Egyszer hallottam egy olyan magyarazatot, miszerint: Demokraciara a tudomanyos fejlodesnek van szuksege, nem az embereknek.A demokracia alapvetoen keveseket tesz boldogabba vagy elegedettebbe.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Egyszer hallottam egy olyan magyarazatot, miszerint: Demokraciara a tudomanyos fejlodesnek van szuksege, nem az embereknek.A demokracia alapvetoen keveseket tesz boldogabba vagy elegedettebbe.
Szerintem a demokraciak egyformak es javareszt a nemzetek is egyformak (europai viszonylatban).
Egyedul a tarsadalmi elegedettseg foka kulonbozik, ami meg a gazdagsagbol fakad.
A demokracia alapvetoen keveseket tesz boldogabba vagy elegedettebbe. Az eletminoseg, biztonsagerzet, joletiseg, kiszamithatosag (konzekvensen kialakitott es alkalmazott jogi kornyezet) a fontosak.
Az elso mondatoddal abszolut nem tudok egyet erteni, sem a demokraciak sem a nemzetek tekinteteben. Peldaul a 2.vh utan orosz erdekszferaba kerulo orszagok demokraciaja a "nyugati" demokraciakkal eleve nem azonos.
A masodik reszt teljesen osztom, de hozza kell tennem, hogy ez igaz minden mas tarsadalmi berendezkedesre is.
Egyszer hallottam egy olyan magyarazatot, miszerint: Demokraciara a tudomanyos fejlodesnek van szuksege, nem az embereknek.
Az oligopol allapot Arisztotelesz szerint mas, a 'kevesek uralma, rossz verzio', nem dekomkracia, ami a 'sokak uralma, rossz'Nos igen, de a demokraciaban -a gyakorlatban- mindig az oligarchak (a gazdag es befolyasos kevesek) uralkodnak.
Szerintem.
Akkor en nem vagyok atlagos, szerintem is jo a kiralysagA politológia tanárom persze azonnal elkezdte kimagyarázni, hogy az ókori demokráciákra gondolt, mert az nem volt jó. A mai már jó.
Érdekes, hogy Arisztotelész a királyságot a jók közé sorolta, pedig az átlag emberben az van, hogy az hűderossz.
Azert nem ertesz egyet mert latod a kulonbseget a nyugati meg a keleti demokracia kozott. Holott valojaban a keleti nem volt demokracia, csak annak hivtak. Arisztoteleszi besorolassal oligarchia volt, esetleg tyrannea, ha szelesebb (szu) kepet nezunk.Az elso mondatoddal abszolut nem tudok egyet erteni, sem a demokraciak sem a nemzetek tekinteteben. Peldaul a 2.vh utan orosz erdekszferaba kerulo orszagok demokraciaja a "nyugati" demokraciakkal eleve nem azonos.
A masodik reszt teljesen osztom, de hozza kell tennem, hogy ez igaz minden mas tarsadalmi berendezkedesre is.
Pont hogy nem az, mivel nincs objektiv meroszama a moralnak (kiveve az Isten mint hivatalos forrasa annak), az emberek mindig kb, azonos aranyban trogerek es jok, mindegy hogy melyik korban elunk. Tehat az alsobb nepretegek mindig jobbara igy, a felsobbek jobbara ugy cselekszenek, ezert kell megtalani az ehhez az emberi termeszethez passzolo idealis allamformat. Arisztotelesz amugy a 'sokak uralma, jo verzio'-t hasonloan irja le mint a demokraciat, azzal a jelentos kulonbseggel, hogy cenzus van, tehat a komolyabb poziciokat csak vagyonosabbak erhetik el, de ez a cenzus nem tul szigoru, tehat a kozeposztaly uralkodik. Timokracia.A rendszer tulajdonkeppen lenyegtelen. A kulcs mindig az, hogy kik es milyen kepessegekkel es morallal ulnek a valos hatalmat jelkepezo poziciokban.
