[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
hóbagoly

"És szerinted a csoki meg a szex az UGYANAKKORA "probléma", mint mondjuk a heroin?!"

Nem , ezzel azt mondom, hogy az agyunk azon gyengesége, hogy "függésre képes" felel például a fajfenntartásért, hiszen ha nem okozna örömöt és függést a szex akkor már kihaltunk volna.

Az a baj a narkóval, hogy amíg igény van rá addig nem tűnik el. Be lehet tiltani, de attól még lesznek fogyasztók és lesz árú is. Ez tiltással, sőt szerintem semmivel sem megoldható probléma, sajnos.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Megmondom mi a probléma: AZ, hogy TI ÉLVEZITEK NÉZNI, ahogy mások (elkeseredetten) KÜZDENEK/ÉRVELNEK AZÉRT, hogy a világot jobbá tegyék. Élvezitek. Ennyi. Különben nem érvelnétek úgy, mint az ördög ügyvédje.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
hóbagoly

"És szerinted a csoki meg a szex az UGYANAKKORA "probléma", mint mondjuk a heroin?!"

Nem , ezzel azt mondom, hogy az agyunk azon gyengesége, hogy "függésre képes" felel például a fajfenntartásért, hiszen ha nem okozna örömöt és függést a szex akkor már kihaltunk volna.

Az a baj a narkóval, hogy amíg igény van rá addig nem tűnik el. Be lehet tiltani, de attól még lesznek fogyasztók és lesz árú is. Ez tiltással, sőt szerintem semmivel sem megoldható probléma, sajnos.

Nem mindegy, hogy mennyire elterjedt a probléma.
Ha már felhoztátok a csúszós lejtő érvelést, akkor ez a RÉSZETEKRŐL épp a csúszós lejtő érvelésre példa: mivel nem lehet TELJESEN betiltni, ezért szerintetek EGYÁLTALÁN ne is próbáljuk meg a számukat csökkenteni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 285
55 520
113
Nem tudsz annyira odabaszni, nem tudsz jobban, mint Iránban vagy Szaúd-Arábiában.


Még annyira sem kellene odabaszni,arra gondoltam,hogy a rendőrök a dolgukat tennék,és nem menne ki az infó,nem telefonálnának le a politikusok,hanem csak működne a bűnüldöző szerv,senkit sem kéne agyonlőni,csak kiosztani a megfelelő éveket,amik most törvények érvényben vannak,aszerint.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Még annyira sem kellene odabaszni,arra gondoltam,hogy a rendőrök a dolgukat tennék,és nem menne ki az infó,nem telefonálnának le a politikusok,hanem csak működne a bűnüldöző szerv,senkit sem kéne agyonlőni,csak kiosztani a megfelelő éveket,amik most törvények érvényben vannak,aszerint.
Ez messze van az odabaszástól, ennél több kockázatot is vállalnak emberek ennél kevesebb pénzért.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezt amúgy tényleg a Nyugat-Európa topicba kellett?
Én meg már azt hittem kidobálták a zozókat nyugatról azért ez a 3 oldal.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Majd Mack átteszi a Beszélgetőbe... vagy kivágja az egészet a fenébe. Úgyis értelmetlen a droghasználat pártfogóival vitatkozni. Ha valaki érdekük fűződik hozzá, akkor úgyis védeni fogják.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Majd Mack átteszi a Beszélgetőbe... vagy kivágja az egészet a fenébe. Úgyis értelmetlen a droghasználat pártfogóival vitatkozni. Ha valaki érdekük fűződik hozzá, akkor úgyis védeni fogják.

"Úgyis értelmetlen a droghasználat pártfogóival vitatkozni"

Ezzel kezded atlepni a hatart, csak szolok.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
hóbagoly

Azért nincs értelme a vitának mert én ilyet például sosem mondtam:
"Ha már felhoztátok a csúszós lejtő érvelést, akkor ez a RÉSZETEKRŐL épp a csúszós lejtő érvelésre példa: mivel nem lehet TELJESEN betiltni, ezért szerintetek EGYÁLTALÁN ne is próbáljuk meg a számukat csökkenteni."

Mondjuk a betiltás/lefejezés helyet például lehetne ez a film egy általános iskolai drogprevenció része:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Rekviem_egy_álomért
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
hóbagoly

Azért nincs értelme a vitának mert én ilyet például sosem mondtam:
"Ha már felhoztátok a csúszós lejtő érvelést, akkor ez a RÉSZETEKRŐL épp a csúszós lejtő érvelésre példa: mivel nem lehet TELJESEN betiltni, ezért szerintetek EGYÁLTALÁN ne is próbáljuk meg a számukat csökkenteni."

Mondjuk a betiltás/lefejezés helyet például lehetne ez a film egy általános iskolai drogprevenció része:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Rekviem_egy_álomért

Óóóóó b+, rekviem egy álomért. Ez az, tessék minden nap a drogról beszélni az iskolában. Majdcsak nem jut senkinek eszébe használni... na ez az, amit VALÓBAN nem kellene csinálni. Minél többet beszélsz az iskolásoknak róla, annál inkább RÁSZOKNAK. Nem olyan nehéz kitalálni miért: egy tinédzsernek ha van egy depressziós időszaka, na akkor mit csinál? Pont ahhoz nyúl, amit tiltottak neki az iskolában.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Még annyira sem kellene odabaszni,arra gondoltam,hogy a rendőrök a dolgukat tennék,és nem menne ki az infó,nem telefonálnának le a politikusok,hanem csak működne a bűnüldöző szerv,senkit sem kéne agyonlőni,csak kiosztani a megfelelő éveket,amik most törvények érvényben vannak,aszerint.

De minek? A drogtilalom olyan, hogy anno random kiválasztottak egy termékcsoportot és részlegesen betiltották. Mintha most rámutatnák a cukorkákra és a csokoládékra, de csokiskeksz legális maradna. És akkor ott lennénk a cukorkacsempészekkel, a házi cukorkafőzőkkel, a cukorkafüggőnek nevezett fogyasztókkal, akiket a rendszer más édességek vagy éppen az absztinencia irányába próbálna elterelni és az iskolai felvilágosító kampányokkal, hogy a cukorka rossz, értem!

Eszement őrület az egész, amin csak a bűnözők és a korrupt politikusaik profitálnak.

A társadalom érdeke az, hogy legális legyen a drogok egy szélesebb skálája, hogy ezzel csökkenthessük a tilalom által létrehozott bűnözést. Nehogy már a normális átlagmagyarokat büntessék a fű, meg az extasy miatt, csak mert a retek a falusi gettóban herbálozik!