[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Mièrt kell a lò egyik oldalàròl a másikra àtesni? Kollektiv büntetés stb.?
A terrorizmu, de mèg a muzlin bevàndorlàs sem fogja megrendíteni se Europàt, se hazànkat. Elvégre egy A-380 lezuhanàsa ( max 800 àldozat) sem tenné azt. Lesznek intézkedések, aztàn egy ideig nyugalom, aztàn megint robbant valaki. Ez megy 45 òta. Régebben hàborù volt 20-30 évente, többmilliò àldozattal. most ilyen asszimetrikus robbantgatàsok vannak. Még mindig jobb, ha nem is tetszik.

" Arabok legyünk vagy szabadok,ez a kèrdés, vàlasszatok" :))

Remélem, h a turizmus tönkre tétel, nem csak elterelés. Mert ha az és rászálnak az energia szektorra ( elekromos, gáz, olaj finomítók) akkor a nagyvárosokban inni sem lesz mit. Akkor lesznek halottak bőven.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote>Mert kollektivan tamogatjak a terrorizmust. Nem fogja egy muzulman sem a szemedbe mondani, de ha csak egymas kozott vannak akkor a nagy tobbseguk ilyen alkalmakkor oromeben ugral.
Aha...

És erre van bármiféle bizonyítékod...?

Akkor én ezek után bármiféle ilyen érvelést bekamuzhatok és alapozhatom rá a kollektív bűnősség elvét...?</blockquote>

A kollektív bűnösséget hülyeségnek tartom én is. Minden vallás, nép között vannak rosszak is és jók is. Viszont annyiban igazat adok Rumcsajsznak, hogy jobban utána kellene nézzenek a környezetének. Pl. én elég nehezen tudom elhinni, hogy a felesége/anyja/apja sosem tudja, hogy az illető terroristaszervezet tagja és miért szokott különféle szerkezeteket belevarrni a mellényébe.
Ezeket a merényleteket hónapokig szervezik, nem hirtelen felindulásból elkövetett tettek, hogy semmi előjele ne legyen a családban.
Továbbá én szigorítanám a bevándorlók által elkövetett büntettek büntetését. Akit rabláson, erőszakos büntetten kapnék, mindenféle teketória nélkül küldeném vissza a hazájába. Nem felszólítanám, hogy távozzon, hanem hajóra tenném és kiraknám a tengerparton. Tudom, hogy szigorú, de észre lehet venni, hogy szinte az összes terrorista már büntetett előéletű volt. Ha ismét belépne az EU területére, akkor tényleg menne Guantanamora (az EU-nak is vannak olyan szigetei, amik megfelelnének ilyen célra).</blockquote>

Aki nem dolgozik, vagyonosodási vizsgálat. Ha nem tudja bizonyítani, h miből él az is mehet Isten hírével.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="blogen">Megpróbálhatod, de én is azért írom amit, mert a muzulmánok már régimódi stílusban praktizálnak. Az ő gyakorlatukkal nem tudsz üres fenyegetést szembeállítani. Nem félek a saját zsarnokságomtól, másoké rémiszt meg.
Engem kokrétan a tiedé... Miért hiszi azt olyan sok ember, hogy egy fenyegetéssel csak diktatórikus módon lehet szembeszállni?


<i><b>Mi ez az ökörség...?</b></i>
</blockquote>

@molnibalage
Finoman szólva sem szeretem a diktatúrát. De az ellenséget csak a saját módszereivel lehet legyőzni. A diktatúrával szemben az európai liberális értékek semmit sem érnek. Sajnos ha győzni akarunk ebben a háborúban, akkor valamit fel kell áldoznunk.
Engem is sokkolt, h azok az emberek akiket már egy ideje olvasok mien könnyen radikalizálódnak. Mi lesz később? Minden nyugodjon le egy kicsit.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="blogen">Megpróbálhatod, de én is azért írom amit, mert a muzulmánok már régimódi stílusban praktizálnak. Az ő gyakorlatukkal nem tudsz üres fenyegetést szembeállítani. Nem félek a saját zsarnokságomtól, másoké rémiszt meg.
Engem kokrétan a tiedé... Miért hiszi azt olyan sok ember, hogy egy fenyegetéssel csak diktatórikus módon lehet szembeszállni?


<i><b>Mi ez az ökörség...?</b></i>
</blockquote>

@molnibalage
Finoman szólva sem szeretem a diktatúrát. De az ellenséget csak a saját módszereivel lehet legyőzni. A diktatúrával szemben az európai liberális értékek semmit sem érnek. Sajnos ha győzni akarunk ebben a háborúban, akkor valamit fel kell áldoznunk.
Engem is sokkolt, h azok az emberek akiket már egy ideje olvasok mien könnyen radikalizálódnak. Mi lesz később? Minden nyugodjon le egy kicsit. </blockquote>

Háború van, az növeli a feszkót. Természetellenes a nyugalom, reagálni kell a négyzeten, különben nem egy normális állat vagy, legföljebb növény amit lelegelnek...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Brüsszeli robbantások: a főügyész információi
https://www.youtube.com/watch?v=-Fu7ffwFFS8