Pont hogy nem az, mivel nincs objektiv meroszama a moralnak (kiveve az Isten mint hivatalos forrasa annak), az emberek mindig kb, azonos aranyban trogerek es jok, mindegy hogy melyik korban elunk. Tehat az alsobb nepretegek mindig jobbara igy, a felsobbek jobbara ugy cselekszenek, ezert kell megtalani az ehhez az emberi termeszethez passzolo idealis allamformat. Arisztotelesz amugy a 'sokak uralma, jo verzio'-t hasonloan irja le mint a demokraciat, azzal a jelentos kulonbseggel, hogy cenzus van, tehat a komolyabb poziciokat csak vagyonosabbak erhetik el, de ez a cenzus nem tul szigoru, tehat a kozeposztaly uralkodik. Timokracia.
A demokrata-republikanus parharc cicaharc, valojaban egykutya. Persze ha ott elnek, en is valasztanam az egyiket, talan meg szavaznak is ra, de epp azt bizonyitja, hogy nem mukodik a demokracia. A timokraciaban a kozeposztaly uralmaban eppen hogy az uralkodo reteg latja Marineni problemajat es tudja, hogy ha nem vigyaz akkor nagyon gyorsan az o problemaja is lesz (hiszen o sem a felso osztaly) epp ezert tesz ellene (mint uralkodo kozeposztaly tud tennie ellene, Marineni nem tud). A vagyona epp azt bizonyitja, hogy tehetseges, ra lehet bizni az allamot, amit a legalsobb retegekre bizonyitottan nem, tehat a demokracia nem jo. Az meg, hogy a vagyon orokulheto is vagy kezelheto masok altal nem erv, hiszen aki kezeli azt maris a kozeposztaly resze, aki meg orokolte es nincs meg a magahoz valo esze 2-3 generacio alatt ugyis elvesziti es timokraciaban tobbe nem tolthet be komoly poziciot. De amig esetleg meltatlanul betolt (mondjuk 1 generacio) addig is meg biztos, hogy tanultabb mint az also reteg, mivel 1-2 generacioval ezelott meg kozeposztalyhoz tartozott.Valoban, a moralnak nincs meroszama (a vallast ne keverjuk bele). Az emberek mindig ugyanolyanok es mindenutt ugyanolyanok mint alapanyag (ismer jelzem: Europa).
Az alsobb es felsobb nepretegek azonos cselekvesi mintaja jo kerdes; ezt az ervet alapvetoen cafolja az USA republikanus-demokrata ellentetparja.
A vagyonossag semmilyen elonyt nem kene, hogy jelentsen barmilyen pozicio betolteseben, mivel semmilyen tobbletkeszseget nem ad (hiszen a vagyon orokolheto, a vagyon kezelese kiszervezheto), raadasul a nepretegek kozti szakadek kommunikacios gatat is alkot (probald elmagyarazni egy rozsadombi alliberalisnak Mari neni problemajat a kiskertet letarolo kisebbseggel vagy a kisebbseg problemajat az ehsegrol).
A cenzus sokkal inkabb lehetne intelligencia alapu, de azzal is vannak problemak.
Amugy a dem-rep ellentet nem az azonos nepretegek eltero cselekvesi mintajat peldazza, hanem az eltero moralt vagy intelligenciat. De ha nem fogadunk el egy objektiv, hivatalos forrasat a moralnak, (hogy eldontheto legyen ki a jo fiu) akkor el kell fogadnunk, hogy olyan szenpontok szerint kell allamformat talalni, ami moral-fuggentlen, es egyben intelligecia-fuggetlen is, hiszen sokra nem mennenk egy gonosz de zseni uralkodoval. Ezert is jo a penz alapu cenzus.Valoban, a moralnak nincs meroszama (a vallast ne keverjuk bele). Az emberek mindig ugyanolyanok es mindenutt ugyanolyanok mint alapanyag (ismer jelzem: Europa).
Az alsobb es felsobb nepretegek azonos cselekvesi mintaja jo kerdes; ezt az ervet alapvetoen cafolja az USA republikanus-demokrata ellentetparja.
