[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 810
34 855
113
agyhalott b@lfaszok.
Feltételezem 99,9% -uk soha nem is járt a palesztin liebliengeiknél.
Lehet akkor a sok lelkes 'hölgy' a videókon talán revideálná a nézeteit...
Most rühelltem meg a bal + woke idiótákat végleg.

Ez csak egy kis baleset, hogy a dédelgetett majom belekap a gazdi kezébe. A gazdi attól még az, ami.
A fehérellenes ideológia olyan zsidó, mint a bagel.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 810
34 855
113

Úgy tűnik, hogy ezek a hibák csak egy irányba mutatnak. Kiderült, hogy az Alternatíva Németországért (AfD) párt nem szerzett elég mandátumot Szászországban ahhoz, hogy megakadályozza a kétharmados többséget igénylő törvényhozást vagy kinevezéseket. „A szászországi választási bizottság hétfő reggel közölte, hogy egy szoftverhiba volt a hibás mandátumszámításért felelős a vasárnapi szavazás előzetes eredményei alapján” - írja a DPA német hírügynökség.

Ennek ellenére az AfD mind Szászországban, mind Türingiában óriási győzelmet aratott. Türingiában az AfD a szavazatok 32,85 százalékát, vagyis többséget szerzett, a gyenge „jobbközép” CDU (a fő ellenzéki párt) 23,6 százalékot szerzett. Szászországban az AfD a második helyen végzett a CDU mögött, a szavazatok mintegy 30,6 százalékát szerezte meg a CDU 31,9 százalékával szemben.

A nemzetközi sajtó hisztériázott. „A szélsőjobboldal a nácizmus óta először áll a csúcson, hogy a német tartományi választásokon a legtöbb szavazatot szerezze meg” - írta a BBC. „Németországban egyesek számára az Alternatíva Németországért (AfD) felemelkedése szó szerint rémálom”.

„A szélsőjobboldali német párt győzelme miatt egyesek félnek a jövőtől. Mások a múltba való visszatéréstől tartanak”, AP, 2024. szeptember 2.
„Az AfD 1945 óta az első szélsőjobboldali párt, amely megnyerte a német tartományi választásokat”, CNN, 2024. szeptember 3.
„A német AFD mérföldkőnek számító győzelmet aratott, mivel a második világháború óta először egy kemény jobboldali párt vezet egy regionális szavazáson az országban”, Daily Mail, 2024. szeptember 1.
A hatalom a tömegdemokráciában a narratívák irányításában rejlik. Az AfD-ben nincs semmi félelmetes. Nem akarja visszahozni a második birodalmat, nemhogy a harmadikat, de úgy állítják be, mintha valahogy a náci rezsim folytatása lenne, vagy legalábbis mint valami ködös „szélsőjobboldali” démont. „Az AfD annyira hírhedt lett, hogy belföldi megfigyelés alá helyezték, mert veszélyt jelent Németország alkotmányára” - írja az NPR. Vajon az NPR semlegesen, nemhogy kedvezően számolna be arról, hogy Fehéroroszország vagy Kína lecsap az ellenzékre?

A jobbközép CDU szerint az AfD páriapárt: „Nem lesz koalíció az AfD-vel, nem lesz együttműködés az AfD-vel” - mondta Friedrich Merz pártelnök. Ehelyett a brandenburgi választások közeledtével kioktatta a választókat: „Nézzék meg alaposan, mi történt Türingiában és Szászországban”, és »gondoskodjanak arról, hogy a politikai spektrum közepén egyértelmű politikai többség legyen«.

Az SPD, a baloldali párt, amellyel a CDU állítólag szemben áll, szintén azt állítja, hogy „felelősséggel tartozik azért, hogy a jövőben is stabil politikai többség legyen a politikai középen”. Tehát a pártok feladata, hogy fegyelmezzék a választókat, hogy a „politikai közép” kormányozzon, függetlenül attól, hogy mit akarnak. A „politikai közép” történelmi mércével mérve szélsőbaloldali, a tömeges bevándorlás pedig folytatódik Németországban, függetlenül attól, hogy melyik párt van hatalmon.

Egy zöldpárti vezető szerint az AfD sikere „sok emberben nagyon mély aggodalmat és félelmet kelt”. Vajon a jobboldali szavazók, akik félnek egy kemény baloldali párttól, megértő médiavisszhangot kapnának „aggodalmukról és félelmükről”? A törökök egyik szóvivője azt mondja, hogy az ő generációjában sokan tervezik, hogy elhagyják Németországot. Ha valaki meg akarná állítani az AfD-t, akkor első lépésként jó lenne, ha megszüntetné a támogatottságának okát az elvándorlással.

