[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A Brexit melletti döntés után az Egyesült Királyság is belépett azon országok klubbjába, ahol könnyen gyulladnak az épületek :confused:

Hatalmas lángokkal égett egy toronyház Londonban
http://www.origo.hu/nagyvilag/20170614-kigyulladt-egy-toronyhaz-a-londoni-notting-hillen.html

20170614london-tuz5.jpg


DCQEfTKXsAA8dFM.jpg

Mellesleg azért "kívül" ég az épület, mert így ég a hungarocelles hőszigetelés, amivel kívülről burkolják a falakat....

71PkgUEYuWyTmOV8s.jpeg


71PlFQNjSD4P1Lctks.jpeg


71PkgKJCdnDjmOWGs.jpeg


71PkaIuNmF0hmOWGs.jpeg


Úgyhogy hajrá, siessünk mi is ilyen hőszigeteléssel beburkolni a panelházakat! :mad:
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 008

Guest
Lehet közetgyapottal is, de az 3x annyiba kerül. Mond ezt meg az ottlakóknak. Akkor 1 sem lesz leszigetelve.
Panelban pont nem a gazdagok laknak, akik ki tudják fizetni a többlet költséget.
Apropó, nem tudom a kőzet gyapot kevésbé ég-e.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Lehet közetgyapottal is, de az 3x annyiba kerül. Mond ezt meg az ottlakóknak. Akkor 1 sem lesz leszigetelve.
Panelban pont nem a gazdagok laknak, akik ki tudják fizetni a többlet költséget.
Apropó, nem tudom a kőzet gyapot kevésbé ég-e.

Hát ez az. Ráadásul, akik a beburkolást csinálják, 1000%, hogy azt fogják mondani, hogy az anyag, amivel burkolnak - természetesen - nem éghető. Aztán majd úgyis csak akkor derül ki (évek múltán), amikor itt-ott teljesen kiég egy-egy panelház, mint a zsír.
Akkor persze majd azt, mondják, hogy az nem a szigetelés miatt volt. (Nem is, de a szigetelés nélkül nem terjedne át 1 lakásról a tűz pillanatok alatt az egész épületre. Londonban is ezért égett mind a 24 emelet egyszerre mint a fáklya.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 931
58 317
113
Valóban nem szabadna hungarocellel társas házakat szigetelni, de hát olcsó.
Elvileg van olyan ami már nehezen éghető, de erős fenntartásaim vannak ezzel kapcsolatban...
A kőzetgyapot pedig közel 1000 fokig bírja a hőt és amennyire én tudom utána sem ég. (szenesedik elvileg)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 931
58 317
113
De hogy ne offoljam szét teljesen a topikot:
"
Amikor már a zsidók sem PC-k...
Az Arte TV csatorna nem engedte adásba kerülni, továbbá jogtulajdonosként minden közlését is betiltotta a 170 ezer euró francia és német közpénzből készült „Kiválasztottak kirekesztve – Gyűlölet az európai zsidók ellen” című filmet.
http://www.timesofisrael.com/europe...-anti-semitism-documentary-they-commissioned/
A dokumentumfilm az európai zsidóságnak az iszlám migránsok bevándorlásával szorosan összefüggő, egyre növekvő üldöztetéséről számol be. A francia-német állami fenntartású közszolgálati csatorna azzal indokolta a film cenzúrázását, hogy az nem kellően kiegyensúlyozott az iszlám és antiszemitizmus kapcsolatáról szóló, kiemelten érzékenynek tekintett témában.

A betiltás okaival kapcsolatban több izraeli sajtótermék is úgy vélte, hogy annak két jelentős oka van:
- a filmet túlzottan Izrael-pártinak tartották a francia-német állami megrendelők;
- emellett a franciák és a németek egyaránt minden áron el akarták kerülni, hogy a közvélemény a filmből megismerhesse azt az összefüggést, miszerint a baloldali politikai erők által a muszlim migránsoknak nyújtott támogatások és az európai zsidóságot érő antiszemita támadások összefüggnek egymással. (888.hu)"
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 430
69 178
113
Lehet közetgyapottal is, de az 3x annyiba kerül. Mond ezt meg az ottlakóknak. Akkor 1 sem lesz leszigetelve.
Panelban pont nem a gazdagok laknak, akik ki tudják fizetni a többlet költséget.
Apropó, nem tudom a kőzet gyapot kevésbé ég-e.
Minek szigetelni? Körbefűtenek.
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Nem a lakásokat szigetelik, hanem a homlokzatot.
Azt meg azért muszáj, mert most ez a parancs van kiadva felülről energiatakarékosság címszó alatt.