A vagyonossag semmilyen elonyt nem kene, hogy jelentsen barmilyen pozicio betolteseben, mivel semmilyen tobbletkeszseget nem ad (hiszen a vagyon orokolheto, a vagyon kezelese kiszervezheto), raadasul a nepretegek kozti szakadek kommunikacios gatat is alkot (probald elmagyarazni egy rozsadombi alliberalisnak Mari neni problemajat a kiskertet letarolo kisebbseggel vagy a kisebbseg problemajat az ehsegrol).
A cenzus sokkal inkabb lehetne intelligencia alapu, de azzal is vannak problemak.
Olyan, hogy nem a rendszerrel lenne a baj hanem azokkal az emberekkel akik működtetik nem létezik. Minden rendszert arra találnak ki, hogy a pont a rendszer működtetésével szabályozzák a résztvevők tevékenységét és kordában tartsák őket, köztük nem utolsósorban az irányítókat is. Ha ez nem sikerült akkor maga a rendszer rossz, nem tölti be a feladatát. Nincs jó, meg rossz kapitalizmus, kommunizmus, demokrácia, meritokrácia, autokrácia. Jól, vagy rosszul működő gazdasági, politikai szerződés van. A paradigmát vagy magáénak vallja és követi ,egy közösség minden tagja illetve ha kell ezt kikényszeríti egy közösség, vagy nem.A rendszer tulajdonkeppen lenyegtelen. A kulcs mindig az, hogy kik es milyen kepessegekkel es morallal ulnek a valos hatalmat jelkepezo poziciokban.
A demokrata-republikanus parharc cicaharc, valojaban egykutya. Persze ha ott elnek, en is valasztanam az egyiket, talan meg szavaznak is ra, de epp azt bizonyitja, hogy nem mukodik a demokracia. A timokraciaban a kozeposztaly uralmaban eppen hogy az uralkodo reteg latja Marineni problemajat es tudja, hogy ha nem vigyaz akkor nagyon gyorsan az o problemaja is lesz (hiszen o sem a felso osztaly) epp ezert tesz ellene (mint uralkodo kozeposztaly tud tennie ellene, Marineni nem tud). A vagyona epp azt bizonyitja, hogy tehetseges, ra lehet bizni az allamot, amit a legalsobb retegekre bizonyitottan nem, tehat a demokracia nem jo. Az meg, hogy a vagyon orokulheto is vagy kezelheto masok altal nem erv, hiszen aki kezeli azt maris a kozeposztaly resze, aki meg orokolte es nincs meg a magahoz valo esze 2-3 generacio alatt ugyis elvesziti es timokraciaban tobbe nem tolthet be komoly poziciot. De amig esetleg meltatlanul betolt (mondjuk 1 generacio) addig is meg biztos, hogy tanultabb mint az also reteg, mivel 1-2 generacioval ezelott meg kozeposztalyhoz tartozott.
Amugy a dem-rep ellentet nem az azonos nepretegek eltero cselekvesi mintajat peldazza, hanem az eltero moralt vagy intelligenciat. De ha nem fogadunk el egy objektiv, hivatalos forrasat a moralnak, (hogy eldontheto legyen ki a jo fiu) akkor el kell fogadnunk, hogy olyan szenpontok szerint kell allamformat talalni, ami moral-fuggentlen, es egyben intelligecia-fuggetlen is, hiszen sokra nem mennenk egy gonosz de zseni uralkodoval. Ezert is jo a penz alapu cenzus.
Mondjuk hazánk néplelkét valamelyest ismerve nekünk olyan rendszerre van szükségünk ami megadja valamelyest a szabadság illúzióját és közben képes fenntartani a paternalista társadalmat. E közben hatékonynak is kell lennie, hiszen szűkös erőforrásokkal dolgozik, így a szakszerűség sem megkerülhető.
