[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azonosították a brüsszeli reptéri merénylőket
https://www.youtube.com/watch?v=oFa3Dy4l-oA

Brüsszel: fekete kedd
https://www.youtube.com/watch?v=JFKiBHR3Jws

Belgium: nemzeti gyász
https://www.youtube.com/watch?v=ryaFMXwgjgE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Belgium: Military guards closed Zaventem Airport following attack that killed 34
https://www.youtube.com/watch?v=2akcihBtst8
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ugye ez világos?

A belga hatóságok azonosították a két öngyilkos merénylőt, az el-Bakraoui fivéreket, valamint a még szökésben lévő Najim Laachraoui-t. Laachraoui <b>menekültként jött Magyarországon keresztül Szíriából Belgiumba </b>és még a párizsi robbantások előkészületeiben is részt vehetett.

http://mandiner.hu/cikk/20160323_brusszeli_terror_azonositottak_harom_repuloteri_merenylot

Szomorú és egyben dühítő is.
Természetesen ezért is Orbán a felelős, mert kirekesztő politikát folytat. Be kellett volna fogadni őket és akkor most nem robbantottak volna Brüsszelben (hanem a Keletiben).
Gondolom ők is a terroristák elől menekültek el Szíriából.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
http://index.hu/belfold/2016/03/23/orosz_dezinformaciot_terjeszt_a_kozteve_szakertoje/

Nem tudom, hogy én ennyire hülye vagyok-e, de nem értem, hogy az oroszoknak mi a haszon abból, hogy "dezinformációt" közöljenek a robbantás kapcsán, amint a cikk állít. Valaki felvilágosítana?!

Ez a cikk nem szól másról mint a szokásos D.A. lejáratásdiról. Ő sem indokol semmit, csak spekulál meg belemagyaráz, a szokásos titkosszolgálati blabla, meg persze a magunkra hivatkozás a kis linken.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Ha én erdélyiként, akinek az ősei évszázadokra visszamenően mindig ezen a területen laktak, meg kell tanuljam a román nyelvet, akkor ugyanezt miért nem követelik meg egy arabtól?

Te valamit félreértesz nagyon! Erdélyi magyarként te a hatalomra került bevándorlók nyelvét kell megtanuljad, ennek európai analógiája az lenne, ha a németnek és franciának kellene arabul tanulnia!</blockquote>

Ebben igazad van, de azt akartam kifejteni, hogy ha Románia az EU törnyényeinek megfelelően kényszerítheti a saját kisebbségeit (most nem számít, hogy valaha mi voltunk a többség), hogy megtanuljanak románul, akkor Németország vagy a többi ország miért nem kényszerítheti rá a bevándorlókra?
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Vigyázat, még a végén mi leszünk a felelősek, mert a robbantó mókár Magyarországon keresztül jutott Európába.

Egyébként a befogadás munkához, és nyelvtanuláshoz kötését jónak tartom, DE ugyanakkor a legkisebb bűncselekményért is ki lehessen toloncolni az illetőt. Egy nő megverése az utcán stb. nálunk nem elfogadott. Ha pedig bármely terrorszervezettel, sejtel kapcsolatba hozható az illető, bíróság elé vele, és méreginyjekció, hiszen Európában ha tudomásod van bűncselekményrő, vagy annak előkészületéről, és nem jelented, bűnrészes vagy. A terrorizmust kiemelt bűncselekményként kezelni, és e szerint eljárni
 
A

altx

Guest
<blockquote rel="altx">miert nem lehet atnezni a taskakat a repter bejaratanal?

