[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 133
15 761
113
Március 13-án fog megjelenni a német piacon egy újságíró, Robin Alexander könyve, aki alaposan kikutatta, mi történt azon 2015 őszi kancellári döntés mögött, hogy kivételesen kinyitják a határt, és beengedik Németországba a Magyarországról odatartó migránstömegeket.

A Welt am Sonntag exkluzív betekintést kapott a könyvbe.

A migránsok be nem engedése nem „politikai akarat hiányán múlott”.

A migránsválság csúcspontján Merkel döntött úgy, hogy a Magyarországról úton lévő migránsokat beengedi, és azóta is a nyitott határok politikája vitatott.

A kancellárnő akkor a határ megnyitását humanitárius szükséghelyzettel indokolta.

De ezt sokan nem hitték el.

Most derült ki, hogy Merkel pontosan az ellenkezőjét akarta tenni.

Az erre – a német-osztrák határ lezárására és a migránsok visszafordítására – vonatkozó utasítást a rendőrségnek már kiadták. Erről előzetesen a koalícióban döntöttek.

Ez történt:

2015. szeptember 12-én 17:30-kor telefonkonferenciát tartottak, amelyen Merkel, kabinetfőnöke, Peter Altmaier, Thomas de Maiziere belügyminiszter (mind CDU) és Horst Seehofer CSU-elnök, valamint Frank-Walter Steinmeier (SPD) volt külügyminiszter és Sigmar Gabriel SPD-elnök vett részt.

Ekkor megegyeztek abban, hogy másnap 18:00-kor bevezetik a határellenőrzést és még azokat is visszafordítják, akik menedéket akarnak kérni.

Szombatra virradó éjjel egész Németországból rendőröket vezényeltek a határra. Buszokkal és helikopterekkel szállították őket.

Ezután de Maizire felhívta Merkelt. A kancellárnő csak azt kérte miniszterétől, bizonyosodjék meg arról, hogy a határ lezárása ellen a bíróságok nem emelnének kifogást és a nyilvánosság a hadsereg bevetéséről készült képek miatt nem háborodna-e fel.

De Maiziere errő államtitkárokkal, vezető tisztségviselőkkel és rendőrségi vezetőkkel tanácskozott, hogy ilyen garanciák adhatóak-e.

Kikérte az SPD-sek véleményét is.

A garanciákat nem sikerült begyűjteni.

Ezért átírták a rendőrségnek már kiírt parancsot.

Vagyis, vonja le a tanulságot a Welt vasárnapi (mai) cikke, amely reggel 8 óra 26 perckor jelent meg online portálján, nem politikai akarat miatt történt a nyitás, hanem egyszerűen azért, mert „a döntő órában egyetlen vezető német politikus sem akadt, aki készen állt a felelősség vállalására”.

http://lovasistvan.hu/2017/03/05/sz...-a-magyarorszagrol-jovo-menekultaradat-elott/

Szerecsenmosdatás.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Március 13-án fog megjelenni a német piacon egy újságíró, Robin Alexander könyve, aki alaposan kikutatta, mi történt azon 2015 őszi kancellári döntés mögött, hogy kivételesen kinyitják a határt, és beengedik Németországba a Magyarországról odatartó migránstömegeket.

A Welt am Sonntag exkluzív betekintést kapott a könyvbe.

A migránsok be nem engedése nem „politikai akarat hiányán múlott”.

A migránsválság csúcspontján Merkel döntött úgy, hogy a Magyarországról úton lévő migránsokat beengedi, és azóta is a nyitott határok politikája vitatott.

A kancellárnő akkor a határ megnyitását humanitárius szükséghelyzettel indokolta.

De ezt sokan nem hitték el.

Most derült ki, hogy Merkel pontosan az ellenkezőjét akarta tenni.

Az erre – a német-osztrák határ lezárására és a migránsok visszafordítására – vonatkozó utasítást a rendőrségnek már kiadták. Erről előzetesen a koalícióban döntöttek.

Ez történt:

2015. szeptember 12-én 17:30-kor telefonkonferenciát tartottak, amelyen Merkel, kabinetfőnöke, Peter Altmaier, Thomas de Maiziere belügyminiszter (mind CDU) és Horst Seehofer CSU-elnök, valamint Frank-Walter Steinmeier (SPD) volt külügyminiszter és Sigmar Gabriel SPD-elnök vett részt.