1. Én úgy gondolom, hogy egy olyan elnöki rendszer lenne az ideális ahol az elnököt többségi elven egy fordulóban választják, és a végrehajtó hatalom nagy része a kezében van. (Az elnök megnevezése lehetne akár kormányzó is.)
Például saját maga szabadon jelölheti ki a kormányának a tagjait.
(persze minimális megkötéssel, mint például a szükséges szakképzettség, büntetlen elő élet stb....)
A hatalmát a törvényi kereteken belül rendeleti/határozati úton gyakorolná. (pl. kormányrendelet)
A törvény tervezetekkel szemben pedig átmeneti vétó joga lenne, 2 szer visszadobhatná őket.
Ha ez sem segít országos ügydöntő népszavazásra bocsáthatná a kérdést.
2. Lenne egy egykamarás parlament, amely listás elven teljesen arányos, magas (5%-os) bejutási küszöbbel. Csak képviselők lennének a tagjai, a kormány tagjai (miniszterek, államtitkárok) nélkül, így lenne a törvényhozás, elválasztva a végrehajtástól.
Alapvető funkciója a törvény hozás lenne, illetve a választópolgárok irányába a szabadságérzet megadása.
E mellet ez a szerv ellenőrizné a bíróságok és az elnök törvényes működését.
Az elnök törvénytervezeteket terjeszthet be a parlamentnek (Pl. költségvetés) megszavazásra, de a parlament szabadon dönthet a törvényjavaslatokról.
(elfogadja vagy nem illetve változtatást kér)
3. A választói jog kulcsfontosságú, én erős cenzust javasolnék. Választópolgár az lehet aki:
# 20. életévét már betöltötte, de a 70.-et még nem. (Ezen két korosztály erősen függ az állami dotációtól, így a szavazatuk megvehető lenne)
# Magyar állampolgár, állandó Magyarországi lakcímmel és legalább 2 éve rendelkezik egy adott helyen állandó lakcímmel.
# Eredményesen elvégezte a közép iskolát.
# Nincs börtönben és vagy közügyektől eltiltva.
# Az adott évben fizetett személyi jövedelem, társasági, vagy osztalék adót. (legalább minimum 100 ezer forintot kellene szerintem)
4. Az önkormányzatokat megszüntetném, helyette a járások vennék át a politikai feladatokat is. A járási vezető hasonlóan működne, mint ma a körjegyző.
Többségi elven választanák meg, és nem lenne képviselő testület csak ő egy személyben.
Alapvető feladata a közvetítés lenne a lakosság (települések) és a megye között.
5. A megyének a vezetője a megyei elnök (vagy Ispán) lenne.
Őt is közvetlenül választaná többségi elven és az ő feladata lenne a helyi végrehajtói hatalom irányítása.
A megyei közgyűlést pedig listás elven választanák meg, 5%-os bejutási küszöbbel. A közgyűlés alkotná meg a lokálisan érvényes rendeleteket.
6. A közigazgatási feladatokat úgy osztanám el, hogy a központi hatalomtól leosztanék feladatokat a megyei szintre, és az önkormányzati szintről pedig az összes feladatott átruháznám a megyére. Így létre jönne egy erős megyei rendszer. Szerintem a megye méretéből fakadóan ideálisan tudná koordinálni a feladatokat.
7. Kicsit újra rajzolnám a megyéket, például Pest megye megszűnne, helyette a főváros is megyének számítana, így viszont a BP-től távol eső részek más megyékhez kerülnének.
Vagy például létrehoznék egy önálló Balaton megyét, hogy a térséget egységesen lehessen fejleszteni. Sokat lehetne ésszerűsíteni a dolgot szerintem.
Hát nagyon röviden ennyi az elképzelésem az ideális magyar politikai berendezkedésről.
Egyszerűen nem nyugszanak a migránsok ez egyértelmű.
Látod milyen potenciális veszélyforrás vagy te is!Egyszerűen nem nyugszanak a migránsok ez egyértelmű.
http://index.hu/kulfold/2017/05/25/lemeszarolta_csaladjat_egy_magyar_ferfi_nemetorszagban/
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..