„Az AfD szászországi és türingiai eredményei aggasztóak” - mondta Olaf Scholz német kancellár. „Hazánk nem tud és nem is szabad hozzászoknia ehhez. Az AfD kárt okoz Németországnak. Gyengíti a gazdaságot, megosztja a társadalmat, és tönkreteszi országunk hírnevét”.” Hogyan tette mindezt anélkül, hogy valaha is kormányon lett volna? Scholz úr kioktatja a németeket arról, hogy mit jelent a demokrácia és kinek kellene kormányoznia.

Az AfD azt akarja, amit a választási eredményei indokolnak: kormányzati szerepet. Alice Weidel, az AfD országos társelnöke szerint ez „történelmi siker számunkra” és „rekviem” a Scholz kancellár vezette SPD-kormány számára, amelynek pártja alig kapta meg a szavazatok 5 százalékát, ami a parlamenti helyekhez szükséges minimum. „A tűzfalak [az AfD kizárása] antidemokratikus” - mondta. Björn Höcke, az AfD egy másik befolyásos vezetője szerint a szavazás azt jelenti, hogy más pártok nem zárhatják ki. „Készek vagyunk vállalni a kormányzati felelősséget” - tette hozzá. Nem tűnik valószínűnek, hogy az AfD-nek lesz erre lehetősége.

Májusban egy bíróság pénzbírsággal sújtotta Höckét, amiért ki merte mondani a „Mindent Németországért” kifejezést. Állítólag ez egy náci szlogen volt, bár Höcke úr azt mondta, hogy ezt nem tudta. (Én sem.) A bíró nem hitt neki, és ezért megbírságolta. „A nácik is azt mondták, hogy Guten tag” - mondta Höcke úr. „Be akarják tiltani a német nyelvet, mert a nácik is németül beszéltek? Egyszer ennek véget kell vetni.”

A második világháború után a németekre rótt örökös bűntudat a modern német politikai rend alapja. Ez az alapja az egész háború utáni nyugati politikai rendnek. „Mi, németek vagyunk az egyetlen nép a világon, amely a szégyen emlékművét fővárosa szívében állította fel” - mondta Bjorn Höcke, utalva egy holokauszt-emlékműre. A Telegraph hozzátette, hogy Höcke szerint a modern németek „egy teljesen legyőzött nép mentalitásával rendelkeznek”.

Nagy-Britannia azt tervezi, hogy holokauszt-emlékművet épít a Parlament mellé, elpusztítva ezzel a Londonban megmaradt szűkös zöldterület egy részét.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 810
34 855
113
Londonban új emlékmű siratja a rabszolgaságot. Az amerikai alapító atyák történelmi otthonai most a szégyen emlékművei. Számos fehér országban fehérellenes „dekolonizációs” törekvések vannak. Rendszerünknek van egy negatív alapító mítosza, amely a fehér gyerekeket arra tanítja, hogy egyedülállóan ők a rasszizmus, a szexizmus és az elnyomás bűnösök, és hogy „el kell törölni a fehérséget”. Minden országnak megvan a maga változata. Kanada az indiánok bentlakásos iskolái miatt szidja magát, Amerika a rabszolgaság és a nyugati terjeszkedés miatt, Nagy-Britannia a birodalom miatt, Belgium Kongó miatt, Hollandia a gyarmatosítás miatt, és így tovább. Ez nem vezet „gyógyuláshoz”. Az ősi sérelmeket nyersen dörzsöli, és a nem fehéreknek való újabb kifizetések új indoklásává válik.

A The Washington Post úgy érvelt, hogy a németek által felrótt bűntudatnak és szégyenérzetnek kellene mintául szolgálnia az amerikaiak számára. Kamala Harris azt állította, hogy az Egyesült Államok „egy bűntény helyszíne”:” „amit a rabszolgasággal, a Jim Crow-val és az intézményesített rasszizmussal tettünk”. A rabszolgaságra emlékeztető emlékműveket emelnek, miközben a hősök szobrait ledöntik.

A második világháború igazi ellensége nem a tengelyhatalmak voltak, hanem a belső rasszizmus minden nyugati országban. Ez magyarázza a jelenlegi hisztériát is, ami Tucker Carlson Darryl Coopernek a második világháború okairól adott interjúja körül kialakult, ami most látszólag megérdemli a Fehér Ház elítélését. A valódi kérdés nem a történelemről szól, hanem a nyugati nemzeteket támadó második világháborús mitológiáról.