Ekkor megegyeztek abban, hogy másnap 18:00-kor bevezetik a határellenőrzést és még azokat is visszafordítják, akik menedéket akarnak kérni.

Szombatra virradó éjjel egész Németországból rendőröket vezényeltek a határra. Buszokkal és helikopterekkel szállították őket.

Ezután de Maizire felhívta Merkelt. A kancellárnő csak azt kérte miniszterétől, bizonyosodjék meg arról, hogy a határ lezárása ellen a bíróságok nem emelnének kifogást és a nyilvánosság a hadsereg bevetéséről készült képek miatt nem háborodna-e fel.

De Maiziere errő államtitkárokkal, vezető tisztségviselőkkel és rendőrségi vezetőkkel tanácskozott, hogy ilyen garanciák adhatóak-e.

Kikérte az SPD-sek véleményét is.

A garanciákat nem sikerült begyűjteni.

Ezért átírták a rendőrségnek már kiírt parancsot.

Vagyis, vonja le a tanulságot a Welt vasárnapi (mai) cikke, amely reggel 8 óra 26 perckor jelent meg online portálján, nem politikai akarat miatt történt a nyitás, hanem egyszerűen azért, mert „a döntő órában egyetlen vezető német politikus sem akadt, aki készen állt a felelősség vállalására”.

http://lovasistvan.hu/2017/03/05/sz...-a-magyarorszagrol-jovo-menekultaradat-elott/
Jönnek a választások és azt bármi áron meg kell nyerni. Így nekiálltak megírni pár tündérmesét a jóságos Merkelről, aki semmiről nem tehet csak a körülmények áldozata. Csak tudnám, hogyha (legalább) egyszer már bizonyította, és ezzel le is írták, hogy éles helyzetben ha gebasz van akkor senki nem vállalja semmiért a felelősséget és döntésképtelenek és inkább beáldozzák az országot és Európát, minthogy a sleppjüknél bárki is bemocskolódjon, akkor mi a kurva annyáért akar megint kancellár lenni, kormánypárt lenni, és ki az a hülye aki ezek után rá szavaz?! Lesznek még sokkal mocskosabb húzások is, akár tömeges állampolgárság megadás is kitelik ezektől, igaz Assagne is beígért egy jó adag mocskot Merkelről kampányajándékként. Remélem nem a levegőbe beszélt.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113
A gazdag nyugat-európai országok a jelenlegi formájukban nem tudnak fennmaradni. Elbutította őket a jólét, egyszerűen eltünt a túlélési ösztönük. Hihetetlen állapotok uralkodnak Franciaországban,ezt az aki nem itt èl el sem tudja képzelni. Mindenhol arabok. Mikor sétálok az utcán úgyérzem magam mintha járőröznék, éber vagyok és mindenre figyelek...Mondhatjátok hogy beteg vagyok de nem hiszem:p Beszéltem erről néhány itteni katonatársammal ők is így éreznek. Egyszerűen nem érzed magad biztonságban! Sokszor olyan mintha egy 3.világbeli országban élnék.Napi szintű atrocitások arab részről,a verbális inzultálástól kezdve a tettlegességig.Annyi sztorit tudnék idézni...Gond esetén a rendørség pedig ilyen válaszokat ad pl. :"hát igen ön is tudja hogy a muzulmánok ramadán idején ingerlékenyebbek.Az ÖN hibája ami történt" Ez nem a rendørség hibája. Ők is parancsot teljesitenek. Egyszerűen állami szinten megy az arabszopkodás
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113
A nèmetországi helyzet is hasonló lehet.A lakosság jelentős része pedig rózsaszín ködben él, minden jó és szép ès aki szidni meri az arabokat az egy utolsó szar náci.Szerintem polgárháború lesz a vége.Nem most még nem.10 év talán 20 de lesz.Mindenhol mocsok,köpködnek,isznak,kábszereznek,bűnöznek...ez egy modern sáskajárás
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 744
113
A gazdag nyugat-európai országok a jelenlegi formájukban nem tudnak fennmaradni. Elbutította őket a jólét, egyszerűen eltünt a túlélési ösztönük. Hihetetlen állapotok uralkodnak Franciaországban,ezt az aki nem itt èl el sem tudja képzelni. Mindenhol arabok. Mikor sétálok az utcán úgyérzem magam mintha járőröznék, éber vagyok és mindenre figyelek...Mondhatjátok hogy beteg vagyok de nem hiszem:p Beszéltem erről néhány itteni katonatársammal ők is így éreznek. Egyszerűen nem érzed magad biztonságban! Sokszor olyan mintha egy 3.világbeli országban élnék.Napi szintű atrocitások arab részről,a verbális inzultálástól kezdve a tettlegességig.Annyi sztorit tudnék idézni...Gond esetén a rendørség pedig ilyen válaszokat ad pl. :"hát igen ön is tudja hogy a muzulmánok ramadán idején ingerlékenyebbek.Az ÖN hibája ami történt" Ez nem a rendørség hibája. Ők is parancsot teljesitenek. Egyszerűen állami szinten megy az arabszopkodás
A nèmetországi helyzet is hasonló lehet.A lakosság jelentős része pedig rózsaszín ködben él, minden jó és szép ès aki szidni meri az arabokat az egy utolsó szar náci.Szerintem polgárháború lesz a vége.Nem most még nem.10 év talán 20 de lesz.Mindenhol mocsok,köpködnek,isznak,kábszereznek,bűnöznek...ez egy modern sáskajárás

