Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ha kijelentjük, hogy elvesztette akkor persze. Ha elkezdünk kicsit azon gondolkodni, hogy a teljes kínai innováció kimerül abban, hogy olcsón gyárt éppen elfogadható minőséget, akkor azért más a leányzó fekvése.Ezt kb 15 éve elvesztette Európa szerintem. Az olcsó nyersanyagok elvesztése a kegyelemdöfés volt már csak...
Hát, javaslom tanulmányozni a tibetiek, ujgurok helyzetét. Pl. Így első blikkre.Érdekelne,hogy szerinted miben lesz roszabb nekünk, mint amit a kedves nyugat megtett a 60's közepétől velünk?
Egyrészt szerintem kína vezetése nagyjából 22 februárja óta veri a fejét a falba, hogy eddig az oroszok a nyugati szabályok szerint játszottak, most meg erős alternatívaként megjelentek azoknak az országoknak, akik eddig nem tehettek mást, mint elfogadták a nagytestvért. Nem feltünő, hogy Irán meg Észak-Korea mennyire lelkesen rohant a ruszkikhoz? De még Pakisztán és India is. Ja meg úgy a fél volt FÁK. A másik fele eddig is az ő érdekszférájuk volt.Megszállnak kínai,vagy Orosz, vagy brics csapatok?
Amúgy igen, tudod a társadalmi pontrendszer az nem valami új dolog. Gondolkodj már esetleg el azon, hogy ugyan miért használja Kína kb minden szomszédja a végtelenül primitív, nálunk már az ókorban túllépett kínai írásjeleket, amikor mindegyikük saját írása fejlettebb? Na szerinted? De amúgy hitelt vehetünk majd fel, azért, hogy Kína építhessen nálunk gyárat, ahol a kínai munkások fognak dolgozni, mi meg fizetjük. Mint ezt csinálják mindenhol.Ránk erőltetik a migriket, a buzulást,vagy közös hitelt vetetnek fel velünk,a brics egyik távoli proxijának a felfegyvrrzéséért?
Egen valami ilyesmi. Megint nem elmélet, tény, Kínát nem érdekli a benszülött lakosság. Az max kaját termelhet, ha jól viselkedik. Csak ez mondjuk Afrikában kevésbé tűnik fel, ahol meg nem csak erről szólt a világ, ott érdekes módon most rohannak Moszkvába, mert onnan is megmondják, hogy mit tehetsz. De legalább te magad is termelhetszettől kevesebb ház fog épülni,vagy kevesebbet fog érni a fizunk?
Hol van kína előrébb? Minél van kína előrébb? Miben van kína előrébb?ebből kell ki indulnunk,ugye kína még előrébb van,ott a jövő.
Na ez az ami nekünk reményt adhat. Erre volt elág 20 év amúgy, hogy a totális csődből egy jóléti országgá váljon egy erős ipari kultúrájú ország, akinek lehet több a nyersanyaga mint nekünk, de amit a szovjetunióból örökölt, az messze kevesebb, mint amivel mi most rendelkezünkAz Orosz personal purchase power 10 év alatt 80%ban elérte a németet,és még csak formálóduk a brics,
Nem tudom írtam-e már valaha is ilyet, de teljesen egyetértünk kammAz oroszok amugy kereskedni akarnak, nem uralkodni, Putyin pontosan tudja, mennyit bir el az orosz rendszer.
Na ezért nem kéne hagyni, hogy mi, akik ott voltunk az 55 napban Pekingben, kínai fennhatóság alá kerüljünk.Persze, de ezek épp ezért nem számítanak. Azokat a sajátjaik irtották ki. A külső féltől elszenvedett sérelmek viszont már egészen más.
