"Két Trump-párti nemzetbiztonsági szakértő arról beszélt a lapnak, hogy Trump állítólag abban gondolkozik, hogy megegyezik arról Putyinnal, hogy a NATO nem vesz fel keletebbi tagokat – különös tekintettel Ukrajnára és Grúziára nézve, és arról is egyeztet az orosz elnökkel, hogy mekkora megszállt ukrán területeket tarthatna meg Oroszország. Ez feltehetően a Krímet és a Donbaszt jelenthetné."
"A beszélgetések alapján nem valószínű, hogy Amerika kilépjen a védelmi szövetségből, ellenben alapvetően átalakíthatja azt. Dan Caldwell, Trump egyik nemzetbiztonsági tanácsadója „radikális reorientációnak” nevezte a folyamatot. Caldwell azzal magyarázta a lépést, hogy nő az amerikai adósság, nehézkes a toborzás, és a védelmi ipar is nehezen tartja a lépést az oroszokkal és kínaiakkal. Trump és köre mindenesetre nagyobb áldozathozatalt vár el a NATO-ért az európai tagoktól."
Azon beszélgetések alapján, amit a Politico folytatott Trump nemzetbiztonsági (egykori és jövendő) embereivel, a következő kép rajzolódik ki: az USA megtartaná nukleáris elrettentő védőernyőjét Európa felett, a haditengerészeti erőt a környéken, ahogy légibázisait is Németországban, Törökországban és Angliában. Azonban a gyalogsági, páncélos, tüzérségi és logisztikai egységek jelentős részét elvonnák, ezt az európai országoknak kellene pótolni.
"Amerika új szerepe az lenne, hogy csak a háttérből támogatja Európát, krízis esetén lép csak fel nagyobb erőkkel – mondta Caldwell, aki annak a Russell Voughtnak a tanácsadója, aki várhatóan komoly szerepet kaphat egy új Trump-kormányban, a vezérkari főnökségre látják esélyesnek."
"NATO-alapokmány híres ötös cikkelyét, miszerint ha egy tagot támadás ér, akkor az összes tagnak kötelessége segíteni, a Trump közelében álló védelmi szakemberek flexibilisen értelmezik, miszerint nem kell feltétlen katonai eszközökkel segíteni a megtámadottat."