Akkor a bejarat elott robbantananak, ha nem ott, akkor egy piacon, plázában, stb. Mindig vannak zsúfolt helyek, ahol nem lehet leellenőrizni, hogy mi van nálad.</blockquote>

tudom en azt, de akkor is csinalsz valamit, megprobalod megneheziteni a dolgukat, probalsz biztosagot nyujtani a lakossagnak es a turistaknak.
szoval csinalsz valamit...nem elotte kineveted meg fasisztanak nevezed (izrael, orban, putin, tramp stb) azokat akik azt mondjak hogy baj lesz abbol amit csinalsz vagy epp ha mar bejon a nagy baj akkor kikuldod a rendorseget az utcara, azok meg jobban be vannak szarva mint a lakossag aki meg van tamadva es semmi haszon nincs beloluk.

en a megelozesrol beszelek...hany terorista tamadas tortent az utolso idoben? es mit csinaltak a belgak akiknek az oruk elott van egy csamo radikalis islamista?

semmit!

biztak abban hogy nem fog tortenni semmi!!!

hol van a feleloseg? meghalt 30 ember es mint majd a teroroistakra kenyik, hol van a politikusok felelosege akik jatszotak mindenkinek az okosdit? hol a rendorseg-titkosszolgalat felelosege akiknek az ora elott tortent mint ez, mellesleg nem eloszor?
ahogy ismerem ezeket a eus politikusokat meg a veggen a zsidokat, oroszokat, orbant stb fogjak tamadni ezek a merenyletek miat. mert folduhitetek az igazzsagukkal a szegeny iszlamistakat. tudjatok annak is aki sziriaban megolt egy 100 embert europaban van emberi joga es mernoknek szamit (tud az ember jo bombakat csinalni, biztos hasznos lehet).

ha meg igaz hogy az egyik testver 2010 be volt bortonozve 9 evre es ki lett engedve ido elott akor siman fejbe is loheti magat a biro aki szabadonengedte.
meg roszab az amit most olvastam hogy a francia titkosszolgalatnak a volt fonoke kijelentete hogy euban azt sem birjak megbeszelni mi a igazi neve annak teroristanak akinek cirilul vagy arabul van leirva a neve..koordinacio semmi, csak az okoskodas men mindenfele
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Elkapták a harmadik brüsszeli terroristát
http://444.hu/2016/03/23/elkaptak-a-harmadik-brusszeli-terroristat
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
tudom en azt, de akkor is csinalsz valamit, megprobalod megneheziteni a dolgukat, probalsz biztosagot nyujtani a lakossagnak es a turistaknak.....
,,..koordinacio semmi, csak az okoskodas men mindenfele

Az oroszok ezt évek óta elég jól megoldják.
Az FSZB évente 250-300 embert likvidál.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként azt lehet tudni, hogy a mostani (és a korábbi) merényletekben haltak-e meg muzulmánok? És ha igen, akkor ők ezt hogyan fogadják?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 762
113
<blockquote rel="szuvorov">Ugye ez világos?

A belga hatóságok azonosították a két öngyilkos merénylőt, az el-Bakraoui fivéreket, valamint a még szökésben lévő Najim Laachraoui-t. Laachraoui <b>menekültként jött Magyarországon keresztül Szíriából Belgiumba </b>és még a párizsi robbantások előkészületeiben is részt vehetett.

http://mandiner.hu/cikk/20160323_brusszeli_terror_azonositottak_harom_repuloteri_merenylot

Szomorú és egyben dühítő is.
Természetesen ezért is Orbán a felelős, mert kirekesztő politikát folytat. Be kellett volna fogadni őket és akkor most nem robbantottak volna Brüsszelben (hanem a Keletiben).
Gondolom ők is a terroristák elől menekültek el Szíriából.</blockquote>
Monnyon le!! :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Elkapták a harmadik brüsszeli terroristát
http://444.hu/2016/03/23/elkaptak-a-harmadik-brusszeli-terroristat

