[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Izraelbe is szivárognak illegális bevándorlók:

https://en.wikipedia.org/wiki/Illegal_immigration_from_Africa_to_Israel

Legyen persze életösztönünk, de a megoldások amiket ajánlotok nem tűnnek megvalósíthatónak. Hogy paterolsz el 50 ezer embert a görög macedón határról? Kétmilliót Németországból? Mennyien vannak összesen Európában akiktől meg kell szabadulni? Mindezt úgy hogy habár sokan szilárd kemény jellemek vagytok, de vannak olyan megállapodások nemzetközi szinten amiket a széplelkűek kreáltak. És habár nem mindig de néha számon is kérik őket nemzetközi szinten.
Tehát én nem az ellen vagyok hogy az EU védje meg magát, csak kíváncsi lennék egy olyan elképzelésre ami elfogadható nemzetközi és belpolitikai körökben, arra is kíváncsi lennék miként valósítanák meg ezt a tervet, milyen erőforrásokat és eszközöket felhasználva.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Legyen persze életösztönünk, de a megoldások amiket ajánlotok nem tűnnek megvalósíthatónak. Hogy paterolsz el 50 ezer embert a görög macedón határról? Kétmilliót Németországból? Mennyien vannak összesen Európában akiktől meg kell szabadulni? Mindezt úgy hogy habár sokan szilárd kemény jellemek vagytok, de vannak olyan megállapodások nemzetközi szinten amiket a széplelkűek kreáltak.

"- Halott már maga az emberi jogokról?
- Nem hallgatok hip-hop-ot."
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Brüsszel: hajtóvadászat a harmadik reptéri merénylő után
https://www.youtube.com/watch?v=aRWOQ0OrljA

Térképen a brüsszeli merényletek
https://www.youtube.com/watch?v=Gs3Ld0ppb9E
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Belga király: bekövetkezett, amitől tartottunk
https://www.youtube.com/watch?v=2GCqWkdcfTk
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
https://www.youtube.com/watch?v=2NCOHExJ0aA
https://www.youtube.com/watch?v=q1td9jq8lrs
https://www.youtube.com/watch?v=5-oJBJXdH4M
https://www.youtube.com/watch?v=MHtC1Vyv7C8
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És mit szólnának a helyiek? Jelenleg a migrációs válságot sem tudjuk rendbe tenni, nem hogy egy tömeges kitelepítés (ami nem menne simán, sok balhé lenne miatta) utáni visszaáramlást.
A prioritás az kéne hogy legyen:
-Iszlám Állam megsemmisítése
-Migráció megállítása
-A felfedezett veszélyes elemek kitelepítése.

Lehet hogy szép lelkem van, nem tudom még sose láttam, de egész családok kiirtása egy tetű miatt nekem nagyon overkill.

Nem biztos, hogy tömeges kitoloncolás kellene, de lehet, hogy olyan szempontból nem lenne hülyeség a család kitoloncolása, közösség korlátozása, hogy -ahogy rumcájsz is írta- a közösség maga vetné ki ezeket az elemeket, hisz, ha igaz, hogy a zömük nem szélsőséges, akkor nekik nem érdekük, hogy egyik napról a másikra mondjuk Afganisztánban találják magukat egy két hülye miatt. Az meg érdekes, hogy sok mindent elárul, hogy komplett közösségek vállnak ki az állam irányítása alól -no gone.
De igazából nem is tudom, hogy miért terelődött az Európán kívüli bevándorlókra a téma, ha igaz, hogy voltak köztük beloruszok is. Mondjuk nekik sem jutott eszükbe otthon robbantani.

Talán Te írtad, lehet, hogy más, hogy nagyobb kárt is tudtak volna csinálni... elég volt ez ahoz, hogy ne a madárcsicsergésről, hanem pár fanatikusról beszélgessünk.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="akagi">Plushun!
<blockquote>Miért van az, hogy nem az arab világ lett végül a meghatározó a Földön? Miért lett az, hogy Európában indult be az iparosodás és miért van az, hogy azok az értékek (lásd, szólásszabadság, vallásszabadság, demokrácia stb.) amiket te és én meg még itt több milliárd ember (számold ehhez még hozzá Észak - Amerikát is) természetesnek tart és az egyetlen helyes és elfogadható életstílusnak tart? Miért nem az arabok lakta területekről indult ez ki? Talán nem azért mert mi képesek voltunk továbbfejlődni annál semhogy a vallás befolyásolja az életünk mindennapjait? Bármennyire is meglepő ez is a kereszténység évszázadaiban eltöltött fejlődési útvonalunk szerves részének köszönhető, tetszik vagy sem.
Arab számokat használunk....
A mór építészetnek köszönhetünk sok mindent: pl. a négyzetgyököt is! (Lásd: Alhambra)</blockquote>