Még mindig ott tartunk, hogy egy 1980-as tubustöltő sorhoz kellett 8 ember, egy maihoz 2. Akkor volt 150 ezer katonánk, és csak Pesten 4 nagyobb gyárunk, mint a mostani 3 legnagyobb együtt. Meg bújtatott munkanélküliségünk.Munka ero nincs ami van edes keves
Ez pontosan elég ahhoz, hogy kiszorítsa az európai gyártókat az exportpiacaikról. Ezt látjuk folyamatosan kb 2010 óta ahogy jönnek fel a kínai márkák mindenben is.Ha kijelentjük, hogy elvesztette akkor persze. Ha elkezdünk kicsit azon gondolkodni, hogy a teljes kínai innováció kimerül abban, hogy olcsón gyárt éppen elfogadható minőséget, akkor azért más a leányzó fekvése.
De csak az USA és Európa (még az oroszok nélkül is) 800 milliós kb 3-4szer gazdagabb piac, mint a teljes kínai. Nekem ne mondja senki, hogy nem tudunk megélni a belső piacból.Ez pontosan elég ahhoz, hogy kiszorítsa az európai gyártókat az exportpiacaikról. Ezt látjuk folyamatosan kb 2010 óta ahogy jönnek fel a kínai márkák mindenben is.
Csak a belső piacra mennek a kínai termékek a nyugati piacokon kívül? A többi 6 milliárd emberrel mizu?De csak az USA és Európa (még az oroszok nélkül is) 800 milliós kb 3-4szer gazdagabb piac, mint a teljes kínai. Nekem ne mondja senki, hogy nem tudunk megélni a belső piacból.
Mondjuk ez annak is köszönhető, hogy az európai elit úgy gányolja a saját gazdaságát/iparát az elcseszett döntéseivel, mint még soha senki...Minden jel azt mutatja, hogy nem tudunk megélni a belső piacból mivel az európai vállalatok valahogy nagyon nem itt termelik meg a profitot.
Ez pontosan elég ahhoz, hogy kiszorítsa az európai gyártókat az exportpiacaikról. Ezt látjuk folyamatosan kb 2010 óta ahogy jönnek fel a kínai márkák mindenben is.
Ezzel amúgy megszopatva Kínát. Csak rövid távon ez nem látszik még annyira.Az oroszokat meg szépen átlökték a kínaiak oldalára, miközben eszük ágában se volt oda kerülni.
Gratulálok szép munka...
Ma is van minden, csak a cégek egy igen nagy része pár centtért mindenben az olcsóbb kínait választja. Ez persze nem minden cégre igaz, mert sok cég a rossz tapasztalat miatt óvatos a kínai cucokkal. El kell érni, hogy ne legyen olcsóbb a kínai árú, és vissza épül az ipar.
Sajnos az elmúlt évtizedekben sok területen az volt a leginkább sikeres vállalati modell, hogy felesleges a gyártás, le gyártatjuk Kínában a terméket, és csak kereskedünk vele. Kevesebb befektetés, kevesebb szakértelem kell hozzá, a profit meg nagyobb mintha gyártanál. Ezt kell megszüntetni.
Az iparban nagyon sok minden lehet gépesíteni. Minél drágább a munkaerő, annál inkább megéri. Én vagy 30 éve jártam sok ipari üzemben, már akkor is hihetetlenül termelékenyek voltak az akkor korszerűnek számító üzemek.Akkor lehet hazahozni a termelést, ha olcsó munkaerőt is hozunk hozzá... Az USA ezt csinálja. A haitiak mondjuk csirkegyárban dolgoznak amerikai szinten éhbérért, de majd lesz más is.
A kulonbseg az, hogy Amerikaban levalthato a kormany. Oroszoknal sosem volt az, egy 8-10 eves idoszakot kiveve 1991-tol.Legfeljebb akkor, ha sikerül bedönteni az oroszokat. Egyébként nem hagyhatja az USA.