A szövetségesek győzelme nem vezetett elkerülhetetlenül a Nyugat halálához. Winston Churchill, Charles de Gaulle és más szövetséges vezetők és tábornokok bűnösök lennének a „fajgyűlölet szításában”, ha ma élnének. Németország azonban ennek a globális fehérellenes járványnak a „nulladik betege”, és ha Németország felépül, akkor a többiek is felépülhetnek. A hisztéria és a félelem egy mérsékelten jobboldali német párt térnyerése miatt tehát jogos; egy egész erkölcsi keret és politikai rendszer van veszélyben. Ha Németország „normális” nemzetté válik, amelynek népe hazafias lehet, akkor más fehér nemzetek is azzá válhatnak.

A nácik megidézésével a németeknek azt mondják, hogy soha nem lehetnek normálisak. A választások után a Németországi Zsidók Központi Tanácsának egy korábbi vezetője azt mondta: „Pontosan 85 évvel a második világháború kezdete után fennáll a veszélye annak, hogy Németország ismét egy másik országgá válik: instabilabb, hidegebb és szegényebb, kevésbé biztonságos, kevésbé érdemes élni benne”. Tarik Abou-Chadi, aki Oxfordban tanít, azt mondja: „Német állampolgárként, queer színesbőrűként egyszerűen lesújtó és ijesztő, hogy egy nagyon magas választási részvétel mellett több mint 30 százalék támogatja a szélsőjobboldali fasisztákat”. A Nemzetközi Auschwitz Bizottság vezetője szerint a szavazás lehangoló a túlélők számára, mert „azt hitték, hogy Németország a holokauszt tapasztalatai, a náci párt, az SS és minden más felemelkedése után különösen tisztában lesz ennek az ideológiának a veszélyeivel”. Az AfD erős szereplése a fiatal németek körében azt sugallja, hogy ledobják magukról Németország szégyenletes rendszerét.

Az eredmény még több elnyomás lehet. „Most minden demokratikus pártnak az a feladata, hogy stabil kormányokat alakítson jobboldali szélsőségesek nélkül” - mondta Scholz kancellár. Baloldali tüntetők, köztük az antifa, máris megzavarják az AfD rendezvényeit. A Washington Post szerint az AfD kormányzati részvétele „egy újabb nagy repedést jelentene Németország második világháború utáni tűzfalán a szélsőjobboldallal szemben, tovább erodálva a szélsőséges politikai gondolatok megfékezésére és kiközösítésére tett erőfeszítéseket”.

Nyugat-szerte a rezsimek szégyent és önutálatot tanítanak a gyerekeinknek. Ez Németországban kezdődött; talán ott érhetne véget először. A német aktivistáknak olyan akadályokkal kell szembenézniük, amelyek szégyent hozhatnak az amerikaiakra, akiknek sokkal nagyobb szabadságuk van. A németek azonban kitartottak, és jelentős győzelmet arattak. A nacionalisták támogatják a hazafiságot és a büszkeséget minden nemzet számára. Németország és Amerika sorsa összekapcsolódik, mint minden fehér nemzeté. Az országaink megmentéséért folytatott küzdelem egy néppé tehet bennünket.
 
  • Szomorú
Reactions: plushun

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 586
13 467
113
Majd alkalmazkodnak. Gyártanak majd EU belpiacra az EU-ban kisebb, olcsóbb járműveket. Az importvám inkább jó húzás, és a VW-nek és az Európai munkásoknak is inkább középtávon.
Csakhogy az meg nem éri meg!
Nagyon kicsi rajta az árrés, ha éppen nem veszteséges - ezért is szűntette meg a kompakt kategória gyártását a legtöbb gyártó!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 683
18 995
113
Londonban új emlékmű siratja a rabszolgaságot. Az amerikai alapító atyák történelmi otthonai most a szégyen emlékművei. Számos fehér országban fehérellenes „dekolonizációs” törekvések vannak. Rendszerünknek van egy negatív alapító mítosza, amely a fehér gyerekeket arra tanítja, hogy egyedülállóan ők a rasszizmus, a szexizmus és az elnyomás bűnösök, és hogy „el kell törölni a fehérséget”. Minden országnak megvan a maga változata. Kanada az indiánok bentlakásos iskolái miatt szidja magát, Amerika a rabszolgaság és a nyugati terjeszkedés miatt, Nagy-Britannia a birodalom miatt, Belgium Kongó miatt, Hollandia a gyarmatosítás miatt, és így tovább. Ez nem vezet „gyógyuláshoz”. Az ősi sérelmeket nyersen dörzsöli, és a nem fehéreknek való újabb kifizetések új indoklásává válik.