Bocs akagi, de valójában indiai eredetű a tízes számrendszerünk, csak arab közvetítéssel jutott el hozzánk. A sokat emlegetett arabus (pontosabban perzsa) tudomány meg jórészt a görög római ismeretek továbbélését jelentette. Ezért persze hálás vagyok, ahogy szimpatikusnak találom az 1001 éjszaka Perzsiáját, kedvelem a borissza, szoknyabolond Omar Khajamot, Firdauszit, akinek zseni létére csak nem tudott összejönni a nagy dobás, de nem vetem meg an-Neffzavi Illatos kertjét sem. Csak kezeljünk mindent a helyén, mert nekik maradt a múlt dicsősége az én népem meg azért adott pár komoly koponyát a világnak a XX. században.</blockquote>

Köszönöm, hogy megválaszoltad helyettem is! :)
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
<blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="akagi">Plushun!
<blockquote>Miért van az, hogy nem az arab világ lett végül a meghatározó a Földön? Miért lett az, hogy Európában indult be az iparosodás és miért van az, hogy azok az értékek (lásd, szólásszabadság, vallásszabadság, demokrácia stb.) amiket te és én meg még itt több milliárd ember (számold ehhez még hozzá Észak - Amerikát is) természetesnek tart és az egyetlen helyes és elfogadható életstílusnak tart? Miért nem az arabok lakta területekről indult ez ki? Talán nem azért mert mi képesek voltunk továbbfejlődni annál semhogy a vallás befolyásolja az életünk mindennapjait? Bármennyire is meglepő ez is a kereszténység évszázadaiban eltöltött fejlődési útvonalunk szerves részének köszönhető, tetszik vagy sem.
Arab számokat használunk....
A mór építészetnek köszönhetünk sok mindent: pl. a négyzetgyököt is! (Lásd: Alhambra)</blockquote>

Bocs akagi, de valójában indiai eredetű a tízes számrendszerünk, csak arab közvetítéssel jutott el hozzánk. A sokat emlegetett arabus (pontosabban perzsa) tudomány meg jórészt a görög római ismeretek továbbélését jelentette. Ezért persze hálás vagyok, ahogy szimpatikusnak találom az 1001 éjszaka Perzsiáját, kedvelem a borissza, szoknyabolond Omar Khajamot, Firdauszit, akinek zseni létére csak nem tudott összejönni a nagy dobás, de nem vetem meg an-Neffzavi Illatos kertjét sem. Csak kezeljünk mindent a helyén, mert nekik maradt a múlt dicsősége az én népem meg azért adott pár komoly koponyát a világnak a XX. században.</blockquote>

Köszönöm, hogy megválaszoltad helyettem is! :)</blockquote>

Hogy még én is kicsit hozzátegyek... A nulla fogalma is az indiai (buddhista-brahmanista) sunyátá fogalmán alapul.

https://en.wikipedia.org/wiki/%C5%9A%C5%ABnyat%C4%81
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nem lenne hülyeség, ha nem úgy csinálnák ahogy mondta. Nem kell ezt látványosan csinálni, Kecskeméten egy cigány gyerek elment a helyi a bevásárlóközpontba Tv-t lopni. Menekülés közben elkapták és megfulladt, a rendőrség szerint egészségügyi panaszai voltak, a helyi cigányság szerint a rendőrök a fejét addig nyomták a homokba amíg meghalt. Lehet hogy van aki közületek emlékszik az esetre mert estére a cigányság, Kecskemét magyarok által csak kivételes esetben látogatott utcáiról, a kapitányság elé özönlöttek ahol rendőr kocsikat köpködtek meg ordibáltak. A rendőrök nem avatkoztak be mert tartottak a sajtóvisszhangtól. Szóval vártak egy hetet utána végig mentek az utcákon mindenhol razziázva, pár embert elvíve másokat megverve, hogy a helyi kisebbség tudja hol a helye. Ez egy kollektív büntetés ami működik, mert nem ütött vissza de a célját elérte.

Azt pedig vendeg2 írta, szerintem is igaza van, ez nagyobbat is szólhatott volna.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
<blockquote rel="altx">miert nem lehet atnezni a taskakat a repter bejaratanal?

Akkor a bejarat elott robbantananak, ha nem ott, akkor egy piacon, plázában, stb. Mindig vannak zsúfolt helyek, ahol nem lehet leellenőrizni, hogy mi van nálad.</blockquote>

Ez így van. Oroszországba is bejutottak anno a reptérre a csecsen "fekete özvegyek".
http://m.webnoviny.sk/hirek/oroszorszag-fekete-ozvegy-lehetett-a/291382-clanok.html
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Ugye ez világos?