Mégsem a harmadik terroristát fogták el
A korábbi hírekkel ellentétben a belga rendőrök nem Najim Laachraouit, a harmadik, még szökésben lévő merénylőt fogták el, aki a gyanú szerint előző nap részt vett a brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtér elleni terrortámadásban - jelentette a La Libre Belgique című helyi napilap.
http://www.atv.hu/kulfold/20160323-elfogtak-a-brusszeli-terrortamadas-harmadik-elkovetojet
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 236
113
http://hir.ma/kulfold/szines-hirek/a-brusszeli-robbantasok-elott-4-nappal-erdogan-figyelmeztetett/632076
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">Plushun!
<blockquote>Miért van az, hogy nem az arab világ lett végül a meghatározó a Földön? Miért lett az, hogy Európában indult be az iparosodás és miért van az, hogy azok az értékek (lásd, szólásszabadság, vallásszabadság, demokrácia stb.) amiket te és én meg még itt több milliárd ember (számold ehhez még hozzá Észak - Amerikát is) természetesnek tart és az egyetlen helyes és elfogadható életstílusnak tart? Miért nem az arabok lakta területekről indult ez ki? Talán nem azért mert mi képesek voltunk továbbfejlődni annál semhogy a vallás befolyásolja az életünk mindennapjait? Bármennyire is meglepő ez is a kereszténység évszázadaiban eltöltött fejlődési útvonalunk szerves részének köszönhető, tetszik vagy sem.
Arab számokat használunk....
A mór építészetnek köszönhetünk sok mindent: pl. a négyzetgyököt is! (Lásd: Alhambra)</blockquote>

Bocs akagi, de valójában indiai eredetű a tízes számrendszerünk, csak arab közvetítéssel jutott el hozzánk. A sokat emlegetett arabus (pontosabban perzsa) tudomány meg jórészt a görög római ismeretek továbbélését jelentette. Ezért persze hálás vagyok, ahogy szimpatikusnak találom az 1001 éjszaka Perzsiáját, kedvelem a borissza, szoknyabolond Omar Khajamot, Firdauszit, akinek zseni létére csak nem tudott összejönni a nagy dobás, de nem vetem meg an-Neffzavi Illatos kertjét sem. Csak kezeljünk mindent a helyén, mert nekik maradt a múlt dicsősége az én népem meg azért adott pár komoly koponyát a világnak a XX. században.</blockquote>
Jó a hozzáállásod! D :))
Csak, hát a Mór építészet....?!
Szóval: amíg lehetett, mi is tanultunk!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
<blockquote>Pl a németek kollektív bűnösök, pedig 99 %-uk meg sem volt születve a második VH alatt.
A német áltam jogfolytonosságát és felelősségét összemosni az egyéni büntetőjogi felelősségel, akkora marhaság, hogy csoda hogy nem roppan bele a fórummotor...

De ha valaki rosszat mond a zsidókról az Izrael által elkövetett népirások miatt, vagy a Moszad tevékenysége miatt, vagy a nagy bankárcsaládok szarkavarása miatt, vagy a cigányokról az életvitelük miatt, akkor az mocskos náci, fasiszta, buzgyűlölő, rasszista, sovin, rohadék stb stb stb, mert kollektív bűnösség ebben az esetben NINCS, mert mindenkit külön kell megítélni a tettei alapján és nem lehet általánosítani vagy egy csoportot kollektívan bűnösnek megítélni egyesek cselekedetei miatt.
Ezek után szerinted lehet veled érdemi vitát folyatatni? Olyan dolgokat hallucinálsz be és olyan prekoncepcióid vannak, hogy az ember nem tudja, hogy sírjon vagy röhögjön rajtad, mindez nyakonöntve fenti olyan szintű marhaságot és gyakorlatilag hazugságot tartalmazó aranyköpéssel, amin egy elsőéves jogászhallgató is csak röhög...</blockquote>

Két kitérő válasz, te is csak a maszatoláshoz értesz, ha kényes a téma és játszod, hogy mindenki hüéye rajtad kívül.
Akkor leegyszerűsítem a kérdést, hogy megértsd. Van-e kollektív bűnösség vagy nincs, amit egy népre rá lehet húzni? Igen vagy Nem? Nem kell a szófosás, nem érdekel a mese, ha akarsz válaszolj igennel vagy nemmel, de akkor azt arra húzom rá akire akarom.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Brüsszeli robbantások: a főügyész információi
https://www.youtube.com/watch?v=-Fu7ffwFFS8