Ahogy az orosz is felvetette pár éve nyíltan, hogy "Oroszország nélkül a világnak sincs értelme", az USA elit sem gondolkodik másképp. "Amerikai hegemónia nélküli világnak mi értelme?" Nem akarnak olyan világban élni, amit nem tudnának irányítani. Ahol tőlük független, akár náluk erősebb független hatalmi tényezők vannak, akik saját érdekeiket követik, és nem az amerikai elitegyetemeken kupálódott vezetők az ottan kitalált, a Foreign Affairsben és más publikációkban közzétett vonalat. Ahol nem tudják a világ erőforrásait elszipkázni maguknak. Ha nem lehetséges tovább, akkor el is pusztulhat a világ. Ezért lehet rosszabb a világnak Trump győzelme esetlegesen, sajnos, ha teret ad a neokonoknak. A demokraták az inkompetenciájukkal és a nagyon durva erőszakos húzásoktól való ódzkodásukkal azért mégiscsak szépen összeomlasztanák lassan, irányítottan.
A kulonbseg az, hogy Amerikaban levalthato a kormany. Oroszoknal sosem volt az, egy 8-10 eves idoszakot kiveve 1991-tol.
Igen, nem volt demokracia ott igazabol sosem.Aha. 1993-ban "alkotmányos válság" volt, Jelcin szétlövette a parlamentet. 1996-ban meg úgy nyert választást, hogy év elején egyszámjegyű támogatottságot mértek neki.
Ugyan. Ez az egesz jelenlegi fazis mindossze 50-60 eve alakult ki, de egyreszt kozben azert a Kennedyt is megvalasztottak (ki is nyirtak, amikor kiderult, hogy pont beket akar a ruszkikkal, nem haborut), masreszt Carter is elnok tudott lenni. Az hagyjan, de kozben kiscsillio tarsadalmi es szocialis valtozas is vegbement (ami kozott volt jo is, rossz is.)Az elit és a mélyállam pedig Amerikában sem váltható le, van egy kétpártrendszer, amelyen kívüli játékosok nem juthatnak szóhoz.
Régen lehet így volt az USaa-ban, de ma már gyakorlatilag 2 elit van, mégha vannak is összeérő szálak.Aha. 1993-ban "alkotmányos válság" volt, Jelcin szétlövette a parlamentet. 1996-ban meg úgy nyert választást, hogy év elején egyszámjegyű támogatottságot mértek neki.
Az elit és a mélyállam pedig Amerikában sem váltható le, van egy kétpártrendszer, amelyen kívüli játékosok nem juthatnak szóhoz.
Régen lehet így volt az USaa-ban, de ma már gyakorlatilag 2 elit van, mégha vannak is összeérő szálak.
A legnagyobb különbség az USA és Oroszország között. Hogy az USA-ban az oligarcháknak vannak pártjai és politikusai, addig Oroszországban egy politikusnak vannak oligarchái.
Általában a világ legtöbb országában az oligarcháknak vannak pártjai és politikusai, ezt nevezik viccesen demokráciának, A politikusaik leválthatóak, az oligarcháik nem.
Ezzel szemben Oroszországban Putyint nem lehet leváltani, míg az oligarchákat le lehet. Ez nem jelenti azt Putyin bármit megcsinálhat, nem. Figyelnie kell a népre, az oligarchák igényeire, de ha vmelyik oligarcha sokszor az asztalra csinál akkor lehet end of karrier. Csak meg kell indokolni.
Beszéltek erről. De hol éri meg ez Kínának??Fizetik a politikusokat, hogy tegyék tönkre az USA-t és az EU-t.
Európean American Investment Bank.Tegnapi hír, hogy egy osztrák bank bebukott. De ingerküszöb alatti a hír...
Igen is meg nem is. A kormány leváltható, a cár nem. Jelcin cár szar volt, Putyin cár dörzsölt játékos, nekünk a legjobb egy köztes embör lenne. Aki elég dörzsölt, hogy ne menjen tropára Oroszország, de nem ennyire ambiciózus/nem csalódott annyit a nyugatban, és hajlandó bízni a kompromisszumokban. Mondjuk ennek előfeltétele, hogy se a ti, se a mi vezetésünk ne sík hülyékből álljon.A kulonbseg az, hogy Amerikaban levalthato a kormany. Oroszoknal sosem volt az, egy 8-10 eves idoszakot kiveve 1991-tol.