A belga hatóságok azonosították a két öngyilkos merénylőt, az el-Bakraoui fivéreket, valamint a még szökésben lévő Najim Laachraoui-t. Laachraoui <b>menekültként jött Magyarországon keresztül Szíriából Belgiumba </b>és még a párizsi robbantások előkészületeiben is részt vehetett.

http://mandiner.hu/cikk/20160323_brusszeli_terror_azonositottak_harom_repuloteri_merenylot
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="omae">És mit szólnának a helyiek? Jelenleg a migrációs válságot sem tudjuk rendbe tenni, nem hogy egy tömeges kitelepítés (ami nem menne simán, sok balhé lenne miatta) utáni visszaáramlást.
A prioritás az kéne hogy legyen:
-Iszlám Állam megsemmisítése
-Migráció megállítása
-A felfedezett veszélyes elemek kitelepítése.

Lehet hogy szép lelkem van, nem tudom még sose láttam, de egész családok kiirtása egy tetű miatt nekem nagyon overkill.

Nem biztos, hogy tömeges kitoloncolás kellene, de lehet, hogy olyan szempontból nem lenne hülyeség a család kitoloncolása, közösség korlátozása, hogy -ahogy rumcájsz is írta- a közösség maga vetné ki ezeket az elemeket, hisz, ha igaz, hogy a zömük nem szélsőséges, akkor nekik nem érdekük, hogy egyik napról a másikra mondjuk Afganisztánban találják magukat egy két hülye miatt. Az meg érdekes, hogy sok mindent elárul, hogy komplett közösségek vállnak ki az állam irányítása alól -no gone.
De igazából nem is tudom, hogy miért terelődött az Európán kívüli bevándorlókra a téma, ha igaz, hogy voltak köztük beloruszok is. Mondjuk nekik sem jutott eszükbe otthon robbantani.

Talán Te írtad, lehet, hogy más, hogy nagyobb kárt is tudtak volna csinálni... elég volt ez ahoz, hogy ne a madárcsicsergésről, hanem pár fanatikusról beszélgessünk.</blockquote>

Én nem hiszem azt, hogy minden muzulmán szélsőséges, de számomra elég sokat elmond az a tény, hogy Irakban voltak olyan esetek, amikor százezres várost foglalt el néhány száz ISIS-es. Ha nem lett volna jelentős támogatottsága a terroristáknak, akkor nem tudtak volna ilyen gyorsan ekkora területeket elfoglalni. Írták, hogy Európában is voltak "terrorista" (idézőjelben, mert azok szabadságharcosok) csoportok, viszont azoknak mekkora is volt a létszáma? Talán néhány száz főből állhattak. Az Iszlám Államnak meg a szakértők szerint van 50000-60000 katonája. Csak katona. Azokat hány százezer ember támogathatja?

Megoldás szerintem az lenne, hogy a most érkezőket nem engednék be. Segélyt megvonni tőlük, hogy ne bíztassuk az érkezőket. Akik már itt vannak és nem állampolgárok ha néhány hónapon belül nem találnak állást, kirakni őket. Akik már állampolgárok, azokat beilleszkedésre kényszeríteni. Pl. ne kapjon segélyt (én munkaképes embereknek egyáltalán nem adnék, bármilyen nemzetiségű, bőrszínű az illető), így kellene dolgozzon és kötelezően tanuljon meg az adott ország nyelvén. Ha én erdélyiként, akinek az ősei évszázadokra visszamenően mindig ezen a területen laktak, meg kell tanuljam a román nyelvet, akkor ugyanezt miért nem követelik meg egy arabtól?
Mecseteket meg titokban be kellene poloskázni (21. században élünk, könnyen megoldható) és ahol úszítás, toborzás, radikalizáció megy, azt bezárni.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
"Ha én erdélyiként, akinek az ősei évszázadokra visszamenően mindig ezen a területen laktak, meg kell tanuljam a román nyelvet, akkor ugyanezt miért nem követelik meg egy arabtól? "

Sajnos ha Európai a mi hibánkba esik, amit elkövettünk a román "menekültekkel" akkor nekik is meg kell majd tanulniuk arabul!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ha én erdélyiként, akinek az ősei évszázadokra visszamenően mindig ezen a területen laktak, meg kell tanuljam a román nyelvet, akkor ugyanezt miért nem követelik meg egy arabtól?

Te valamit félreértesz nagyon! Erdélyi magyarként te a hatalomra került bevándorlók nyelvét kell megtanuljad, ennek európai analógiája az lenne, ha a németnek és franciának kellene arabul tanulnia!