Sziasztok!
Régi tag vagyok, új néven, a régi accom elfelejtettem.

Pár észrevétel a témához.

Hőszigetelésre nincs parancs kiadva.

Van rendelet, mely többek közt ezt is szabályozza, ez jelenleg az 54/2014 bm rendelet., magyarul az OTSZ.
Ez alapvetően a létesített terek tűzvédelmi követelményeit tartalmazza szerény 198 oldalban, de példáúl a 20. fejezet az erdők, mezők, mezőgazdasági terekkel foglalkozik.
A külső szigeteléssel kapcsolatban hazánkban elég szigorú előírások vannak, például a tűzterjedés gátlással kapcsolatosan.
Ugyanakkor, családi házakkal kapcsolatosan az OTSZ nem állít követelményt, magad károsítod.

Anélkül, hogy belemennénk az OTSZ-be /fentebb taglaltam hány oldal a törvény kis betüvel nyomtatva/ elégedjünk meg azzal, hogy Európa legszigorúbb tűzvédelmi szabályzatrendszere a magyar, és ez nem is baj.

Az államilag támogatott panelrekonstrukcióval külön foglalkozik a jogszabály, még szigorúbb előírásokat téve.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Sziasztok!
Régi tag vagyok, új néven, a régi accom elfelejtettem.

Pár észrevétel a témához.

Hőszigetelésre nincs parancs kiadva.

Van rendelet, mely többek közt ezt is szabályozza, ez jelenleg az 54/2014 bm rendelet., magyarul az OTSZ.
Ez alapvetően a létesített terek tűzvédelmi követelményeit tartalmazza szerény 198 oldalban, de példáúl a 20. fejezet az erdők, mezők, mezőgazdasági terekkel foglalkozik.
A külső szigeteléssel kapcsolatban hazánkban elég szigorú előírások vannak, például a tűzterjedés gátlással kapcsolatosan.
Ugyanakkor, családi házakkal kapcsolatosan az OTSZ nem állít követelményt, magad károsítod.

Anélkül, hogy belemennénk az OTSZ-be /fentebb taglaltam hány oldal a törvény kis betüvel nyomtatva/ elégedjünk meg azzal, hogy Európa legszigorúbb tűzvédelmi szabályzatrendszere a magyar, és ez nem is baj.

Az államilag támogatott panelrekonstrukcióval külön foglalkozik a jogszabály, még szigorúbb előírásokat téve.

Nem hiszek a szabályzatokban és azok biztonságosságában. Megmondom miért. Azért, mert nálunk a panelben befalazták az alsóbb emeleteken (0-5 és 7 emeletek) lévő tűzcsapokat, mert a szabályzat lehetővé teszi, hogy amelyik emeletekre még felér a tűzoltó autó létrája, addig nem kötelező tűzcsapot üzemeltetni. Főleg az a dühítő, hogy tudom (sejtem) miért volt erre a befalazásra szükség. Pár hónappal korábban kaptunk egy felszólító levelet a közös képviselőtől, hogy akinek a bejárati ajtaja előtti betörésvédelmi rács rányílik a tűzcsapra, az sürgősen fordítassa meg a nyílási irányát, mert különben a társasházra több milliós büntetést szabhatnak ki. Én a magamét levágattam és megfordítattam, de mások nem csinálták meg. Így a társasház, hogy ne büntethessék meg a tűzcsapra rányíló betörésvédelmi rácsok miatt, magukat a tűzcsapokat szünette meg - mert a jogszabály ezt lehetővé tette!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 430
69 178
113
Nem a lakásokat szigetelik, hanem a homlokzatot.
Azt meg azért muszáj, mert most ez a parancs van kiadva felülről energiatakarékosság címszó alatt.
Nagy takarékosság 20000-es számlából 15000-est csinálni, szigeteljenek körbe egy családi házat és havi 60000(?)-es gázszámlából spóroljanak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Apropó, nem tudom a kőzet gyapot kevésbé ég-e.
Meg sem tudod gyújtani.

