatos leépítéséről van szó, sokkal inkább arról, hogy egész egyszerűen a zöld politikusok ennyire hülyék. Simán bejöhet, hogy ezt átveszik a németek, vagy más olyan EU-s ország ahol a hibbant zöldek kormányoznak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 777
86 479
113
Hont András írta:
"Jó intézmény ez az Európai Tanács is. Felőlük újrázhat egy vezetési képességek totális hiányát bemutató, korrupciógyanúba keveredő, annak kivizsgálását adminisztratíve megakadályozni igyekvő, egyebekben a tökéletes politikai fantáziátlanságot árasztó társalkodónő. Ez hagyján, de az EU állam- és kormányfői felszólították Izraelt és a Hamászt, hogy a legújabb ENSZ BT-határozat szerint kössenek tűzszünetet. Ettől kitört a közel-keleti béke."
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 103
22 909
113
Megosztanám a mai ebéd előtti mozizásomat. Üldögélek a Währinger Gürtelen a lámpánál, klímázgatok, hesszelem a 3146 fokban kivetkőzött gyengébb nemet amíg nem dudálás kezdődik. Egy taxis kezdte el állat mód nyomni, mert a másik sávban kicsit előrébb lévő Vito furgonból dobálták kifele a cigis dobozt, műanyag flakont… egyszóval takarítottak. Először kipattant egy szarhoz hasonlatos színű egyed hadonászva & óbégatva aztán még egy. A taxis is kipattant. Én nyomtam egy kéziféket, mert gondoltam a taxis beszopja és ki kellene majd esetleg szállnom. De közben ő már ordibálás és hadonászás helyett kiosztotta az első hatalmas nyaklevest, aztán a papucsos hadonászók közül a másodiknak is kilőtt egy baszott nagy pofont. A harmadik a volán mögül gondolom átküzdötte magát az utas oldalra, de ki már nem tudott mászni, mert neki is olyan lángost adott a taxis ember, hogy az ő feje eltűnt az autóban én meg majd beszartam a röhögéstől. Közben zöld lett, de mindenki a produkciót élvezte inkább… én így szeretlek Bécs! :D
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 617
7 010
113
Megosztanám a mai ebéd előtti mozizásomat. Üldögélek a Währinger Gürtelen a lámpánál, klímázgatok, hesszelem a 3146 fokban kivetkőzött gyengébb nemet amíg nem dudálás kezdődik. Egy taxis kezdte el állat mód nyomni, mert a másik sávban kicsit előrébb lévő Vito furgonból dobálták kifele a cigis dobozt, műanyag flakont… egyszóval takarítottak. Először kipattant egy szarhoz hasonlatos színű egyed hadonászva & óbégatva aztán még egy. A taxis is kipattant. Én nyomtam egy kéziféket, mert gondoltam a taxis beszopja és ki kellene majd esetleg szállnom. De közben ő már ordibálás és hadonászás helyett kiosztotta az első hatalmas nyaklevest, aztán a papucsos hadonászók közül a másodiknak is kilőtt egy baszott nagy pofont. A harmadik a volán mögül gondolom átküzdötte magát az utas oldalra, de ki már nem tudott mászni, mert neki is olyan lángost adott a taxis ember, hogy az ő feje eltűnt az autóban én meg majd beszartam a röhögéstől. Közben zöld lett, de mindenki a produkciót élvezte inkább… én így szeretlek Bécs! :D
Ez jól végződött, de lehetett volna kés a nyakba is a vége.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
860
2 709
93
Megosztanám a mai ebéd előtti mozizásomat. Üldögélek a Währinger Gürtelen a lámpánál, klímázgatok, hesszelem a 3146 fokban kivetkőzött gyengébb nemet amíg nem dudálás kezdődik. Egy taxis kezdte el állat mód nyomni, mert a másik sávban kicsit előrébb lévő Vito furgonból dobálták kifele a cigis dobozt, műanyag flakont… egyszóval takarítottak. Először kipattant egy szarhoz hasonlatos színű egyed hadonászva & óbégatva aztán még egy. A taxis is kipattant. Én nyomtam egy kéziféket, mert gondoltam a taxis beszopja és ki kellene majd esetleg szállnom. De közben ő már ordibálás és hadonászás helyett kiosztotta az első hatalmas nyaklevest, aztán a papucsos hadonászók közül a másodiknak is kilőtt egy baszott nagy pofont. A harmadik a volán mögül gondolom átküzdötte magát az utas oldalra, de ki már nem tudott mászni, mert neki is olyan lángost adott a taxis ember, hogy az ő feje eltűnt az autóban én meg majd beszartam a röhögéstől. Közben zöld lett, de mindenki a produkciót élvezte inkább… én így szeretlek Bécs! :D
urleiwand!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 949
8 407
113
Hont András írta:
"Jó intézmény ez az Európai Tanács is. Felőlük újrázhat egy vezetési képességek totális hiányát bemutató, korrupciógyanúba keveredő, annak kivizsgálását adminisztratíve megakadályozni igyekvő, egyebekben a tökéletes politikai fantáziátlanságot árasztó társalkodónő. Ez hagyján, de az EU állam- és kormányfői felszólították Izraelt és a Hamászt, hogy a legújabb ENSZ BT-határozat szerint kössenek tűzszünetet. Ettől kitört a közel-keleti béke."
Ja! A demokráciának van olyan hibája, hogy Európa enyhén szólva nagyobbik része (hazánk 40%-os Fideszre szavazó táborán kívül) azt választja meg az Európai Bizottság élére újabb öt évre (Ursula von der Leyent ajánlják, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselőjének az észt Kaja Kallas, az Európai Tanács élére pedig 2,5 évre António Costa) akik az összes tagország lakosságátnak véleményét képviselik és nem egy pökhedni Orosz/Kinai bábfigurát, aki kikormányozta az nagy európai pártcsaládok közül saját pártját, amelyen diktatorikus eszközökkel uralkodik néhány tucat talpnyaló és oligacha segítségével és teljes média lenyulásával. Háború vagy Orbán.. Hát európa nem így látja, helyesen. Én úgy vélem 1-3 választás van már csak ebben, aztán tényleg eltünnek a levesben, sajnos vagy másfél évtized által küldött EU források nagy részével a zsebben.
 

Yorg

Active Member
2017. április 21.
117
249
43