A The Washington Post úgy érvelt, hogy a németek által felrótt bűntudatnak és szégyenérzetnek kellene mintául szolgálnia az amerikaiak számára. Kamala Harris azt állította, hogy az Egyesült Államok „egy bűntény helyszíne”:” „amit a rabszolgasággal, a Jim Crow-val és az intézményesített rasszizmussal tettünk”. A rabszolgaságra emlékeztető emlékműveket emelnek, miközben a hősök szobrait ledöntik.

A második világháború igazi ellensége nem a tengelyhatalmak voltak, hanem a belső rasszizmus minden nyugati országban. Ez magyarázza a jelenlegi hisztériát is, ami Tucker Carlson Darryl Coopernek a második világháború okairól adott interjúja körül kialakult, ami most látszólag megérdemli a Fehér Ház elítélését. A valódi kérdés nem a történelemről szól, hanem a nyugati nemzeteket támadó második világháborús mitológiáról.


A szövetségesek győzelme nem vezetett elkerülhetetlenül a Nyugat halálához. Winston Churchill, Charles de Gaulle és más szövetséges vezetők és tábornokok bűnösök lennének a „fajgyűlölet szításában”, ha ma élnének. Németország azonban ennek a globális fehérellenes járványnak a „nulladik betege”, és ha Németország felépül, akkor a többiek is felépülhetnek. A hisztéria és a félelem egy mérsékelten jobboldali német párt térnyerése miatt tehát jogos; egy egész erkölcsi keret és politikai rendszer van veszélyben. Ha Németország „normális” nemzetté válik, amelynek népe hazafias lehet, akkor más fehér nemzetek is azzá válhatnak.

A nácik megidézésével a németeknek azt mondják, hogy soha nem lehetnek normálisak. A választások után a Németországi Zsidók Központi Tanácsának egy korábbi vezetője azt mondta: „Pontosan 85 évvel a második világháború kezdete után fennáll a veszélye annak, hogy Németország ismét egy másik országgá válik: instabilabb, hidegebb és szegényebb, kevésbé biztonságos, kevésbé érdemes élni benne”. Tarik Abou-Chadi, aki Oxfordban tanít, azt mondja: „Német állampolgárként, queer színesbőrűként egyszerűen lesújtó és ijesztő, hogy egy nagyon magas választási részvétel mellett több mint 30 százalék támogatja a szélsőjobboldali fasisztákat”. A Nemzetközi Auschwitz Bizottság vezetője szerint a szavazás lehangoló a túlélők számára, mert „azt hitték, hogy Németország a holokauszt tapasztalatai, a náci párt, az SS és minden más felemelkedése után különösen tisztában lesz ennek az ideológiának a veszélyeivel”. Az AfD erős szereplése a fiatal németek körében azt sugallja, hogy ledobják magukról Németország szégyenletes rendszerét.

Az eredmény még több elnyomás lehet. „Most minden demokratikus pártnak az a feladata, hogy stabil kormányokat alakítson jobboldali szélsőségesek nélkül” - mondta Scholz kancellár. Baloldali tüntetők, köztük az antifa, máris megzavarják az AfD rendezvényeit. A Washington Post szerint az AfD kormányzati részvétele „egy újabb nagy repedést jelentene Németország második világháború utáni tűzfalán a szélsőjobboldallal szemben, tovább erodálva a szélsőséges politikai gondolatok megfékezésére és kiközösítésére tett erőfeszítéseket”.

Nyugat-szerte a rezsimek szégyent és önutálatot tanítanak a gyerekeinknek. Ez Németországban kezdődött; talán ott érhetne véget először. A német aktivistáknak olyan akadályokkal kell szembenézniük, amelyek szégyent hozhatnak az amerikaiakra, akiknek sokkal nagyobb szabadságuk van. A németek azonban kitartottak, és jelentős győzelmet arattak. A nacionalisták támogatják a hazafiságot és a büszkeséget minden nemzet számára. Németország és Amerika sorsa összekapcsolódik, mint minden fehér nemzeté. Az országaink megmentéséért folytatott küzdelem egy néppé tehet bennünket.
A német politikai elit szemében az AfD az ördög, a sátán és minden ami rossz, mert veszélyt jelent a létezésükre és a hatalmukra. Viszont azt nem tudom, hogy ezt a boszorkányüldözést képes lesz e túlélni, hovatovább ez a megbélyegzés eljuttathatja e a pártot a győzelemig? Mert ha még országosan is a legtöbb szavazatot fogják kapni, akkor sem lesznek hajlandóak átadni nekik a hatalmat. Na és akkor itt jön be az a kérdés, hogy ebben az esetben a szavazók meddig lesznek hajlandóak elmenni?