Ezek a helyi fornetti értékesítői? Formára, de főleg színileg nekem legalábbis a fornetti ugrott be ezekről a karszalagokról.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Hát fiúk, a csoportos kitoloncoláshoz csak annyit tudnék írni, hogy szívessen bezárták titeket, egy állatkerti kígyóházba, ahol monjuk 30 kígyó van! De nyugodjatok még, csak az egyik mérges kígyó! Ti vállalnátok? Ha azon múlik, mondjuk 1000 civil sorsa (ami mondjuk még 5 támadás alatt megvan) hogy kitakarítom e zavargások árán a sok majmot, persze mondjuk 1000-2000 fő halott a mi rendfenntartók oldalán, vagy sem, én biztos a kitakarításra szavaznék, ugyanis 5 merénylet mondjuk 2 év alatt összejön, de ők tovább maradnak, és fennáll a veszélye további támadásoknak. Húzzanak vissza a férgek ahonnan jöttek! És nem rasszista, inkább realista vagyok! Ameddig itt vannak, nem lesz biztonság az utcákon.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Belgium: az atomerőművek a terroristák következő célpontjai?
https://www.youtube.com/watch?v=gh83apqyts4
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
hirado.hu
"
forrás: MTI
Megtámadták Abdeslam védőügyvédjét
...
Az ügyvéd nem kért rendőrségi védelmet, noha elmondása szerint amióta elvállta Salah Abdeslam ügyét, százával érkeznek a sértő és fenyegető levelek, egyenlőségjelet téve személye és védence közé.

Sven Mary hozzátette, ha tudta volna, mi minden következik még - utalva ezzel az eddig harmincegy áldozattal és több mint kétszáz sérülttel járó merényletekre -, nem vállalta volna el a terrorista védelmét. "
484494.jpg
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Nem a kitoloncolas a kulcs hanem a dzsihadistakat finanszirozo vahhabizmus felszamolasa

A baj az, hogy ezzel az eszme nem szűnik meg. A nácizmus is egy szörnyű eszme mégis ma is vannak követőik. Pedig elvileg azt legyőzték több mint 50 millió ember élete árán.....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="bat77">http://orientalista.hu/sopronban-lathattak-ket-honapja-salah-abdeslamot/
Sajnos nem csak ők, be még 1500 másik katona is érkezett Mo n keresztül, akiről tudni lehet.
</blockquote>

Ha tudni lehet, miért nem fulladtak bele pl. fél méter drótba?
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="bat77">http://orientalista.hu/sopronban-lathattak-ket-honapja-salah-abdeslamot/
Sajnos nem csak ők, be még 1500 másik katona is érkezett Mo n keresztül, akiről tudni lehet.
</blockquote>

Ha tudni lehet, miért nem fulladtak bele pl. fél méter drótba?</blockquote>

Mert eddig Európában az a nézet uralkodott hogy " nehogy megsértsük a lelki világukat"
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="bat77">http://orientalista.hu/sopronban-lathattak-ket-honapja-salah-abdeslamot/
Sajnos nem csak ők, be még 1500 másik katona is érkezett Mo n keresztül, akiről tudni lehet.
</blockquote>

Ha tudni lehet, miért nem fulladtak bele pl. fél méter drótba?</blockquote>

Mert eddig Európában az a nézet uralkodott hogy " nehogy megsértsük a lelki világukat"
</blockquote>

Sajnos van egy olyan érzésem, ezután is ez a nézet fog! Egyébként, attól, hogy nem tólják nekik a pénzt kintről, még futja egy ak-ra esetleg pár mázsa műtrágyát! Breiviket ki támogatta?
 
A

altx

Guest
na vegre valaki kimondta azt, amit edigg nem volt szabad.
biztos kopkodik most a belgak hogy hogy merte..mennyire elszalt az eszuk, lesz meg eu szankcio is izraelnek ezert.

Izraeli miniszter: A belgák csak csokit esznek az ellenség meghatározása helyett
A belga és más nyugati titkosszolgálatok munkáját kritizálta Yisrael Katz, Izrael titkosszolgálatért felelős minisztere a brüsszeli terrortámadás kapcsán, aki szerint meg kell határozni, ki ellenség és agresszor, a belgák viszont ehelyett csak csokit esznek és parádéznak a liberalizmusukkal.
„Először is, meg kell határoznunk, ki az ellenség és az agresszor. Ha a belgák továbbra is csak eszik a csokit, élvezik az életet és parádéznak a liberalizmusukkal, és közben továbbra sem ismerik fel a muszlimokat, akik terrorszervezetként üldögélnek körükben, nem fognak tudni harcolni ellenük.”

tudjatok mi itt az egesz gond?
hogy a nyugatiak annyira megszoktak a jo eletet hogy elszalt az agyuk tole.
nem azert nyavalyognak most mert meghalt 30 ember, az a bajuk hogy ok mindenben a legjobbnak kepzelik magukat, az egesz vilag meg hulyenek van nezve. es nehogy valaki mondjon nekik valamit, inkabb elvarjak hogy oket halgassa mindenki. ezert bognek most, el se birjak kepzelni hogy oket, akik anyira super-ok hogy merte valaki bantani.
es mi meg a gond?
az hogy rejottek hogy ok is ugy kapjak a golyot mint a vilag tobbi embere...hiaba a rendezet orszag, meg az uj merci az udvarba amikor pont olyan sebezo vagy mint az a valaki irakban vagy sziriaban.

de ezt a medianak koszonhetik, amikor meghal valaki europaban, mindja boges van meg hirek meg zaszlok a facen. de amikor valami hasonlo vagy meg rosszab tortenik a vilag masik tajan, akkor siman le van szarva. az nem fontos.

kulonben talaltam valamit, ez az amcsi szerint a liberalok betegek, en tudtam edigg is hogy nem tisztak, de most van bizonyitek is ra :D
http://newsbusters.org/blogs/rusty-weiss/2012/01/22/yes-liberalism-mental-disorder
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Bár USA, de a jelenség - az én szememben - ugyanaz.
Volt már?
http://eduline.hu/felsooktatas/2015/11/13/A_tanaraval_uvoltozott_a_hallgato_egyre_agr_8NOUQL

Ezek betegek...