Erről ez jut az eszembe:

17021826_1680535585576393_5257287365251038774_n.jpg
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113
Akkor fogtam fel teljes egészében mikor a kistársammal őrködtünk egy ösvényen.Megjelent kb 20 negerarab (az egyik legjobb létező kombo) bozótvágó késsel fejszékkel stb. Hogy most ők mennek és lecsapnak a keresztény menekültekre.Mivel nem engedtük át őket elkezdtek hőzöngeni.Közölték velünk hogy nem félnek tőlünk mert allah rendelkezik az életükkel.Hogy levágják a fejünket, aztán elmennek euròpába megbasszák a feleségeinket és kiirtjãk a fehéreket mert alsóbbrendűek.Mert allah a legnagyobb és ő ezt kéri tőlük

17021826_1680535585576393_5257287365251038774_n.jpg
[/QUOTE]
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A gazdag nyugat-európai országok a jelenlegi formájukban nem tudnak fennmaradni. Elbutította őket a jólét, egyszerűen eltünt a túlélési ösztönük. Hihetetlen állapotok uralkodnak Franciaországban,ezt az aki nem itt èl el sem tudja képzelni. Mindenhol arabok. Mikor sétálok az utcán úgyérzem magam mintha járőröznék, éber vagyok és mindenre figyelek...Mondhatjátok hogy beteg vagyok de nem hiszem