Aztán majd úgyis csak akkor derül ki (évek múltán), amikor itt-ott teljesen kiég egy-egy panelház, mint a zsír.
Nagyon bonyolult kérni előre egy technikai leírást a szigetelőanyagról, abban benne van minden adat róla, a tőzállóság / gyúlékonyság is. Na meg amikor szigetelik, megfogsz egy véget amit úgysem használnának már fel és meggyújtod. Ha valami nem fasza akkor időben intézkedsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 459
23 706
113
Érdekes beszélgetés :

Egyik EU tag sem tartja be a kvótát, de csak ellenük indul kötelezettségszegési eljárás (plusz a lengyelek és a csehek ellen) , mert mi tiltakoztunk és szegények is vagyunk
Kerítést is csak ötödikként építettünk, de az első néggyel nem volt semmi baj, csak a miénkkel.

 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Nem hiszek a szabályzatokban és azok biztonságosságában. Megmondom miért. Azért, mert nálunk a panelben befalazták az alsóbb emeleteken (0-5 és 7 emeletek) lévő tűzcsapokat, mert a szabályzat lehetővé teszi, hogy amelyik emeletekre még felér a tűzoltó autó létrája, addig nem kötelező tűzcsapot üzemeltetni. Főleg az a dühítő, hogy tudom (sejtem) miért volt erre a befalazásra szükség. Pár hónappal korábban kaptunk egy felszólító levelet a közös képviselőtől, hogy akinek a bejárati ajtaja előtti betörésvédelmi rács rányílik a tűzcsapra, az sürgősen fordítassa meg a nyílási irányát, mert különben a társasházra több milliós büntetést szabhatnak ki. Én a magamét levágattam és megfordítattam, de mások nem csinálták meg. Így a társasház, hogy ne büntethessék meg a tűzcsapra rányíló betörésvédelmi rácsok miatt, magukat a tűzcsapokat szünette meg - mert a jogszabály ezt lehetővé tette!

Szia!

Ez most komoly, vagy vicc, mint az elemzéseid?
Ha ez megtörtént, írd be kérlek a címet is! :)

Szóval, amiről beszélsz, az a száraz felszálló vezeték. Ez nem a közműről ad vizet, hanem csak egy csővezeték, aminek a belépési pontja a felvonulási területre nyílik, ott jelölve van.
A vizes szerkocsi oda köt be és onnan tölti fel a rendszert, hogy ne kelljen vezetéket fektetni a tűz szintjéig.
A gond, hogy mivel alap állapotban nincs benne víz, a hiperpigmentáltak rendszeresen lelopják az elzárókat, így a víz már a földszinten kifolyik.
Így a tűzoltók már nem is vacakolnak a száraz felszálló vezetékkel. Rögtön kiépítik a saját táplálásukat.
A száraz felszálló vezetéket az 54/2014-es alapján már nem kell kiépíteni az új építésű épületekben. De, elbontanni, megszüntetni, a fenntartási kkötelezettséget nem teljesíteni csak a Katasztrófavédelem megyei igazgatóságának engedélyével lehet, melyhezz eltérési engedélyt kell benyújtani, és igazolni kell, hogy kiépítettél olyan nedves, tehát közivízműről működő állandó feltöltés alatti /nedves/ oltóvízellátási rendszert /tűzcsap, melyeknek csak a hatodik szinttől kell kiállásának lennie, minden második szinten. 6, 8, 10 stb.
Ugyanis, a tapasztalat az, hogy az első hat szintre gyorsabban kiépítik a saját rendszerüket a tűzoltók, minthogy keressék, nyissák, akadálymentesítsék a kitudja hogyan működő helyi dolgot, így az első hat szinten nem is foglalkoznak vele.
A rács meg.
Na, válasszatok olyan közös képviselőt, aki ha a hatósággal beszél, nem ittas, meg tud jegyezni 6-8 összetettebb mondatot vagy van annyi önértékelése, hogy megkéri a beszélgető partnert, írja le neki egy cetlire egyszerű szavakkal, mit kell és lehet tenni. :)
Mindenesetre, a háborgásod teljesen jogos.
Ami történt teljesen szabálytalan, itt a közös képviselő nem ura a helyzetnek.
Kérd tőle az eltérési engedélyt is figyelmesen nézd a retináját közben! :)
Remélem, a smiley látható....