Olaszország dettó.
Rá se ismertem, tele feketékkel de még az északi tartományok is. Nézem a klasszikus óvárosi épületek tövében és a parkokban fekák, arabok lebzselnek, árulják a sok gagyit, a carabinierik meg kergetik őket, de sokat nem tudnak velük csinálni mivel 0, azaz nulla papírjuk van. Láttam egy külvárosi részt ahol ilyen dobozvárosokban meg kalyibákban laknak. Mintha Zimbabweban lennénk.
Mondjuk Franciaországban a 90-es években inkább a nagyvárosokban koncentrálódtak, párszor szálltam meg St. Denisben, úgy ahogy elviselhető volt.
Viszont tíz éve már teljesen durva afrikai, közel-keleti feelinget tapasztaltam, egy darab fehér embert se láttam.
Aki nem politikusi szemmel, hanem a józan paraszt eszével, tuti oda fog kilyukadni, hogy Európának (nyugaton) reszeltek.
Mint amikor Odoaker megadta a kegyelemdöfést Rómának.
Ez a tömeg úgy szaporodik hogy mi azt el se tudjuk képzelni, pár évtized és az őslakosok kisebbségben lesznek, ha addig nem robban ki valami polgárháború, akkor azután fog.
Okozói pedig konkrétan Európa gyilkosai Merkel, Juncker, Schultz, és az az idióta 68-as brüsszeli kultúrmarxista brigád.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 709
113
Viszont most voltam megint a volt NDK-ban, Thüringiaban.Szinte semmi fekete, arab stb. És jòk a sörök, borok is, de nagyon finom a helyi sült kolbász is, amit kizàròlag faszénen lehet grillezni. És 1,5 euro db zsemlében. :)
Mit kapsz Becsben, Münchenben, Berlinben stb ennyi pènzért? Semmit.
.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113
Olaszország dettó.
Rá se ismertem, tele feketékkel de még az északi tartományok is. Nézem a klasszikus óvárosi épületek tövében és a parkokban fekák, arabok lebzselnek, árulják a sok gagyit, a carabinierik meg kergetik őket, de sokat nem tudnak velük csinálni mivel 0, azaz nulla papírjuk van. Láttam egy külvárosi részt ahol ilyen dobozvárosokban meg kalyibákban laknak. Mintha Zimbabweban lennénk.
Mondjuk Franciaországban a 90-es években inkább a nagyvárosokban koncentrálódtak, párszor szálltam meg St. Denisben, úgy ahogy elviselhető volt.
Viszont tíz éve már teljesen durva afrikai, közel-keleti feelinget tapasztaltam, egy darab fehér embert se láttam.
Aki nem politikusi szemmel, hanem a józan paraszt eszével, tuti oda fog kilyukadni, hogy Európának (nyugaton) reszeltek.
Mint amikor Odoaker megadta a kegyelemdöfést Rómának.
Ez a tömeg úgy szaporodik hogy mi azt el se tudjuk képzelni, pár évtized és az őslakosok kisebbségben lesznek, ha addig nem robban ki valami polgárháború, akkor azután fog.
Okozói pedig konkrétan Európa gyilkosai Merkel, Juncker, Schultz, és az az idióta 68-as brüsszeli kultúrmarxista brigád.
Szerintem azért lesz majd változás.A kérdés hogy időben-e? Mert sok ideje már nincs európának.Elkezdődtek a változâsok, a nacionalista erők szinte mindenhol erősödnek de nem elég gyorsan.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 274
68 174
113
Viszont most voltam megint a volt NDK-ban, Thüringiaban.Szinte semmi fekete, arab stb. És jòk a sörök, borok is, de nagyon finom a helyi sült kolbász is, amit kizàròlag faszénen lehet grillezni. És 1,5 euro db zsemlében. :)
Mit kapsz Becsben, Münchenben, Berlinben stb ennyi pènzért? Semmit.
.
Kebabot, dürümöt. ;)
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 480
10 772
113
Hegyen xar megfogni őket, szinte lehetetlen a terep és az erdő miatt. A hegyre felvezető utakat,útvonalakat kell figyelni, szúrópróba szerűen okmányolni az arra közlekedőket.
Decemberben voltam Svájcban pár napot.A Svájci oldalon a felfegyverzett rendørök kb minden harmadik járművet fèlreállították és átvizsgálták. A Francia oldalon SEMMI! Senki sem állít meg.Ugyanez a Franciaország-Olaszország-Szlovénia-Magyarország ùtvonalon.Egyedül a Magyar vámosok állìtottak meg eddig.Ezt ìgy nem lehet csinálni
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem azért lesz majd változás.A kérdés hogy időben-e? Mert sok ideje már nincs európának.Elkezdődtek a változâsok, a nacionalista erők szinte mindenhol erősödnek de nem elég gyorsan.
Részemről szkeptikus vagyok. A német társadalomban és az osztrákban is nagyon meggyengítették az önvédelmi reflexet. Megint ottmarad a keletnémet nyanya a nyakukon és az mindent meg fog vétózni.
Már most is késő volna, ha az AfD kerülne kormányra, akiket pacekba lenáciz Merkel, pedig közük sincs hozzá.
Nézzük meg a több milliós török -most még kisebbségi - bevándorlók vérmes követeléseit. Már ott tart Erdogan is hogy ott akar kampányolni, ja és hozzáteszi, azt csinálunk amit akarunk, ebbe a németeknek beleszólása sincs.
Már ezért a kijelentésért vagy letartóztatnám, vagy örökre kitiltanám a német területekről. Elképesztő mit meg nem engednek maguknak.
Totálisan legyengült Németország az az igazság, morálisan persze, és így ennek nem lesz jó vége.